neprihlásený Štvrtok, 26. februára 2026, dnes má meniny Viktor
Predaje smartfónov tento rok výrazne narastú

Značky: smartfóny

DSL.sk, 27.11.2024


Množstvo dodaných smartfónov tento rok pomerne výrazne narastie, keď sa dodá 1.24 miliardy smartfónov znamenajúcich medziročný nárast o 6.2%.

Niečo viac ako mesiac pred koncom roka to odhaduje analytická spoločnosť IDC.

K nárastu prichádza po dvoch rokoch poklesu, podľa IDC vďaka pôvodne odkladanému dopytu po upgrade zariadení.

K výraznému rastu prichádza najmä v prípade Android smartfónov, ktorých sa má dodať o 7.6% viac ako minulý rok. K ich rastu prichádza najmä v ázijsko-pacifickom regióne, Latinskej Amerike, na Strednom východe, v Afrike a Číne, primárne v kategórii nízkej triedy zariadení. iPhony s iOS majú medziročne narásť iba o 0.4%.

Z novších technológií podpora generatívnej umelej inteligencie zatiaľ nemala podľa IDC výrazný dopad na dopyt. Skladateľné smartfóny majú tento rok narásť o 10.5%, hoci v treťom štvrťroku poklesli o 7.4%.

Rast celkového počtu dodaných smartfónov má pokračovať aj v budúcom roku, ale má byť už pomalší. IDC očakáva väčší rast iPhonov o 3.1%, počet dodaných Android smartfónov sa má zvýšiť o 1.7%. Celkový priemerný CAGR rast na roky 2023 až 2028 má podľa odhadu IDC dosahovať 2.6%.



Najnovšie články:

Nový Samsung Galaxy má displej so zabudovanou ochranou súkromia
Košice schválili pravidlá pre balíkomaty
NASA úspešne presunula raketu SLS do hangáru, trvalo to viac ako 10 hodín
Podpora viacerých LTS verzií linuxového jadra predĺžená, už neskončí naraz
EÚ roaming sa má rozšíriť do viacerých krajín na Balkáne
Netflix nakoniec nemusí získať HBO, WBD sa začal zaoberať ponukou Paramountu
Predaje smart hodiniek sa vrátili k rastu, zvýšila sa ich cena
Trailer seriálu o alternatívnom vývoji dobývania vesmíru, bude o konflikte Zeme a Marsu
NASA presunie raketu SLS do hangáru v stredu, bude to trvať 12 hodín
V USA pribudlo 57.6 GWh batériových úložísk, v domácnostiach 3.1 GWh


Diskusia:
                               
 

Práveže každý tradičný geek baží po bezprecedentnom pomere, svoje zariadenie si pečlivo vyberie a prezentuje na verejnosti až po porovnaní v AnTuTu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

AnTuTu je nieco ako porovnavat si kto ma vacsi. Co staci tvojej frajerke, nestaci mojej. A s telefonmi je to to iste. Stavbyveduci Franta potrebuje na stavbe telefon, ktory ked padne z 10teho poschodia do betonu, tak ho len oplachne pod tecucou vodou a ide dalej.

Kdezto Emil z marketingu musi mat ajfon pro max ultra, aby ho kolegovia z kancelarie uznavali ako kreativneho maga. Ak by mal telefon ako Franta, ktory im staval biznis centrum, tak by sa mu smiali. I ked na postovanie instastoriek, shorts a tiktoku by mu stacil aj Frantov telefon.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Tento rok? 2024?
Odpovedať Hodnotiť:
 

máš problém pochopiť písaný text? áno, TENTO ROK, 2024! aj keď odhadovať predaje mesiac pred koncom roku je dosť smiešne, ale aspoň budú presní, nie ako tí análnityci pred voľbami u nás aj v usákove...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Predpovedať minulosť je hračka!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len doplním, že k podobným situáciám najčastejšie dochádza, keď sa trhu priekazne podarí vyhnúť poklesu, prípadne stagnácii.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

alebo aj nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tento rok budu predsa este vianoce. Priekazne vyrazne narastu predaje vsetkeho..
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Predaje? Akože ľudia ich začnú vypredávať? Však zasdr.aných závislákov, najmä v školách, máme už až až...
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:

Pridať komentár