neprihlásený Štvrtok, 18. júla 2024, dnes má meniny Kamila
Stovky slovenských webov ťažia kryptomenu na vašich PC, vyťažujú CPU

Kryptomenu Monero ťaží prekvapivo veľký počet slovenských webov. Zistil to test, na realizácii ktorého sa podieľal server DSL.sk. Automatizovaný test odhalil celkom 219 slovenských domén, na hlavných stránkach ktorých sa zrejme ťaží mena Monero pomocou služby Coinhive. V časti prípadov bola zrejme zahrnutá tvorcami stránok, v časti ide pravdepodobne o infikované stránky.

Značky: kryptomenySlovenskoweb

DSL.sk, 5.10.2017


Kryptomenu Monero ťaží prekvapivo veľký počet slovenských webov. Zistil to test, na realizácii ktorého sa podieľal server DSL.sk.

Test

Po viacerých článkoch o ťažení meny Monero, okrem iného po upozornení na ťaženie na stránkach Denníka N, zistení ťaženia v rozšírení Opery a po článku o efektívnosti ťaženia na základe testov čitateľa, kontaktoval DSL.sk čitateľ, ktorý uskutočnil základný statický test prítomnosti štandardného ťažiaceho skriptu priamo na hlavných stránkach všetkých rádovo 350 tisíc slovenských domén.

V spolupráci s čitateľom sme následne vypracovali metodiku pre efektívnejší test, ktorý dokáže odhaliť aj iné metódy vkladania a spúšťania ťažiaceho kódu. Čitateľ následne test realizoval a týmto mu za spoluprácu ďakujeme.

Konkrétne nový test jednak stiahne stránku a jej skripty pomocou wget, zároveň ale najmä túto stránku spustí v headless WebKit skriptovateľnom prehliadači PhantomJS. V ňom sa dotiahnu aj dynamicky vkladané skripty a test je tak schopný detekovať aj keď stránka v konečnom dôsledku natiahne skripty služby Coinhive dynamicky po otvorení v reálnom prehliadači.

Test pritom testoval všetky aktuálne platné domény .sk.


Ťaženie na rocker.sk avizované na spodu stránky aj návštevníkom, kliknite pre zväčšenieZistené výsledky boli následne zaklasifikované podľa toho, či sa nachádza respektíve spúšťa príslušný skript priamo v hlavnej stránke webu, či je tam vložený cez jeden identifikovaný WordPress plugin alebo či išlo o vloženie jedným zrejme častým spôsobom vloženia pravdepodobne u infikovaných stránok.

Keďže stránky ťažiace Monero sú väčšinou menej navštevované, zistené stránky sa skombinovali s rebríčkom Alexa popularity stránok pre zistenie najpopulárnejších z identifikovaných stránok.

Výsledky testu

Test bežal cca od stredy 17:25 do dnes cca 5:00.

Identifikoval celkom 219 .sk domén, na hlavných stránkach ktorých sa zrejme iniciuje ťaženie kryptomeny Monero pomocou služby Coinhive.

Minimálne 107 má priamo Javascript skript služby naťahovaný z HTML kódu hlavnej stránky danej domény.

50 webov implementovaných vo WordPresse malo vložený iframe, ktorého zdrojom bola URL myanyone.net. Na tej je spúšťaný Coinhive kód na ťaženie. U týchto webov to podľa čitateľa, ktorý analyzoval tieto weby, vyzerá na infikovanie možno cez nejaký WP komponent, keď v priebehu dnešného dňa tento kód zmizol zrejme zo všetkých týchto stránok.

Ďalších 20 webov malo ťažiaci skript vložený cez WP plugin wp-monero-miner-using-coin-hive.

U ostatných 42 sa skript dostáva do stránok iným spôsobom.

Vo výsledkoch testu sa nachádza päť webov, ktoré sú v prvom milióne rebríčka Alexa a ktoré zrejme podľa testu ťažili kryptomenu aj vo štvrtok a pritom výrazne vyťažovali CPU užívateľov. Ide o weby dolezite.sk, icdph.sk, infocislo.sk, rocker.sk a serialdog.sk.

dolezite.sk, icdph.sk, infocislo.sk majú zahrnutý ťažiaci skript priamo v hlavnej HTML stránke, serialdog.sk ho má zahrnutý cez WP plugin a rocker.sk má priamo vložený plugin od Coinhive, užívateľovi na spodu stránky ukazuje výkon jeho CPU a umožňuje mu znížiť počet využitých jadier alebo ťaženie zastaviť.

dolezite.sk, infocislo.sk, rocker.sk a serialdog.sk vyťažujú štandardne všetky dostupné vlákna a to na 100% a teda plne vyťažujú CPU, icdph.sk všetky vlákna na 80%.

Keďže v tejto časti rebríčka poradie nemusí presne zodpovedať celkovej návštevnosti, nie je vylúčené že medzi detekovanými webmi sú aj iné ešte navštevovanejšie.

Tvorcom slovenských webov odporúčame, aby si svoje weby skontrolovali na ťaženie ak ťažiaci skript nevložili vedome. Zoznam webov bude s časovým odstupom pretestovaný a bude vyhodnotené, ako sa situácia zmenila.

Webové ťaženie kryptomien

Webové ťaženie krytpomien je novým fenoménom, ktorý odštartoval len pred pár týždňami spustením služby Coinhive umožňujúcej ťažiť kryptomenu Monero. Služba je určená pre weby a prezentovaná ako ďalší zdroj príjmov pre ich tvorcov.

Kým najznámejšia kryptomena Bitcoin sa v súčasnosti dá efektívne ťažiť len na špecializovaných vyvinutých vlastných jednoúčelových tzv. ASIC čipoch, Monero používa pri ťažení schému CryptoNote. K dispozícii je síce aj algoritmus pre GPU, využívanie GPU nie je mnohorádovo efektívnejšie a mena sa dá ťažiť efektívne aj na CPU.

Efektivita ťaženia Monera pomocou Javascriptu je relatívne vysoká, ako sme upozorňovali v tomto článku.

Slovenských užívateľov sa ťaženie dotklo okrem iného ťažením na stránkach Denníka N, na ktoré upozornil server DSL.sk, a napríklad tiež cez rozšírenie prehliadača Opera, ktoré identifikoval rovnako server DSL.sk a ktoré následne tvorca Opery odstránil zo svojho repozitára rozšírení.

Čo robiť proti webovým minerom

Miner ťažiaci Monero je Javascript kódom, ktorý je možné zablokovať viacerými spôsobmi.

Coinhive miner je možné zablokovať konkrétne zablokovaním URL adresy skriptu po novom používajúcim coinhive.com/lib/coinhive.min.js, napríklad u najpopulárnejšieho blokovača Adblock Plus a kompatibilných je to možné pridaním užívateľského filtru s textom "||coinhive.com/lib/coinhive.min.js".

Blokovať alebo upozorňovať na službu začínajú už aj antivírusy.

Ďalším riešením, ako jednoducho v súčasnosti zablokovať službu Coinhive, je na úrovni DNS v počítači užívateľa prípade na routeri alebo firewalle v domácnosti alebo firme. V príslušnom súbore na jednotlivých zariadeniach je možné doménam využívaným službou, coin-hive.com a po novom coinhive.com, priradiť pevnú nesprávnu IP adresu, napríklad 127.0.0.1.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

V nomináciách na TV ceny Emmy vedie Netflix, výrazne uspela Apple. HBO je až tretia
FBI sa dostala do mobilu útočníka na exprezidenta za 40 minút
Ďalšie búrky spôsobili výpadky elektriny pre desiatky tisíc ľudí
Ponuka vysokokapacitných SSD pre PC sa rozširuje, pribudol ďalší 8 TB model
FFmpeg už podporuje hardvérové dekódovanie H.266


inzerciaDiskusia:
                               
 

Aj mysuperpost.com to ma...
Odpovedať Známka: 4.2 Hodnotiť:
 

len dve veci
firefox sam o sebe je miner, pretoze od 5 a viac tabov, kde minimalne jeden je gmail, albo googlemaps, ma zatzenie minimralne 30-40% s RAM nimimalne 2.5GB (aj novy FF56, ktory mi prestal hrat youtube)
mam noscript, no ked je povoleny, reklamy taktiez zeru vysoke % z CPU, cize neviem, ci a co mi to zerie..

Odpovedať Známka: -3.2 Hodnotiť:
 

aky procesor ? lebo dnesne weby vedia byt uz dost CPU narocne len sami o sebe pre starsie procesory
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

i5
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ani jeden z tychto trapnych webov nepoznam
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

https://www.auroramine.com/?ref=171662
Odpovedať Hodnotiť:
 

zyivcg http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

keď už sme pri tom Firefoxe, nemáte s ním problémy? ja v poslednej dobe neskutočné, urobil som aj reset, ale nechcem prísť o bookmarky, uložené heslá a pod.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

dost mu drbe v poslednej dobe (55 aj 56). presiel som na betu quantum 57 a ide skvele, rychlo a stabilne.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Vôbec žiadne problémy nepozorujem, desiatka otvorených stránok na lištách je bežne, vrátane niekoľkých máp a iných srandičiek. Počítač starý s procesorom Intel Core 2 Duo 8400, OS W7pro64b 8GB RAM. Problémy so spomalenými reakciami som pozoroval pred cca 2 mesiacmi, ale chybu som identifikoval v rozšírení Adblock Plus (podľa príspevkov na stránkach tvorcu som nebol sám). Ten som teda nahradil podstatne účinnejším a teraz si už trúfam povedať, že aj lepším uBlock Origin a všetko ide bez najmenších problémov.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Mne dost mrzne a po par sekundach az desiatkach sekund sa zas rozbehne. Od dajakej verzie 5x az po sucasnu 56 aj 32bit aj 64bit verzia.
Reset tiez nepomhol.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

mne praveze posledne verzie idu dobre, predtym 5 rokov utrpenia :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

5aTM4k http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

ďakujem Vám za odpovede, neviem čím to je, ale mne to tu vôbec nejde ako má, v kuse mi píše nejaké problémy s cookies (pravdepodobne kvôli Ghostery addonu, ale ten aj keď zakážem, tak to isté) certifikátmi, zdá sa mi pomalší oproti Chrome a pod., nahodim som betu, tak uvidíme, nerád by som sa vracial a Chrome
Odpovedať Hodnotiť:
 

zatiaľ to vyzerá tak, že update na Firefox Beta 57.0b6 vyriešil všetky problémy vrátane Ghostery, vzhľadom na nekompatibilitu addonov, ak by niekto hľadal náhradu za FireGestures, tak skúste Foxy Gestures :-) peace out
Odpovedať Hodnotiť:
 

7NvOae http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som od začiatkov používanie internetu používal firefox, ale tak sa sral, že som pred pár mesiacmi prešiel na Vivaldi a spokojnosť.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mám Firefox 37.0.2 + adblock a win7 64bit bez aktualizacii - a všetko šlape krásne rýchlo a plynule. V tejto verzii sa ešte dá zablokovať aktualizácia firefoxu - takže vás nečaká nejaké prekvápko. Máte len to, čo povolíte.
Odpovedať Hodnotiť:
 

taketo problemy absolutne nepozorujem.. problem bude asi niekde u teba.. mmomentalne mam otvorenych 14 tabov, z ktorych jeden je gmail a firefox mi CPU zatazuje presne na 0,5% a z RAMky si ukrojil "az" 650 MB :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

lenze ja mam 70 tabov bezne.. aktualne 66, ale to som nebol doma cely den.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

to máš málo...musíš ich mať otvorených aspoň 200 :-)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

kazdy neriesi problemy seriovo, a kazdemu nestaci otvorit si dsl, smecko a pornhub, potom vsetko pozatvarat a zakazdym vypnut pocitacik :) Su ludia co riesia 10 mozno 20 tem naraz, a je pre nich neprakticke, zakazdym vsetko znovu pracne hladat, alebo sa hrajkat s organizovanim bookmarkov. Potrebuju browser ako pracovny nastroj, nie ako nieco co akurat odobera vykon pre GTA :)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nič moc, ja som spravil pokus simulovaním tvojho prípadu a mne Vivaldi berie 80 Mb RAM.. Takže cca 9x menej ako tvoj "úsporný" firefox.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

PPPekna PPPic... ovina co si napisal, ale vklude spustaj veci z kalkulacky. FF ma svoje muchy ale spotreba CPU je najidealnejsia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

navrhujem, aby aj do dsl.sk bol pridany miner, nech to kludne rata, do 20% vytazenia CPU stym problem nemam. Na oplatku ako podakovanie treba pridat editaciu prispevkov...
Odpovedať Známka: 3.4 Hodnotiť:
 

ledaze by tazil kvety :)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ja chcem vyťažiť Janku Hospodárovú.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ja by som chcel aby ona vytazila mna
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

Editácia príspevkov by ubrala janka na autenticite
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

aby si neťažil Janku a vyťažíš Braňa :-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

n4DcPP http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

keď už tak Kvetcoiny
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

najviac sa teraz oplati tazit maslo-coiny
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

GcZzBK http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Editacia prispevkov je kokotina, niekto napise kokotinu a potom si to zmeni.
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Presne tak, ale pravda je, ze strom ked uz nie je vidno kto na koho reaguje by odveci nebol. To iste dlzka komentara...
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

Je pekne vidno kto na koho reaguje, ale asi nemáš na to mozgovú kapacitu
Odpovedať Známka: -1.5 Hodnotiť:
 

Pekne viditelna suvztaznost jednej reakcie na viacero prispevkov prispievatelov prezentujucich urcitu "mozgovú kapacitu" zaroven teda priekazne implikuje urcitu "mozgovú kapacitu"
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

vazeni minuskari, dsl.sk je najprehladnejsia diskusia ktoru poznam, a ked nesuhlasite, chodte na pol hodinku na edna.cz a potom uvidime co poviete. Tam ani srnky netusia kto na koho kedy a kde reaguje
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

kto by na stránke s filmy komentoval?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

S mojimi prispevkami sme vsetci nadmieru spokojny.
Uvital by som moznost editacie cudzich prispevkov.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

nedeje sa to ani na inych weboch, pripadne editaciu mozes obmedzit na 5-10 minut po zadani prispevku.
Odpovedať Známka: 4.4 Hodnotiť:
 

A teba neserie že namiesto 2x kokotina by v tvojom príspevku kľudne mohlo byť 2x pičovina a už to nemôžeš spätne zmeniť a internet si to navždy bude pamätať dokedy budeš žiť že si použil 2x slovo kokotina namiesto slova pičovina a možno ti neskôr umelá inteligencia ktorá prevezme kontrolu nad internetom v rámci "skvalitňovania služieb" sociálnych sietí automaticky zmení tvoj profil (aby si to nemusel robiť ty ručne) na všetkých stránkach, ešte aj v mailovom účte tak, že tam napíše že si gay na základe toho, že si štatisticky v diskusiách za celý život použil slovo kokotina omnoho krát viac než slovo pičovina a tak automaticky inklinuješ k homosexualite skôr než k heterosexualite či inej sexualite ktorú dovtedy ešte len slniečkari a propagandisti LGBTIABCD..XYZ vymyslia?
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Ono je to naopak. Teda ak v príspevkoch pojmom "kokotina" označuješ nesprávnu, zlú, chybnú informáciu s ktorou nesúhlasíš, tak to je znak toho, že nie si homosexuál, lebo toto je pre teba fujky fujky. Ak by pre teba "pičoviny" boli fujky fujky, tak to by si sa len vtedy mal nad sebou zamyslieť. Ak to chceš utajiť, tak rýchlo opravuj všetky svoje príspevky. A do budúcna používaj radšej menej expresívne výrazy, pretože ak je tvoja argumentácia správna, tak jej nijako vulgárne výrazy nepomôžu. ;-)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Možno je to len latentný homosexuál, je známe že chlapci aj chlapi primárne extrémne vyhľadávajúci dievčatá v sebe nosia malinkých, aj keď skrytkých buzíčkov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Moze sa to riesit historiou tak ako to ma facebook presne vidis ako sa v case menil prispevok.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

pretoze oznacit editovany prispevok, ze je editovany, uchovat povodny prispevok pred editaciou a na poziadanie ho uzivatelovi zobrazit, aby som vedel, co vlastne upravil, to je uplna jadrova fyzika dnes...
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Nebudeme si to tu komplikovat prefajnovelymi zbytocnostami. Ak chces upravit svoj prispevok tak pod neho pridaj novy prispevok, v hlavicke napis "edit" a mozes si napisat svoju editovanu verziu. Aj historia editacii bude fungovat
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

mne to nechyba, to ja len na margo prvej odpovede k editacii prispevkov. :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

vQXjNp http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Robko a jeho mudrosty.
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

Je irónia že píšeš o múdrosti a drbneš tam "y" namiesto "i". Škoda, mohla to byť pekná múdrosť keby ti to vyšlo.
Odpovedať Známka: 3.9 Hodnotiť:
 

NV2Ncz http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja s tym problem mam

najskor nam jebu reklamy cez pol obrazovky s videom a zvukom ktory ti idealne cez telefon vyzere vsetky data

a teraz volaky skurveny miner..


Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

rekla...co??? kde kedy preco ako sa to prejavuje? Na ziadnom webe, ktory pravidelne navstevujem, ziadne reklamy nevidim.
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

chod sa hambit za to ze nevidis reklamu na onlinegames, alebo bielu noc!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

onlinegames vidim, biela noc neviem co je.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

za 2. cez telefon sem chodim mozno v 2 promile navstiveni stranky, takze to snad to moj 8jadrovy cpu zvladne. Za jeho existenciu doteraz by mal naratane mozno 10 minut.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

menej....

no a v pripade existencie editacie, by tieto 3 prispevky boli len 1 prispevok.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

správne, pod 2 promile sem ani nechoď.. a potom už môžeš iba priliezť
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

V ADB ma byt namiesto

||coinhive.com/lib/coinhive.min.js


||coin-hive.com/lib/coinhive.min.js
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Praveze niektore stranky maju coinhive.js. Napr. dolezite.sk
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Tak potom pouzit obe.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

je to tak...okamžite mi odstavil 4jadrá od SETI a zobral si celý výkon...sviňa jedna!!!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nie, táto URL je už z coin-hive.com presmerovaná 301 na coinhive.com, takže coinhive.com v súčasnosti zrejme stačí a zároveň ho treba.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Pre menej zdatnych staci pouzit Coinhive Blocker.

http://dopice.sk/kjC

Odskusane na dolezite.sk, infocislo.sk aj rocker.sk
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Kompletny zoznam taziacich domen ?
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

poprosim zoznam domen kde bezi mining... prioadne kde dostanem zoznam sk domen nech si to preskenujem sam.. poprosim zoznem domen na ktore su spojene s kodom na tento mining a ja si to uz nejak naskriptujem
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

https://sk-nic.sk/subory/domains.txt

Nie je nad nezavisle opakovanie testov :-)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ak to nejaká stránka prevádzkuje,tak by o tom mala informovať svojich návštevníkov. Nie to robiť takto na tajnáša.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

to je ta vidina zisku, zober si aky velky pocet userov ani nevie ze nejaka kryptomena existuje, nie to este ze mu ju nejaky vychcanec tazi pomocou jeho web browsera :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja si to viem predstavit tak ze stranka sa opyta citatela ci ju nema zaujem podporit tymto sposobom a kolko percent vykonu cpu je ochotny jej na tazenie venovat. Dsl.sk by som venoval 70% :)
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Na niektoré stránky by som prispel takýmto spôsobom. Ale keď sa správajú takto,tak som to doplnil do adblocku a dostanú hovno.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kto chce mat viditelnu informaciu ze na prehliadanej stranke sa nachadza coinhive script. Moze pouzit tento extension
http://dopice.sk/minerDetector
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

super, vdaka. este by mozno bolo dobre pri prichode na taky web vyhodit nejaku hlasku.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Vtipne by bolo keby tazil kryptomenu aj ten miner detector
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ten netazi, kukni do zdrojakov, je to malicke
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No. Krasne! kam sme sa to dopracovali? reklama cez celu web stranku vytazujuca CPU. Do toho miner. Perfekt!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A ako odmena navstevnikovi navyse je obsah webu s informaciami o mensej hodnote ako je to, co po mne odplavalo po rannej kave.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Prosim dajte nejake linky na otestovanie. D.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

xvideos.com
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

seti@home
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne pre takéto prípady mám na hornej lište malý indikátor využitia CPU jadier. Podozrivú aktivitu si všimnem
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

konecne mi dava zmysel indikator vytazenia cpu...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne tak, pri vysokom zaťažení CPU buď niečo ťaží kryptomenu, alebo Windows sťahuje update.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

ja odporúčam dať si do adblocku celú zbierku filtrov NoCoin. https://adblockplus.org/sk/subscriptions
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Milujeme Prima Banku!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ťaženie je užitočná vec ktorá pomáha udržať kryptomenu v behu. Čiže ak to pomôže zbaviť nás reklamy tak paráda. Len nech to neberie 100 percent výkonu, tak 20 by som prijal.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Oh božia naivita. Nikto ťa reklamy nezbaví. Vyťažia ti procesor, a natlačia ti aj reklamu. A ešte budeš rád ak ti nezašifrujú disk.
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Mate niekto odporucanie na doplnok prehliadaca za zohrazenie vytazenia CPU? (opera/chrome)
Odpovedať Hodnotiť:
 

no krasne... *na zobrazenie
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

SHIFT+ESC
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

nikde v clanku nevidim link na zoznam tych 219 webov.....ved to prepana nie su osobne udaje, dajte som sem natvrdo nech vidime kto chce z navstevnikov co najviac ryzovat a nevazi si ich

Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

s NoScriptom som zatial v pohode.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ste nedali zoznam webov, alebo si mame to sami naprogramovat, aby sme vedeli ktore to su. tento clanok zamlcal podstatnu informaciu a to vysledok
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

JA CHCEM ABY DSL.sk TAZILO!
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Ťaží aj fico.sk ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Netaží. Asi každý systém má tajné miesto kde si to môžeš pozrieť. Aj s grafom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ťaží z rozpočtu.sr a fondov.eu
Odpovedať Hodnotiť:
 

Možno je zas čas na to, aby sa začali budovať RÝCHLE weby bez použitia otravného JavaScriptu, striktne len s použitím HTML a CSS.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To by bol moj vlhky sen..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ublock origin blokuje coinhive bez toho aby som nieco robil. Ked som ublock vypol tak vsetkych 16 vlakien Ryzen 7 na max (pri tej stranke rocker). Ale aj tak tento sposob "dotacie" by mi az tak nevadil, urcite lepsie ako otravne reklamy (pokial nie som odcestovany na slabej baterke notasu). Horsie je ale to, ze za elektrinu zaplatim podstatne viac ako oni ziskaju cez coinhive, cez javascript to predsa len nie je moc efektivne.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

OQdC59 http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

blokovat sa to da aj cez no coin rozsirenie
https://goo.gl/DwrvAm
Odpovedať Hodnotiť:
 

tipujem ze o 5-10 rokov to bude vsade a uzivatelia budu mat na vyber, bud web s reklamou alebo background tazenie..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tazit je podla mna ok, ked o tom navstevnik vie.
Preto by som zacal pouzivat HASHINGLEGAL licenciu https://github.com/CryptoCommunity/hashinglegal
Odpovedať Hodnotiť:
 

nanasiel som zoznam infikovanych domen
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiež som si všimol ako mi abnormálne stúpa spotreba CPU na niektorých typoch linuxu ako Gnome Fedora a KDE-Plasma Fedora. Dané linuxy mi spočiatku správne fungovali, kazili sa časom. Ani s Ubuntu som nebol spokojný pre spotrebu CPU a RAM pamäti.
Upodozrieval niektorých s ťažby, alebo monitorovania, či dokonca vloženia vírusov.
Prešiel som na iné typu Linuxu ako Mate a tam mám spotrebu CPU v poriadku dlhodobo.
Nezatracujem operačné programy ako GNOME, či KDE-Plasma. Veľmi sa mi páčia. Existujú tam ale procesy ako baloo_extractor a baloo_file, ktoré po čase extrémne zvyšujú CPU. Slúžia údajne ako indexery súborov. Asi sú ľahko zneužiteľné na ťažbu. Možno by som tiež nemal odklepávať súhlas na cokies niektorým internetovým stránkam. Nevedel som nakoľko sú do toho namočené Slovenské weby a Internetové prehliadače.
Odpovedať Hodnotiť:
 

deteGovať
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nemajú ale zato majú gramarnaci
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár