neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Slúchadlá s digitálnym USB Type-C konektorom majú nahradiť 3.5-mm jack, dokončili štandard

Značky: USB Type-C

DSL.sk, 3.10.2016


Organizácia USB Implementers Forum, USB-IF, dokončila novú verziu štandardu USB Audio Device Class 3.0 pre pripojenie audio zariadení cez USB, ktorá by mala umožniť masovo nahradiť analógový 3.5-mm jack digitálnymi slúchadlami.

USB-IF dokončenie novej verzie oznámila uplynulý týždeň.

V súčasnosti je prevažujúcim štandardom na zabezpečenie výstupu audia z počítačových a mobilných zariadení analógový 3.5-mm jack.

Slúchadlá je možné pripájať cez USB samozrejme už mnoho rokov aj cez doterajšie konektory, táto technológia ale nebola doteraz optimálna pre mobilné zariadenia. Umožniť zabezpečovať výstup cez USB u všetkých typov zariadení má práve nová verzia štandardu určená pre port Type-C.

Niektorí výrobcovia vrátane napríklad Intelu tak v súčasnosti propaguje nahradenie 3.5-mm jacku touto digitálnou technológiou. Od analógového jacku prešla k digitálnemu štandardu aj Apple v novom iPhone 7, ktorá využíva svoj port Lightning respektíve pripravuje bezdrôtové slúchadlá.

Pripojenie slúchadiel cez 3.5-mm audio jack má oproti USB nevýhody ale aj výhody. Technológia 3.5-mm najmä v mobilných zariadeniach zaberá veľa miesta, kvôli samotnej zdierke aj kvôli potrebným obvodom a čipom. Zároveň obvody spracúvajúce analógový signál môžu rušiť inú elektroniku mobilných zariadení a naopak.

Nový USB Type-C port môže byť použitý ako univerzálny port pre dáta, napájanie a nabíjanie a teraz aj audio a umožní mať napríklad na mobilnom zariadení celkovo iba jeden port. Na druhej strane na mobilných zariadeniach s jedným portom nie je možné mať priamo naraz pripojené slúchadlá a zariadenie nabíjať.

Pri pripojení slúchadiel cez USB je tiež potrebné napájať USB čip v slúchadlách, čo doteraz malo nezanedbateľný vplyv na výdrž telefónov. Slúchadlá pre USB sú tiež predpokladane o niečo komplikovanejšie.


Ilustračné video, predstavenie portu USB Type-C od Google (video: Google)



Nový štandard okrem iného začal podporovať úsporný režim pri pripojení slúchadiel cez USB, s ktorým by sa spotreba a výdrž zariadenia s pripojenými slúchadlami cez USB Type-C mali podľa Intelu oproti analógovým slúchadlám pripojeným cez 3.5-mm jack zmeniť len zanedbateľne.

Nový štandard tiež definuje spôsob, akým budú fungovať tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a prehrávania na slúchadlách.

Zároveň nový štandard podľa Anandtechu zahŕňa aj podporu analógového audio výstupu cez piny sekundárnej zbernice na Type-C porte a kábli. Využitie tejto možnosti by vyžadovalo podporu ako v zariadeniach tak slúchadlách a či ju niektorí výrobcovia využijú je zatiaľ otázne.

Zároveň napriek snahe niektorých výrobcov zatiaľ nie je jasné ako rýchlo a či vôbec začnú prechádzať na nový štandard a masovo nahrádzať 3.5-mm jack za pripojenie cez USB Type-C všetci výrobcovia zariadení.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet


inzercia



Diskusia:
                               
 

Ako mu zazlievali ze sluchadla iba cez usb ;)
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Kolko dostane Microsoft za licencie?
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Čínania už vyrábajú redukciu usb-c jack3.5
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Cize ked budem chciet nabijat a pocuvat zaroven bude treba rozdvojku, uzasny pokrok.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

stale mozu dat dva usb-c porty alebo ponechat popri usb-c aj jack
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

V prípade skutočne úplného nahradenia analógovej komunikácie digitálnou je pridávanie ďalších portov marketingovo absolútne nepodstatné, nakoľko v bode spojitosti Dirichletovej funkcie ich už je i tak nekonečne veľa a vysvetľovanie sloganu "Viac než neobmedzený počet pripojených zariadení" bežnému používateľovi je z ekonomického hľadiska neprípustné.
Odpovedať Známka: -2.3 Hodnotiť:
 

kvoli tebe som si nieco precital o Dirichletovej funkcii
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne, onepls2 to tak ma a myslim ze aj 3ka
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Dalsi co musi pocuvat a nabijat zaroven. Chodis sravat s hamburgerom v ruke? Najprv jedno potom druhe
Odpovedať Známka: -4.9 Hodnotiť:
 

ešte aj tretiu činnosť by poľahky chceli vykonávati... hihi
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

potom, ked bude na vyber pripojena bud mys, alebo externy HDD, alebo USB Flash, alebo pripojeny mobil cez kabel, ale vzdy iba jedno naraz, sa porozpravame ;-)
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

ta co, ta setri cas, ta ne ?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Vies, je vela ludi, ktori cestuju vlakom alebo busom dost casto a nabijaju mobil z externej baterie zatial co pocuvaju hudbu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bez linku na oficiálny zoznam "ludi, ktori cestuju vlakom alebo busom dost casto a nabijaju mobil z externej baterie zatial co pocuvaju hudbu", nie je úplne férové taký argument priamo ohodnocovať za sofizmus.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Mozno len pracuje a nenabija večer .. tvoje prirovnanie je kus na hovno.. zato že ty to nerobis tak to nemusí kazdi
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Staci any mal kabel od nabijacky prechodny konektor, aby sa do neho dalo zapojit dalsie zariadenie. Ako to mali kedysi Sony Ericssony
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

By mi ťažko muselo v hlave harašiť aby som z vrecka najprv ťahal káblovú motanicu z rozdvojkou, potom mobil a nakoniec powerbank. Také sme tu mali tak 7 rokov dozadu, radšej dobrý BT prijímač (4.0) stojí od 10€ hore, niečo podobné používam v aute od BLITZWOLFu. Už som ho skoro 2 krát stratil, také je to malé.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

co tu motas BT? rec bola ze naraz pocuvat hudbu a aj nabijat *cez kabel*. Napriklad ked chces pocuvat radio, musi nejaky kabel sluzit ako antena. Cez BT vela FM radia nenapocuvas : Takze ziadna rozdvojka a ani BT
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a kto by uz dneska pocuval radio? teraz sa pocuva len spotify, youtube alebo stiahnute pesnicky v mobile
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

ach zase offtopic otazka. No proste napriklad vtedy, ked nemas po ruke wifi a nemas tolko mobilneho internetu, aby si mohol cele dni pocuvat videa z youtube.
A keby aj... uz vidim ako cely den so svietiacim displayom a dranim netu si len tak vyhravas na externych reprakoch muziku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja napriklad pocuvam iba popularno vedecke podcasty z Ceskeho radia plus ako Meteor a podobne, ostatne radia mam fpitchi, na pocuvanie hudby mam kupene pesnicky z iTunes store.Hotovo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

takyto: http://goo.gl/yU3TQu
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Treba mat rychlo nabijacku :) Ruku na srdce kolko ludi to robi pravidelne 0,02 percenta? Podla mna to nieje zle, ak to plnohodnotne nahradi aj kvalitu vystupu.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ruku si daj vieš kam.
Nabíjam si zariadenie, pretože má svoju nabíjačku cez iba na toto určený zvlášť konektor. Počúvam muziku, cez zvlášť vyvedený konektor.
Náhrávam si muziku cez iný konektor. Prečo to do Boha niekto zruší a zlúči nezlučiteľné do jedného nepoužiteľného konektora?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Vela veci ktore iphone priniesol nakoniec prebrali aj ini vyrobocovia(mikro a nan sim karta, ziadny slot pre sd karty).
Dufam ze toto nebude dalsia blbost ktoru budu vsetci kopirovat.
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Ale bude
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Vsetko co menujes tu bolo uz predtym.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Su telefony co maju stale SD sloty. To ze si ovce kupuju samsung iba je ich vec.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

samsung pre tento rok priniesol pri kazdom telefone SD slot. Velmi ta zerie ich komercny uspech vsak?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

aj to ako im vybuchoval (mozno stale vybuchuje) note 7 ma zerie :))
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto bude argument este dalsie desatrocie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No, bohuzial vsetko po apple neopakuju - ked sa applu zadari (vynimocne) nieco rozumne, tak na to vsetci se*u - mam na mysli normalnu velkost zariadenia s rozumnym HW - model SE
Dufal som, ze aspon zopar mobilov s mensou ako 5" uhloprieckou od ostatnych vyrobcov sa na trhu objavi... Ale kde - vyrabame iba lopaty a samozrejme pre tutti coolakov XL lopaty
Odpovedať Hodnotiť:
 

to je dobre naco aby sme mohli mat o 2mm uzsi mobil (to este niekto chce) vsak to tlaci do dlane

a ked som doteraz mohol pouzit akekolvek nadpriemerne sluchatka ked som vedel ze moj telefon ma obstojnu kvalitu audio vystupu aby som si uzil hudbu tak teraz zozeniem usb-c to jack adapter s bohvieakou kvalitou prevodu a samozrejmou stratovousťou (lebo prevodnik navyse) a teda audio kvalita pojde dole

mozno dojde k navratu a spravia elektronkovy adapter z usb-c na analog audio ;-)
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

kamarade ako :D hned kupujem len tak pre ten swag http://dopice.sk/il0
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

V tomto pripade kvalita reprodukovanej hudby bude zavisiet len od sluchadiel.(bude tam prevodnik) Mobil moze byt tym padom sunt. :)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

a mas taky pocit ze ten prevodnik (zvukovka) v tych sluchadlach bude aspoň priemernej kvaliti pri velkosti ktorá sa vojde do sluchadla ??

integrovane zvukovky na maticnych doskach maju sitny zvuk, kazdy kto trochu robi s hudbou alebo dobre počuje ma externu zvukovku

Odpovedať Hodnotiť:
 

Problem ani nie je tak v prevodniku, ten je dostatocne maly a jednoduchy na implementaciu, problem skor vidim v kvalitnej vystupnej (zosilnovacej) casti ktory ovlada samotny reporoduktor(y)/menice a jeho obmedzeneho napajania (rozumej zaruseneho - kedze 5V pre USB sa vyraba step-up menicom z 3.7-4.2V baterky mobilu)...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vychutnavat si hudbu na sluchatkach z mobilu... to akoze pride kajsmentke clovek domov, urobi si cibetkovu kavu, posadi sa s cigarou do kozeneho kresla a pusti si klasiku z high end telefonu cez high end sluchatka?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

cibetkovu fairtrade kavu jedine!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ze cibetkovu... nedaj sa vysmiat... pravy kajnsmetke si dopraje minimalne black ivory...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak má rodinu a žijú v jednoizbáku tak o desiatej večer určite áno...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak dufam, ze teraz, ked to sustia aj iny vyrobcovie a nie iba apple, tak to uz bude ok :P
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

inak nebranil by som sa keby sa zachoval aj 3,5mm jack a pridala sa moznost pripojit sluchadla/reproduktor cez USB-C

najme pri audiosystemoch s dokom zabezpecujucim prehravanie z iphonov to je super vec, aj sa nabija aj hra aj je bezpecne odlozeny

len to by museli vsetci vyrobcovia davat ten nabijaci konektor do raovnakej casti telefonu aby to bolo univerzalne kompatibilne
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Az na to ze zrovna iPhone/iPod/iPad nemali a nemaju standardny usb konektor ale najprv ich debilny 30pin port a teraz zasa lightning takze aj keby sa hned vsetci dohodli, Apple sa na to vysere.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

To su povolene straty :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Príspevok bol zmazaný pre nevhodný a/alebo vulgárny obsah.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

osobne vidim buducnost v bezdrotovych sluchadlach lebo aj bluetooth ma pre BFU dostatocnu audio kvalitu (ano apt-x je bullshit ale bezne telefonne sluchadla su rovnaky bullshit)

pre audiofilov mozno je priestor na novu bezdrotovu technologiu na prenos audia (alebo pouzitie wifi)
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Suhlas s tym ze bfu(radim sa sem aj ja) nevadi nizsia kvalita zvuku(aj tak by som si to nevsimol), a tie sluchatka co apple predstavili sa mi pacia, ale kym nebude vydrz aspon 10 hodin tak radsej kablove sluchatka.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

K tej vydrzi beterie, dajme tomu ze 3,5 hodiny vydrzia. To by som naraz nedal, mat spunty v usiach. Ako dopocuvas, tak si ich das do obalu, aby sa ti nestratili a zacnu sa same nabijat..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nie nema dostatocnu kvalitu. Pokial sa nebavime o vlastnych rieseniach vyrobcov kde je nejaka zakladnova stanica a pracuje to na bohvie akej frekvencii a protokole, tak bezny bluetooth audio je tragedia. Jednak pri sluchadlach do docela bezne vypadava, bavime sa o sluchadlach pre masy, a kvalita je vecsinou otrasna - ako prenosu tak aj kvalita samotnych menicov v sluchadlach, kde sa to dorovnava dsp cipom v sluchadlach. Este som sa nestretol s bluetooth sluchadlami za par desiatok eur co by fungovali. Ano za 250-300 to bude super ale aj tie, ked dojde bateria tak maju dost naprd kvalitu audia cez kabel, lebo tie menice su slabe.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

osobne pouzivam BT sluchadla AUGUST (asi 40€) a k prerušeniu občas dojde (ale len pri vacsej vzdialenosti - 5m) kvalita je obstojna (na cestovanie a pri rylovani dostacujuca) a v pripade nudze slusne hraju aj cez kabel

samozrejme neporovnatelne s bayerdynamics co pouzivam na pocuvanie hudby ale lepsie ako bezne dodavane sluchadla k telefonom

plus BT sluchatka sa pouzivaju k telefonom kde mam mp3 alebo aac s 192 mozno 256kbs bitratom (alebo co to vlastne googlemusic ci spotify streamuje) a tam to ani na tych bayerdynamicoch neznie velmi lepsie. To iste pri zabudovanych zvukovych kartach do notebookov a podobnych hraciek

pri kvalitnom vystupe (externa zvukovka alebo gramofon) je ten rozdiel ovela vacsi ale tam BT nehrozi, len strieborne kable
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

AUGUST EP650, daju sa zohnat na aliexprese (za tych 40€) alebo za 60€ na amazone
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

si nejaký šibnutý že strieborné káble???
si myslíš že budeš počuť aj to čo tam nie je cez Ag káble???
kopa ľudí je tu tak nechutne osprostených drbnutou propagandou firiem ktoré vyrábajú a predávajú "úžasTné" káble k prenoske 30centi iba za 100 doláčov...preboha ste vy ale kkti čo sa na takéto debility dáte namotať.
Ale ked človek nerozmýšľa alebo nemá dostatočné vedomosti
tak to takto dopadá...pripomína mi to jedného cigoša odniekiaľ z Diakoviec ktorý tvrdil že ked si zavesíš CD-čko pod predné sklo že ťa nenamerajú poliši radarom...kuáááááááá hihihi
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

A Ty si hlúpy Jano z dediny na zapadnutom Záhorí...
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Nepochopil, nevadi.Dnes uz velka cast BT sluchadiel ma moznost pocuvat aj cez kabel, v pripade ze sa vybije baterka mozes ich pouzivat klasicky "analogovo".Lenze vzhladom na to ze v musli tych sluchadiel musi byt jednak elektronika a aj baterie tak smotna kvalita reprodukcie a menicov je podstatne horsia ako pri porovnatelnych (rozmerovo,parametrovo) "analogovych" sluchadlach. Preto vsetky BT sluchadla trpia kvalitou pri pouziti cez kabel (aj ked chapem ze to nieje ich primarne vyuzitie).Ta kvalita alebo skor fyzikalne obmedzenia reprodukcie sa obchadzaju prave dsp cipom v sluchadlach ked idu cez BT/elektroniku. A pointa? Clovek kupi BT sluchadla za 100-150e ale samotne menice budu niekde na urovni cinana za 20e a bude horsie pretoze vyrobcovia budu moct na tom pekne rizovat.Proste to "doladia" ekvalizerom v dsp cipe, vyde to lacnejesie ako kvalitne menice a poriadny navrh musli/akustiky.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Skor zrejme reagoval na tu kravinu o striebornych kabloch, ktore vazne nie su strieborne. Kabel ako taky je medeny, tieneny a rozdiel je v jeho parametroch ako takych co zavisi od vyhotovenia. To co je na konci su zvecsa postriebrene konektory, niektori vyrobcovia davaju pozlatene. Princip rovnaky. Urcite sa najdu aj ciste strieborne konektory, ale to je tak vsestko z toho kabla.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Bežne sa pre audio vyrábali strieborné káble z chemicky čistého bezplynného striebra. Čo je na tom také divné???
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Ciste striebro (1.59×10−8 ohm/m) ma o 6% lepsiu vodivost ako cista med (1.68×10−8 ohm/m), inak povedane, staci aby bol medeny vodic o 6% vecsieho prierezu a je ich merna vodivost rovnaka...
Cize to ze strieborne/medene kable maju dopad na zvuk je zapricineny nie tym ze sa tam vymeni jeden kov za druhy, ale skor v tom ze novy kabel je hrubsi/tensi/kratsi/s nizsou kapacitou, atd...
Vyhodou striebra alebo postriebrenia moze byt hlavne chemicka stalost, podobne ako u zlata, ale vodivost ani nie, kedze rovnaka vodivost sa moze dosiahnut pri vlaknitej strukture dratu pridat 1 dalsie vlakno pri medi a mas rovnaku vodivost ako u striebra a zlato ma este horsiu vodivost ako med...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ďalší kantor, čo vie o tom houby s voctem...Tá absolútna vodivosť je len jeden z mnohých parametrov...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ten kto o tom vie hovno o elektrotechnike a audiu si evidentne ty.
Mozes tvrdit co chces, ale pokial budes mat 2 rovnake vodice s tym jednym rozdielom ze medeny bude mat o 6% vecsi prierez, neexistuje ze budu mat meratelne rozdielne elektricke vlastnosti o pocutelnych vlastnostiach uz ani nehovorim...
To ze si dakto vymeni kablik na sluchatkach za o 50% kratsi/dlhsi, o polku hrubsi/tensi, s vyssou/nizsou kapacitou a akosi to upravuje zvuk koli roznej impedancii sa stat moze, ale to niako nesuvisi s tym ze z akeho kovu je vyrobeny.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Naštuduj si šírenie el. signálu vo vodiči a aký vplyv majú plyny v materáloch na výsledok.
Nie nadarmo vyrábajú OFC vodiče. O ten absolútny prierez ani tak nejde, koľko krát to mám písať?
U repro vodičoch, napájacích a niektoré ďalšie špécie, tam aáno je aj prierez ale NIELEN on zodpovednýá za celkovú výslednú kvalitu zvuku.
Urob si doma na kolene aspoň jedno klasické audio zariadenie.
Zmeraj si na ňom napríklad skreslenie spôsobené odporom poistky...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

No ja mam tych zariadeni na kolene urobenych celkom dost, aby som menoval dajake z poslednych rokov - AMB Beta 22, DAC s AK4495 napajany W. Jung-ovim regulatorom, OTL headamp s 12AU7, O2 DAC+Headamp, AMB M3, Firstwatt F5,...).
Co si postavil ty ??

A co ma spolocny odpor poistky s Audiom ??
V kazdom dobre dizajnovanom audiu sa s odporom poistiek a vodicov a vsetkeho dalsieho rata, a preto mas za poistkami vecsinou neake tie kondenzatory idealne co najblizsie k aktivnym prvkom ktore ti znizia impedanciu pri spickach atd.

A ked chces naozaj vediet nieco o sireni striedaveho prudu po vedeniach/kabloch tak ti odporucam "The General Equations of the Electric Circuit" od Charlesa P. Steinmetza, pripadne nieco od Olivera Heavisidea.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hmm... A čo si si z toho navrhol a postavil na kolene? A z vlastných rozumov a skúseností?
Poistka má dosť vplyv na basy. Lebo má zmerateľný odpor.
Zaletovať hotové poloprofi veci vie aj stolár s výučným listom.
Staviaš hovadiny, načo Ti to je?
Určite nerobím amplifiry s tranzistormi typu IRFxyz...
Robil som starú klasiku, niečo z hlavy, svoje plošné spoje, upravené schémy... Takých hovadín je dnes už plno a visí to na klinci. Ty na takéto veríš a o kábloch nie. Hmmm...
Borbély audio témy...
Mám aj inú literatúru...

Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

...amplifiery...
A také prdítka ešte niekto robí? Aj Dudek je už len taký novodobý čosi...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Na kolene navrh aj dps aj atd som robil pre ten AK4495 dac spolu s napajanim W. Jung superregulatormi, aj OTL sluchatkac a este kopec dalsich veci co som tu nemenoval... Tie pre teba hovadiny robim preto, lebo ma to bavi a mam k tomu dobre sluchatka ktore to vyuziju - Audeze LCD2.2 a AKG K712 Pro.

Ocividne nemas ponatia o IRFZ24N a podobnych hexfet 4 generacie, ktore ked sa pouzivaju v linearnej oblasti a hlavne triede A, tak ti odpadaju uplne veci ako teplotna kompenzacia co je pri bipolaroch v podstate nevyhnutnost.

Neake to DPAcko sa doma tiez najde...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Nie pri uipolároch, staré dobré V-MOS Hitachi alebo SONY.
IRFZ24N je priemerný spínací tranzistor, tedy typ nevhodný pre audio ako také. Pomerne vysoká kapacita hradla, malé púzdro s problémovým chladením, malý stratový výkon - maličký čip - skrátka plastové nič moc.
Nejaký novší parameter, ako činiteľ odľahčenia ho z tých nevhodných vlastností a parametrov nikam nevytiahne...
Si mladý, nebude to tým?
Poznám AKG 1000 radu, Tvoje majú priveľký odpor.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Prečo si nepostavíš nejakého KRELLa, keď už kopčíš hotové a vymyslené..?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neviem skade si nabral ze maju privelky odpor...
LCD2.2 - 70ohm (magnetoplanarne)
K712Pro - 62ohm

Obe su v podstate polovica oproti AKG K1000 (120ohm)
Ta beta 22 je Class A 18W do 8ohm a do sluchatiek ako hore uvedene je to nieco okolo 2W, ten mosfet tam tym padom nepotrebuje mat vecsi stratovy vykon...

a v 2 odstavci tu su krasne vypisane dovody preco prave mosfet a nie BJT:
http://www.amb.org/audio/beta22/
Odpovedať Hodnotiť:
 

Audio sluchátka sa odjakživa vyrábali do cca 32 ohm.

Neviem, mňa tam nič nepresvedčilo. Takých článkov a kecov je po Internete v súčastnosti plno. Nie je tam nič konkrétne na ten typ MOSFETu. Alebo som slepý.
A zaujímavé je, čo sa Ti páči, to obhajuješ. Nejakú tú realitu, vlastné skúsenosti, merania, aspoň úplne amatérske a podobne by sa hodilo.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Pri audio zariadeniach ma absolutne nezaujimaju nameratelne parametre, ale to, co realne pocujem. To ma vyssiu vahu ako namerane zbytocnosti.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tak tato Beta 22 je zatial stale moj favorit, porovnaval som ho s kade cim - LME49610 + ADA4898, Burson Conductor, objective2, Dispre 2, Audio-gd NFB-11.52 a nejake tie dalsie co som mal pozicane alebo mal moznost u niekoho vyskusat. Dispre 2 a LME49610 + ADA4898 mi prislo, ze maju trosilinku cistejsie vysky, no problem u nich je ze s LCD2.2 nejdu na basoch tak "hlboko" ako Beta, ocividne im na tie relativne malo citlive planary chyba vystupny vykon.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A neviem odkial si nabral ze sluchatka maju odjakziva 32ohm, ked to lieta po 600ohm uplne bezne, Senn. HD600 aj HD800 maju 300ohm, AKG cela rada K7xx maju okolo 60ohm, Beyerdynamic T1 600ohm, Beyerdynamic DT880 aj DT990 su v 32, 250 a 600ohm verziach. Takze tych 32ohm bude skor mozno pri low end segmente pripadne pri novych veciach urcenych na hranie z mobilu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

32 ohm bol taký nejaký audio štandard čias minulých. Pre walkmany, discmany, minidiscmany a podobne. Až počítačové zvukovky, v časoch keď sa na ne prestali dávať zosilňovače, vyžadovali sluchátka nad 60 ohm. Takže za to môžu počítače a táto skurvéná "nová" doba.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Tak to sa vedla, lebo praveze poslednu dobu ide impedancia sluchatok dole koli mobilnym zariadeniam (vsetko to co si vymenoval su prenosne zariadenia s malym napajacim napatim). Ved predsa za cias elektronok bola uplne bezna impedancia sluchatok 600ohm pripadne aj viac. Az neskor to islo nizsie - okolo 120ohm ako aj tie AKG K1000 ktore si vyssie spominal. A vecsina sluchatok na domaci posluch mavali vyssiu impedanciu.
Integrovane zvukove karty z dovodu uspor maju casto na vystupe len obycajny opamp so zaradenym odporom na vystupe, a boli viac menej urcene len ako line out - ved vecsina aj dodava max 1Vrms na vystupe. To predsta vecsinu sluchadiel na domace pocuvanie ani nevybudi poriadne.

Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Máš nejaké divné vedomosti, ktoré sa úplne rozchádzajú s praxou. Pozri si katalógy sluchétiek spred 20-tich rokov. Japonských, Vivanco a podobne.
Nepleť tu vysokonapäťové zosilňovače.
Na vysokú impedanciu sluchátiek potrebuješ aj vyššie výstupné napätie zosilňovača. Ano, prímárne boli mnohé slúchadlá ako niečo dočasné na zvuk, či prenosné. A oných 32 ohm.
Neprekrúcaj to stále niekam inam.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Vivanco a podobne boli vecsinou suntove sluchatka dodavane k Walkmanom a podobnym co su opat prenosne zaradenia s malym napatim.
Tu si pozri 58 top sluchatiek vsetkych cias od Davida Mahlera, ked nepocitam spunty a elektrostaty, tak viac ako 3/4 tam su nad 32ohm...
http://dopice.sk/ilx
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Mne stačí toto:
http://lnk.sk/jtuL
a prípadne toto, aby si nepovedal:
http://lnk.sk/chrH
a:
http://lnk.sk/loIK

Ide aj o to, že nemajú udávanú citlivosť. A Vivanco boli pomerne ciltivé sluchátka.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Tieto veľké a drahé slúchátka sú myslené pripojiť na pevnú vežu doma. Ak má CD prehrávač výstup 2V ako linku, tak je to dosť. Domáce audio zariadenia majú svoj vlastný zosilňovač a dostatok napájania, takže je zrejme výhodnejšie kvôli parametrom použiť cievku reproduktora z tenšieho drôtu, resp väčšie vinutie. Na veľkých sluchátkach to ide, štuple je problém urobiť na vysokú impedanciu. Ako pochopiť sa dá rôzna filozofia. Ten sluchátlkový zosilňovač musel byť postavený na univerzálnu impedanciu slucátiek. Čo je vcelku aj trochu problém. Osobne som tak drahé sluchátka nevlastnil.
Problém aj toho dnešného kríženia je malé a len jedno napätie, tých 5V, prípadne 3,3V alebo od baterky 3,7V. To je pre zosilňovač málo.

Sluchátka ja chápem ako prenosné zariadenie, nie že budem vežu počúvať len cez ne. Takže aj tak bolo, a na doma za podstatne väčšie prachy mohlo byť aj inak. Prečo nie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

rozumieš tomu jak hus pivu a trepeš dve na tri a myslíš si že nás starých psov odchovaných na bipolároch niečim ohúriš???
sa akurát tak smejeme na tebe..čo trepeš o nejakej teplotnej kompenzácii ty chumaj? tá je potrebná pri nejakom presnom oscilátore a nie v audiotechnike...blbe!!
si odrbaný nejakými "datasheetami" a v audiotechnike sa robíš macher a "hajzel máš na chodbě"
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Jaj tak preto su skoro v kazdom bipolarnom zosiku jebnute na chladic spolu s koncakmi aj tranzistor(y) biasu/kompenzacie, lebo bipolarne zosilnovace nepotrebuju tepelnu kompenzaciu....

Sa zobud zo svojho vlhkeho sna, tie tranzistory hraju rolu teplotnej kompenzacie, preto sa aj davaju na ten chladic s koncakmi. Ma to tak DPA, maju to tak Krelly, maju to tak Apexy, a 90% dalsich bipolarov...

Asi by si uz mal ist do domova dochodcov bo uz na teba lezie dajaka demencia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

myslel som kable s postriebreným konektorom, u ktorych je zaroven garancia ze maju presnu velkost a nebudu sa lockat v konektore

je to jediny sposob ako odstranit "sumenie" a "praskanie" zo zdrojov postavených na elektronkach bez zbytocnych polovodicov a chipov

pozlateny HDMI konektor je uplne zbytocny, postreibreny audio cinch je pocut (pri dostatocne kvalitnom zdroji, zosiku a repraku)

podstatne to je pri zasuvacich kabloch, len kvoli lepsiemu "kontaktu" samozrejme postriebrený musi byt aj vystupná zdierka inak je to zbytocne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mas pravdu, ale pre uplne iny dovod ako si myslis. Uprava striebrom/zlatom nie je ani tak kvoli vyhotoveniu na presnost, ale kvoli oxidacii samotnych materialov. Prave ta povrchova uprava zabezpecuje pri kontakte samocistenie od oxidacnych vrstiev - tj, ten konektor sa musi o dieru osuchat.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Logik...
Prechodový odpor a vlastnosti indukčné či kapacitné treba najmä pri spojoch čo najmenšie. Lepšie vlastnosti má kvalitný spoj, prechod. Treba rovnaké prostredie, preto rovnaký materiál, najlepšie nekorozívny a dobre elektricky vodivý. Používa sa striebro a povrchová úprava zlátením.
U lacákov je to mosadz, trochu lepšie je na tom pozlátená meď.
Píšem o konektoroch a rôznych spojoch, očkách, reprosvorkách, banánikoch a podobne.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A presne o tom ale vobec nebola rec. Ked bude technologia, ze sa drevom da prenasat a dekodovat signal, budes mat konektor dreveny - vyhotovis ho rovnako presne ako ten kovovy. Drevo si nahrad akymkolvek inym materialom. Dovod, preco sa pouziva striebro/zlato je kvoli tzv samocisteniu - chemicka odolnost + dalsie parametre.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ten dôvod si si vymyslel. Osobne som takéto zdôvodnenie nikde nevidel nepočul. Kde Ty na tie názory stále chodíš??? Ja sa často nestačím čudovať. A ako často čítam, nielen ja.
Letoval si niekedy niečo?

Je to ako svorky na traktorovú batériu. Zlato bežne nekoroduje.
Striebro sčernie, preto sa povrch kryje odolnejším kovom, napríklad zlatom. A pokiaľ viem konektory na audio sa nestierajú, tie lepšie sa zaisťujú inak ako zotretím pri strkaní a ledva to vytiahneš. A to nie sú konektory na denno denné strkanie.
Nebude drevená technol´gia.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ten dovod som si nevymyslel a je to zakladna tema pri el.pristrojoch - lenze to by si musel mat vystudovane viac ako len ucnovku maniak. A konektory na audio sa stieraju rovnako ako vsetko ostatne, co niekam pchas - dochadza k fyzickemu kontaktu a prave, kedze striebro oxiduje, tak sa stieranim realizuje jeho cistenie. Rovnako ako u audia, tak u vsetkych zariadeni. Cudovat sa mozes aj nadalej, my sa tvojej hluposti uz necudujeme berieme ju ako standard.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Preto sa striebro na konektory nepoužíva na povrchu, že. Ty si vyštudovaný idiot, asi, však? Praktiky iba vôl, bez praxe.
Ten dôvod si si vymyslel, to je celé. Je to banalita. konektory sa robia tak i onak. Prečo potom neškriš vývody procesora do jeho pätice? Myslím tie, čo boli ako za čias Pentií. Na to, aby som vedel ako sa kovy k sebe správajú a ako majú byť konektory realizované, na to naozaj nepotrebujem ani učňovku. Stačí trochu rozumu a skúseností.
Načo mi tu dookolo omieľaš samozrejmosti a kladieš na ne taký dôraz? Ja Ti píšem, že kvalitný spoj sa ro bí nulovou silou a potom sa zatiahne. Nič sa nikde netrie, načo aj. Zlato nekoroduje za bežných podmienok.

Ešte niečo. Ak aj máš nejakú školu, moc by som sa s tým nechválil. Takých študovaných tupcov je po celej republike plno... Žieľ...

Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

NIe, ty si len ucelovo otacas diskusiu smerom, kde sa ti hodi a pricom o danych veciach nebola rec az to zacnes nasledne rozoberat, pricom je to uplne jedno. A jediny kto sa tu stale niecim chvali si ty maniak. Len zabudas nato, ze uz nikoho nezaujima ako sa co robilo pred 30timi rokmi. Svojim vzdelanim som sa nikdy nechvalil ja si nepotrebujem dokazovat, ze mam pravdu. A kludne si ostan vo svojom svete, nikdy si si nedal povedat, lebo co si sam nevidel/nepocul na vlastne oci/usi, to predsa neexistuje.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tú poslednú vetu si si tiež vymyslel. Píšem o tom, s čím mám skúsenosť. A píše sa tu aj o tom, aká blbosť je opustiť klasické audio a prečo by mal zaniknúť klasický Jack? Či už 3,5 mm alebo 6,3 mm.
To že sa tu niekto poháda je vedľajší produkt anonymnej diskusie.
A je jedno aká je doba. V každej sa robia aj hovadiny. A v tej dnešnej dobe ich je už sakra veľa!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Nemas vedomosti, tak to neexistuje, lebo si to este nevidel nepocul. Pises tu o tom, preco by mal zaniknut jack, ale to vobec nebolo predmetom debaty. Rovnako s tym nesuhlasim a budem rovnako ignorovat taketo vyrobky, ale mal by si prestat spominat na tu dobu davno minulu, ktora bola horsia az na par svetlych vynimiek uplne vo vsetkom. Tu mas teraz dosledky tej doby.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tú prvú vetu si si zasa vymyslel.
To nie je o spomínaní. Je to audio konektor. Dosť. Bodka.
USB je zbernica, navyše číslicová, pre niečo celkom iné. Dosť. Bodka. Nekrížme neskrížiteľné.
Píšem tu názory. Toť vše.
Nepáčia sa mi tieto pseudokokotiny. Dosť. Bodka.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

kde berieš takú pkovinu že postriebrený cinch je počuť??? Minule som sa jedného niečo pýtal, postriebreného...ale nepovedal nič. Tak si nevymýšľaj že je počuť!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Počuť aj výkonové tranzistory. Napríklad stará dobrá V-MOS klasika 2SJ50/2SK135 od Hitachi celkom slušne vyhráva vo svojich medených púzdrach.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

vysvetlite mi niekto prosim, preco je to take na dve veci ? BT prenasa udaje digitalne, potom sa v samotnych sluchadlach prevadza signal na analogovy, su tam az take neskutocne straty ? :O
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Lebo BT ma maly bandwidth, nekomprimovane audio sa do neho nezmesti a teda sa komprimuje - stratovo. Vola sa to SBC a MP3 je v porovnani s SBC etalon kvality. Este existuje kodek aptX, ktory je ovela kvalitnejsi, ale je proprietarny a nie vsetky zariadenia ho podporuju.

Navyse ako pri kazdom prenose, kde mas cyklus kompresia-dekompresia, sa ti navysuje latencia. Pokial by si chcel hrat hry s BT sluchatkami, dost neprijemne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Nech ti je pan boh jednotiek a nul dopraje blazeny zivot, vrelo dakujem za odpoved ktora bola zrozumitelna.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne a este vzhladom na to ze vecsinou sa prehrava uz raz komprimovane audio (mp3/aac/ogg, predsa len flac ma na mobile malokto) pri dalsom skomprimovani BT kodekom to uz je dost poznat. Latencia je celkovo pri BT problem, staci si vyskusat cisto BT mys, ako beha kurzor. BT bolo primarne navrhnute na posielanie malych dat pri nizkej energetickej narocnosti.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Preco pre boha kazdu chujovinu co Apple vyplodi, musia sa toho hned vsetci chytit. A tie argumenty su uplne na chuja, ako napriklad milujem exaktne hodnoty ako podal Intel - spotreba sa zmeni len zanedbatelne. Milujem ked sa telefon vybija len zanedbatelne a za den je baterka v prdeli. Pre intel je to asi zanedbatelne. Tak isto tie kydy ze nemusi byt v telefone prevodnik, a telefonovat budem ako cez co? Kricat na display? V telefone stale bude reproduktor a mikrofon. Dokonca vecsinou byvaju dva reproduktory - jeden na telefonovanie, druhy na notifikaciu a audio, takze prevodniky tam budu vzdy. Apple si vymysli debilnu argumentaciu a este aj tu preberaju.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Takze nie useri co kupia kazdy vyrobok od apple ale vyrobcovia co skopiruju vsetko od nich su ovce
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Snaha o vylepšenie audio konektora mi pripomína tento vtip:
Redaktor New York Times sa spýtal indiánskeho náčelníka Dva tesáky:
-Už deväťdesiat rokov žijete a pozorujete biele tváre, povedzte mi, akú úspechy dosiahli a aké škody napáchali? Keď to porovnáte, kde podľa vás biele tváre urobili chybu?
-Keď bieli muži prísť, Indiáni byť vládcovia zeme, žiadne dane, žiadne dlhy, byvolov veľa, bobrov dosť, voda čistá. Ženy robiť všetky práce, šaman liečiť zadarmo. Muži celý deň loviť a chytať ryby, potom celú noc šukať!
Potom sa náčelník trochu pousmial:
-Biely muž dosť kretén, keď myslieť, že môže taký systém vylepšiť!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V piči bude okamih, ak zo základovky odstránia klasickú zvukovku aj 3,5 mm Jacky.
A v piči je už aj to, že audio časť odstránili aj z CD/DVD mechaník...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Na kerú piču ti je 3,5 mm jack na mechanike? A druhá vec kto normálny si dnes kúpi obyčajnú cd/dvd mechaniku do nového kompu?
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

Nie jack vole, audio výstup...
A načo? No hodil by sa aj vpredu...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

ti nestaci, ked ta zo zadu napoja?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Nie, nestačí.

Taká mechanika sa dá totiž použiť aj bez počítača...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Aha... Budem sedieť pri vypnutom počítači a počúvať hudbu. No muselo by mi drbať... Prípadne zo sebou budem nosiť mechaniku a zdroj nie? Keď chceš počúvať hudbu bez počítača tak si kúp prehrávač..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

alebo jednoducho cez mobil? :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Alebo :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

To môže radiť, len kto nevie poriadne zohľadniť pomer cena/výkon, keď počítačová mechanika môže byť aj 52x rýchlejšia.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

niektoré mali digi výstup do zvukovky...máloktoré, moja TEAC CDRW z r.2001 to mala.
Ale mňa nenaserú, hudbu počúvam zo zvukovky, taká superklasika SB Live! 5.1 digital, kua to je ale kvalitný zvuk na xx rokov starú kartu! viete jaký to je zážitok počúvať na tom FLAC? Veruže netreba nejaké "slucháDka" za 500€
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nehovor že netreba keď si ich ešte nemal. Keby si ich mal, to by si az odpadol.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ty si nejaký amatér neinformovaný...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Az na detail, ze na pocuvanie hudby ti je 5.1 uplne na ... . Ani 2.1 nema zmysel - preto ti lepsie karty umoznuju nastavenie, aky vystup chces - ak ide do sluchadiel, tak hadaj kolko kanalov?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

si nepochopil, samo že nepočúvam v sluchátkach 5.1, tak sa volá karta
ale napr. taký Jarre "AERO" je v 5.1 a parádne sa to počúva na bedniach
re: Káblik: amatér som ale žeby neinformovaný???
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Staré karty možno trochu aj hrali. v SCSI CD-ROM mechanike SONY som našiel audio časť na úrovni vtedajšieho 500-1000 DM Discmana!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ale veď 3,5 konektorom sa dá točiť a týmto nie, to je čo za náhradu
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Myslis tocit jack v dierke? Nuz budes musiet zacat tocit v dierke nieco ine ;)
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

tiez by som bol radsej, keby 3,5mm jack nahradil vsetky ostatne :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ja sa to pokusim otocit, potom dam vediet
Odpovedať Hodnotiť:
 

aky ma vyznam odstranit D/A prevodnik pre jack, ked tam stale zostava D/A prevodnik pre reproduktor a sluchadlo? a A/D prevodnik pre mikrofon ani nehovorim.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

hentie novodobe ficury netreba.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

3.5-mm jack rozparovač
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Osobne mám radšej Jack 6,3 mm...
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Už sa tešíme no nové BadUSB slúchadlá
Odpovedať Hodnotiť:
 

daju do sluchadiel 192kHz DAC aspon od wolfsonu? Pochybujem.
My, co pocuvame FLAC sa mame ist past?
Pisem to iba preto, ze je na trhu stale dost telefonov so super audiom a bojim sa ze toto ich zabije.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

FLAC ktorý bol prekonvertovaný 100x z nejakej 128kbps MP3?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

mobil a kvalitny zvuk nejde vobec dokopy. stavim sa ze aj ta nejlepsia zvukovka v mobile sa anilen nechyta na integrovane zvukovky v PC doskach.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ani mobil, ani PC v dnešnej dobe. To že to má neviem aký prevodník je k ničomu...
Kedysi aj Discmann taký lepší hral na úrovni špičkového stroja. Dnes majú niekotrí ľudia zbytočné peniaze, tak to vrážajú do ešte zbytočnejších vecí, ako napríklad viac ako 1000 Eur sluchátka a drahšiu techniku. To sú lne sluchátka...
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

"...To sú len sluchátka..."
Odpovedať Hodnotiť:
 

V podstate, sorry za flame. Ked si na to USB-C pripojim nieco take ako HRT Microstreamer, mozem mat 3.5mm jack a kvalitny DAC. akurat je to o nieco drahsie ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

máš pravdu, každý blb vrazí 500€ do nejakých Sennheiserov a myslí si že dobre počúva...tá nenormálna osprostenosť je tu očividná
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár