neprihlásený Piatok, 4. apríla 2025, dnes má meniny Izidor
TikTok má údajne v EÚ za posielanie dát do Číny dostať pokutu 500 miliónov

Značky: ochrana údajov

DSL.sk, 3.4.2025


Írsky úrad na ochranu osobných údajov DPC údajne udelí spoločnosti ByteDance prevádzkujúcej sociálnu sieť TikTok za posielanie dát užívateľov z EÚ do Číny a tým porušenie GDPR legislatívy pokutu, ktorej výška má dosahovať viac ako 500 miliónov eur.

Na základe informácií zdrojov oboznámených so situáciou to tvrdí agentúra Bloomberg.

Nie je jasné, aký bol rozsah zasielaných dát. Podľa agentúry pokuta bude podľa zdrojov udelená do konca mesiaca, informácie zatiaľ neboli oficiálne potvrdené.

TikTok má v súčasnosti problémy aj v USA, kde v januári začal byť účinný federálny zákon zakazujúci TikTok v prípade prevádzkovania čínskym vlastníkom. Aplikácia prestala 19. januára fungovať, následne Donald Trump po nástupe do funkcie prezidenta hneď 20. januára nariadením odložil uplatňovanie zákona o 75 dní. Ak nepríde k predĺženiu odloženia uplatňovania zákona a TikTok nebude v USA predaný, zákaz začne opäť platiť v sobotu 5. apríla.

V predchádzajúcich rokoch bol TikTok terčom viacerých zákazov najmä v rozličných dôležitých štátnych inštitúciách v západných krajinách, z dôvodov zbierania dát až ohrozenia bezpečnosti. Zakázaný bol napríklad v Európskej komisii, českej armáde aj slovenskom parlamente.

Najtvrdšie sa pred federálnym americkým zákazom pokúsil TikTok zakázať americký štát Montana, ktorý prijal zákon plošne zakazujúci celkové používanie TikToku na území Montany od 1. januára 2024. Americký federálny súd po žalobe na protiústavnosť ale uplatňovaniu tohto zákona zabránil.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Česi odštartovali prepravu autonómnym vlakom
Microsoft má dnes 50 rokov
Ďalší let Starship bude s už použitým prvým stupňom
Windows 11 začal podporovať aktualizovanie bez reštartu
Amazon začína vypúšťať satelity svojho konkurenta Starlinku
OpenWrt pripravuje svoj druhý router, výrazne výkonnejší
Nová ukážka tretej série populárneho Star Trek seriálu
Kataster dostane 18.8 milióna na riešenie hackerského útoku a zvýšenie bezpečnosti
Arm očakáva, že jej podiel v serveroch tento rok vyskočí na 50%
Intel odštartoval tzv. rizikovú výrobu čipov novým procesom 18A


Diskusia:
                               
 

To su ini klauni.

TikTok dlho pouzival datacentra v Texase pre US a EU pouzivatelov (patriace Oraclu) a aktualne pre EU pouzivatelov pouzivaju datacentra v Irsku a v Norsku.

Ale podme na nich, lebo Cina je strasiak. Kazdemu vsak len ukazuju, ze europania sa zblaznili a netreba s nimi robit ziadny biznis. Zbytocne vyhodenych 12 miliard za to nove norske.
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

Co myslis, kto zalepi Irsku dieru ktora ostala po zbraniach a pozickach Ukrajine?


Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

Jasne ze my a terajsia konsolidacia je este len mierna.

Az EU ostane v ruke cierny peter s nazvom Ukrajina -- ved vidime, ako elegantne sa USA toho problemu zbavuje -- to bude este toco.

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Rovnako nezmyselne je aj Rusko strasiakom. Svet ovladaju blazni a rozni chori fobisti, tu uz pomoze iba nejaky celoplosny restart.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Jaaaj, ak to mam brat ako ovca v systeme, tak aj ako ovci mi to pride uplne trafene.

Jak cela Eu a ti specialisti vo vedeni. A ta manipulacia, ze obchodna vojna. Pri tom Eu davalo cla tiez zhruba do 20 percent na USA vyrobky.

Teraz cisto ovciarsky sa Trump stara o USA a USA ma plne pravo zaviest cla na tovar vyrobeny mimo USA a mozu sa vsetci aj pohnojit. A krasne povedal, chces nulove clo? Postav vyrobu u nas v USA. A dava to plnu logiku a rovnako tak, ze Rusi maju 0 lebo lezia na nerastoch a cuduj sa svetu Arabia sedi na rope a Cina? :)... Cize, Cina, USA, Rusi, Arabia... Ostatni sa mozu pohnojit a mozu byt radi, ze su radi.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Sekunduju tomu Indovia :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

citujem: "Přičemž Trumpova cla jsou, až na výjimky, jen poloviční ve srovnání se cly daných zemí uvalovaných pro změnu na americké zboží. Jednotlivé země na to buď přistoupí, anebo vypukne celní válka, kdy ostatní země opět zvýší cla na americké zboží, což povede k celní válce a k obrovské spirále cel, která může položit mnohé podniky závislé na exportu do USA."
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Donald Trump totiž ve středu uvalil diskontní tarify cel prakticky na všechny země světa, a to na principu 50% slevy v porovnání se cly, které na americké zboží uvaluje daná země. Na země Evropské unie bylo uvaleno plošné clo 20% jako reakce na 39% clo vyměřované v EU na americké zboží importované do EU. Tento krok se očekával.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Donald Trump ve středu 2. dubna udělal to, co se pokoušel v roce 1962 provést John Fitzgerald Kennedy, tedy omezit vliv FEDu a změnit systém fiskálního systému americké vlády, aby prostředky na svůj provoz získávala nikoliv z úvěrů soukromého FEDu, které jsou následně spláceny z daní amerických občanů, ale z celních tarifů uvalovaných na veškerý dovoz zboží do USA.
Tímto krokem se USA zbaví státního dluhu a již nebudou muset být závislé na úvěrech soukromé banky FED, kterou vlastní Londýnské kanceláře a Rothschildova rodina.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Donald Trump totiž po podpisu celních dekretů měl projev, ve kterém popsal, jak se USA měly dobře díky výběru cel do roku 1913, než prý z lidstvu neznámých důvodů ten systém byl zrušen, cla byla zrušena a veškeré náklady na provoz vlády a státních výdajů začaly být hrazeny z daně z příjmu uvalené od roku 1913 na Američany.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jez neznámé dúvody ?... FED vznikol December 23, 1913 ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme toto nemohol povedat nahlas. Tak to tak elegantne zaobalil.
A prečo? Leb:
"Nicméně tento krok proti FEDu skončil naposledy špatně, a to atentátem na JFK. Od roku 1962 se nikdo o tento krok znovu nepokusil. Až teprve teď Donald Trump."
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ludia spamatajte sa troska, naco su vam tie mozgy - aj si overujte tie informacie z propagandy. Kupujem z USA elektroniku a cla na PC su 3% ziadnych cca 20%.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

takze USA cena 100. Preclis cena 103. Slovenska DPH 23% a cena je 126,70. Takze slovensky stat ma 26,70 za tem tpvar co si kups z USA. V USA jked si objednal z europy ked bolo clo 3% a 5% federalna dan tak tovar stal 108,15. A toto chce Trump zrovnat.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Pocitat DPH do toho je cisty magorizmus. Ta sa uplatnuje na vsetkych vyrobcov, aj domacich, takze ti americki nie su nijako znevyhodneni.

Okrem toho USA maju sales tax, co je nieco ako nasa byvala dan z obratu. Tu si vo svojom porovnani zabudol.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Riesime tu cla nie DPH. Samozrejme k tomu clu si treba priratat este dphcku ale ta je v kazdom state eu ina. Trump teraz zaviedol 20% na vsetok tovar z EU a vy niektori tu tvrdite, ze je to spravodlivo nastavene, ked doteraz bolo na elektroniku z USA clo 3%.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V USA sa vyraba nejake PC? Ono je to vsetko Taiwan, Vietnam, Korea, Filipiny, Cina...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hovorim o jazdenej elektronike, ktora je tam o dost lacnejsia a mam realne skusenosti s dovozom. Teraz sa to uz ale v pripade protiopatreni vobec neoplati.
Odpovedať Hodnotiť:
 

zdochýnajúca eu-kobyla najviac kope
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

A ty ako pozeram sa z toho tesis. Zase reakcia bez premyslania. Ak eu zdochne, budeme vsetci zrat travu lebo na nic viac nebudu money.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Nikoho to netesi, ale EU je nereformovatelna. Este aj ked upozornujes, ako je nekompetentne vedena, tak este len podkuria pod kotlom a slapnu na plyn.

Bohuzial, tvrdy crash je jedine vychodisko. Tito ludia sa inak nezmenia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Keby sa unia rozpadla, bolo by to pre europu to najlepsie co by sa mohlo stat. Potom by sa mohlo vratit k myslienke volneho pohybu tovaru a sluzieb, ako bola povodna myslienka a nie budovanie federalizacie, na ktorej myslienke (pra)rodicia ziadneho statu vo vojne umierali.
Europa ma privela rozdielnych kultur a jazykov, aby malo zmysel ju zjednotit pod jedno riadenie, ako sa to robi nasilne teraz, resp. posledne roky. Naopak europa pre zvysok sveta bola vzdy zaujimava svojimi rozdielnostami jednotlivych statov.
Rozpadnutim EU by netrebalo zivit cely nezmyselny ansabl co tam je a co vytvaraju zbytocnu byrokraciu napriec europou.
Rovnako by sa korupcia stala iba lokalnym problemom jednotlivych statov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mi to príde nejaké divné. EÚ má predsa tie isté dáta a v rozpočtových príjmoch vôbec nefigurujú. Nebolo by spravodlivejšie namiesto udelenia pokuty dať TikTok-u odmenu? Lebo takto to pôsobí ako daň zo závisti, že bárskto iný nemá s ich monetizáciou priekazne najmenší problém.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

DPC je výborný názov pre nejaký úrad v Írsku. Aspoň si tik-tak môže nahlas povedať: DPC.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cina uz data obcanov unie davno ma, ziskane cez ine veci ako su rozne pochybne smart zariadenia kupene na Temu alebo Aliexpress. Toto je skor na smiech ako to vobec brat seriozne.

A ked sme uz pritom - pokuty pre Facebook za totalne neregulovanie FB marketplace gde?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár