neprihlásený Sobota, 9. novembra 2024, dnes má meniny Teodor
Skladateľné smartfóny ovládli čínski výrobcovia, vedie Huawei

Značky: skladateľné smartfónyHuaweiSamsung

DSL.sk, 10.10.2024


Spoločnosť Huawei, ktorá v prvom štvrťroku získala pozíciu najväčšieho výrobcu skladateľných smartfónov, si túto pozíciu udržala aj za celý prvý polrok a bola najväčším výrobcom skladateľných smartfónov pred Samsungom.

Avizuje to analytická spoločnosť IDC.

Podľa jej informácií mal Huawei za prvý polrok podiel 25.7% a v minulosti vedúci Samsung podiel 22.8%. Huawei sa na prvé miesto dostal vďaka silnému rastu na domácom čínskom trhu, na ktorom mu v prvom polroku patrilo 43%.

Prvú päticu globálne najväčších výrobcov dopĺňajú traja čínski výrobcovia, tretie Lenovo so svojou značkou Motorola malo podiel 15.2%, Honor 14.5% a Vivo 11.2%.

Celý trh skladateľných smartfónov naďalej výrazne rastie, v prvom štvrťroku medziročne narástol o 32.7% a v druhom štvrťroku o 57.2%. IDC na najbližšie štyri roky odhaduje priemerný ročný rast o 20%.

V súčasnosti sa predáva približne rovnaký počet smartfónov dvoch základných dizajnov, keď v druhom štvrťroku patrilo smartfónom s dizajnom ako Galaxy Z Fold 49.2% trhu a smartfónom s dizajnom ako Galaxy Z Flip 50.8% trhu.

Podľa IDC v dohľadnej dobe nemá prísť k výraznému zlacneniu skladateľných smartfónov, pôjde naďalej o prémiový segment a ich priemerná predajná cena má zostať trojnásobná oproti bežným smartfónom.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Šurany nakoniec schválili predaj pozemkov pre veľkú baterkáreň
Lucasfilm chystá novú Star Wars trilógiu
Intel zažalovaný za problematické desktopové Raptor Lake procesory
FreeBSD skráti podporu o jeden rok
Austrália úplne zakáže sociálne siete mladým do 16 rokov, dokonca zrejme aj YouTube
O2 umožňuje na diaľku kúpiť paušál aj s eSIM, dá sa začať hneď používať
Ďalší let Starship má byť už o necelé dva týždne
OpenAI kúpila doménu chat.com, za mnoho miliónov
Dopyt po flash pamäti sa podľa významného výrobcu za pár rokov strojnásobí
EÚ vyšetruje výrobcu skla Gorilla kvôli možnému zneužitiu dominantného postavenia


Diskusia:
                               
 

Huawei som mal P7 a P20. Neboli to najrychlejsie telefony, hlavne ta P7 bola dost pomala, ale boli neskutocne odolne. Tie telefony mi velakrat spadli a nic im nebolo. Raz ukazovali v telke dokument z Huawei tovarne ako ich testuju. Dali telefony do zariadenia, ktore vyzeralo ako prerastena pracka a tam ich tocili dookola, preto sa nedivim tej odolnosti. Skoda, ze stryko Sam mal s nimi problem a zobral im google sluzby, bez toho su na nasom trhu nepouzitelne.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

šak sa hneď neondi

dáš si tam služby od ho-chi-mina a vyriešené
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Dokaz toho, ze aj najlepsi HW je bez dobreho SW len kopa elektrosrotu. Poskladat telefon zo suciastok nieje taky problem ako vytvorit OS ktory na nom pobezi a bude mat podporu od vyvojarov aplikacii. Potom ako sa nepodarilo MS mat treti mobilny OS (a to bola americka firma) tak ze sa to podari niekomu inemu je miziva. Takze amici maju pod kontrolou 2 najdolezitejsie OS a tym drzia inych vyrobcov za gule.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

nepodarilo, lebo boli kreteni a kazdy tyzden robili veci inak. Potom ti app pre tuto verziu nefungoval na dalsej verzii. To nemohlo inak dopadnut, len ako to dopadlo. Popri tom este znicili Nokiu, takze historia si ich bude pamatat, neboj sa... Ked sa Ballmer smial prvemu iphonu za 500$ a teraz stoji 2000 :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano, ziadna spatna kompatibilita ich pochovala. Robit kazdy rok apku odznova tak to by som sa im na to vykaslal tiez.
S Nokiou to je take diskutabilne. Sice svoj Symbian prerobili na dotyk ale bola to katastrofa a Mebo ci ako sa volal ten ich novy system nestihol prist. Bojim sa ze by ich android prevalcoval tiez. Nokia potrebovala OS a MS potreboval HW. Len to nejak nezvladli v tom MS.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

MeeGo bol dost vymakany a uplne v pohode by sa uchytil aj teraz, keby ma fungujucu a aktualnu infrastrukturu, dost veci z neho vykradli sucasne mobilne os, staci si pozriet porovnanie gest nokie n9 a iphone napr.. inac n9 je jeden z najlepsich telefonov podla mna, ked sa pouziju adekvatne kriteria
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

odkedy iphone stoji 2000 ? trosku pomyleny
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co trepes teraz nestoji $2000 max tie vyssie ale pro max zacina $1199🤣
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co trepes ty... veď to sú ceny bez handričky a ďalšieho potrebného príslušenstva, za ktoré to priekazne teraz už nikto príčetný nekupuje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Stryko Sam sa boji Huaweiu, ale Facebook im nevadi. To je take slovenske - som nacionalista, rusofil , ale jazdim na 10 rocnom Audi.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to vobec nie je slovenske
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som mal to šťastie vidieť výrobu a Huawei mestečko naživo. Nezabudnuteľný zážitok na celý život. Keby Trump neuvalil na Huawei sankcie, ostatní výrobcovia by sa im dnes zďaleka pozerali na chrbát.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

pavel ma o tom dokument tiez https://dopice.sk/t66
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak logicky, keď ostatný priekazne bez vzoru Apple netušia ako na ne.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Dá sa so skladateľným smartfónom krájať cibuľa?
Lebo ak nie, tak je to zbytočnosť.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Lebo neskladateľným smartfónom sa krájať cibuľa dá.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

samozrejme že nedá, však priekazne preto mali vzniknúť tie skladateľné
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Šak treba nabrušic!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Všetky firmy pokapú v EU😂

Číňaňia idú svoje, niečo ukradli, ale z posledných rokov je vidno, veľa vlastného vývoja.
Največšia technologická firma v eu je onlyfans.
Inak máme holy uj.
Som zvedavý kedy to dojde papalášom v Nemecku, že nemáme čo ponúknuť svetu okrem 450M spotrebiteľov.
Pre nás v EU by bola výhodnejšia únia s čínou a ruskom, ale to sa nestane.

Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

No... ukradli... Japonci po vojne robili nieco podobne. A technologicka spionaz je urcite vlastna aj zapadnym firmam. Cinania proste zoberu co je, zistia ako to funguje/ako je to navrhnute; pouziju, priapdne vylepsia. A uz aj vzdelanostne su na tom porovnatelne ak nie lepsie ako my. Proste nas za tie roky predbehli. A to ze nesli od nuly, ale pouzili to, co sme im dali k dispozicii, bola len ich sikovnost.
Zapad je zviazany patentami, asi aj to je brzdou vyvoja. Vymyslis teplu vodu, patentujes a potom na tom zarabas - klasika v USA. Mali vyvojari nemaju sancu, pretoze nemaju zdroje na analyzu svojho kodu ci nahodou niekde nepouzili casti, ktore si nejaky patentovy troll privlastnil, aby neskor parazitoval na ich praci. Cina je planovana ekonomike, kde stat rozhoduje v dlhodobom meradle kam zacieli usilie/zdroje a je to obrovsky trh, co je plus. V porovnani s Europov, je v Cine tvrdy kapitalizmus.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár