neprihlásený Piatok, 22. septembra 2023, dnes má meniny Móric
Google dostal veľkú pokutu kvôli praktikám v obchode Play

Značky: GoogleAndroidGoogle Play

DSL.sk, 12.4.2023


Spoločnosť Google dostala ďalšiu veľkú pokutu v súvislosti s využívaním dominantného postavenia jej produktov a praktikami voči konkurentom, tentokrát za praktiky voči juhokórejskému obchodu s Android aplikáciami One Store.

Úrad KFTC, Korea Fair Trade Commission, udelil spoločnosti pokutu vo výške 42.1 miliardy wonov, v prepočte približne 29 miliónov eur. Informuje o tom agentúra Bloomberg.

Google sa podľa KFTC po spustení One Store v roku 2016 snažil brániť sprístupneniu niektorých aplikácií vo One Store tým, že od juhokórejských vývojárov hier chcel aby hry sprístupnili len v Google Play a za to im ponúkal zviditeľnenie ich hier a podporu v zahraničí.

Podľa stanoviska Google pre agentúru spoločnosť neporušila žiadne zákony a podľa agentúry tiež spoločnosť poprela, že by ponúkala vývojárom benefity za dostupnosť ich aplikácií iba v Google Play.

Podľa KFTC spoločnosť Google dávala takéto ponuky vývojárom od spustenia obchodu One Store v júni 2016 do apríla 2018.

Google už dostal v Južnej Kórei niekoľko pokút v súvislosti s Androidom. V septembri 2021 dostal pokutu až 207 miliárd wonov, vtedy 149.7 milióna eur, za bránenie využívania tzv. forkov Androidu, teda iných OS založených na open source Androide ako napríklad CyanogenMod a jeho nástupca LineageOS, výrobcami smartfónov. Google sa plánoval proti tejto pokute odvolať, či k tomu prišlo a v akom stave je konanie nie je jasné.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Nvidia sa stala najväčším výrobcom čipov bez vlastných tovární
Skylink bude mať anglickú ligu ďalšie tri roky
Predstavené WiFi 7 mesh routery, stoja tisíce
Nový iPhone 15 má niekoľko vylepšení batérie
Vývoj 5G modemov v Apple je zatiaľ veľkým zlyhaním, tvrdia noviny
Helikoptéra na Marse vyletela zatiaľ najvyššie
Sprístupnená beta verzia Fedory 39
Británia posunie zákaz spaľovacích áut na neskôr
Signal nasadil šifrovanie odolné kvantovým počítačom
VÚB sa umožňuje prihlasovať do IB pomocou občianskeho preukazu


Diskusia:
                               
 

Pred súdením by ste si mali všetci vstúpiť do svedomia a položiť si otázku, kto by odolal praktikám, za ktoré sa dá dostať pokuta priekazne vo wonoch.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

idem won
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Niekedy neviem ako sa k tomu postaviť. Google udržuje open source android. Je jasné že do vývoja investujú najviac, čiže z toho že je to open source zase až tak nebenefitujú. A potom príde nejaký šulino čo si to skopíruje a sťažuje sa že ho Google obmedzuje. V pohode si môže spraviť vlastný operačný systém. Ale potom je tu otázka rovnováhy, lebo pri takom ios nemá ani vývojár slobodu a užívateľ výber. Myslím si že ide teda len o zvyhodňovanie domácich produktov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ono tieto pokuty byvaju zrejme sposob (snaha) ako dostat z tychto obchadzacov dani aspon daco... Kedze tito giganti si v konecnom dosledku sami rozhodnu, kolko im vyhovuje zaplatit (individualne dohody s krajinami mimo US)... Nevidel by som v tom realnu snahu zmenit ich spravanie na trhu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak to je hočičo, len nie vysoká pokuta pre Google :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Tieto praktiky v obchode boli za socializmu aj tu na sídlisku. Mäsiar každého klamal na váhe o pár deka a potom si postavil dom.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

múry boli z hovädzieho a strecha zo slaniny?
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

veru, vlastne takmer, jakoby aj hej
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Tieto praktiky neboli len za socializmu, aj ked je pravdou ze boli markantnejsie (najviac zarabali masiari, pumpari).
Teraz sa to ale deje tiez, roky makam poctivo, zarobim slusne peniaze, odvadzam dane. Aj tak nemam na mojho suseda, ktory nacierno opravuje auta, a ma luxusnejsie veci a kopec prachov. Nie ze by som musel mat viac, ale cloveka to serie. Skratka, neviem odrbavat.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To je skor o tom ze nikomu sa nechce manualne pracovat, a preto tieto profesie ked je clovek aspon trochu sikovny, maju prijem lepsi ako itckari.
A samozrejme je rozdiel mat plat, kde ti berie stat 50%, a mat sro, zivnost, kde bez problemov optimalizujes legalne dane na 30 a menej %.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Neviem či to je v desatoro Božieho prikázania ale neoklames. Štát môžeš ale ľudí štát a podnikateľ nemôže.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto neodrbáva druhých, odrbáva sám seba.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lenže za socializmu šlo klamať na váhe s mäsom, kdežto s vyváženou proteínovou zmesou separátu priekazne už veľa vody namútiť nejde.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

mäsiar matelko každého oklamal a potom si kúpil pol Trnavy a hlasy po päťsto eur
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Jasne a preto sa boris stazoval frajerke ze za matovica to moc nejde sa nabalit...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No nejde, lebo Igorko si to všetko berie pre seba.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vsak ok, daj najake info policajtom. Kedze existuje tatentna vojna v policii rado to niektore kridlo pouzije. Verim ze tu by to marosko na pouzitie 363 nevidel.
Odpovedať Hodnotiť:
 

o dievči a bad boys vs good boys

..tož, to majú dievči z toho, že majú radši skôr "bad boys", takých grasselov, lotrov - agresívne (rusácko - / islamské / arabské - / muslimské - / negerské ) hovadá, jako tích dobrích, tí sú vraj kus ..nezaujímaví, je s nimi nuda.

tak, s tími agresivními, vyfetlo-prechlastanými primitivami nuda asi není!
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

Toto sú poriadne pokuty. Nie u nás guvernér Gažimír dostal od súdu smiešnych stotisíc € (alebo 2 roky natvrdo). Stavím sa že toľko bral pomimo za pol roka Smeru. A ešte aj našetril pretože vraj dokáže vyžiť aj z menej ako 300 eur mesačne. Bohajeho!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nezabudaj na 30.126
Odpovedať Hodnotiť:
 

pokial viem, bolo 30.1260

Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár