neprihlásený Sobota, 13. júla 2024, dnes má meniny Margita
4ka avizuje zvýšenie pokrytia jej 4G siete

Značky: 4kaLTE / 4G

DSL.sk, 23.12.2022


Mobilný operátor 4ka aktuálne oznámil zvýšenie pokrytia jeho 4G LTE siete, keď v druhom polroku podľa svojho oznámenia pokryl 4G sieťou viac ako 50 nových lokalít.

Úroveň pokrytia populácie jeho 4G sieťou dosahuje podľa operátora viac ako 86.5%, na konci prvého polroka avizoval pokrytie 85%.

Akú metodiku operátor používa pre výpočet úrovne pokrytia a či má ísť o vonkajšie pokrytie alebo vnútorné pokrytie v budovách operátor neuvádza.

Spoločnosť podľa oznámenia pokračovala aj v nasadzovaní technológie MIMO 4x4 na vysielačoch v mnohých lokalitách, vďaka čomu sa zvyšuje maximálna teoretická rýchlosť.

Novými pokrytými lokalitami sú Bušince, Kalná nad Hronom, Hozelec, Gánovce, Pohronský Ruskov, Hronovce, Hronec, Nižný Hrabovec, Kučín, Kladzany, Poša, Terchová, Zázrivá, Melčice - Lieskové, Ivanovce, Hubošovce, Gregorovce, Záhradné, Terňa, Považany, Hrádok, Potvorice, Župčany, Svinia, Šarišské Dravce, Poloma, Novoť, Voderady, Slovenská Nová Ves, Kraľovany, Lúčky, Valča, Trnovo, Benice, Príbovce, Rakovo, Hraň, Novosad, Sirník, Gbelce, Nová Vieska, Babín, Horný Hričov, Svederník, Kuková, Lúčka, Želmanovce, Kračúnovce, Jaklovce, Klokočov a Vyhne.

4ka má aj 5G sieť, úroveň jej pokrytia doteraz operátor nezverejnil. Pri spustení 5G siete v Bratislave na jar minulého roka oznámil operátor zapnutie 5G na 83 vysielačoch, sieť má tiež v Trnave, Nitre a v malej časti Banskej Bystrice.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Raketa SpaceX zlyhala prvýkrát po dlhých rokoch
Intel uvedie ešte nový CPU pre desktopy len s dvomi jadrami
Boeing zostane na ISS zrejme až do augusta, problémy spôsobilo prehriatie trysiek
V nových desktopových Intel CPU bude NPU, ale s pomerne nízkym výkonom
V Nemecku odstránia čínske komponenty z existujúcich mobilných 5G sietí


inzerciaDiskusia:
                               
 

Že by konečne pokryli poriadne aspoň Bratislavu?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ich čínske BTS-ky fungujú nadštandardne s čínskymi telefónmi a Blave majú všetci iPhony aj bezdomovci. Takže by veľa funkcií nevyužili.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Veď aj iPhony sa vyrábajú v Číne len Američania za nich pýtajú veľa peňazí.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

nech sa skusia previezt vlakom od LM do kosic :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

kto by chodil z LM do Košíc, do Košíc sa chodí iba z čiernej nad Tisou.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Máš pravdu, pokrytie úplna ieda na danej trati , ešteže má 4ka národný romaming Orange 3G , ale od nového roku 3G orange končí tak som zvedavý čo zazmluvnia…
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akože tento cukor je málo slaný? Predsa keby chceli targetovať cieľovku, čo bez mobilu s internetom nezvládne prejsť vlakom od LM do kosic, tak si môžu rovno otvoriť opatrovateľský ústav pre tých, čo si sami nezvládnu vytrieť priekazne ani vlastnú riť.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

kazdy sofer vam povie, ze dakujeme za postavenu cestu, ale policajtov spiclovat na ceste nemusime ...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár