neprihlásený Streda, 19. júna 2024, dnes má meniny Alfréd
Čipová továreň Toshiby bude kvôli zemetraseniu odstavená viac ako týždeň

Značky: čipyJaponsko

DSL.sk, 5.1.2024


Továreň na výrobu čipov spoločnosti Toshiba v Kaga v japonskej prefektúre Ishikawa bude kvôli pondelkovému zemetraseniu odstavená minimálne viac ako týždeň.

Spoločnosť totiž plánuje odštartovať výrobu 10. januára, zatiaľ ale iba čiastočne. Spoločnosť o tom informuje v aktualizácii stavu.

K zemetraseniu prišlo v pondelok 1. januára o 16:10 miestneho času v prefektúre Ishikawa, malo magnitúdu 7.6. Podľa informácií analytickej spoločnosti TrendForce v dôsledku zemetrasenia bola odstavená výroba vo viacerých továrňach na čipy a súvisiace produkty v prefektúre Ishikawa a tiež v susedných prefektúrach Toyama a Niigata.

Z tovární na výrobu čipov boli odstavené továrne Toshiby v Kaga a továrne TPSCo, spoločného podniku Tower a Nuvoton, v Uozu, Tomani a Arai. Aké všetky čipy vyrába Toshiba v tejto továrni nie je jasné.

Spoločnosť podľa aktuálneho oznámenia potvrdila, že všetci jej zamestnanci sú v poriadku a budovy nemajú žiadne poškodenie ovplyvňujúce obnovenie výroby. Spoločnosť ešte pokračuje v kontrole stavu jednotlivých výrobných liniek.

Odstavené boli tiež továrne vyrábajúce kremíkové pláty, z ktorých sa vyrábajú čipy. Ide o továrne spoločnosti Shin-Etsu v Naoetsu a spoločnosti GlobalWafers v Kitakanbara a Sekikawa.

Poškodenie sa podľa informácií zo začiatku týždňa vyhodnocovalo aj v továrňach spoločnosti Murata v Komatsu, Kanazawa a Toyoma vyrábajúcich zrejme MLCC, Micro Lead-frame Chip Carrier, komponenty pre elektrické prepojenie čipu s okolím.

Napriek odstaveniu výroby vo viacerých továrňach TrendForce neočakáva významnejší dopad odstávok na čipový priemysel, keď momentálne stále trvá v polovodičovom priemysle slabší dopyt, zároveň v aktuálnom ročnom období je pravidelne prirodzene nižší dopyt a tiež vzhľadom na existujúce zásoby komponentov. Navyše továrne na čipy sú navrhnuté aby vydržali určitú úroveň zemetrasenia a väčšina tovární je v oblastiach, kde bola sila zemetrasenia v rámci plánovanej tolerancie týchto tovární. Poškodenie by tak nemalo byť veľké a dopad by mal byť manažovateľný.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

NASA po problémoch opakovane posúva odlet Boeingu z ISS
Prvé notebooky s novým výkonným ARM procesorom sú oddnes dostupné
Japonci vyvinuli oveľa lepšie batérie s pevným elektrolytom, majú nahradiť gombíkové batérie
Starlink čoskoro začne ponúkať výrazne menšiu a lacnejšiu satelitnú anténu
Hubblov teleskop už funguje iba s jedným gyroskopom, je výrazne menej produktívny
Minimálne v Španielsku pomocou dát z ukradnutých zariadení vydierajú vlastníkov
Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2


Diskusia:
                               
 

A co presunut vyrobu do tesly piestany? Vsk tu zemwtrasenia nie su.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A namiesto tych tovarni na cipy by tam mohli s tym castym zemetrasenim vyrabat betonove zmesi bez vzduchovych bybliniek..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bubliniek som myslel.. resp. Panelarne by tam mohli mat.. to zemetrasenie by pekne utriaslo beton vo forme a aj tie roxory by tam boli super zaliate... Mohli by to vyvazat do celeho sveta..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to aj mna napadlo, už dávno, dávnejšie..
proč sa také super ultra hi-tech výroby a fabriky neotvoria, neprovozujú aj tu, v strednej Europe, - žiadne zemetrasenia, tscunami, tornáda, atd..

..ale nás nikdo nikdy nepočúva, nepustí (ani len cez (/na!) tie "vrátnice, /recepcie..),..

^^stredná Europa, - resp.presnejšie, územie ^trojuholník /> zhruba BA - Trnva - Pieštany - Trenčín - Brno
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nejaký živnostník či eseróčka možno, ale akciovka nemúže ísť pri trojuholníku do podnikateľského rizika, že je určený bermudský priekazne nesprávne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toš chyba
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj, vidiš, kdybych se lýýýýp učyyyl,

som už mohol mít aj na 2 kávové whisky! heč! možno aj na 3! flašky


btw.zas dalšie zázračné baterie, avizované :

https://www.idnes.cz/ auto/zpravodajstvi/ volkswagen-elektrolyt-baterie -akumulator-powerco. A240105_120518 _automoto_fdv
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár