neprihlásený Utorok, 20. januára 2026, dnes má meniny Dalibor
Apple v USA prerušila predaj Apple Watch, kvôli porušovaniu patentov

Značky: AppleApple WatchUSApatenty

DSL.sk, 22.12.2023


Spoločnosť Apple včera prestala zatiaľ na svojom webe v USA predávať svoje smart hodinky Apple Watch Series 9 a Ultra 2.

Ako sme upozornili v tomto článku, dôvodom je porušovanie patentov.

Americká ITC, International Trade Commission, už v októbri vydala pre Apple zákaz importu týchto modelov hodiniek do USA a predaja kvôli porušovaniu patentov výrobcu medicínskych zariadení Masimo. Porušovať ich má senzor SpO2, saturácie kyslíka v krvi.

Apple sa pokúsila zákaz odložiť, ITC ale tento týždeň odloženie zákazu zamietla. Zákaz má vstúpiť do platnosti po 25. decembri, dokedy ho môže vetovať prezident. Ak sa tak nestane, zákaz importu do USA aj predaja spoločnosťou Apple teda vstúpi do platnosti.

Apple prestala hodinky v súlade so svojimi skoršími informáciami na webe v USA predávať už včera. Podľa týchto informácií v jej obchodoch v USA ich plánuje prestať predávať po 24. decembri. Iní predajcovia v USA budú môcť hodinky predávať naďalej, kvôli zákazu importu budú dostupné ale iba do vypredania zásob.

Podľa informácií agentúry Bloomberg sa Apple snažila zabrániť zákazu aj zmenou algoritmu pre meranie saturácie kyslíka pomocou tohto senzora, evidentne to minimálne zatiaľ ale nepomohlo.



Najnovšie články:

Boj o HBO nekončí, Netflix vylepšil svoju ponuku
Lufthansa a ďalšie európske aerolínie sprísnili pravidlá pre power banky
Huawei sa v Číne vrátil na prvé miesto medzi výrobcami smartfónov
V Chrome pribudla podpora vertikálneho zoznamu kariet
Škoda dodala viac ako milión áut, 175-tisíc čistých elektromobilov
Praha ide zakázať taxíky so spaľovacími motormi
Štát sprístupnil platby v obchodoch cez QR kódy
Let’s Encrypt začala vydávať iba 6-dňové certifikáty a certifikáty pre IP adresy
Záchrana sondy pri Marse je podľa NASA nepravdepodobná
Windows 11 sa po najnovšej aktualizácii nedá vypnúť


Diskusia:
                               
 

Tie sproste primitivne patenty brzdia vyvoj ...
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Bolo by grobianstvom ich zaznávaním necitlivo zdenacifikovať všetko úsilie, priekazne vložené do všetkých prispevkov "Prvý!"
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Brzdia? A ako?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Patent ako taky nieje zly , zle je nastavene patentove pravo.

Priznavaju sa ptenty za nezmysly alebo primitivne veci.

Korporacie a patentovy trolovia zneuzivaju system.

Staci patentove pravo prenastavit aby vyrazne zvyhodnoval beznych vedcov a ked si uz niekto nieco patentuje tak to musi ponukat za rovnakych podmienok aj ostatnym bez vynimky (a poplatky za ne nesmu prevysit 200-250% nakladov na vyvoj)
Odpovedať Hodnotiť:
 

A tie percenta si vytiahol odkial? Len tak ak pre zaujimavost? Inak sa tusim na slovensku neda nieco patentovat nad 15 rokov? Neviem ci to tak plati celosvetovo.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Slovo Apple je vlastné podstatné meno (píše sa s veľkým začiatočným písmenom) (mužský rod (neživotné)).
Skloňovanie slova Apple je podľa vzoru stroj.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pokiaľ niekto použil niečo, čo už predtým Apple používalo - okamžite podávali žalobu. Ale pokiaľ ONI chcú použiť niečo od iného, tak sa zlostia, chcú výnimky a pod. Apple si svoje patenty chráni, ale cudzie kradne.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:

Pridať komentár