neprihlásený Streda, 22. mája 2024, dnes má meniny Júlia, Juliana
Arm dnes vstúpi na burzu

Značky: ARMITbiznis

DSL.sk, 14.9.2023


Spoločnosť Arm stojaca za rovnomennou populárnou počítačovou architektúrou vstúpi dnes na americkú burzu Nasdaq a jej akcie sa budú obchodovať s označením ARM.

Spoločnosť to oznámila v stredu.

Akcie sa pri uvedení budú ponúkať za cenu 51 dolárov, za cenu na hornej hranici pôvodne očakávaného rozsahu 47 až 51 dolárov za akciu. Táto cena ohodnocuje celú spoločnosť Arm podľa CNBC na viac ako 54 miliárd dolárov.

Pri vstupe na burzu sa akcionármi Arm stanú viacerí významní výrobcovia čipov, ktorí sú zákazníkmi Arm a licencujú si túto architektúru. V predchádzajúcich týždňoch sa objavili neoficiálne informácie o viacerých spoločnostiach, ktoré sa stanú akcionármi Arm. Podľa CNBC aktuálne už viaceré spoločnosti oficiálne potvrdili, že sa stanú akcionármi Arm, má ísť okrem iného o Apple, Google, Nvidiu, Samsung, AMD, Intel a TSMC.

Tieto spoločnosti majú ale zrejme získať iba veľmi malé podiely, keď podľa skorších neoficiálnych informácií hodnota týchto podielov má dosahovať 25 až 100 miliónov dolárov.

Spoločnosť Arm stojí za mimoriadne dôležitou procesorovou architektúrou ARM, vyvíja a licencuje samotnú architektúru, zároveň vyvíja a licencuje vlastné ARM jadrá označené Cortex a Neoverse a tiež grafiky Mali.

Arm je od roku 2016 vlastnená spoločnosťou SoftBank, SoftBank ju kúpila za 24.3 miliardy libier. Predtým sa akcie Arm obchodovali na burze. SoftBank v septembri 2020 oznámila plán predať Arm spoločnosti Nvidia za celkovú sumu do 40 miliárd dolárov. Akvizícia mala ale problém so schválením regulačnými úradmi kvôli obavám z dopadov na konkurenčné prostredie, proti akvizícii namietali aj viaceré veľké IT spoločnosti a vo februári minulého roka bolo oznámené zrušenie akvizície. Následne SoftBank oznámila zámer uviesť spoločnosť na burzu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Vesmírny Boeing nepoletí ani v sobotu, nový termín nebol oznámený
Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.20, už aj pre RISC-V
Šifrovanie odolné kvantovým počítačom podporuje ďalší softvér, Zoom
Starship znovu poletí o dva týždne
Známy výrobca PC chladičov začal ponúkať ventilátory pre domácnosti, postavené na PC ventilátoroch
Intel už vyrába novú generáciu CPU, uvedie ju v treťom štvrťroku
Na iPhonoch sa začali objavovať staré zmazané fotky, podľa Apple to spôsobilo poškodenie databázy
Windows 11 pridal podporu vytvárania 7-Zip a ďalších formátov archívov
ARM razantne vstupuje do PC iných ako Apple
Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu


Diskusia:
                               
 

Tak na pranie spinavych penazi su tie pocitace ocividne dost uzitocne. Dobre sa tym vytvaraju rozne spekulantske bublinky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ano, akurat napriklad take crypto nie je bublinka, ale bublinisko rovnajuca sa velkosti pozorovatelneho vesmiru :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akcie gamestop skutočne ukázalo aké machinácie finančný žraloci s celým wall street priekazne páchali dávno pred fiaskom ako aj dávno po ňom. A niežeby celý wallstreet model zanikol, ešte sa k nemu dodrbe arm. Akože recesiu by nezachranilo keby na akciovom trhu bol sam pápež takže vieme o čom to znova bude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je ocividne, ze ARM a SoftBank nechapu ako funguje trh. Citujem z clanku "Akcie sa pri uvedení budú ponúkať za cenu 51 dolárov, za cenu na hornej hranici pôvodne očakávaného rozsahu 47 až 51 dolárov za akciu." ... Cenu akcii ovplyvnuje zaujem investorov, ktory bude viac ako minimalny. Cena je neskutocne prestrelena, realna cena je niekde okolo 15 dolarov a to by som ako investor bol moc stedry.

Neviem, kto robi v Softbank financie, ale ten clovek ocividne nema o svojej praci ani sajnu. Nie sme na tureckom trhu, kde sa hadzu cisla ako v tomto pripade. Urcite sa treba Softbank a jej produktom vyhnut oblukom. Ak clovek nechce skoncit ako zobrak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

japonsky management sa 100x poklonil pred kalkulackou a z toho im vyskocila cena 51 dolarov za akciu...
Odpovedať Hodnotiť:
 

"Spoločnosť akcie pri uvedení ponúkala za cenu 51 dolárov, počas dňa dosiahli maximálne 66.28 doláru za akciu a obchodovací deň uzatvorili na 63.59 doláru za akciu."
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vie mi niekto potvrdit ze telekom obmedzuje prenosovu rychlost z webu cpubenchmark . net ?

Testoval som to na 2 miestach (optika od telekomu) a nacitava sa to 10kBps.

Na mobile (4ka/swan) to ide plnou rychlostou.

Redakcia - neviete o tom nieco?


V dobrom samozrejme

Odpovedať Hodnotiť:
 

Zavolaj tcomu a popros ich aby ten throttle upustili lebo s nimi zrušíš zmluvu na základe ojebávania a obmedzovania rýchlosti na ktovie koľkých weboch. Chcel by som vidieť komplet blacklist zoznam ich vybraných sietí. Keď inde to ide rýchlejšie, nedivím sa že je problém práve u tcomu.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár