neprihlásený Nedeľa, 15. septembra 2024, dnes má meniny Jolana
Ďalšia spoločnosť začína poskytovať pripojenie zo satelitov

Značky: satelitypripojenie

DSL.sk, 25.5.2023


Pripojenie k Internetu zo satelitov, ktoré v posledných rokoch začalo ale začína poskytovať viacero spoločností, začína aktuálne poskytovať ďalšia nová spoločnosť, americká Astranis.

Spoločnosť aktuálne ohlásila úspešné umiestnenie svojho prvého komerčného satelitu na orbitu a otestovanie poskytovania pripojenia.

Astranis ale poskytuje iný typ pripojenie ako Starlink a podobné projekty, ktoré plánujú tisícky satelitov na nízkych orbitách, a spoločnosť zrejme nezahltí orbitu až takým veľkým počtom satelitov.

Jej satelity sú až na geostacionárnej orbite, teda vo výške 35.8-tisíc km, majú tak väčšie pokrytie, potenciálne dlhšiu životnosť ale tiež vysokú latenciu komunikácie. Spoločnosť zrejme neplánuje poskytovať pripojenie k Internetu koncovým užívateľom a poskytuje ho najmä komerčným partnerom, pre ktorých bude zabezpečovať satelity na pozícii podľa ich potrieb.

Prvý satelit pomenovaný Arcturus je určený pre telekomunikačného operátora Pacific Dataport a pokrýva Aljašku. Astranis podľa oznámenia úspešne otestovala prepojenie z terminálov na Aljaške cez satelit s bránou v Utahu.

Spoločnosť zrejme nezverejnila kompletné parametre svojich satelitov označovaných MicroGEO, majú ale približne veľkosť kocky o hrane jeden meter a hmotnosť približne 400 kg, pričom na komunikáciu využívajú softvérovo definované rádio. Spoločnosť má objednávky na viacero ďalších satelitov a viacero satelitov už postavila, pričom podľa dostupných informácií plánuje zvýšiť produkciu na dva satelity mesačne.

Najväčšie už budované alebo pripravované konštelácie satelitov pre poskytovanie pripojenia na nízkych orbitách budú mať tisícky satelitov. Starlink má už na orbite viac ako 4.1-tisíc satelitov na orbitách 525 až 570 km, pričom SpaceX má povolenia až na takmer 12-tisíc Starlink satelitov prvej generácie a zatiaľ 7.5-tisíc satelitov druhej generácie a plánuje až takmer 30-tisíc satelitov druhej generácie na orbitálnych výškach 340 až 614 km.

Kuiper od Amazonu má mať viac ako 3.2-tisíc satelitov na orbitálnych výškach 590 až 630 km.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

NASA bude merať presný čas na Mesiaci viacerými atómovými hodinami, čas tam beží rýchlejšie
Nemecko finančne podporí vývoj Samby
Prototyp SSD pre PCI Express 5.0 s novým radičom s nižšou spotrebou vyzerá nádejne
Telekom dnes na Predplatenkách dáva 100% bonusový kredit, platí iba 30 dní
Android pridáva podporu okien pre aplikácie
Slovenská sporiteľňa bude mať dlhšiu odstávku služieb, v oba víkendové dni
4ka spustila 5G v niekoľkých ďalších mestách, pokrytie vôbec neudáva
Samsung spustil výrobu QLC čipov takmer 300-vrstvovej flash pamäte
T-Mobile už otestoval použitie Starlink satelitov ako svojich základňových staníc
Aj Toshiba sa priblížila v kapacite HDD k 30 TB


Diskusia:
                               
 

Tak s takou cenou pri takých výhodách oproti Starlinku priekazne už neni o čom.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Cital si clanok?
So Starlinkom to ma spolocne len to, ze je to poskytovanie pripojenia cez satelit.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kto má priekazne vlastný názor, nie je odkázaný na cudzie výlevy.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kto nema vlastny mozog, je odkazany na pouzivanie jedneho slova v kazdej vete a povazuje to za svoju identitu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

bude sranda ked hore dojde miesto..
Odpovedať Hodnotiť:
 

V nebi?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aha mami, pada hviezda, praj si nieco... prd hviezda, to je Starlink.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tým expertů ze SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) vytvořil simulovaný mimozemský signál, který byl na Zemi vyslán z fiktivní kosmické lodi obíhající Mars. Cílem tohoto zajímavého pokusu bylo zjistit, zda takový signál dokážeme dekódovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

...fiktivní kosmická loď, fiktivní signál, ale zase, reálne dekódovaný signál. Toto na dsl nevymyslíš.
Odpovedať Hodnotiť:
 

35,8 tisic km je blbosť! Asi ma byt len km. Pri sucasnej teorii o Zemi nesedi ani mnozstvo akoze obiehajucich satelitov. Zem je plocha a tie spiny maju toto svinstvo, ktore zabija ludi na balonoch. Ked spadne satelit, ludia sa potom divia, ze je to balon so solarnymi panelmi! 98% helia spotrebuje NASA. V USA zaluju NASA za zinscenovanie letov do vesmiru, pretoze na plochej Zemi s pevnym firmamentom nie je kam letiet! Preto rakety aj raketoplany letia do obluka na vsetkych videach, padaju k Zemi a dojde im palivo! (len atrapa posledneho starlinku tusim vo videu este aj sama pristala:D Asi si ludia uz vsimli tie osery s letmi do vesmiru. Staci sa ale pozriet na Slnko, ako je blizko, urcite to nie je hviezda vzdialena miliony km. Uz lietadlom vo vyske 12km ste dost blizko k Slnku. Ked pojdete na dovolenku, vsimajte si. Mimochodom, lietanie na guli by bolo podobne problematicke ako zivot na guli, su to hoaxy
Odpovedať Hodnotiť:
 

No vidis, na co vsetko si prisiel vlastnym rozumom. Ale ako to ze tie Voyageri nechcu a nechcu spadnut. Urcite to bude nejaky podvrh!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najvacsi podvrh je ale jednoznacne ISS. Tam musia mat tolko helia... Aj ti kozmonauti to tam isto fetuju.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár