neprihlásený Pondelok, 17. júna 2024, dnes má meniny Adolf
Ani Apple sa nedarí všetko, mala zastaviť vývoj čipu pre WiFi

Značky: ApplečipyWi-Fi

DSL.sk, 27.1.2023


Ani spoločnosti Apple, ktorá okrem iného veľmi úspešne vstúpila medzi výrobcov procesorov pre mobilné zariadenia aj PC a za krátky čas sa stala významným hráčom, sa v oblasti čipov nedarí vždy realizovať svoje projekty podľa plánov a spoločnosť údajne zastavila vývoj vlastného čipu pre WiFi.

Avizuje to známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý v minulosti opakovane presne predpovedal viaceré produkty Apple.

Informácie prichádzajú krátko po tom, ako agentúra Bloomberg v prvej polovici mesiaca avizovala plán Apple začať používať vo svojich zariadeniach vlastný čip pre WiFi a Bluetooth v roku 2025.

Informácie Kua a agentúry Bloomberg si ale nemusia odporovať a zrejme neodporujú, keď aktuálne informácie Kua sa zrejme týkajú iného čipu podporujúceho len WiFi a nie Bluetooth. Zároveň Mark Gurman z Bloomberg v reakcii na tieto informácie avizuje, že vývoj čipu kombinujúceho WiFi a Bluetooth pokračuje.

Detailné plány Apple s rozličnými vlastnými čipmi pre WiFi nie sú známe. Čip podporujúci iba WiFi mohol byť zrejme ale jednoduchší, potenciálne mohol byť k dispozícii skôr a mohol skôr nahradiť v súčasnosti používané WiFi čipy od Broadcomu.

Hlavným dôvodom zastavenia jeho vývoja je podľa Kua sústredenie sa na vývoj procesorov prechádzajúcich už na 3-nm výrobný proces. Následný nedostatok vývojových zdrojov oddialil uvedenie vlastného modemového čipu pre mobilné 5G siete a spôsobil zastavenie vývoja WiFi čipu, ktorý má pre Apple nižšiu strategickú hodnotu.

Kuo tiež upozorňuje, že väčšina Apple zariadení používa čip od Broadcomu podporujúci WiFi aj Bluetooth a vlastný čip podporujúci iba WiFi by ho plne nenahradil. Zároveň v nasledujúcich rokoch bude uskutočňovaný upgrade WiFi čipov na štandardy WiFi 6E a WiFi 7 a pre Apple by bolo riskantné nasadiť agresívne jej vlastné WiFi čipy v čase takýchto veľkých zmien.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Minimálne v Španielsku pomocou dát z ukradnutých zariadení vydierajú vlastníkov
Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2


inzerciaDiskusia:
                               
 

LOL. Tak Apple si brutálne skilluje projekťákov scrapovaním ostrých projektov a odborníci s troma certifikátmi z papierových testov priekazne jančia nadšením nad implementačným zlyhaním.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Zato strane yabloko Žirinovského sa darí velice.
Iba Nicholsonová si myslí, že aký originálny názov vymyslela pre stranu liberálnej inkontinencie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ja blbko-via dokážu vytlačiť podpisový hárok aj bez WIFI čipu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

to ano, ale priekazne nie vo velkom kancli
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

A mozno im pracu na vyvoji komplikuju patenty.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Zaslúžili by si.
Poplatok za štvorcový čip.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Apple nasadili agresívne aj cenu na kolieska a handričku, pričom sa vôbec nerozpakovali, tak prečo by agresívne nenasadili ich wifi čipy.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

To je medzi Apple a content creatormi. Content recenzenti sa nerátajú ani ku collateral damage, takže je voči nim o nejakej agresivite priekazne neprimerané vôbec uvažovať.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

V poslednej dobe rezonuje v médiách domáce násilie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Znižovanie obchodného deficitu je jedným zo základných cieľov európskeho plánu obnovy, na plnenie ktorého sú vyčlenené priekazne značné rozpočtové prostriedky.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Súhlasím. Pridružená výroba bola vždy výkladnou skriňou socialistického plánovaného hospodárstva.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Presne tak. Ale že Expecto patronum v socializme vždy vracia skriňu nie je ani zďaleka priekazne najväčší problém prozápadne orientovaných čarodejníkov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

..ale vôbec nie, tá najvačšia pointa, že nevracia skrinu, - ale práve presne naopak - stolička, a pohovka (nie skrina) vracia - svoju vlastnú de-referenciu (navyše rekurzívnu) na ich vlastný ukazatel na virtuální, nevlastný, rekurzívny de-zintegrál.. cez Torre de Zirra´el, ktorá je taktiež routrovaná skrze *Portálový, U-Bránový prsten, vlastne prsten s vlastnou mini- čiernou-bielou dierou, so svojím vlastným teleportom (s nastavením, so zapojením tzv.na krátko, teda "bez stanice") na jemnej rúčke mladej Triss
ale o tom už vlastne vravela samotná Yennefer, - už pred válkou, na recepcii, žúrke poriadanej mladým následníkom trónu Republiky..
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Cakal som neuspech, ale len som sa dozvedel, ze to stopli, ale pokracuju vo vyvoji lepsieho chipu. Takze co sa im nedari?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Nie "mala zastaviť", ale "údajne zastavila" či "vraj zastavila"
Odpovedať Hodnotiť:
 

Informácie Kua, kua...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ha!
(napíšeme povídku?, napíšeme scenár, / fanfic. ? )

to sa ešte jen budú všetci divit, ked sa zrazu na radaroch, a potom, aj pri pobreží Floridy, / Kuby, -

- zrazu zjaví tých 5 - 6 takmer nových, síce kalendárovo už velmi starých, ale vizuálne priam novostou takmer zážících "torpédových stíh.-bombardéroch Avenger, (rok výroby 1942 )


..a nekde tam poblíž, by sa mohla na vlnách húpat, a pomalu pokračovat v plavbe prerušenej v r.1918, aj americká nákladná lod Cyclops, s nákladom 319 brutto ton mangánovej rudy..
Odpovedať Hodnotiť:
 

njn, Unified Field Theory.. (Jednotná Teorie Pola (Polí), tiež z tej doby.. ~~1920 ~~1950

tí piloti, a posádka Cyclopsu (a dalších lodí) - si ani ničoho nemuseli (stačit) všimnút..

(well, alebo možno strávili zopár dní, - zopár týždnov, - mesiacov, max.2 - 3 roky, nekde ,a nejakej zemi, na nejakom neznámom ostrove, v nejakom Jinom Kde, Jiném Kdy..

..ale nejpravdepodobnejšie je, že si to ani, vedome, ani nepostrehli.. pre nich to bolo možno jen pár okamihov, v divnej "žlto-šedej hmle, v čudnej, strašne "zážící, Svietiacej, žiariacej černej Tme..ä,
well, možno jen zopár hodín, - týždnov, max. 5 - 8 mesiacov, nekde v *Xanadu" ) -

..zatím co tu, v tejto ..referenční sústave, v tomto priestoro-čase, - to boli ( /budú, / sú ) - celé dlhé dekády, - milénia, celé století..

už v Bibliiách, / Védeách sa píše :

*Co je pre človeka tisíc roku, to je pre Bohy jen okamžik, jen jako 1 den, iba jako 1 minúta, 1 hodina.. - a naopak.. )
Odpovedať Hodnotiť:
 

Maj s nami súcit a nepíš nič. A už vôbec nie poviedku.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Žeby ryžooký povedali darmožráčom že hojno hojno nahryznuté jablko wifi čipík nebude :D
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár