neprihlásený Nedeľa, 28. júna 2026, dnes má meniny Beáta
Apple si už vyvíja aj vlastné mobilné modemy

Značky: Applečipy

DSL.sk, 11.12.2020


Spoločnosť Apple si po vlastných CPU a GPU už vyvíja aj vlastné modemové čipy pre mobilné siete.

Včera o tom viceprezident Johny Srouji informoval zamestnancov, avizuje agentúra Bloomberg.

Bližšie detaily o vyvíjaných modemoch a kedy by mohli byť použité v prvých zariadeniach nie sú k dispozícii.

Informácie o vývoji mobilných modemov spoločnosťou Apple sa objavili už pred dvomi rokmi, vtedy len na základe ponúk práce od Apple hľadajúcich pozície pre vývoj takýchto čipov. Vývoj vlastných modemov sa samozrejme očakával po minuloročnom odkúpení divízie Intelu pre vývoj mobilných modemov pre smartfóny, Intel ale nemal dokončené 5G modemy a Apple tak v nových modeloch iPhonov používa modemy od Qualcommu.

Apple so svojim iPhonom v roku 2007 výrazne zmenila koncept smartfónov. Pôvodne používala pri jeho výrobe komponenty od tradičných výrobcov čipov, následne si ale začala vyvíjať a používať vlastné ARM CPU a v poslednom období aj GPU.

Procesory a jadrá Apple architektúry ARM už porážajú konkurenčné mobilné procesory vo výkone a pomere výkonu a spotreby a Apple ich v súčasnosti začala využívať aj v osobných počítačoch.



Najnovšie články:

SpaceX plánuje byť mobilným operátorom z vesmíru
Železnice v SR kvôli extrémnemu teplu obmedzujú rýchlosť vlakov, rozťahuje koľajnice
4ka oznámila mierne zlepšenie 5G pokrytia, pridala viacero lokalít
Španielske mobilné siete budú musieť fungovať aj pri výpadku elektriny, 4 hodiny
Podpora Windows 10 bola predĺžená o ďalší rok
Po extrémne nízkych záporných cenách stojí elektrina tento týždeň extrémne veľa
Exspirujú Secure Boot certifikáty, PC bez nových môžu mať čoskoro problémy
Zverejnený trailer komediálneho sci-fi spin-offu The Big Bang Theory
OpenAI ukázala hotový vlastný AI akcelerátor
Výrobcovia zariadení prechádzajú na starú DDR2 pamäť, aj tá zdražuje


Diskusia:
                               
 

Keď si to urobíš doma, je to najlepšie aj najbezpečnejšie.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Doma môže byť, ale somm radšej keď mi to urobí niekto iný.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keď si to urobíš doma, je to najlepšie aj najbezpečnejšie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Doma môže byť, ale somm radšej keď mi to urobí niekto iný.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár