neprihlásený Streda, 22. mája 2024, dnes má meniny Júlia, Juliana
SanDisk uviedol microSD s dlhou životnosťou, pre kamery do áut

Značky: SanDiskpamäťové karty

DSL.sk, 23.3.2020


Spoločnosť SanDisk, tradičný výrobca flash pamäte a flashových produktov patriaci už dlhšie pod Western Digital, uviedla nový modelový rad pamäťových microSD kariet Max Endurance zameraných na dlhú životnosť z pohľadu množstva zapísateľných dát.

SanDisk o uvedení zrejme neinformoval tlačovou správou, upozornil na ne Anandtech.

Podľa stránok SanDisku sú karty s rozhraním UHS-I špecificky určené pre kamery do áut a bezpečnostné kamery. Životnosť neudáva napríklad v množstve zapísateľných dát ako je bežné u SSD diskov ale v počte hodín nahrávania Full HD videa, ktoré má karta zvládnuť.

Dlhá životnosť je užitočná aj pri pamäťových kartách v minipočítačoch ako sú Raspberry Pi. SanDisk Max Endurance karty ale nemajú nové certifikácie A1 prípadne A2 znamenajúce aj vysoký výkon pri prístupe k malým blokom na náhodných pozíciách a zároveň nie je jasné aká bude ich životnosť pri náročnejšom type prístupu ako sekvenčnom ukladaní videa.

K dispozícii sú štyri kapacity, 32 GB, 64 GB, 128 GB a 256 GB, udávaná životnosť pre ne je postupne do 15, 30, 60 a 120 tisíc hodín ukladania videa, v prepočte cca 1.7, 3.4, 6.8 a 13.7 rokov. Záruka je poskytovaná pre jednotlivé kapacity postupne na 3, 5, 10 a 15 rokov.

Udávaná rýchlosť sekvenčného čítania je do 100 MB/s, zápisu do 40 MB/s. Karty majú rýchlostné certifikácie Class 10, U3 a V30.

Cena v USA dosahuje postupne pre jednotlivé kapacity 13, 22, 43 a 85 dolárov.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.20, už aj pre RISC-V
Šifrovanie odolné kvantovým počítačom podporuje ďalší softvér, Zoom
Starship znovu poletí o dva týždne
Známy výrobca PC chladičov začal ponúkať ventilátory pre domácnosti, postavené na PC ventilátoroch
Intel už vyrába novú generáciu CPU, uvedie ju v treťom štvrťroku
Na iPhonoch sa začali objavovať staré zmazané fotky, podľa Apple to spôsobilo poškodenie databázy
Windows 11 pridal podporu vytvárania 7-Zip a ďalších formátov archívov
ARM razantne vstupuje do PC iných ako Apple
Android 15 predĺži výdrž smartfónov na batériu
Nové .sk domény sú oddnes dočasne lacnejšie


Diskusia:
                               
 

SanDisk máme radi, konečne majú niečo takéto, ale nikde v datasheete som sa nedočítal, či používaju MLC pamäť. Teraz dlhodobo fičím na Transcend High Endurance kartičke v kamerke v aute, ktorá sa chváli MLC pamäťou a ECC. Detto Samsung PRO Endurance má MLC.
Tak aby tento SanDisk nebol nejaký marketingový release.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Marketingovy asi nebude. Kedze to bude iba sekvencny zapis, da sa to dobre otestovat, kolko pouzite bunky vydrzia. Okrem toho:

... udávaná životnosť pre ne je postupne ... v prepočte cca
1.7, 3.4, 6.8 a 13.7 rokov.

Záruka je poskytovaná pre jednotlivé kapacity postupne na
3, 5, 10 a 15 rokov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja pouzivam v aute Kingston Industrial Temp+ a som spokojny... tiez MLC.. na 1080p staci... mam 32GB
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som mal vždy problém s Kingstonom. Aj cca 10 ks Raspberry čo beží nonstop na monitoring skapali po asi 2-4 týždňoch na Kingstom karty. Adata a SanDisk mali uptime skoro rok
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Kingstonu čipy niekto vyrába. Mohlo sa stať, že buď máš neoriginálne Kingston, lebo sa mi nechce veriť, že by to tak odflinkali. Napadá ma ešte možnosť, že to čo s tou kartou komunikuje nemusí byť celkom v poriaduk...
Zato RAMky mávali dlho veľmi kvalitné.

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Karty ako také fungovali ďalej, ale dáta boli poškodené a nedali sa prečítať. RPi už nenabootovalo alebo sa zaseklo. Po naformátovaní zasa nejaký čas RPi išli. Myslím si že teplo z RPi tie dáta dodrbe. Iné karty v pohode.
Odpovedať Hodnotiť:
 

U mna SanDisk Extreme Pro v Odroide s Ubuntu zivnotnost cca 1 rok... A este stale som sa s touto stratou nevyrovnal :/ (nemam cas znovu rozbehat NextCloud).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Podla mna marketingovy tha iba, ja pouzivam kartu v dash kamere ktora ide nonstop aj ked aj auto parkuje a uz vyse 3 roky a karta fici
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

3 roky nie su este nic
Odpovedať Hodnotiť:
 

A aký je vlastne elektrický rozdiel medzi pamäťovou bunkou SD karty a SSD? Pýtam sa na pamäťové bunky, nie ako to komunikuje navonok.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár