neprihlásený Pondelok, 25. novembra 2024, dnes má meniny Katarína
Antarktída sa roztápa trikrát rýchlejšie

Značky: NASAZemESA

DSL.sk, 15.6.2018


Ľad na Antarktíde, svetadieli nad južným pólom, sa v posledných rokoch roztápa trikrát rýchlejšie ako to bolo do roku 2012.

Informuje o tom NASA na základe rozsiahlej štúdie IMBIE financovanej NASA a ESA a realizovanej analýzou dát zo satelitov týchto dvoch vesmírnych agentúr respektíve ďalších spolupracujúcich agentúr.

Kým do roku 2012 celkovo ubúdal ľad na Antarktíde rýchlosťou 76 miliárd ton za rok a to prispievalo ku globálnemu ročnému zvýšeniu úrovne hladiny oceánov o 0.2 mm, nové analýzy ukázali od roku 2012 roztápanie 219 miliárd ton a tak príspevok k zvyšovanie hladiny oceánov o 0.6 mm ročne.

Celkovo od roku 1992 prispelo roztápanie ľadu na Antarktíde k zvýšeniu hladiny oceánov o 7.6 mm.

Antarktída je výrazne najväčším zdrojom ľadu na pevnine, ktorý môže svojim roztápaním prispievať k zvyšovaniu hladiny oceánov. Ak by sa roztopil všetok tamojší ľad, hladiny oceánov by stúpli o 58 metrov.


Celková úroveň zvýšenia hladiny oceánov z ľadu v Antarktíde a príspevok jednotlivých častí, kliknite pre zväčšenie (graf: IMBIE / Planetary Visions)



Podľa vedcov k celkovému zrýchlenému roztápaniu prichádza jednak pre zrýchlenie roztápania ľadu v Západnej Antarktíde a na Antarktickom poloostrove a tiež pre spomalenie prírastku nového ľadu vo Východnej Antarktíde.

Dáta vychádzajú z meraní viacerých satelitov NASA, ESA, nemeckej, talianskej, kanadskej aj japonskej vesmírnej agentúry, okrem iného zo satelitov ICESat, GRACE, Envisat, CryoSat-2, Sentinel-1, Sentinel-2, RADARSAT-1, RADARSAT-2, COSMO-SkyMed, TerraSAR-X.

NASA pripravuje dva ďalšie nové satelity, už v máji úspešne vypustený GRACE-FO a ICESat-2, ktoré podľa vedcov prinesú ďalšie informácie a umožnia zlepšiť predpovedanie ďalšieho roztápania ľadu v nasledujúcich desaťročiach.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Japonci uviedli ethernetový kábel s magnetickým konektorom
Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov
Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu


Diskusia:
                               
 

ty brdo, o 58 m ... brutus
komarno s nieco vyse 100 m.n.m. by bolo takmer pristavom :))) a nejaky zaliv by bol mozno uz na juhu madarska ...

viete niekto nejaku stranku, kde si zadam zvysenie hladiny svetovych oceanov o XY metrov a nazoomuujem si ako by vyzerali pobrezia ???????????????
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Myslis toto http://dopice.sk/lAs
Odpovedať Známka: 8.1 Hodnotiť:
 

presne nieco take :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

inak privital by som aj opacny trend, ze ked hladina klesne, jak sa bude pevnina zvacsovat, skoda ...je tam iba od minus 100 metrov hladina oceanov
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

https://on.natgeo.com/2hYCQJS
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Je to hlúposť, pretože zatiaľ čo vonkajšie vodné plochy sa rozširujú (hoci aj to rozporuplným spôsobom), vnútrozemské vodné plochy ostali rovnaké. Samozrejme že v realite by to tak nebolo, pretože zvýšenie vodnej hladiny na celom svete o 58 metrov by sa prejavilo aj vo vnútrozemí, minimálne formou zrážok a záplav a mnohé menšie vnútrozemské vodné plochy by to značne rozšírilo.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

podla tvojej teorie by nemohli existovat miesta ako napriklad v izraeli kde je pevnina vo vyske menej ako -400 m.n.m... Izrael je rekord, ale takych mieste je po svete vela.

Velmi tazko by si to teda nasimuloval, pretoze vzdy budes mat nejake pohorie, ktore zabrani prisunu oceanov dalej do vnutrozemia ;)
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

heeeeeeeeeeeeeee? jaka simulacia, co ide tazko nasimulovat?

vsetko je to len o vernosti/realnoti/zmysluplnosti vstupnych dat

staci nejaka informacna mriezka napr. vzdy 1x1 km s udajom o nadmorkej vyske vo vrcholoch stvorca a ides, samozrejme cim jemnejsia mriezka tym lepsie, aspon 100x100 metrov

to ze moze exsitovat lokalne uzemie, ktore je pod urovnou svetovych oceanov, ale nezaleje ho, lebo ma okolo seba barieru, ktora je vyssie ako hladina svetovych oceanov, no tak to je hadam jasne kazdemu ...

prave preto je dobre aby jemnost mriezky bola co najvacsia a udaje o terene co najpresnejsie, aby to tvoje uzemie predsa len nebolo zaliate, kedze k nemu vedie napr. uzky kanon s nadmosrkou vyskou typu LTT (len tak tak)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

ok uznavam... :)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ja to neuznavam. Zvysenim hladiny sa zvacsuje aj plocha vody, tym aj mnozstvo zrazok, nasledne spodnych vod a zvacsenie objemu pritokov.

Taky Izrael v okoli mrtveho mora bude mat opacny efekt, kde pritok bude jednoznacne vacsi ako odtok a odparovanie vody.

Nasledkom toho sa oblast vyrazne zavodni.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je predpoklad, ale vôbec to tak nemusi byt...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kde budeš mať pohorie? Ak si si nevšimlo, prakticky všade existujú rieky, ktoré akosi tečú vždy smerom k nižšiemu potenciálu. Endorheických území síce zopár existuje, ale nie je to nič, s čím by sa nedalo veľmi jednoducho vysporiadať. O niečo ťažšie by to bolo akurát vtedy, keby vstupom nebola zmena výšky hladiny, ale objem vody.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to som nevedel, dik za info, musim zistit aky tam maju tlak a pocasie, to je fakt zaujimave, potom kedy im tam vrie voda ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

o druhej
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

redakcia - 58m je snad preklep ;)
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

mozno trepnem, ale pri tejto simulacii je asi pocitane aj s teplotnou roztaznostou vody. ak bude vacsia teplota oceanov tak vsetka voda v nich bude mat vacsi objem, nie?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

voda ma najvacsi objem pri 4 stupnoch, potom to skor klesa
Odpovedať Známka: -8.3 Hodnotiť:
 

pri 4 stupnoch má voda objem NAJMENSI :-) najvacsiu hustotu
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Nie je to preklep. Ak by sa roztopila Antarktída aj Arktída + iné vnútrozemské ľadovce - dokopy by sa hladina morí zvýšila o 65.84 metrov.

https://on.natgeo.com/2hYCQJS
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Prdlajs zvysila. Bez teplotnych rozdielov by nedochadzalo ku kondenzacii par v dosledku pre vznik frontalnych rozhrani dostatocneho vzdusne prudenia, takze by priekazne akurat stupla vzdusna vlhkost a sli by hore zapalovace.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Ze vedecka obec... nayebe to superpocitacov poomaly za kazdy roh, ze uz kvoli kablom skoro niet kam stupit a studuje... ved to cloveka potom priekazne musi rozculovat!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

sak toto sme vzdy chceli, pri mori za 2-3h autom, nech sa to roztopi :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne slovaci maju pravo na pristup k moru
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

z podunajskej niziny bude take male lokalne velice plytke more/moricko az pri zvyseni hladiny o 130 m, takze nic, este do 140 m budu v suchu mesta na periferii podunajskej niziny a pri zaciatku malych pohori ako Hlovovec (ked ten pahorkaty cibik na severe nad Hlohovcom mozno povazovat za juzny zaciatok Povazskeho Inovca) a do 150-160 m este aj Nitra na samom juhu Tribeča

Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

"Vybragujte čechy, Slovensko chce more."

http://dopice.sk/lB7
Odpovedať Hodnotiť:
 

Akurát, že s tým topením prídu aj tornáda F5 a stredomorské hurikány.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

tornada F5 - takzvane refreshovacie tornada
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

to áno, už po prvom by sme boli priekakne osviežení!
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

tolko satelitov monituruju ten kontinent, az mam pocit, ze prave ich snezory roztapaju ten svetadiel :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

My ludia sme rakovina tejto planety
Tak ako rakovina sa len nekontrolovatelne mnozime a pomaly zabijame zive organizmi. Nicime cely ekosystem ako rakovina nici imunitu. Postupne ale isto raz tuto planetu zabijeme ak sa nenajde nejaky liek
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

presne, keby sme to nerobili, tak by vyhynuli pekne prirodne - meteoritom ci sopkou... nakoniec nas aj tak specie slnko, takze otazka len je, kedy vykapeme. Ak sa nam podari rozsirit sa dov esmiru, tak nam tie rastliny a zvery budu moct este dakovat, ked ich vezmeme so sebou..
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Kľud. Táto planéta tu bola pred ľuďmi a bude tu aj po nich. Vymrelo mnozsvi živočíšnych druhov aj pred človekom. Boli obdobia s priemernou teplotou planéty daleko vyššou ako je dnes a naopak. Boli trilobity, boli dinosaury, rovnako dopadnú cicavce vrátane ľudí a pride nieco iné. Zas sa nehrajme na dolezitych, pôjde to aj bez nás.
Odpovedať Známka: 7.3 Hodnotiť:
 

ziadny iny zivy tvor nezanechal tak vela odpadkov, ako clovek.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Že "Táto planéta tu bola pred ľuďmi" je skutočne i vedecky overený fakt? Lebo definíciu hoaxu priekazne spĺňa.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Pokial viem, biela populacia v EU znizuje svoje stavy. To ti ostatni, potmavsi, tych je vela. Idealny priklad je pasmo Gazy a chlap s 3ma manzelkami, 20 az 30 detmi, nezamestnany byvajuci v poschodovom dome a tuziaci po poslednej 4., ale uz peknej, mladej a chudej manzelke.
Mozno nejake hromadne postreky na dlhodobe znizenie az zabranenie libida.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

odkial berie prachy na 30 deti? ved to je min 1500eur pri zlej strave. este k tomu v tak neurodnej planine.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ničíme si životný priestor, zasahujeme do vlastnej evolúcie, masívnym používaním antibiotík si voči nim vytvármame imunitu a zároveň produkujeme superbaktérie, do potravinového reťazca púšťame chémiu, strácame plodnosť...

Populáciu čaká skôr alebo neskôr ak nie úplné vyhynutie, tak minimálne masívna redukcia. Potom príroda dostane znova šancu. Pár kritických ekologických katastrof už prežila dávno pred nami.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Pokial chces znizovat populaciu mozme zacat tebou stacilo by ti prestrelit hlavu a hned by bolo o jedneho retardovaneho ekoteroristu na svete menej
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

navrhujem aby sa zacalo samoobetovanim vsetkych ekoteroristov v zaujme zachrany Zeme, a potom sa uvidi co dalej
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

s takým menzesom choď k doktorovi, u mužov to nie je normálne
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pozeram ze si nedavno sledoval matrix ty rakovina :D
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Priebeh ubytku CO2 pocas poslednych 600 milionovo rokov:
http://dopice.sk/lAt
Priebeh aj za poslednych 600 rokov: http://dopice.sk/lAu

CO2 v atmosfere ubuda, hromadi sa v skalach a ak uroven CO2 v atmosefere spadne pod istu hranicu, na Zemi nebudu uzitocne zelene rastliny a vsetko vykape.
Teraz potrebujeme drahocenne rady od komentatorov, ako schladit Zem bez potreby odburavania CO2.
Najjednoduchsie navrhujem zakaz prdenia ludom a dobytku. Potom mozno vyskusat zatienit napr. celu Afriku a cast oceanov (v Afrike uz mali aj tak Slnka dost), a samozrejme, vymysliet jednoduchy a efektivny sposob priamej premeny tepla na elektricku energiu. Niekto by sa mal opytat televiznej vestice, co jej kristaly take dokazu.

Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

sak mame super efektivnu fotovoltaiku so super ucinnostou 15-17% a lejeme do nej milony z fondov, danovych ulav a prispevkov...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Aaaaale nebudme na nich taki zli. Najlepsie panely uz maju zavratnych 22%.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

mate tam jednu logicku dieru, ten CO2 co ubyval sa ukladal do fosilnych ulozisk ropy a uhlia, takze zo vzduchu ubudol, ale nahromadil sa v zemi a ludia teraz pouzivanim fosilnych paliv tento proces obratili v zrychlenej forme a zo zeme sem ho za poslednych 100 rokov vypustili tolko co sa predtym miliony rokov ukladalo...

zmena klimy nie je iba o tom ci ta zmena prebieha, ale aj s akou razanciou prebieha... takze za dalsich 100 rokov nam tu mozu prebiehat burky ake zem bicovali pred milionmi rokov ked sa formoval zivot
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a nech, aspon bude deformovat zivot.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

http://dopice.sk/lAw

nemozes predsa porovnavat CO2 z pred 300 milionmi rokov a dnes. uroven CO2 sa prirodzene menila, ale v priebehu statisicov/milionov rokov a nie za 50 rokov. a ta hranica, o ktorej ty hovoris, ze pod nu nesmieme spadnut, je tak daleko, ze mozme len snivat o tom, aby sme sa k nej vobec priblizovali.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

PRESNE, oscilacia mnozstva CO2 samozrejme existuje a v atmosfere ho bolo za poslednych 600 milionov rokov aj viac ako dnes (400 ppm), lenze 600 milionov rokov je kur3vsky velky cas a za posledne 2 miliony rokov ho nikdy nebolo 400 ppm

najpodstatnejsie: nikdy vsak nestupol obsah CO2 o takmer desiatky % za par dekad:
https://go.nasa.gov/2GLyrIS

posledne desatrocia/starocia je vlastne iba ta takmer kolma ciara hore co zabera zo sirky grafu JEDINY PIXEL, kedze graf je za posl. 400 000 rokov
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako vies, ze tomu nikdy tak nebolo. Existovali aj silne sopecne erupcie, 250 mil rokov dozadu - terajsia Sibir.

Rychlost zmeny je vyrazna, nevravim, ze to je dobre pre zivotne prostredie, nikde neobjasnujes rychlost narastu CO2 a silu burok vs. pomaly narast CO2 a silu burok.
Akakolvek zmena k inym ako odporucanym urovniam CO2 bude len zla, samozrejme a ludia v primorskych oblastiach a vo vnutrozemi sa mozu tesit. Predpoklady pre Indoneziu su take, ze v istych mesiacoch v roku tam ludia nebudu moct prezit, lebo by im hrozilo umrtie v dosledku prehriatia = vysokta teplota a vlhkost.

Len konstatujem, ze len istym znizenim produkcie emisii CO2 zmeny v klime Zeme asi vela nespravi a bude potrebne hladat asi radikalnejsie alebo efektivnejsie riesenie. Preco by nemohlo byt CO2 napr. 400 ppm a sucasne klima chladnejsia? Ak je to technicky mozne, preco nie.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ad "ludia v primorskych oblastiach a vo vnutrozemi sa mozu tesit" - vo vzťahu k blízkosti k moru sú ešte aj iné územia ako prímorské oblasti a vnútrozemie??
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked som to pisal, myslel som na to, ze si niekto zapichne. Ano, existuje, existuje oblast, oznacme ju raj, ktory je dalej od mora, nepodlieha pravidelnym potopam a sucasne to nie je vyprahle vnutrozemie. Vsetko je len vecou pojmov. Ale ak mas lepsie informacie, prosim, najdi na karte Taliansak, kde presne je primorska oblast a co vnutrozemie, Koumak.
Odpovedať Hodnotiť:
 

čiže je to Slovensko? je ďalej od mora, nepodlieha pravidelným potopám a nie je vyprahnuté 😀
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pretoze CO2 sa sice podiela na sklennikovom efekte, ale v praxi sa na oteplovani podiela primarne polnohospodarstvo.
60% plochy slovenska su zastavane plochy, alebo upravene polia, ktore su coraz vacsie a vacsie, aby sa lahko obhospodarovavali technikou a pestuju sa rastliny, ktore pode vyslovene skodia (kukurica, obilniny, repka). Vysledkom je odvodnena a presusena krajna, ktora nedokaze zadrzat vodu, ta sa len zvezie po suchom povrchu a vznikne bahnotok ktory vyplavi najblizsiu dedinu. Sucha zem tak sama vyzaruje teplo a sklennikovy efekt (CO2, metan) toto sice umocnuje, ale NIE JE PRIMARNOU PRICINOU.
Dalsia kapitola je masivne odlesnovanie, holoruby. Tam kde bol predtym husty les, ktory dokazal zadrzat dazdovu vodu je dnes hola sucha zem popretkavana lesnickymi cestami, takze vzdy ked prsi, voda sa na svahoch nezadrzi, ale pekne sa zozbiera v korytach lesnickych ciest a splachne sa do udoli. Opat aj s ornicou.

https://youtu.be/oFOqiVyOzUw
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Amen.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

treba celu Zem zabetonovat a bude nam hej. ludi su ignoranti. ziju na dlh
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neviem kde na tieto cisla o kolko by sa zvysila hladina mora stale chodia, podla mojich zbeznych prepoctov aby sa hladina zdvihla o 58m, tak by sa musel roztopit lad ktory by na ploche antarktidy musel mat po celej ploche antarktidy priemernu hrubku 1.5km suvislej vrstvy nad hladinou mora.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oprav si treti riadok vypoctu.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

priemerná hrúbka ľadu v Antarktíde je 2,15 km
Odpovedať Hodnotiť:
 

nad hladinou mora? Ani nieee
Odpovedať Hodnotiť:
 

pani, zabudate na jeden dolezity fakt... peniaze... sirit strach a paniku z CO2 a o roztapani ladovcov a BIO EKO a neviem co vsetko su len marketingove tahy, ako hybat ekonomikou. Planeta tu bola pred nami, bude aj po nas, priroda skor ci neskor vyhra, ked ludstvo vyhynie, skonci sa len dalsia etapa jej "zivota" a bude nasledovat nova, nove rastliny, nove zivocichy. Ludstvo je len nepatrny skrabancek v jej existencii. Obdobie dinosaurov trvalo 160 MILIONOV rokov, tych 4000 rokov co existuje ludstvo je len nepatrne cisielko na nejakom 4tom mieste v existencii planety. A myslime si o sebe, ze sme tvorcami vsetkeho a dokonca sme natolko odvzny tvrdit, ze sme jediny vo vesmire.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

co? odkial mas to cislo, ze ludstvo existuje 4000 rokov? ak bereme ludi ako druh, tak sa spomina okolo 200 000 rokov. ak bereme "moderneho" cloveka, ktory si zacal sam pestovat plodiny a pod. tak sa spomina 12 000 rokov. ale tak ci tak je to oproti 160 milionom rokov nic, to mas pravdu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ci 4 ci 12 ci 20 ci 100, to je fuk, pri dlzke zivotneho cyklu planety je to bezvyznamna zmena.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

nemyslim si, kedze aj na zachore serieme len 1-2minuty, ale ak to nespalchneme, zostane to tam dlhsie.
tj, clovek zasral planetu odpadkami, ktore tu budu este dlho po tom, ako sa posledna ludska molekula rozpadne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

tebe o co ide?
bagatelizovat fakt jak ludstvo zadrbava, nici a vycerpava tuto chuderu planetu? ze nech no a co? sak vykapeme no a co?

to ze planeta sa zaobide aj bez nas je jasne kazdemu, lenze my sa nezaobideme bez nej
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

ano, presne to co pises, to ze sa nezaobideme bez nej nas moc nemusi trapit, behom zivota jedinca sa toho moc vyrazne neudeje. Zmeny su dlhodobeho charakteru. Pokial sa ludstvo dostane na pokraj "chaosu" tak nasa generacia uz bude historicka. Netvrdim, ze treba liat ropu do oceanu a kyseliny do potokov a pralesov,ale zase to netreba hrotit nezmyslami, ktorych jedina uloha je dolovanie prachov.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Kolko mas rokov? Pocas mojho zivota sa uz toho udialo dost, za vacsinu bordelu okolo nas mozeme my sami a myslim, ze dosledky nas stihnu dobehnut.
Ako decka sme sa tesili, ked bolo v lete "az" 30 stupnov. Teraz tolko byva polku leta a tesime sa, ked je to len tych 30. V USA sa uz mina viac energie v lete na klimatizacie ako v zime na kurenie. Ludstvo spotrebuva stale viac, ako rastie zivotna uroven v Azii a Afrike, rastu aj naroky miliard ludi na zdroje. Uhlie a ropa dojdu za par desatroci, jadra sa bojime, obnovitelne zdroje su obnovitelne odtial-potial. Voda chyba uz teraz - tebe mozno nie, ale su oblasti, kde neprsalo par rokov a vobec sa tym ludom necudujem, ked sa zbalia a idu za lepsimi podmienkami.
Bio a eko je v globale lacnejsie ako bezhlavy konzum. (Ale zase suhlasim, ze dotacie na alternativne elektrarne su ryza. A v cene bio eko raw kolacika v hipsterskej kaviarni je mozno plat marketingoveho specialistu, ktory odisiel z korporacie a teraz chce rovnake prachy od teba.)
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

este doplnim, comu verim a stojim si za tym... pri sucastnom sposobe dementnosti rodicov a sposobe zivota ludstvo skor skoli nejaka pliaga ako vyhynie na neobyvatelnost planety. Staci zmutovany kmen niecoho uplne bezneho, pripadne zabudnuteho kvoli ockovaniam a sme v prdeli. Antiockovacia lobby je velmi silna a bude dalej rast a rast. Potom bude povolania hrobara velmi ziadane.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Vlastne takmer úplne všetky vakcíny doradu sú dnes geneticky modifikované. Vakcíny obsahujú geneticky modifikované vírusy. Odvážlivci, ktorí si nechajú pichnúť akúkoľvek vakcínu, testujú na sebe a svojich deťoch, čo z toho po rokoch môže vzniknúť! Šíriteľmi nákazy a hrozbou pre spoločnosť sú ľudia, ktorí sa nechávajú očkovať! Zaujímavé je, že proti moru, cholere a týfusu sa neočkuje, ale blázni uverili že hrozbou sú osýpky, tetanus a čierny kašeľ! Človek so štipkou citu by nedal očkovať ani psa! Skutočnosť je taká, že máloktorý človek vyviazne po očkovaní bez následkov:
https://goo.gl/DNYQGu
https://goo.gl/RUVV7S
https://goo.gl/DyPstw
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

problem je ze vakcina obsahuje HLINIK a kto si mysli, ze HLINIK ako tazky kov (nemylit si s lahkym ohybom hlinikovej gualtiny) je uplne OK, tak prosim, nech si pichaju hlinik do svalov.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ludia sa sami znicia svojou chamtivostou. Nie som ziadny ekolog, ci pacifista ,greenpeaceak (aby bolo kazdemu blbcovi jasne) ale -vec sa ma realne tak -ze lietadla, lode ,a vsetko prispieva extremne ,nie len k znecisteniu ale doslova zniceniu fauny a flory, zelene pluca planety -juzna amerika -tiez za chvilu nebudu, a to je len zaciatok konca..

Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

silno odporucam pozriet :

http://dopice.sk/lAG

keby sa konzumny svet zacal ovladat ,tak je to urcite lepsie , minimalne keby sa tolko nedovazalo a kazda krajina by si mala vystacit sama. takto ale zahuba pride coskoro...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A co by mala zamrzat :DDDDDDDDDDD??
No a fotovoltaiku pre domacnosti zruseli od tohoto roku.To ste nevedeli??? :DD
Odpovedať Hodnotiť:
 

este dodam ze podla nasej nastennej meteostanice sa ochladzuje oproti dlhodobemu priemeru.tak skuste meditovat tymto merom,,
Dakujem Vam,idem a tak skoro sa neukazem zas.maj sa
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

ok, dik, opatruj sa
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Povedzte mi jedno... preco cely svet je zmaovany tak ze si priblizis dobre ze nie steblo travy ale antarktida je render?


Minimalne nieke taka aku nam ju prezentuje tato sionisticka organizacia.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

https://www.youtube.com/watch?v=-rwvR4cCdgQ
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:

Pridať komentár