neprihlásený Nedeľa, 10. decembra 2023, dnes má meniny Radúz
Predaje smartfónov v Severnej Amerike sa prepadli o viac ako 20%

Značky: smartfónyUSA

DSL.sk, 28.9.2023


V druhom štvrťroku sa dodávky smartfónov v Severnej Amerike medziročne znížili až o 22%, keď sa dodalo 27.4 milióna smartfónov oproti 35.4 milióna v druhom štvrťroku 2022.

Avizuje to analytická spoločnosť Canalys.

Spoločnosť v oznámení neuvádza, ktoré všetky krajiny radí do tohto regiónu, pre vysoký podiel iPhonov ide zrejme iba o USA a Kanadu.

Ako v iných regiónoch a u iných počítačových produktov je za poklesom podľa Canalys zníženie dopytu spotrebiteľov. Za celý rok spoločnosť očakáva v Severnej Amerike pokles počtu dodaných smartfónov o 12%.

Zároveň v tomto regióne prišlo k prepadu predplatených mobilných služieb, pri ktorých zákazníci typicky využívajú lacnejšie telefóny. Lepšie sa v poslednej dobe tak darí prémiovým smartfónom, pričom sa zvyšuje podiel telefónov s cenou od tisíc dolárov. Ich presné podiely spoločnosť neuvádza, priemerná cena smartfónov v Severnej Amerike sa ale zvýšila zo 663 dolárov v Q2 2022 na 738 dolárov v Q2 tohto roka, v poslednom štvrťroku minulého roka dosahovala dokonca 836 dolárov.

Z výrobcov naďalej dominuje Apple, ktorej patrí 54% podiel, pred Samsungom s 24% podielom. Motorola mala v druhom štvrťroku podiel 8%, TCL 5% a Google 4%. Z najväčších výrobcov zaznamenali všetci okrem Google výrazný pokles počtu dodaných kusov o 20% až 30%, v prípade Google ale prišlo k nárastu až o 59% a dodalo sa 1.2 milióna kusov oproti približne 0.8 milióna pred rokom.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

V linuxovom jadre chyba poškodzujúca dáta na štandardnom súborovom systéme ext4
Zatiaľ jediný radič pre SSD pre PCI Express 5.0 bude mať výkonnejšiu verziu
Apple bude mať nový konšpiračný sci-fi seriál
NASA vyriešila problém s gyroskopom, Hubblov teleskop pokračuje s tromi
Česko aj kvôli bezpečnosti presúva weby úradov pod jednotnú doménu, zabudlo na certifikát
Medzinárodná vesmírna stanica má 25 rokov
Vydaný minimalistický Alpine Linux 3.19
Vláda chce zrušiť zníženie vysokého daňovo-odvodového zaťaženia kryptomien, ktoré schválila Hlas-SD
Pokračovanie seriálu The Last of Us podľa počítačovej hry príde až v 2025
Facebook Messenger nasadzuje štandardné end-to-end šifrovanie a pridáva ďalšie novinky


Diskusia:
                               
 

I nezasväteným musí byť jasné, že za jednu z hlavných príčin môžeme priekazne označiť volatilitu na svetových trhoch s derivátmi.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ja že dezolátmi typu blm, antifa a priekazne bideťák čo je vskutku skutočný dôvod zvýšeného predaja prémiových smartfónov na paušál keďže si nemôžu dovoliť odblokovaný flagship bez bloatwareu, google musí spolu s operátormi zrejme mať ponuku ktorá sa neodmieta, potažmo ak ovce nechcú žiariť dojmom, že sú vlastne iba socky s vysokým dlhom na krku. Som zvedavý ako tento prepad napraví aktuálne vydaný ufón triedy 15. Ľudia radšej budú hladovať a žrať odpad len aby mohli čučat do krásnej sklom obalenej obrazovky.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ja že dezolátmi typu maga, pb a priekazne trumpák čo je vskutku skutočný dôvod zvýšeného predaja prémiových smartfónov na paušál keďže si nemôžu dovoliť odblokovaný flagship bez bloatwareu, google musí spolu s operátormi zrejme mať ponuku ktorá sa neodmieta, potažmo ak ovce nechcú žiariť dojmom, že sú vlastne iba socky s vysokým dlhom na krku. Som zvedavý ako tento prepad napraví aktuálne vydaný ufón triedy 15. Ľudia radšej budú hladovať a žrať odpad len aby mohli čučat do krásnej sklom obalenej obrazovky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nehovorím, trafená socka zame-ékala, a to priekazne originálne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

It's Saturday my dudes!
https://m.youtube.com/watch?v=qFSJ6gyiffE
Bežíme vonliť lebo dnes je ten Deň!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár