neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Uvedený SSD pre PCI Express 5.0 s rýchlosťou až 14 GB/s

Značky: SSDrýchlosť

DSL.sk, 28.7.2022


Spoločnosť Kioxia začala dodávať nové SSD s rozhraním PCI Express 5.0 s označením CM7, ktoré dokážu efektívne využiť rýchlosť tejto novej generácie PCI Express.

Spoločnosť o spustení dodávok vybraným zákazníkom informuje v tomto oznámení.

Kioxia CM7 nie sú prvými SSD pre rozhranie PCI Express, aj samotná Kioxia uviedla už v minulom roku model CD7. Tento dosahoval ale maximálnu rýchlosť len 6.45 GB/s, ktorú je možné dosiahnuť aj cez rozhranie PCI Express 4.0.

CM7 využívajúce NVMe 2.0 umožňujú podľa aktuálneho oznámenia dosahovať maximálnu rýchlosť čítania 14 GB/s, o ďalších výkonnostných parametroch oznámenie neinformuje.

CM7 sú enterprise SSD určenými pre servery, k dispozícii sú vo formáte EDSFF E3.S a 2.5" formáte s rozhraniami U.2 a U.3 s výškou 15 mm.

K dispozícii sú modely určené pre intenzívne čítanie s maximálnou kapacitou 30.72 TB a modely pre zmiešané využívanie s maximálnou kapacitou 12.8 TB. Oba typy majú 5-ročnú záruku, životnosť v podobe množstva zapísateľných dát zodpovedá u modelov pre intenzívne čítanie jednému prepisu celej kapacity denne a u modelov pre zmiešané využívanie trom prepisom denne.

Nová generácia PCI Express 5.0, ktorej špecifikácia bola dokončená v roku 2019, oproti doteraz používanej verzii PCI Express 4.0 zdvojnásobuje komunikačnú rýchlosť na 32 GT/s. Použité je rovnaké kódovanie 128b / 130b a PCI Express 5.0 tak bude mať aj dvojnásobné maximálne rýchlosti a pri využití štyroch PCI Express liniek umožní maximálnu rýchlosť SSD 15.75 GB/s.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16
Starship má dnes uskutočniť ďalší let, video


Diskusia:
                               
 

tá rýchlosť... pre Boja už od Pál Matel k.o. preč z tejto našej Galaxie. nik.to to SSD individum tu už nechce. daj našim generáciám SSD pokoj konečne a z My zni pre č Čo najďalej najlepšie rýchlosťou 500 000 GB/s
S pozdravom
E.T. mimo zem šťan
Odpovedať Známka: -8.9 Hodnotiť:
 

Tiež si predstavujete, ako na vrátnici Kioxie robí tajný hypnotizér a každému, čo ide do roboty priekazne opakuje: "Zápis musí byť pomalší ako čítanie. Zápis musí byť pomalší ako čítanie. A hej vy tam! I životnosť má byť pri ňom kratšia!"
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

V budúcnosti vrátnice ako také zaniknú a pichačky budú priamo na pracovisku.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Už to vidím, ako si kúpim mašinu za 3k na hry a budem pozerať twitch ako ostatní hrajú hry napríklad ako vampire survivors na ktorú stačí kalkulačka :D samozrejme takéto SSD v ňom nebude môcť chýbať, to by bol fail.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ďalší .lbec čo má zbytočné peniaze. Aslebo to bol sark.zmus?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Nemá peniaze. A ani mozog na sarkazmus. A ani netuší, ako sa cenou líšia enterprise SSD od jeho 120GB Crucial BX500.
Odpovedať Hodnotiť:
 

??
si pojedol ťažko tento rok zháňané lysohlávky?
Odpovedať Hodnotiť:
 

V budúcnosti SSD ako také zaniknú a bude sa využívať veľká ram. Celkovo vidno určité tendencie ústupu od notebookov a pc s príklonom ku Google okuliarom.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Šiby ryby s nejakými okuliarmi?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

a ked vypadne elektrina tak budes makat celu noc na pedali
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

RAM je volatilný typ pamäte, takže vždy bude nutné mať v zálohe nejakú nevolatilnú pamäť, z ktorej sa budú dáta načítavať do tej volatilnej. Takto funguje RAM disk.

Skôr by som povedal, že trend bude taký, že stále viac vecí sa bude realizovať cez cloud. V podstate už ani dnes nepotrebuješ disk, keď chceš byť len konzumným používateľom, tzn. fejsbúčik, inštagram, ťikťok, fotky, porno. Aj hrať hry sa už dávno dá cez cloud computing. Ak by si chcel byť poškrečkovaným používateľom, už asi nejaký disk budeš potrebovať. Ale načo sťahovať, keď to furt visí na nete, však?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ty si tiež "visionár" jak prasa. Prečo by si súkromné osoby všetko pchali na nejaký klaud?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Lebo sa to tak už dnes deje?

Už firmy majú mnoho vecí vo virtuále a v cloude, vrátane riadiacich systémov prepojených na vzdialené OPC servery cez IoT.
Väčšina Amíkov má súkromné veci na cloude. Amíci sú pupok sveta a udávajú trend. Maily máš na cloude, fotečky a videá detto. Hudbu počúvaš cez internet (čiže je niekde v cloude), influenceríkov máš tiež na serveroch kade-tade. V práci máš cloud už na firemné veci (SharePoint). Applisti sú odkázaní na cloud, keďže pamäť zariadenia nedokážu rozšíriť (pamäťovkou). Domáci FTP server je už hriech a NAS riešia pomaly už len geekovia. Proste, keď máš doma symetrickú alebo veľmi rýchlu optiku, tak cloud problém pre Teba nie je.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Firmy nech si naserú...
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Odkaz od firiem: Sám si naser!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Trend je taký, že stále viac a viac sa spoliehame na internet a jeho výdobytky. Podľa môjho skromného názoru je úplne reálne, že o desať rokov budú počítače hardvérovo na tom tak, že budú musieť rozbehnúť pripojenie na nejaký cloud computing server a ostatné nebudú riešiť. Prečo? Lebo je to ryža jak sviňa. Uvažujme o notebookoch. Prečo nakupovať drahý hardvér (Intel a AMD CPU, nVidia GPU) do notebookov, keď postačí niečo lacné na báze ARM, displej, zvukovka, integrovaná grafika, sieťovka a nejaká smiešna pamäť na bootovanie? Výrobca rapídne ušetrí na hardvéri, cenovku nezníži a zaryžuje tak vlastne na "klientskom" notebooku, ktorý je bez internetu odpísaný. To ale nikoho srať nebude, lebo kedy sa stalo, že vypadol internet, však?
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Plus, budeš si musieť zaplatiť predplatné, aby si mohol využívať cloudový operačný systém daného výrobcu a priplácať si za rôzne fičurky, ktoré Tvoj hardvér nebude schopný utiahnuť, ale niekde v cloude to nejaký klaster spracuje a pošle ti len obraz či zvuk, prípadne kombináciu oboch.

Som z toho sám zhrozený, je to neskutočné riziko pre súkromie, no ľuďom väčšinou nezáleží na svojich dátach. Zaplatia za hocijakú kokotinu (skiny na zbrane v hre) a pod. Spoločnosť je konzumná a preto bude rada konzumovať to, čo príde.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

No ja určite nie!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na competitiv hranie to ale este veeelmi dlho nebude (ak vobec niekedy), takze sa neobavam, ze by nieco take v blizkej dobe hrozilo. Avsak ano, pravdu mas, ludia maju v pazi svoje sukromie ci data. Na strane druhej vidis, cloudove sluzby pri dobrom nastaveni umoznuju pristup obsahu za take smeti, ze sa to neoplati ani piratit. Ale, kedze cert nikdy nespi, niekolko TB sukromne ulozisko beriem ako nutnost do buducna.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Všetko je to neskutočne pekné, ale zbytočne. Sekvenčné rýchlosti prenosu dát sa na SSD diskoch realizujú najmenej, darmo sú najrýchlejšie. Mohli by už konečne zapracovať na poriadnom upgrade pre menšie dátové bloky. Ale chápem marketing, rýchlosť predáva.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár