neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Intel Skylake CPU budú výrazne výkonnejšie a úspornejšie. Notebooky budú bez káblov

Značky: IntelCPUSkylake

DSL.sk, 11.9.2014


Procesory ďalšej generácie súčasného výrazného lídra segmentu x86 procesorov, Intelu, s kódovým označením Skylake budú výrazne výkonnejšie ako predchádzajúca generácia, budú mať výrazne lepšiu efektívnosť spotreby a umožnia výrazne zvýšiť výdrž na batériu.

Na konferencii Intelu pre vývojárov IDF to tento týždeň uviedol Kirk Skaugen, šéf divízie klientských zariadení a viceprezident spoločnosti.

V súčasnosti sú na trhu v segmente výkonných x86 procesorov od Intelu produkty s 22-nm mikroarchitektúrou Haswell. Ďalšou generáciou sú procesory Broadwell, prispôsobenie Haswellu na nový 14-nm výrobný proces.

Skylake

Procesory Intel Skylake budú nasledovať po Broadwell procesoroch a prinesú zase novú vylepšenú mikroarchitektúru. Intel dosahuje výrazne zlepšenie parametrov procesorov typicky práve v každej druhej generácii procesorov s novou mikroarchitektúrou a zároveň doladením výrobného procesu. U mikroarchitektúry Haswell napríklad výrazne zlepšil pomer výkonu a spotreby a dosiahol výrazne predĺženie výdrže na batériu u mobilných zariadení.

K akému zlepšeniu príde u procesorov Broadwell zatiaľ nie je jasné. Štandardné modely výkonných CPU sa dostanú na trh až na začiatku budúceho roka, v nasledujúcich týždňoch prídu na trh len prvé produkty postavené na prvom Broadwell procesore Core M.


Skaugen demonštruje bežiaci Skylake procesor (foto: Intel)

Core M

Ako sme informovali už v júli a júni, Intel sa u Core M zameral na nízku maximálnu spotrebu. Tieto procesory majú TDP iba 4.5 Wattu a umožňujú pasívne chladené 2v1 zariadenia výrazne výkonnejšie ako Atom procesory.

Z parametrov Core M, ktorý nemá priame porovnateľné modely medzi Haswell procesormi, tak nie je možné celkovo posúdiť zlepšenie Broadwell oproti Haswell procesorom. Čo sa týka výkonu Core M procesora, Intel zatiaľ zverejnil len svoje porovnanie s Core i5-4302Y. Tomuto procesoru ale obmedzil takt tak, aby mal maximálnu spotrebu 4.5 Wattu. Keďže i5-4302Y nie je na takéto nastavenie optimalizovaný, porovnanie nemusí vypovedať o zlepšení medzi Haswell a Broadwell.


Porovnanie parametrov Core M-5Y70 s Core i5-4302Y (obrázok: Intel)



V každom prípade pri takomto porovnaní prišlo k výraznému zvýšeniu grafického 3D výkonu, v 3DMark IceStorm Unlimited o 47%. Pri kancelárskej práci a produktívnom používaní je výkon lepší podľa Intelu o 11% až 19%. Výdrž batérie sa zlepšila pri prehrávaní videa zo 6.9 hodín na 8.6 hodín, u ostatných testov približne o hodinu.

Dostupnosť Skylake, bezdrôtové technológie

Intel má v súčasnosti už k dispozícii funkčné vzorky Skylake procesorov, partnerom ich na testy a vývoj softvéru začne dodávať v prvom štvrťroku budúceho roka a prvé produkty so Skylake procesormi podľa Skaugena prídu na trh ešte v druhej polovici budúceho roka.

Skaugen zároveň opäť potvrdil, že referenčné dizajny Skylake notebookov budú mať zabudované dve nové významné bezdrôtové technológie. Prvou bude WiGig pre bezdrôtové pripojenie k dokovacej základni a druhou bude bezdrôtové nabíjanie Rezence, obe s cieľom zbaviť notebooky káblov.

Technológia WiGig respektíve 802.11ad určená na komunikáciu na krátke vzdialenosti využíva pásmo 60 GHz a dosahuje maximálnu rýchlosť 7 Gbps. Technológia Rezence doteraz podporovala napájanie 3.5 až 6.5 Wattmi, v júni bolo ale oznámené rozšírenie štandardu až do 50 Wattov.

Rezence využíva magnetickú rezonanciu a oproti skoršej technológii Qi je postavená na výrazne väčších cievkach, pričom dobíjacia základňa typicky obsahuje len jednu veľkú cievku. U Rezence sa tak využíva silnejšie pole, dobíjané zariadenia nemusia byť priložené v tesnej blízkosti a presne zarovnané.

Skaugen prezentoval na IDF prototyp stola, ktorý mal zospodu primontované dobíjanie pomocou Rezence a naraz nabíjal viacero zariadení položených na stole, vrátane notebooku.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

ŽE JSME ZASE O KROK PŘED NIMI !
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

BUDE TO STACIT?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Skylake..........Skynet
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

tak to si este pockam na nejaky ten upgrade pc :D zatial mi staci socket 1156 :)))
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

to ja som už na 1157
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

a najlepsie je, ze este ani Broadwell nevysiel a ako avizovali, bude vychadzat velmi pomaly a postupne, a uz vedia ake uzasne budu Skylake, co este Haswell su furt horuce
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

držím palce, celkom sa mi to páči.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

neboj sa.. tam zajebu take ceny ze ti zle pride... a nakoniec v reale to budu aj tak sprepacenim sracky ako doteraz
Odpovedať Známka: 0.7 Hodnotiť:
 

ceny budu take jak kazdy rok
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

haswell mal byt tiez výrazne výkonnejší a úspornejší, a nejako ostalo len pri úspornosti a ked sa berie pomer cena vykon, tak ivy bridge je natom okrem i3 lepsie
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Chlapci, este ste nepochopili, ze IPC stupa asi tak o trapne 3-4 %??? A to prosim pekne od cias 2009 prveho Ci7 Nehalemu. "Drastickejsi" narast IPC (10-15%) bol akurat tak pre prechode Nehalem/Westmare architertury na SandyB/IvyB architekturu, ale vo vseobecnosti stale bieda. Este jeden povsimutia-hodny skok IPC bol pri prechode od Core2Duo/Core2Quad na prvucicke Nehalemy v tom 2009. Ale inak katastrofa, hruuuuuuuuuuuuuza.

JEDINE CO U INTELU ZA POSL. 21 rokov stoji za povsimnutie v rapidnom zvyseni IPC je prechod od omylu historie Netburst v Pentiach 4 ku Core 2 v roku pana 2006. Tam to islo hore o 80%, to teda bola riadna sila. Jedno jadro Core2 na 2,4 GHz uplne drtilo jedno jadro Pentia 4 na 3,6 GHz ako nic (IPC porovnava vykon na 1 jadro a ten isty takt). ODVTEDY SA NIC TAKE NESTALO. No a troska dalej v historii to bolo prave pred tymi 21 rokmi, ked IPC narastlo asi o 100% pri prechode od 486 na prve Pentium.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

u konkurencie sa to robi naopak, FX 8350 ma rovnaky vykon v 1 vlakne ako x6 1100T, 4200 vs 3700 MHz :) Podobny vykon maju aj vo viac vlaknach, zial 8x 4000MHz vs 6x 3300MHz. Obavam sa, ze keby sa ten FX podtaktoval, tak prehra...
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

no jo, FX u AMD v posl case su smutny priklad

jeden taky priklad ma aj Intel pri zrode Netburstu: to prve Pentia4 boli totalna sracka, ked prvucicke Pentia 4 Willamette na 1,3 a 1,4 GHz dostali po papuli od poslednych Pentii III Coppermine na 1,1 a 1,2 GHz
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

stale nemam absolutne ziadny dovod upgradovat moj Ph II X6 1090T co sa da permenantne posteklit na 1100T ako nic, ked FX 8150 ma multijadrovy vykon totozny a FX8350 ma multijadrovy vykon o 15% vyssi

kvoli 15% sa nebudem ondit (dobre, tie 220W exotiny urobia rozdiel az 25%)

a to ma ten Ph II X6 asi 4 roky - takze fasa super za 4 roky stupol vykon 1,25-nasobne (multijadrovy, ten jednovlaknovy vykon radsej ani nerozvadzam, lebo ten o 25% klesol) to je troska na zamyslenie ze kde su tie casy pred 15 rokmi ked som kupil nieco a za 4 roky som to mohol hodit z okna, lebo to nikto nechcel skoro ani za symbolicku cenu a nove bolo 5x vykonnejsie - to dnes kupim notebook najvyssi maintream (Ci7, 8vlakien, 8-16 GiB RAM, 1 TB HHD a 500 GB SSD) a za 4 roky nemam absolutne ziadny dovod na upgrade
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

cele zle...

casom, uz aj ten single mierne doladili. stale je sice tragicky, ale vdaka novym instrukcnym sadam uz konecne prestali tie X6...

ale aj tak neni dovod menit. a ked uz menit, tak na intel :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ano vykon nie je vsetko, rozne pomery ako vykon/spotreba a cena/vykon sa uzasne zlepsili, o samotnej spotrebe pisem inde na dsl, samotna spotreba sa zlepsila akurat v ultra-mobilnom a mobilnom segmente, nikde inde (spotreba CPU stupa, spotreba GPU stupa ... sak 486tky nepotrebovali aktivne chladenie a Pentium I malo TDP od 10 do 20 W ... to dnes nie je dosktop CPU, ale low-voltage mobilny CPU, desktop CPU maju spotreby od 45 do 140 W nepocitajuc tie 220 W pokusy AMD) .........................
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ale nerozprávaj. 486/DX50 už mala čo robiť s robustným pasívnym chladičom. Socket a chladiče sa vtedy robili prakticky na rozmer CPU.
A to nepíšem o 100 a 120MHz 486-kách a boli aj vyššie taktované klony.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Na margo toho ze spotreba klesa tu uz bol asi pred 2 tyzdnami niekto vymynuskovany. Neviem uz presne kto. Vysvetlenia nepomahali a dotycny si myslel, ze spotreba PC komponentov stale klesa a argumentoval Pantium4 - Core2, co bol iba skok k nizsm spotrebam, ktory kazi regresiu stupajucej spotreby.

A?

1) Bol hadam na tu pasivne chladenu 486tku s TDP 10-15W potrebny takmer kilovy chladic, heatpipe a 14 cm ventilator?
2) Je dnesny typicky desktopovy CPU uchladitelny s takym 100-200 gramovym pasivnym tintitkom?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

1, zisiel by sa. skoda, ze nebol k dispozicii.
2, ano - itx desktopy postavene na atomoch. a moja i7 ma na sebe tiez len male, par gramove, tintitko.
3, vymInuskovany, pan ucitel :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

ITX je typicky format pre typicky desktop? Nie je nahodou klasicky desktop format ATX a CPU su tam od TDP 45 po 140 W?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ano, je. dokial clovek nesklada herny stroj, tak skonci bud pri matx alebo mitx, v zavislosti od toho, aku bednu si vyberie.

ps: cpu skacu od cca 20W kabini az po 220W fx-9xxx.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pomer výkon/spotreba stúpa.
Takže klesá na určitý výkon CPU ich spotreba, však?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kukni sa na procesory ako D830, ktoré mali 130W a oproti nim spotreba klesá, či zle vidím???
Odpovedať Hodnotiť:
 

zle vidis, najnovsie haswell extreme maju 140 w a u amd existuju 220 w kusky

na druhej strane typicky mainstreamovy a vykonny cpu (ci skor apu) ma dnes 70-100 w

avsak v konecnom dosledku sme na tom tak isto, intel vtedy vydal 2-jarove zlepence pentiumD (aka 2x Pentium 4 Prescott 2M) s TDP 130W a bolo to vtedy to najvykonnejsie co mal, samozrejme existovali aj modely snizsim TDP no a dnes je to o tom istom: najnovynnejsie co mozno pokladat za desktopovy cpu ma 140W, samozrejme mainstream tvoria nizsie TDP
Odpovedať Hodnotiť:
 

Počkaj mudrc. To boli bežné CPU.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak to zoberies globalne a ciste sa zamerias na spotrebu, tak napr. FX 3570e je vykonom totozny CPU ako 1100T, ale znizili spotrebu o 30W!!!! Teraz je otazne, ci sa ti za to oplati 1100T predat pod cenu a vydrbat za FX 190€.. Proste nadsenci AMD si nemaju co kupit aj keby chceli...
Na druhu stranu je to aj u Intelu, ak mas 2600K nemas co v strednej triede kupit... Intel ale ma highend, ze?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

...8370e...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dedikovane grafiky tiez dakedy neboli uplne bezne 200-250 watove s 2x6 pin pridavnym napajanim, resp. 300 watove high-endy s 6+8 pinovym napajanim, nespominajuc exotiny typu 2x8 pin alebo 3x8 pin
Odpovedať Hodnotiť:
 

som zvedavy ako dlho este budes davat tieto prispevky k diskusiu k novym procakom
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

no, to jedno jadro Core 2 bolo 1,8Ghz :) tusim to bol ten prvy model C2D E6300
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na kieho boha mi je Haswell Refresh, ked napr. 3-rocne Sandy Bridge ma iba o 10% mensie IPC? Jediny dovod su nejake super-ultzra-mega-brutal super instrukcne sady, ktore budem intenzivne vyuzivat. Kvoli 10% nebudem predsa robit humbuk. Kedy vyda Intel CPU (teraz nejde o pocet jadier), ktoreho JEDNO jadro napr. na 2 GHz totalne rozdrti jedno jadro Hasswelu Refresh 4770K na 3,5 GHz? Odpoviem si sam: na svateho Dyndy.....
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

ipc nie je vsetko...
nova architektura, spotreba, vykon - ten skokove narastol v multi-kulti apps (skoro 100% oproti sb), ddr4 a dve jadra naviac - ta 300 eurova i7-5820k je az popici zaujimava.

odpoviem ti ja: kedykolvek sa im bude chciet. technologie na to maju davno. problem je ako furt cena a velkost chipu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

zasmiali sa zbrojnosi, otvor oci a trocha sa zamysli:

podla teba je dnes intel schopny vydat CPU, ktore bude mat IPC o 80% vyssie ako Hasswell Refresh? si mal uraz hlavy?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ano, a keby hol k tomu dokopali, tak ho aj vyda.
si zober itanium radu, ktora ma ipc okolo 16, najnovsie haswell maju okolo 5. technologicky je teda mozne po prekopani core procaku nieco take spravit (rovnako ako prekopali p4 a zrobili core).

jediny problem by bola celkova velkost cipu a pazravost - inymi slovami: 'bolo by to pochuja velke, pazrave hovado'. a zase by sme skoncili na 4 jadrach (pri troche stastia s 4 s ht) s nizsimi frekvenciami. co by bolo totalne na rit vzhladom na to, ako su atm napisane aplikacie.

a to nepisem este o 'zarucene potvrdenych' spravach, ktore koluju na darknete.
Odpovedať Hodnotiť:
 

no jo lenze itanium je tak "troska" ina architektura, tak ina ze uz v podstate zakapala ... nasledujuci CPU intelu musi byt x86 kompatibilny, lebo ani pouzivatelmi pouzivany OS na nom nenabootuje
Odpovedať Hodnotiť:
 

'uz v podstate zakapala' sa neda povedat na procesor, na ktorom bezi vacsina 'mission critical' veci. ved nenadarmo firmy ako HP zaplatili pred nedavnom velky balik intelu, aby pokracoval vo vyvoji a vyrobe itanii.
a perlicka na zaver: itanium prinasa intelu viac peniaz, ako si zarobi cele amd.

ku kompatibilite - ano, musi byt x86 kompatibilne. to ale neznamena, ze sa jedna technologia neda aplikovat (po miernej uprave) na siroke spektrum produktov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Neber to osobne, ale k tomu podozreniu na úraz hlavy sa pridávam aj ja...!

Porovnávať statickú VLIW RISC architektúru s dynamickou superskalárnou CISC architektúrou je ako porovnávať pomaranče s hroznom...!

Odpovedať Hodnotiť:
 

to je pravda ze vykon narastol v tych tvojich multi-kulti aps, sak to je logika ze 8-jadrak 16-vlaknak je nieco viac super ako 6-jadrak 12-vlaknak alebo 4-jadrak 8-vlaknak ... ale ja cely cas pisem o IPC ...

Takze este raz: kedy Intel uvedie ten zazracky CPU (je jedno ci 2-vlaknovy a ci 32-vlaknovy), ktoreho jedno jadierko/vlakienko na 2 GHz da SuperPI 1M za 3 sekundy?
Odpovedať Hodnotiť:
 

odpoviem si sam a este raz: na svateho dyndy, ponivac superpi sa pozera na samotne zaklady x86, konkretne na x87 a FPU, co tu je s nami od 486tky (dedikovana FPU) a jaksi sme tam od 2006 kde sa zdvihlo IPC o 80% nezaznamenali velku zmenu
Odpovedať Hodnotiť:
 

ten narast je medzi 2600K a 4790K - rovnaka trieda, 4 fyzicke + 4 HT jadra. pri 6+6 a 8+8 bude ten narast este o kusok zretelnejsi :)

odpoved este raz: ked budu taky procesor potrebovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Robíš si "srandu"??

Výkon je práve to, na čo tak nadáva (kritizuje) – že nestojí za reč!

Isteže, príkon síce klesol, ale... keďže sa bavíme o stolných počítačoch, tak tu najviac ušetrí nanajvýš tak na chladiči.

300 € by som za procesor už nedal ani náhodou – kedysi dávno som za grafickú kartu dával podobné prachy (ATi Radeon HD 5870 a Radeon HD 6970) – ale s tým, že si na seba zarobia (dolovaním). Dnes už ani náhodou!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

ipc nie je vsetko...
nova architektura, spotreba, vykon - ten skokove narastol v multi-kulti apps (skoro 100% oproti sb), ddr4 a dve jadra naviac - ta 300 eurova i7-5820k je az popici zaujimava.

odpoviem ti ja: kedykolvek sa im bude chciet. technologie na to maju davno. problem je ako furt cena a velkost chipu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale to ti je tak howno platne, ked vacsina desktop aplikacii stale rychlejsie funguje na cim menej rychlejsich jadrach. Keby si mal 12GHz 1core i7 tak by bol rychlejsi ako 4770k...
Odpovedať Hodnotiť:
 

samozrejme. ale 12GHz by mi bol vodnik malo a musel by som prejst na dice/ln2. co je popici nakladne.
radsej si kupim i7 5xxx, ta ma dost rezervy. podla testov dokaze napr. X slapat stabilne na 4GHz bez zvysenia vcore. teploty su v norme, spotreba tiez, a bez problemov chladitelne vzduchom... 4GHz na jadro vacsine programov staci a kde nie, tam ma nejake tie stotiny sekund naviac nezabiju. zrut casu je archivacia, photoshop, strih a konverzia videa - tam ale vyhody rychleho jadra pretlacis hrubou silou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Boha čo počítate výskum vesmíru alebo rakoviny alebo kerého Boha?? Keď má furt niekto chorú potrebu niečo pretaktovávať a nech by bol výkon akýkoľvek, furt máš málo???
To sme fakt tak jebnutá generácia, alebo jebnutá ľudská nenažranosť? S jedlom rastie chuť.
Človeku na normálne fungovanie stačí hrsť ryže. Ale nie, 30 rezňov denne, 25 kebebov, 20 bagiet, 5 kg hranoliek, 10 litrov energetičáku a podobne???
Chorý svet!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

odpoviem ti, maniak, strucne: "lebo si to mozem dovolit!"

k tomu pridam praktickost - alebo inak: ak som schopny jednoduchym prestavenim jedneho cisla zrychlit moj procak z 3.0GHz na 4.0GHz bez toho, aby viac zral alebo tazsie sa chladil, tak by som bol retard prveho stupna, aby som to nevyzil.

a aj kvoli nakladom - pri rovnakej spotrebe je rozdiel, ci mi 140W procak ide vkuse 16 alebo len 12 hodin. jebni k tomu cca 100W reziu +- autobus na straty a mas hned usetrenych 30 centov. babka k babce...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ako môže ísť CPU rýchlejšie pri rovnakej spotrebe??? To si odporuje s vlastnosťami polovodičov!
Neušetríš vôbec nič, práve naopak. Aby si niečo mohol preťažovať, potrebuješ kvalitnejšie a robustnejšie a teda aj drahšie komponenty. Tiež zdravím Maniaka. Asi Ti čo nevidieť vyčistí názory...
Retard si celým tým príspevkom
Odpovedať Hodnotiť:
 

zalezi najma od vcore. dokial sa s nim nepotrebujes jebat, tak ti spotreba velmi neporastie. pri vcore 1.1 sa pohybujes v spotrebe procaka okolo 140W - co je aj uvadzane TDP, takze pri 4.00GHz bezis na tom presne tak, ako bol ten procak nadimenzovany.

ak ti to uslo, bavime sa o high end procakoch - takze tie su uz od prirody kvalitnejsie. co sa ceny tyka - ta vychadza, pri tom najdrahsom procaku, na 2,5 nasobok tvojej cistej mzdy. takze to fakt nie je nic pre teba.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lepšiu základovku, kvalitnejší silnejší zdroj, kvalitnejšie rýchlejšie pamäte...
Mám pokračovať?
A to čo píšeš je názor laika.
Odpovedať Hodnotiť:
 

neviem, ci obaja spravne chapeme pojem high-end.
u teba tam asi spadaju aj suciastky za 10 eur z tesca, vsakze, maniak?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo máš aj Ty s maniakom??? Trpíš nejakou chorobou?

Zrejme si nečítaš čo píšem...
Podľa mňa, v PC žiaden High-End neexistuje.
A taká maličkosť, kondenzátory, o ktorých dnes píšu pri základovkách, tak vyššej kvality sa používali už v roku 1986...
A ozaj, základovka za 250 Eur je taká bežná. Nič výnimočné.
Aby sa obvody zdroja na základovke nehriali, myslím ten 100A zdroj okolo pätice procesora, sú potrebné spínacie polovodiče mimoriadnych parametrov!
A každý kremíkový polovodič je rýchlejší či výkonnejší pri zvýšení napájania a teploty. Nie naopak!!!
Odpovedať Hodnotiť:
 

vsetky tie veci kupujem kvalitnejsie (stredna trieda postacuje) nezavisle na taktovani. Mam pokracovat? Taktujem vzdy tak, aby nebol velky rozdiel spotreby a teda aj zahrievania pred/po OC. x4 620 som mal 2600@3250 kde sa spotreba lisila cca 20W. Zial aktualny x6 1055T je nevydareny kus a po OC na 3400Mhz bola spotreba cez 300W (cely PC), bez OC 180 => procak zral cca 230-250W a mugen2 mi to uz nestihal chladit... ale nie to je dolezite, doska by to nevydrzala dlho, aj keby som tam dal vodu. Ked ti to zerie do 150W to doska dlhodobo kludne vydrzi (takze v mojom pripade limit cca 200W (cely PC) pri prime95.

suma sumarum, ak taktuje s rozumom a dodrziavas zakladne pravidla nic sa nemoze stat, ak si magor a moc tlacis na pilu, tak ti odidu suciastky.
Odpovedať Hodnotiť:
 

???
Aký nevydarený kus? To čo tu trepeš???
Aha, "pardon" robin Hoodne sprostý...
No naštartuj svoju 386-ku...
150W zdroj nemá žiadna priemerná miniATX základovka...
Odpovedať Hodnotiť:
 

a preco by som na render videa mal cakat 2x dlzka videa ked by mi to mohlo spravit za 0,5x dlzka videa???? PhenomII x4 3,6GHz mi rata cca 13fps, dolozil som k tomu nvidia260GTX, rata to tak 20-22FPS. To si pis, ze chcem rychlejsi pc, ved niektore casti (MB a ramy) maju 7 rokov, procak taha uz 4ty tusim. A urcite nechcem platit za novy rovnako rychly!
Odpovedať Hodnotiť:
 

mne osobne sa pozdava aj i7-5820K. na pracu a zabavu s jednou grafikou priam idealna. len sa musia troska vyrobcovia ramiek ukludnit, lebo sa mi zda, ze sa s ohlasenymi cenami mierne utrhli z retaze...

btw, sa mi lubi, ako konecne dosli niektori vyrobcovia dosiek na to, ze je sice fajn, ked ma procak 50-60oC, ale co z toho, ked chipset a vsetko naokolo sa stvera pomaly na stovku. uz konecne zacinaju niektori podporovat heatsink aj na zadnej strane dosky - pod chipsetom /ak ti to samozrejme skrinka zozerie/. zase sa bude o kusok lepsie taktovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

k tomu sa neveim vyjadrit, aktualne mam cpu 40°C, MB 30°C, CPU_fan 296rpm, predny ventilator 693, zadny 682, zdroj 415 (vsetko 12cm vrtule). OC s mojim 1055T je prakticky nemozne, resp. nerentabilne, neskutocne vela to zerie takze pouzivam zakladny takt 2800MHz a naveky si budem pamatat, ze 125W procesor na OC nebrat (mal som ho zadarmo). AK sa pritrafi moznost, tak ho predam a kupim FX8320...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja by som i7-5820K nekupil. Potrebujes drahsiu dosku, procak je drahsi a ked oba nataktujes, tak 4790K nebude mat o tolko mensi vykon, o kolko viac ten 5820 stoji... Plus je tam nezanedbatelne vacsia spotreba.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na tie Tvoje pindy stačí aj AMD386-ka...
Odpovedať Hodnotiť:
 

340 vs 380 usd, rozdiel 4 vs 6 jadier.
nova doska je okolo 200-250 usd, co je v pohode, kedze novu dosku by som potreboval aj na tu 4790K.
akurat tie ramky mi sposobuju vrasky - 200+USD za 16GB je pre mna trosku vela.
Odpovedať Hodnotiť:
 

na hasE musis kupit 4x4 a na 4790 ti staci 2x8, takze to mozno bude este drahsie.. Zalezi na tom, na co ten PC bude, ak na doma, tak sa to podla mna neoplati a ak do firmy co drbnes do nakladov, tak to potom jednoznacne hasE... Asus vyraba aj dualnu dosku za cca 600€
Odpovedať Hodnotiť:
 

pockam na koniec novembra, ked amikom prepne a budu davat ukrutne zlavy. nech znie novy pocitac akokolvek lakavo, celu vyplatu zan nedam.

ta dual doska znie lakavo. este do nej hodit dva 12 jadrove xeony, plne osadit rychlou ramkou, par terovych ssd, vyskladat dobreho vodnika, 4 vodou chladene titan black, custom skrinku...
asi pojdem vykradnut nejaku banku :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

heh uplne kludne... ja mam na par rokov vystarane aj s R9 280 co som kupil pred prazdninami a pojde mi uplne vsetko co na tej tvojej zostave snov... Aktualne konzoly tu budu tak do 2017-18, potom sa uvidi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hrajú sa deti do 5 rokov.
Ty máš koľko??
Odpovedať Hodnotiť:
 

detí do 5 rokov?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hej. Deti...
Odpovedať Hodnotiť:
 

no moj hlavny problem sucastnosti je, ze po vsetkych tych skurvenych dazdoch mi zacala vlhnut pivnica. Problem je, ze odkvap zo strechy je hned vela zakladov, takze to potrebujem odizolovat a odkvap odniest idealne daleko daleko do trativodu (ako to mam na druhes strane strechy). Co povies Hatatitla, problem hodnejsi deduska ako ty?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Môžeš začať kopať okolo domu, pri stene, ale až začiatkom leta, keď bude sucho, tak do hĺbky aj 1,4m a pupčekovú fóliu, potom odvodnenie a tak...
Neviem kto je deduško, ale vieš, vnúčik, môžno sa ti tam ozvala spodná voda... A ak vlhne pivnica a je chladná, skladuj tam jablká, nie počítače...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ach zase dalsi elektromagneticky smog.
bliat!
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

a samozrejme cena - neviem ci chcu hlinikove cievky, ale ak medene tak dakujem pekne...kabel sa mi viac paci
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

si myslíš, že akú veľkú treba cievku na prenesenie ohromných 50W ? V tom kábli je možno viac mede ako bude v tej cievke.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

do toho kabla uz casto davaju hlinik
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

hliník v kábli som videl u nejakých čínskych vianočných svetielkach ale aby ho dávali do kábla ku notebooku to neverím, že má kábel drôtiky biele ešte neznamená že je hliníkový, je to pocínovaná meď
Odpovedať Hodnotiť:
 

Alebo striebrená u tých kvalitnejších káblov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vie niekto aku to nabijanie ma ucinnost resp. straty ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mna by zaujimalo, co urobi ta magneticka indukcia s datami na HDD
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak bude mat iba SSD tak nic.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Haha...
Tak ako poškodila(napríklad aj šumové vlastnosti) slučková pájkovačka 2-bázové MOS-FET tranzistory pre vf obvody a tak aj tu hrozí poškodenie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Správne má byť 2-hradlové MOSFETy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

dalsie ULV procaky, ktore nemaju vykon ani Core 2 Duo? :D
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

"...bezdrôtové nabíjanie Rezence..."
som najskôr prečítal že rezance :D
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Aaaaa Pan je gurman!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dnes pecieme vajcia inych zivocisnych druhov, coskoro svoje vlastne.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Ako to, že nikto nespomenul na Teslu? :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

No upgrade plánujem tak cca 1,5-2 roky, a predpokladám, že to bude práve Skylake, dúfam, že už bude nejaká 8-jadrová varianta v rozumnej cene (cca do 500e). To by mohol byť konečne procesor, kvôli ktorému sa mi oplatí upgradovať z 3 roky starého I7 2600 :)


Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

No a samozrejme budu mat vyrazne vyssiu cenu.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nová technológia bude nabíjať bezdrôtovou technológiou zariadenia, ktoré ju podporujú a skratovať tie, ktoré ju nepodporujú.

Aký že to konkurenčný boj :D
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

slubujú menšiu spotrebu, ale výrobcovia notebookov udrbu na baterií a zase budeme v výdrzou na prd.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Rezance. Makové?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:

Pridať komentár