neprihlásený Utorok, 2. decembra 2025, dnes má meniny Bibiána
Amazon začína doručovať do 30 minút

Značky: AmazonnakupovanieUSA

DSL.sk, 2.12.2025


Webový obchod Amazon začal v domácich USA v prvých lokalitách ponúkať doručovanie nákupu do 30 minút.

Spoločnosť o tom informuje v tomto oznámení.

Možnosť s označením Amazon Now sa dá podľa Amazonu využiť pri nákupe tisícov položiek, najmä produktov pre každodenné využitie v domácnosti vrátane potravín, kozmetiky, voľnopredajných liekov ale tiež iných produktov vrátane elektroniky.

Rýchle doručovanie nie je realizované pomocou dronov, nákup sa doručuje vozidlami s vodičmi.

Služba Amazon Now bola spustená zatiaľ v častiach dvoch veľkých miest Seattle a Philadelphia. Spoločnosť podľa oznámenia tieto objednávky s doručením do 30 minút vybavuje zo špecializovaných menších skladov nachádzajúcich sa blízko oblastí, kde ľudia bývajú a pracujú.

Možnosť je ale spoplatnená aj pre zákazníkov s predplatným Prime, tí platia za doručenie objednávky s 30-minútovým doručením 3.99 doláru. Zákazníci bez predplatného platia 13.99 doláru.

V prípade objednávky s cenou nižšou ako 15 dolárov si Amazon účtuje ešte navyše poplatok 1.99 doláru za malú objednávku.

Zákazníci môžu v službe sledovať stav doručovania ich objednávky a tiež dať prepitné vodičovi.



Najnovšie články:

Vydané nové FreeBSD 15.0
Samsung uviedol trojdielny skladateľný smartfón
Samojazdiace Google taxíky nočným dobíjaním rušili obyvateľov, mesto im ho zakázalo
Na ISS je prvýkrát pripojených 8 lodí
Raspberry Pi zdražuje všetky modely Raspberry Pi 5, má nový 1 GB model
Vydaný Linux 6.18, bude zrejme verziou s dlhou podporou
UPC vo vianočnej akcii sprístupní všetkým TV zákazníkom desiatky staníc
EÚ naformulovala reguláciu minimálne nejednoznačne, zrejme nevyžaduje aktualizácie smartfónov 5 rokov
EÚ veľkú časť 6 GHz pásma určí pre mobilné siete, využitie pre WiFi zatiaľ úplne nevylúčila
Miliarda počítačov s Windows ešte nebola upgradovaná na Windows 11


Diskusia:

Pridať komentár