neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Medzi výrobcami SSD nevyrábajúcimi vlastnú flash naďalej dominuje Kingston

Značky: SSD

DSL.sk, 24.10.2024


Spomedzi výrobcov flashových SSD diskov predávaných koncovým užívateľom, ktorí nie sú aj výrobcami flash pamäte, mal aj v roku 2023 jasne najsilnejšiu pozíciu Kingston.

Informuje o tom správa analytickej spoločnosti TrendForce.

Oznámenie jasne neinformuje o metodike zverejnenej štatistiky, podľa metodiky obdobnej štatistiky z predchádzajúcich rokov aj podoby prvej desiatky ide evidentne iba o podiely výrobcov spomedzi výrobcov SSD nevyrábajúcich vlastnú flash pamäť.

Z nich mal jasne najsilnejšiu pozíciu Kingston s podielom až 34%, v roku 2022 to bolo 28%. V roku 2023 boli na druhom a treťom mieste Adata s 11% podielom a Lexarom s 11%.

Nasledovali Kimtigo s 9%, Biwin so 7%, Colorful s 5%, Gigabyte s 2%, Teclast s 2%, PNY s 1% a Transcend s 1%.

O poradí výrobcov SSD vyrábajúcich aj vlastnú flash pamäť oznámenie neinformuje, takýmito výrobcami sú najmä Kioxia, Micron aj so svojou značkou Crucial, Samsung, SK hynix a Western Digital.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži
Sprístupnená prvá testovacia verzia už Androidu 16
Starship má dnes uskutočniť ďalší let, video
Google chce údajne na notebooky nasadiť Android namiesto ChromeOS


Diskusia:
                               
 

Ramky ma kingston v pohode, ale ssd od kingstonu nikdy. Ani adata ani patriot a ani podobny srot. Ked ssd tak jedine samsung, wd, seagate, crucial, a mozno este niektore.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Ziadnej znacke sa uz neda verit

Niekedy mas tu istu radu a model a le roznych vyrobcov flash pamati a hlavne controlera, takze nikto uz negarantuje kvalitu

A pravy test ssd je pri plne dlhodobej zaplnenosti dat

Casto sa stava (a to jejedno ci mas WD Crucial Samsung...) , ze pri niektorych suboroch (aj velkych!) klesne rychlost na1-3MB!! a to aj ked uvolnis 25% miesta, jednoducho je to nahovnotechnologia celkovo
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ja som sa popalil s jednym ssd patriot, testovany na cdr.cz/autor/noxik
Robi presne taketo skopiciny, rychlost klesa pod 1MB a laguje to sekundy. Firmware ziadny, poriadny tool od vyrobcu ziadny.
Proste sa treba vyhnut vyrobcom, ktori nemaju k ssdckam poriadny soft. Samsung tiez dokaze dodrbat nie jedno ssd. Minule som kupil WD 850X a ten WD Dashboad laguje, jak ye.nute. Povodne som chcel kupit Seagate Firecuda 530, no ten jeho radic vraj moze mat problem s trimom v linuxe. A naposledy WD mal problem s HBM vo windows. Ale tito vyrobcovia aspon vydaju novy firmware, nie ako ostatni lepici nalepiek.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Keď disk odchádza, treba ho vymeniť. Najlepsie ešte keď sa údaje dajú prečítať, hoci pomaly. Je jedno, či odchádza radič, pamäť, cache alebo čo, opravovať to nikto nebude.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nemam rad SSD, ale ked uz som nuteny nejaky pouzit, snazim sa najst take, ktore este ma DRAM cache ... je ich vsak ako safranu :(
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja som bol nadsenec SSD a dodnes ich bolubujem. Pouzivam ich ako storage v NAS a aj v kazdom PC :). Jediny problemovy bol jeden z prvych Crucial M4 128 GB.

Zatial mam Samsung PRO a EVO cca 15ks, vsetky funkcne. Dalej WD SN770 (nedavno vysiel FW, zatial OK). Na test som kupoval do skolskych PC Intenso SSD 256GB, vykon hrozny, ale stale lepsie ako 7200 RPM 250GB HDD. Samozrejme offline zalohy mam na HDD kvoli kapacita vs. cena vs. spolahlivost mimo napajania.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Len si nakúpte samsung výrobky...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ani netusis, aky si dement. To je taka standardna vlastnost dementov.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

INTEL
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Na niektorých pamäťových čipoch bol nápis Kingston. Aj Elpida boli vynikajúce v DIMM moduloch a veľmi spoľahlivé. Veď asi vie prečo dáva KINGSTON na RAMky bežne 10-ročnú záruku.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár