neprihlásený Pondelok, 17. júna 2024, dnes má meniny Adolf
Apple nevyšla iniciatíva vlastných MicroLED displejov, zatiaľ zrušila ich nasadenie

Značky: AppledisplejMicroLEDsmart hodinky

DSL.sk, 3.3.2024


Apple zrejme nevyšiel podľa predstáv ďalší projekt, projekt vývoja vlastných displejov technológie MicroLED, keď spoločnosť zatiaľ údajne zrušila ich prvé plánované nasadenie, zrejme v blízkej budúcnosti nezačne ich výrobu a obmedzila aj vývoj.

Vyplýva to z informácií analytika Ming-Chi Kua, ktorý v minulosti opakovane presne predpovedal produkty Apple.

Apple samozrejme podobne ako v iných prípadoch projekt vývoja MicroLED displejov verejne doteraz neoznámila, nové technológie tradične oznamuje až pri ich použití v už reálne uvedených produktoch.

Prvé neoficiálne informácie o vývoji vlastných MicroLED displejov v Apple ale avizovala agentúra Bloomberg už v roku 2018. Podľa jej informácií snaha prejsť na MicroLED začala v roku 2014, kedy Apple kúpila spoločnosť LuxVue vyvíjajúcu MicroLED technológiu. Apple podľa agentúry plánovala displeje prvýkrát použiť už v roku 2020 a technológiu plánovala nasadiť vo väčších displejoch, pre vysoké náklady a technické výzvy sa následne najskôr ale sústredila na malé displeje hodiniek. Podľa posledných informácií mali byť hodinky Apple Watch s týmito displejmi uvedené najskôr na konci tohto roka alebo v budúcom roku.

Podľa aktuálnych informácií Kua mala ale Apple zrušiť projekt nasadenie MicroLED v Apple Watch. Údajne si spoločnosť myslí, že MicroLED displeje nepridávajú hodinkám významnú hodnotu a výrobné náklady by boli príliš vysoké aby sa to ekonomicky oplatilo.

MicroLED je technológiou veľmi podobnou OLED, pixely sú vytvárané LED aktívne produkujúcimi svetlo. Na rozdiel od OLED je technológia MicroLED postavená na anorganických InGaN LED, z india a nitridu gália. Oproti OLED majú mať tieto displeje výrazne vyšší jas a nemajú mať problém s vypaľovaním pixelov. Technológia využíva menšie pixely respektíve LED ako OLED, pričom medzi LED môžu byť aj medzery a pixely tak môžu byť efektívne väčšie.

Podľa Kua nebolo zrušené iba nasadenie MicroLED v Apple Watch. Prišlo tiež k zrušeniu spolupráce so spoločnosťou Osram dodávajúcou Apple LED čipy pre MicroLED a to podľa neho znamená, že Apple nemá žiadne plány vyrábať MicroLED displeje v blízkej budúcnosti.

Zároveň mala Apple prepustiť aj veľa ľudí z tímu vyvíjajúceho MicroLED. Kuo zatiaľ ale neavizuje, že by Apple definitívne zrušila projekt vývoja MicroLED displejov a zrušila zámer nasadiť vlastné MicroLED displeje v budúcnosti.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Minimálne v Španielsku pomocou dát z ukradnutých zariadení vydierajú vlastníkov
Debianu 10 končí dlhodobá bezpečnostná podpora
Apple pripravuje okrem výrazne tenšieho iPhonu aj tenší MacBook Pro
Francúzsko chce deťom do 11 rokov úplne zakázať smartfóny, nielen v školách
Po vyradení ČT Sportu majú operátori blokovať aj ČT 2
Western Digital ohlásil 256 GB čip flash pamäte
NASA po poškodení pamäte obnovila kompletnú funkčnosť sondy Voyager 1
Slovenská sporiteľňa bude mať opäť veľkú odstávku služieb, netypicky cez deň
Hodnota Raspberry Pi po vstupe na burzu prekročila miliardu
Po ARM notebookoch prichádza aj výkonnejší RISC-V notebook


Diskusia:
                               
 

Hmmm, asi majú už iné starosti. Ale ľudia dávajú aj tak donekonečna obrovské peniaze za "novinky".
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Hmmm... a koľko asi tak stojí pretlačenie novej technológie, napríklad MicroLED, na trh bez účasti Apple? Hmmm...a čo si o nej asi Apple nechá nabulíkať so svojím know-how? Môžeme ale predpokladať, že medzi dôvody zrušenia iniciatívy priekazne presné výpočty nepatria...hmmmm...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Akzdu technologiu niekto zaplatil.
Napr. inovativna a draha liecba chorob je na zaciatku draha, platia ju dobre situovani, alebo v horsom pripade, vsetci (zo zdrav. poistenia). Podobne to je aj s osobnymi pocitacmi, ked stali 200 000 az 300 000 korun. Len nech ich vyvijaju a hlavne vyrabaju, mozno casom nieco z toho kapne aj nam :).
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Každý nezmysel netreba priviesť na svet.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Ešte by sme mali určiť názov pozície, z ktorej sa to bude priekazne odborne posudzovať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najlepšie by bolo keby mal konzultant superpozíciu lebo môže mať rôzne stavy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na nezmysly treba vyzretú osobnosť s pevným charakterom, takže názov pozície priekazne nemožno trivializovať na úroveň bez osobnej zodpovednosti.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No, a napriek tomu si tu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chapem, LCD, podsvietenie a filtre su zmysluplne riesenie. Ako spinavy dieslovy motor a filtre na ne. Lepsie spalujuce motory vtedy nie su potrebne
.
Odpovedať Hodnotiť:
 


"gravitacne studne hlboke stovky metrov so zavaziami tazkymi tisice ton" - som cítal dost vela negat.ohlasov, v zmysle že je to humbuk, že celé prinajmenšom ekonomický dost nezmysel,
(..ak nie aj fyzikalny ä
že tak trochu podvod, / neefektivny nezmysel (aspon finančný)

gravi studne - jako to teda s nimi je ? - pravda, abo neekonomický humbuk, nezmysel neefektivny ?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár