neprihlásený Utorok, 16. júla 2024, dnes má meniny Drahomír
Apple začne v iPadoch používať OLED displeje budúci rok

Značky: iPadOLED

DSL.sk, 9.11.2023


Spoločnosť Apple má podľa neoficiálnych informácií začať používať displeje technológie OLED vo svojich väčších zariadeniach, najskôr tabletoch iPad, podľa neoficiálnych informácií evidentne v budúcom roku, keď výrobcovia displejov majú odštartovať ich výrobu pre Apple už o niekoľko mesiacov.

Informujú o tom juhokórejské noviny Chosun Ilbo.

OLED displeje pre budúcoročné 11" a 12.9" modely iPadov majú dodávať juhokórejskí výrobcovia displejov Samsung Display a LG Display. Spolu majú v budúcom roku Apple podľa odhadov dodať okolo 10 miliónov kusov, 60% z toho LG Display.

Výroba displejov pre Apple má odštartovať v prvom štvrťroku budúceho roka, zrejme vo februári.

Apple OLED displeje už používa v menších zariadeniach. U hodiniek Apple Watch používa OLED displeje od prvej generácie, u iPhonov ich začala používať neskôr ako veľkí výrobcovia Android smartfónov ale používa ich už viacero rokov.

U tabletov iPad a osobných počítačov zatiaľ používa stále displeje základnej technológie LCD. V posledných rokoch síce používa displeje s označením mini-LED, ide ale stále o displeje technológie LCD s podsvietením. Podsvietenie je tvorené vysokým počtom samostatných LED zón, čo umožňuje dosahovať podobné vlastnosti ako OLED displeje napríklad s vysokým kontrastom a tmavšou čiernou.

Podľa neoficiálnych informácií z posledných rokov si Apple vyvíja novú technológiu displejov MicroLED, ktoré majú byť lepšie ako OLED. MicroLED je technológiou veľmi podobnou OLED, pixely sú vytvárané LED aktívne produkujúcimi svetlo. Na rozdiel od OLED je technológia MicroLED postavená na anorganických InGaN LED, z india a nitridu gália. Oproti OLED majú mať tieto displeje výrazne vyšší jas a nemajú mať problém s vypaľovaním pixelov. Technológia využíva menšie pixely respektíve LED ako OLED, pričom medzi LED môžu byť aj medzery a pixely tak môžu byť efektívne väčšie.

Kedy by Apple ale mohla začať využívať displeje tejto technológie vo svojich rozličných zariadeniach, nie je jasné. Najskôr ich má nasadiť v hodinkách, k čomu má podľa neoficiálnych informácií prísť najskôr na konci roka 2024 alebo v roku 2025.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Packeta ide na Slovensku stavať až 1000 ďalších balíkoboxov
Apple sprístupnila verejné beta verzie iOS 18 a macOS 15
FBI sa dostala do mobilu útočníka na exprezidenta
Predaje smartfónov narástli, stredná trieda ustupuje a Xiaomi sa doťahuje na Apple
Mestá a obce chcú rozšíriť optiku pri elektrických vedeniach, podpísali memorandum s distribučkami
Vydaný Linux 6.10
Markíza dnes spúšťa piatu stanicu Klasik so starými programami, štartuje napríklad s Knight Riderom
Raketa SpaceX zlyhala pre únik kyslíka, prišla o satelity a úrady jej zákazali lietať
Búrky spôsobili masívne výpadky elektriny, postihli stovky tisíc ľudí
Raketa SpaceX zlyhala prvýkrát po dlhých rokoch


Diskusia:
                               
 

Priekazne ňeverím! Žeby sa nám applík prebral z kómy? Ňé.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

Už vidím ako to Apple bude predávať ako najväčšiu inováciu napriek tomu že všetci ostatní to už používajú dlhé roky.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Apple nie je Applom, lebo rozlišuje roky a dlhé roky, lebo nevie do svojich procesov priekazne implementovať Medzinárodnú sústavu jednotiek.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Komecne apple oled, ostatny zas budu kopi and paste
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Copy paste je akurat tak tvoj Crapple.
Od mysi od Xeroxu. Od GUI od OS/2.
Od smartphonov, kde mal jedine stastie, ze iny vyrobci s nimi dosli skor, v technologicky nevhodnej dobe.

Jedine co mali, bola selta a marketing .... odoslane z iPhone v spravach bola nevyziadana reklama, ktoru na vlastne naklady rozosielal zakaznik.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

óLED je nejaký kvalitný displej? No dajte ešte jeden.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ako na tom bude microled vie len apple a jeho verný priaznivci, ja hovorím že aj keď súčasne mini led sú divé, quantum oled úspešne valcuje všetko vrátane predchodcu oled, teda ak priekazne nízke ppi zrovna neobľubuješ, môžeš sa povzbudiť ako ti monitor už neťahá oči z jamôk čo je pri cenách kvalitne filtrovaných a farebne kalibrovaných led monitoroch určených pre produkciu dnes u qoled vlastne že dosť laciná záležitosť, no a na záver prekvapenia z odozvy a kontrastu ešte zistíš že krom peňíz žienky, u oled na takéto domáce žúvanie nie je absolútne vôbec čo riešiť, aj keď je pravda že sa stále bavíme o starom dobrom rgb, lól. Ak si nemôžeš dovoliť woled máš po novom možnosť voliť woled, ja osobne by som woled ale obchádzal svinským krokom, už len z faktu že majú matný povrch čo môže skreslovať. Ich svietivosť tiež nie je nič moc aj keď to propagujú ako číslo 1 proti qoled čo má lesklý povrch a preto sa hodí skôr do miestností kde môžeš ovládať mieru svetlá, žalúzie, ztíšenie jasu žiariviek a tak.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár