neprihlásený Piatok, 12. júla 2024, dnes má meniny Nina
Intel predstaví prvé 7-nm CPU pre PC, majú mať tri typy jadier

Značky: IntelCPU

DSL.sk, 17.9.2023


Spoločnosť Intel na svojej akcii Intel Innovation nadchádzajúci týždeň očakávane predstaví nové generácie svojich procesorov vrátane očakávanej prvej generácie pre PC vyrábanej novým 7-nm procesom s kódovým označením Meteor Lake.

Podľa dostupných neoficiálnych informácií spoločnosť minimálne tento rok uvedie procesory Meteor Lake iba pre notebooky a nie pre desktopy, pre tie uvedie iba stále 10-nm procesory Raptor Lake Refresh.

Procesory Meteor Lake majú byť zložené až zo štyroch rozličných čipov. Procesory budú treťou generáciou hybridných procesorov Intelu s výkonnými tzv. P-jadrami a efektívnymi E-jadrami.

V predchádzajúcich mesiacoch sa objavili neoficiálne informácie, podľa ktorých by mali nové procesory obsahovať aj ďalší typ jadier označených LP E-jadrá, pričom LP má znamenať Low Power.

Aj podľa neoficiálnych informácií z posledného času budú v týchto procesoroch tri typy jadier, pričom tretí typ majú byť efektívne jadrá, ktorá sa nebudú ale nachádzať na čipe s CPU jadrami ale na tzv. SoC čipe.

Podľa neoficiálnych informácií na základe testovania nových procesorov by mal Intel uviesť minimálne štyri H modely Core Ultra 9 185H, Ultra 7 165H, Ultra 7 155H a Ultra 5 125H, informuje VideoCardz.

Všetky tieto modely majú mať tri typy jadier. Modely Ultra 7 a 9 majú mať 6 výkonných a Ultra 5 má mať 4 výkonné jadrá, všetky štyri modely majú mať 8 efektívnych jadier v CPU čipe a ďalšie 2 jadrá v SoC čipe.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Raketa SpaceX zlyhala prvýkrát po dlhých rokoch
Intel uvedie ešte nový CPU pre desktopy len s dvomi jadrami
Boeing zostane na ISS zrejme až do augusta, problémy spôsobilo prehriatie trysiek
V nových desktopových Intel CPU bude NPU, ale s pomerne nízkym výkonom
V Nemecku odstránia čínske komponenty z existujúcich mobilných 5G sietí
Po oficiálnom linuxovom jadre sa skráti podpora aj jadrám pre Android
Predaje PC opäť narástli
V desiatke najpredávanejších mobilov v Telekome iba dve značky
Samsung uviedol inteligentný prsteň Galaxy Ring, za viac ako 400 eur
V roku 2028 by 20 TB SSD mohol stáť okolo 300 dolárov


Diskusia:
                               
 

A aby tie tri rôzne jadrá mali čo drviť, plánovač bude potrebovať dvadsať percent ich výkonu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

dvadsať percent nestačí ani na zloženie vlády
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Pan nema vobec predstavlivost. Staci, ze zvysnych povedzme 60% bude prejebanych a stratenych! Ale ak to nechces rizkovat, ostat sediet doma na riti a sleduj!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A čo je toten SoC typ? Pre Socky, či čo?
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

To je ako keď niektorý troli spravujú dvojkilometrovú estakádu s trojúrovňovou križovatkou a iným priekazne neostáva než vyskakovať spopod desky skrzevá jarčok s odstátú močúvkú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi žartuješ ale keby nie tak to je v skratke system on chip. Kedysi si mal na matičnej doske northbridge a southbridge čipíky ktoré riadili komunikáciu medzi rôznym hw s doskou a cpu jadrom, dnes je northbridge priamo v procesore pre efektívnejšiu rýchlosť bo vyšperkovaný vývoj a kvázi lacnejšie dosky. Nerozumiem ale prečo top cpu radiče dnes viac ako 40 pcie liniek nie a nie prekročiť.
Toto k meteor lake
4x PCIe Gen4 and 20x PCIe Gen5 lanes. Of those 20 PCIe 5 lanes, 16 are dedicated to the GPU, and 4 are for storage. Compared to Raptor Lake-S, that's a 4x PCIe Gen5 lane increase.
Žalostné a katastrófa. Keď máš dve 3090 či 4090, môžeš si vieš čo. A ceny tých topiek tiež nie sú takže vlastne dnes platíš viac pengy za menej muziky.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Máš veľkú pravdu. Ale tupci ti dali mínusy. Nechápu potrebu počtu vyššieho PCIE liniek.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Díky za uznanie. Hlavne nechápu že sú verejné oiebovaný, majú to čierne na bielom a i tak sa vytešujú. Veď ja keď chcem dať m.2 na nvme rýchlosť tak je v brožúrke jasne udané, že deaktivujem jeden pciex4 slot na pcie x1 a ešte k tomu stratím dve sata III porty ktoré sú zväčša na platforme cez všetkých výrobcov dosák voči zvyšným šiestim také bledo sivé. Nech mi ukážu dosku pre súčasné komerčné i7 či 9 ktorá má dve plnohodnotné pcie x16 sloty. Staršie gen. procesorov a matičné to dokázali, dnes nie že ťažko ale rovno vôbec. Počet liniek u meteor lake je už fakt ale fuckt na hlavu.
Pluská mínuská mňa osobne nezaťažujú, z toho si nič nerob, je tu pár hejterov ktorí by mi negli aj keby som napísal že ich mám rád a že im posielam kvety. Nerieš lol
Odpovedať Hodnotiť:
 

Android 13
UniCredit Smart Banking verzia 4.38.22.0
Stále to padá už 5. deň - iba preblikne červena obrazovka.


Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

padá sniežik padá...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tebe pada mozno tak v lebeni. Zima udrie az o 97 dni. Dovtedy mas este kopec casu a niekolko povinnosti, tak sa tu neser a bez makat. Hlavne volit!
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Schýzoš, to som ja pôvodný Gádžuľo kerému si šľohol nick, malý update, od teraz vystupujem priekazne perma-kapitalizovane. Kvitujem ti že hnáš ľudí voliť, ty ešte nespĺňaš vek, navyše si mentálne tam, v prdeli, tak sa neser a choj si dať vitamínky od uja.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak ked mas Unicredit tak co cakas, daj si modernu banku.. Unicredit je pre penzistov.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

mas nejakeho cerva v telefone, restartuj ho do vyrobnych nastaveni, nahod APPku nanovo a raduj sa.
Ak to nepomoze, mal si aspon nachvilu o zabavku postarane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veľmi nás mrzí problémy, ktoré aplikácia spôsobuje. Naši kolegovia problém evidujú a už pracujú na oprave. Akonáhle bude oprava dostupná, napíšeme vám, aké krokdy podniknúť. S pozdravom UniCredit Bank.

Už to vraj riešia.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musí jebať! To je čo za oprava, spočívajúca v úkolovaní zákazmíka!? Si tam tie kroky priekazne sami nacvičujte namiesto vytvárania evidencie!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hhhhhh, veď to niekto tak či onak musí priekazne evidovať. Bez toho by to nebola banka, chápeš.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ešte aj chápať to treba? Šak to banky neznižujú náklady zavádzaním informačných technológií, ale tým, že všetko priekazne evidentne robí zákazník.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takze Cinania uz Intel predbehli. Nejako to tu nevidim rozpitvane.
.
https://tinyurl.com/2ewb6wys
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár