neprihlásený Nedeľa, 3. decembra 2023, dnes má meniny Oldrich
Zverejnené údajné takmer kompletné parametre novej generácie Intel procesorov

Značky: IntelCPUceny

DSL.sk, 11.9.2023


Po rozličných čiastkových informáciách o pripravovanej novej generácii desktopových procesorov Intelu s kódovým označením Raptor Lake Refresh aktuálne zverejnil užívateľ YuuKi_AnS údajné takmer kompletné parametre 24 modelov tejto pripravovanej generácie.

Tabuľka je v súčasnosti už stiahnutá, nájsť ju je možné napríklad v článku Wccftech.

Nová generácia Raptor Lake Refresh bude len mierne inovovanou generáciou oproti Raptor Lake a stále je vyrábaná 10-nm procesom, prvé modely majú byť dostupné od októbra.

Spoločnosť tento rok uvedie aj ďalšiu novú generáciu svojich procesorov pre PC s kódovým označením Meteor Lake, ktorá už bude vyrábaná novým 7-nm procesom. Podľa neoficiálnych informácií tieto procesory budú tento rok uvedené len pre notebooky.

Podľa aktuálnych informácií bude mať Intel z desktopových procesorov Raptor Lake Refresh v ponuke vrátane úsporných modelov a modelov bez aktívnej integrovanej grafiky päť rozličných modelov Core i9, päť modelov Core i7, deväť Core i5 modelov, tri Core i3 modely a dva najnižšie modely s iba dvomi výkonnými jadrami bez Core v modelovom označení. Zoznam obsahuje navyše dve revízie dvoch najnižších Core i5 modelov, Core i5-14400 a i5-14400F.

Najvyšší model Core i9-14900K bude mať 8 výkonných a 16 efektívnych jadier, základný takt výkonných jadier 3.2 GHz a efektívnych jadier 2.4 GHz a TDP 125 Wattov.

Podľa neoficiálnych informácií z konca augusta by minimálne pretaktovateľné K modely, ktoré budú zrejme dostupné ako prvé, mali mať oproti príslušným modelom Raptor Lake vyššie ceny o približne 13% až 16%. Informovali sme o tom v tomto článku.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Amazon si internetové satelity Kuiper nechá vyniesť aj od konkurenta SpaceX
Montane sa zatiaľ nepodarilo zakázať všetkým TikTok, zabránil tomu súd
V Česku zlepšili vnútorný príjem digitálneho rádia
Chyba v OpenZFS poškodzujúca dáta bola opravená, bola prítomná dlho
Orange kompletne vypne 3G sieť do troch mesiacov
Predaje PC začínajú rásť, už budúci rok má pomôcť AI a ARM
Aj Orange rozdáva zákazníkom predplatených kariet veľa dát, 25 GB
Hubblov vesmírny teleskop má opäť problémy s gyroskopmi
Vo Windows 11 pribudla nová podpora šetrenia spotreby a predĺženia výdrže na batériu
Štátne aplikácie pre koronavírus na konci roka skončia


Diskusia:
                               
 

Keď šibe jednému, prečo musí aj najväčšiemu výrobcovi hrabať a vyrábať menej zmyselné verzie CPU - s dvojakými jadrami??
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Určite existuje minimálne sedemdesiattri vedeckých prác s názvom zhruba Vplyv diverzity na rastový potenciál kĺzavého mediánu pracovnej výkonnosti z perspektívy makroekonomických ukazovateľov pri zasadení do špecificky formovaného kultúrno-politického prostredia, ktoré takéto otázky priekazne do detailu zodpovedajú.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Menej zmyselne ano, ale zmysel maju. Konkretne v uspore ele. energie v modernych OS pri nasadeni vo firmach a v domacnostiach.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A aký? Môžeš mi to upresniť na aké šetrenie si niekto na doma kúpi namakaný CPU a pahltnú VGA kartu?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Spotrebu drvivej väčšiny PC doma nikto nerieši. Ale nejakého "uja" niekde v nejakej "komisií" ÚE trápi, koľko žerie hoc 800W ATX zdroj v Stand-by režime? To čo je za somarinu???
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Z firmy stačí vydrbať týpkov, čo hľadajú, kde ušetriť, a zvyšok zamestnancov môže prejsť s pokojným svedomím priekazne na Pentium D.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Všimnime si, že nakoľko ide o údajné, pohybujeme sa v pravdepodobnosti 80%, ale keďže ide o takmer kompletné, incident môžme vyhodnotiť ako na 99,9% zodpovedajúci skutočnosti.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

absolutny des, hroza, plac: https://t.ly/tdnQn

ale ako vravia v inteli, nepozerajte na vykon, zazite ten pocit

zrejme mysleli pocit tepla na zimu, ked cca rovnaky vykon je dosahovany pri 2x vyssej spotrebe
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Pre mňa na doma je toto nepodstatné. Tebe to furt rozvŕtava myseľ. prečo?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Akože čo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na to chcú hádam vystaviať novú fabku ňé? Serme im my na tie ich neustále refresh, či revízie, či dojnické prisávače. Taktujme a preskakujme aspoň tri generácie. Já volím amd, preskok bude tak omnoho prívetivejší ba priamo priekazne prekvapkavajúci.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár