neprihlásený Piatok, 22. septembra 2023, dnes má meniny Móric
Google spustil prihlasovanie bez hesla pomocou passkeys aj na firemných účtoch

Značky: Googlebezpečnosť

DSL.sk, 5.6.2023


Spoločnosť Google začala podporovať prihlasovanie bez hesla pomocou novej technológie a štandardu označeného passkeys už aj na účtoch služby Google Workspace pre firmy a organizácie a tiež na účtoch služby Google Cloud.

Spoločnosť o tom informuje v dnešnom oznámení.

Passkeys je technológia postavená na asymetrickej kryptografii. Pri vytvorení passkey pre daný účet sa na zariadení užívateľa vytvorí privátny kľúč a prevádzkovateľovi služby, v tomto prípade Google, sa odošle verejný kľúč. Pri prihlasovaní následne zariadenie užívateľa privátnym kľúčom podpíše unikátnu výzvu poslanú prevádzkovateľom, pričom užívateľ musí použitie passkey potvrdiť napríklad rovnako ako odomyká obrazovku smartfónu alebo biometricky.

Vzhľadom na vysokú bezpečnosť riešenia nie je pri použití passkey vyžadované aj zadanie hesla, užívateľ sa prihlasuje len použitím passkey. Technológia je v súčasnosti podporovaná v populárnych webových prehliadačoch aj mobilných aj desktopových operačných systémoch.

K spusteniu na účtoch Google Workspace a Google Cloud prichádza po tom, ako Google možnosť na začiatku mája sprístupnil na osobných Google účtoch.

Google začal s dnešným oznámením sprístupňovať technológiu passkeys na účtoch Google Workspace a Google Cloud postupne, na všetkých by mala byť k dispozícii do niekoľkých týždňov.

Nastaviť používanie passkeys si užívatelia môžu na g.co/passkeys.

Štandardne je na účtoch Google Workspace vypnutá možnosť prihlasovať sa pomocou iba passkey, užívatelia jednotlivých účtov môžu v takomto prípade využiť passkey ako druhý spôsob prihlásenia pri dvojfaktorovom overovaní popri hesle. Správcovia Google Workspace v organizácii môžu ale povoliť aj možnosť prihlasovať sa iba pomocou passkey bez použitia hesla.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Nvidia sa stala najväčším výrobcom čipov bez vlastných tovární
Skylink bude mať anglickú ligu ďalšie tri roky
Predstavené WiFi 7 mesh routery, stoja tisíce
Nový iPhone 15 má niekoľko vylepšení batérie
Vývoj 5G modemov v Apple je zatiaľ veľkým zlyhaním, tvrdia noviny
Helikoptéra na Marse vyletela zatiaľ najvyššie
Sprístupnená beta verzia Fedory 39
Británia posunie zákaz spaľovacích áut na neskôr
Signal nasadil šifrovanie odolné kvantovým počítačom
VÚB sa umožňuje prihlasovať do IB pomocou občianskeho preukazu


Diskusia:
                               
 

Google účet mám len kvôli Google Play v mobile.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Gratulujem. Povedz nam co este nepouzivas. Asi ani telku nemas?
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Ma google pay aby u barbera vyzeral aspon trosku moderne.
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

Takže namiesto hesla do kdejakej služby si majú zákazníci pamätať spôsob prihlasovania a nosiť k tomu eventuálne kus hardvéru...customerfriendlyness priekazne naveky rulez.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

V škole sme sa hlásili zdvihnutím ruky a ešte sme za to dostali aj jednotku.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No mne moj syn povedal, ze v skole musia byt aj ziaci, co dostavaju aj 4 a 5, aby to bolo spravodlive, takze preto ich aj on dostava. :)
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Ej veru, málokde sa dá zažiť taký bizár, že ťa súdi niekto s hypotékou a pracovnou dobou. V podstate tréning na pokerface priekazne zdarma.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Znak šeľmy mňááááu
aľe pššššš
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

https://www.idnes.cz/ zpravy/zahranicni /washington-letadlo-havarie -stihacky-sonicky -tresk. A230605_ 111313_zahranicni_bro

..na míste havárie, na dobitom tele vnučky, sa zrazu začala jakoby vytekat a vriet tmavá, jakoby olejovitá tekutina, jako živá, a začala hojit a naprávat všetky rany a trauma-škody, na mladom tele..
..po asi 15-20 minútach od havárie zánovnej, 8-míestnej Cessny, sa z agátových lesov vynorila priam dokonalá, štíhla postava mladej slečny, zamierila do vzdialenejšieho, vačšieho mesta, a v priam anjelsky krásnej tvári , vo velkých, zoširoka (zatvorených) otvorených očiach, jako 2 čierne, hlboké, žhnúce hviezdy, mrkla všemi 4 zreničkami..

(záchranný tým neskor našiel sedadlo, na ktorom sedela vnučka, jakoby poleptané, a jakoby obalené čierno-šedým rôsolom..

o 2 mesiace, a o 18 tisíc kilometrov dalej, inde, sa začali vo vidiecke oblasti strácat mačky, vtáky,
ale naopak sa velmi premnožili mravce, a osy.. )
Odpovedať Známka: -7.8 Hodnotiť:
 

Odporúčam zdvojnásobiť Neurol a pridať Lexaurin. S pozdravom Mudr.Hlavička
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

. ..toto mam jakoby chut si precistat a pritom sa jakoby citim velice zle . ( ~~ a pak este potom,.. jaKoby dlouhu dobu .,..)}
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bez octa a cibule?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár