neprihlásený Piatok, 22. septembra 2023, dnes má meniny Móric
Google začal poskytovať symetrické 8 Gbps pripojenie

Značky: Googlepripojenieoptika

DSL.sk, 31.3.2023


Spoločnosť Google začala krátko po spustení poskytovania symetrického optického pripojenia do Internetu s rýchlosťou 5 Gbps poskytovať v prvej lokalite symetrické pripojenie s ešte vyššou rýchlosťou 8 Gbps.

Spoločnosť o tom informuje v tomto oznámení, pripojenie s touto rýchlosťou je dostupné v meste Mesa.

Zákazník dostáva WiFi 6 router a najviac dva mesh extendery, mesačný poplatok za službu je 150 dolárov.

Spoločnosť doteraz poskytovala pripojenie s rýchlosťou 1 Gbps alebo 2 Gbps, symetrické pripojenie s rýchlosťou 5 Gbps začala poskytovať v prvých lokalitách vo februári.

Nové vyššie rýchlosti sú podľa spoločnosti určené pre užívateľov využívajúcich Internet intenzívne, napríklad pre kreatívnych profesionálov, ľudí pracujúcich v cloude alebo s veľkým množstvom dát, domácnosti s viacerými užívateľmi s vysokými nárokmi na internetové pripojenie.

Spoločnosť neposkytovala a neposkytuje svoje optické pripojenie masovo vo všetkých veľkých mestách v USA, službu poskytuje približne v dvadsiatich lokalitách vrátane niektorých väčších miest. Ako jeden z prvých operátorov s gigabitovým pripojením ale zrejme prispela k podnieteniu konkurencie a rýchlejšiemu rozšíreniu aj takýchto rýchlostí.

Následne od konca roka 2020 začala poskytovať aj rýchlejšie pripojenie s rýchlosťou sťahovania 2 Gbps, upload má v tomto prípade rýchlosť 1 Gbps.

V minulom roku pri oznámení príprav rýchlejšieho pripojenia spoločnosť avizovala, že do budúcnosti je na ceste k 100-gigabitovému symetrickému pripojeniu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Nvidia sa stala najväčším výrobcom čipov bez vlastných tovární
Skylink bude mať anglickú ligu ďalšie tri roky
Predstavené WiFi 7 mesh routery, stoja tisíce
Nový iPhone 15 má niekoľko vylepšení batérie
Vývoj 5G modemov v Apple je zatiaľ veľkým zlyhaním, tvrdia noviny
Helikoptéra na Marse vyletela zatiaľ najvyššie
Sprístupnená beta verzia Fedory 39
Británia posunie zákaz spaľovacích áut na neskôr
Signal nasadil šifrovanie odolné kvantovým počítačom
VÚB sa umožňuje prihlasovať do IB pomocou občianskeho preukazu


Diskusia:
                               
 

Mate niekto predstavu/skusenost ake pripojenie ma nejaky local provider pre mensie mesto?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ano
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A načo ti je pripojenie, keď pri prenose rokovaní Národnej rady Slovenskej republiky ohrozuje pri hlasovaniach demokraciu prekrývaním čísla tlače priekazne logo tvNRSR?
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

svojho operatora a jeho detaily si mozes pozret tu

https://www.six.sk/index.php?page=pripojene_siete
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Toto nie je rýchlosť pripojenia daného operátora do internetu, ale rýchlosť pripojenia v rámci peeringu.
Zahraničná konektivita je niečo iné ako pripojenie v sixe.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ano ? a v com ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

v skutocnosti to je odpoved na kladenu otazku. ak je lokalny operator pripojeny do peeringoveho centra 1gbps linkou, to je maximum co z toho (klient) dostane. akou rychlostou je peeringove centrum pripojene k zvysku sveta uz nie je podstatne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oveľa radšej by som bol, keby kto Koľvek nemusí to byť google začal poskytovať našej banánovej republike pripojenie na Apple Watch LTE
Odpovedať Hodnotiť:
 

Aj na moje asymetricke vedenie bol napojeny v spanielsku nejaky pedofilosiskar co tam siel az za mnou. akurat ked som zacal mluvit v aute spanielsky tak sa odpojil, asi sa zlaknul ze odposlouchava nejakeho spaniela.
Odpovedať Hodnotiť:
 

hehe, aj na mna sa taki lepia, lebo ze vraj som IT expert a tlacim cez WiFi vo velkom kancli. ale oni v zavere len kradnut chceli od programatorov, potom si velka hlava prihadzuju spriatelenym srockam dobre napady
Odpovedať Hodnotiť:
 

jeden taki mi odpocuval kamaratovu rodinu. potom ho zazalovali, bola to lepsia rodina a zistilo sa, ze ludia ktori ich odpocuvali, spehovali aj ich dceru, sestru, atd. aj deti, ktore zili s nimi v jednej domacnosti. no a nakoniec sa zo zaznamov zistilo, ze ti ludia, ktori boli za odposluchmi, mast----vali na malych detoch a nahravali si ich na zaznamy. ked bude pripad uzavrety, chcu tych pedofilov zverejnit na internet
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ocakavam, ze na pripojeni od google budu dostupne len sluzby a stranky od google, vsetko ostatne bude v zmysle boja proti konkurencii priekazne blokovane.
Odpovedať Hodnotiť:
 

a samozrejm aj v zmysle boja za jedine pravdive informacie
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ide o to, či pri reklasifikovaní boja za jedine pravdive informacie na jednu z niekoľkých frontových línií nie je i reklasifikovaným výsledkom priekazne nejaká polopravda.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keby tak americania poznali Slovensky Antik telecom... Zistili by ze poskytuje symetricke 10 Gbps pripojenie za par chechtakov. A nie len v jednom meste. A to sme pre americanov v nejakej vychodoeuropskej diere ze nas nevedia ani najst na mape...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

pocuvaj ma sem, nejde mi internet... :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

V USA je internet drahý. Tam platíš aj 50 dolárov za 5-50 Mbit. Z toho pohľadu je to lacná vec. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

To potrebujem. Budem si to naplno užívať cez wifi na mojom starom androide a ešte staršom notebooku pri pozeraní 360p videa na youtube.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na Slovensku Telekom v mnohych aj relativne husto osidlenych oblastiach poskytuje uctyhodnych 8Mbps.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár