neprihlásený Sobota, 4. júla 2026, dnes má meniny Prokop
Google spustí 8 Gbps pripojenie, do budúcnosti avizuje symetrické 100 Gbps

Značky: Googlepripojenieoptika

DSL.sk, 14.10.2022


Spoločnosť Google začne v USA poskytovať symetrické optické pripojenie do Internetu s rýchlosťami 5 Gbps a 8 Gbps.

Spoločnosť o tom po predchádzajúcom oznámení o testovaní pripojenia s rýchlosťou 20 Gbps informuje v tomto oznámení.

5 Gbps pripojenie bude stáť 125 dolárov na mesiac a upload bude dosahovať tiež 5 Gbps, 8 Gbps bude stáť 150 dolárov s uploadom 8 Gbps.

V prvých lokalitách budú užívatelia začať môcť testovať pripojenie s týmito rýchlosťami v novembri, oficiálne začne spoločnosť nové rýchlosti poskytovať na začiatku budúceho roka.

Spoločnosť neposkytovala a neposkytuje svoje optické pripojenie masovo vo všetkých veľkých mestách v USA, službu poskytuje približne v dvadsiatich lokalitách vrátane niektorých väčších miest. Ako jeden z prvých operátorov s gigabitovým pripojením ale zrejme prispela k podnieteniu konkurencie a rýchlejšiemu rozšíreniu aj takýchto rýchlostí.

Následne od konca roka 2020 začala poskytovať aj rýchlejšie pripojenie s rýchlosťou sťahovania 2 Gbps, upload má v tomto prípade rýchlosť 1 Gbps.

V septembri pri oznámení príprav rýchlejšieho pripojenia spoločnosť avizovala, že do budúcnosti je na ceste k 100-gigabitovému symetrickému pripojeniu.



Najnovšie články:

Začal postapokalyptický seriál od Apple
Pohybový senzor v lopte rozhodol o postupe na MS vo futbale
Intel výrazne zvýšil ceny najnovších desktopových procesorov
V Poľsku budú mať 2.4 GWh a v Nemecku 5.7 GWh batériové úložiská, na Slovensku máme 20 MWh
Konkurent Starlinku má už dosť satelitov pre spustenie služby
Pokuta 4.1 miliardy pre Google za zneužívanie Androidu platí, rozhodol najvyšší európsky súd
Nová verzia OpenWrt opravuje vážne zraniteľnosti, odporúčané upgradovať
Používanie Blu-ray skončí aj na hry pre PlayStation
IBM vyvinula výrobu 0.7-nm čipov
Stanice STVR prejdú čoskoro do DVB-T2, zostanú bezplatné


Diskusia:
                               
 

Kto si kúpi 8 Gbps pripojenie keď stačí vyčkať a môže mať 100 Gbps?

Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

a myslis ze bude stat tiez len 125 dolarov?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

*150
Odpovedať Hodnotiť:
 

Takže Google si odborne vytipoval pár lokalít, kde je šanca na zákazníkov, ktorý prídu na to, načo také rýchlosti vlastne sú, čím došlo k podnieteniu konkurencie na naťahanie toľkých káblov, čo to len ide, a keď furt nič, tak sa v štatistickej panike prejde i na satelity, že sa snáď priekazne aspoň jeden, čo má tucha, zadarí.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Pche u nás polovica zákazníkov ADSL beží dlhodobo na 8čke. Mokrý špagát je Best.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Telekom dokonca ponuka aj rychlost 15 za iba 22,88 €. To si ani google nedovolí... takúto extravaganciu v 2022. Ale zas mokrý špagát je niečo ako veterán a za tie sa predsa pripláca...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár