neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
SpaceX vyrobila už milión antén pre Starlink

Značky: StarlinkSpaceX

DSL.sk, 27.9.2022


Spoločnosť SpaceX už vyrobila viac ako milión užívateľských terminálov pre pripojenie na Internet cez Starlink, systém pre pripojenie k Internetu cez množstvo satelitov na nízkych orbitách.

V stručnom oznámení o tom aktuálne informoval Elon Musk, zakladateľ spoločnosti.

Podľa májového podania pre americký telekomunikačný úrad FCC mal Starlink globálne 400 tisíc zákazníkov.

SpaceX doteraz podľa dostupných informácií už vyniesla aj s dvomi testovacími satelitmi Tintin spolu 3399 Starlink satelitov. Časť satelitov ale už nie je na orbite a niekoľko ďalších je nefunkčných, podľa posledných dostupných informácií by malo byť na orbite 3127 satelitov a z toho 3080 funkčných.

V prvej polovici septembra spoločnosť oznámila, že Starlink sa už používa aj v Antarktíde a je tak používaný na všetkých siedmich kontinentoch.

Spoločnosť plánuje používať ešte výrazne väčší počet satelitov ako doteraz vyniesla. Pre prvú generáciu systému plánuje mnohé tisícky satelitov, prvých viac ako 4.4 tisíc na orbitálnych výškach 540 až 570 km a ďalších viac ako 7.5 tisíc na orbitálnych výškach medzi 335 až 345 km. Navyše pre druhú generáciu plánuje ďalších takmer 30 tisíc satelitov.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov
Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky


Diskusia:
                               
 

Prepocitajme si to.

30 000 satelitov, 500kg na satelit, zivotnost je 5 rokov na satelit.

Takze vo finalnej konstalacii bude kazdych ~5 rokov treba vymenit 30 000 satelitov.

Tych 30 000 satelitov sa len tak z orbity nevypari. A pri takom mnozstve a ich rychlosti sa nam zaserie obezna draha do par rokov po prvej generalnej vymene - koliziami neriadenych satelitov, koliziami s existujucou infrastrukturou atd. - a ceresnicka na torte pad 500 kilovych bedni priamo na hlavicky svedkov muskovych.

Presne toto svetu chybalo. Neriadeny, nedozorovany a nepoucitelny spolok muskov.
Odpovedať Známka: -5.7 Hodnotiť:
 

Spravme si malú lekciu matematiky. V malom okresnom meste je plus mínus 50k aút. Tento počet aút sú jedine autá na celej planéte Zem a jazdia v kruhoch okolo celej planéty. Aby to však nebolo malo, každé auto jazdí iba v presne určenej výške a po presne určenej ceste. Ako často sa dve autá stretnú? A teraz si zober, že plochá ktorú opisujú satelity je ešte väčšia ako veľkosť planéty. Tá šanca že obloha bude preplnená satelitmi je minimálna. To by ich počet musel byt v miliónoch. A keď si zoberieš že iba lietadiel vo vzduchu sú státisíce, aj tento odhad je pravdepodobne podcenený.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

Tato rozpravka, ktoru nam muskmarketing podsuva je pekna.

Ono problem zacne ked dojde na realitu a nie marketing a zrazu tie tvoje auta jazdia rychlostou nemeckych dialnic, za sebou, bez riadenia, bez upratovacich timov a pod.

Nasledne jedna mala kolizia ti vytvori odpad a ten druhu, tretiu, stvrtu koliziu a ani sa nenazdas mas orbitu v x-sto kilometroch celu zasratu v potencialne x kilometrovej vyske nad aj pod nou.

A ten odpad tam ostane, nenabehne ziadna cata co to uprace, dalej SI jazdi svojou neregulovanou rychlostou a drahou a casom produkuje dalsie zrazky a odpad a velke finale bude ked velke kusy zacnu padat na Zem

Je skoda, ze kriticke myslenie a logika neplati na svedkov muskovych.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

A to ze tvoje domnienky sa neopieraju o ziadny fakt, z nich rozpravku nerobi? Ale mas nazor (na zaklade nicoho), to je hlavne...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Doslo uz k zrazke ? Musela koli riziku zrazky manevrovat vesmirna stanica uz viac krat? Ak by nahodou existovala odpoved ano na obe otazky, domnievam sa ze by riziko mohlo byt silno realne. Ako to teda je naozaj?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Jejda ty sa ma furt take vazne veci pytas... No neviem ako to dopadne, lebo na tej orbite nikto este 30k druzic nemal...
Fakty su len taketo:

aj pri lietadlach dochadza ku koliznym kurzom, ale bezne ku zrazke nedojde, lebo su na to postupy a systemy (a tie lietadla nezhoria v atmosfere).
Starlink sa najprv vynesie na 200km, kde sa otestuje, ak ma problem, padne za par dni (zhori). Ak je ok, ide vyssie a ma system aby nenarazil (vraj ak je pravdepodobnost zrazky 1:100000, tak uz upravuje kurz, ale tomu nemusime verit, lebo to nemame ako overit). Dalsi fakt je, ze cinania sa so stanicou 2x vyhybali starlinku a stazovali sa. Nasa tiez pisala na FCC, ze sa boji co bude ked ich bude 30k, takze tlaky na to aby to bolo co najbezpecnejsie tam su...
Ale horekovat ako nam to bude padat na hlavy, je ako keby sa obyvatel horskej chaty stazoval, ze v mestach je vela aut a uz by sa ich viac nemalo vyrabat... Teraz nedavno padlo naraz 40ks a nikoho netrafili...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Takze odpovede 1.: Nie nedoslo k zrazke so starlinkom, 2.: Ano, musela. 3.: Riziko je vzdy a vsade, aj na ceste do prace a aj tak tam ludia chodia. Mieru rizika finalneho starlinku nikto presne nepozna...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nie starlink ale druzice sa uz zrazili. Miera rizika je znama, link som tu pastol par dni dozadu. Ak ho admin neodmazol. Su to spolocne zdroje, a teda vyjadrit sa moze aj cernosko z ugandy ci hociaky dezolat. Ked existuje trh z emisiami, s tymto by mal tiez.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ale nie je druzica ako druzica, to je hadam jasne... Tiez nemozes porovnavat teplovzdusny balon a stihacku...
Odpovedať Hodnotiť:
 

výmeny prebiehajú postupne, nie po 30 000 naraz, nefunkčné zhoria v atmosfére, dôležité že pomôžu vykopať okupantov!
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Jaj, to celych 500kg zhori uplne cele na prasok? Srandista ten musk marketing. Asi existuje dovod preco Mir a satelity padaju riadene do oceanov a nie na verim boha kade tade.

Kazdych 5 rokov, pri plnej konstelacii, musis vymenit vsetkych 30000 satelitov. Jasne, ze nie naraz, ale vsetky musis, to nie je 'mozes' ale musis. Takze ti tam bude casom kruzit 30,60,90,120 000...???
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

MIR nemal 500kg ale 250t!

17 000 meteoritov ročne zhorí v atmosfére
6 000 Starlinkov za rok je podstatne menej


Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

sto saletituu tyyydne
sto satelituu tyyydne..
rozdaavame, rozdaavame,
sto satelituu tyyydne..

cakam na takuto reklamu z alzy..
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ako vyzerá taká anténa?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ide o medený drôt natiahnutý od okna k najbližšiemu stromu. Niekedy sa používala táto vyspelá technológia na príjem čo najkvalitnejšieho obrazu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Roger Roger :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj, tak opat další episoda z telenovelového, romanticko- dramatického dráma-diania, na jedné planete, s velmi zujímavou konfiguráciou, hvezdnou konšteláciou, - nj, tie (občasné, / ne-pravidelné, ne-periodické estra-super dlhé, nekolika-leté zimy, a moc velmi krátke letá..

a s (minimálne) 2 intelig. main-rasami, na této planete..

ha!
HA! beztak majú, po celý čas, po celé mnoho-tisícročia, - eóny roků, "nad hlavami", - neco, o čom ešte dobrých pár století, nejmín 500 - tisíc roků, - nembudú mít ani potuchy..

(..ale potom, Den Tagg ess wenn kommnt, - sa budú kus divit, tomu čo nájdu v L5 bode (oblasti)..








( Mega-Spoiler:
Observation Post, Mk-28 Darwin, Autonomní Pozorovací Stanicu, třídy Darwin )

Stellaris!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár