neprihlásený Piatok, 5. decembra 2025, dnes má meniny Oto
Intel bude vyrábať čipy pre najväčšieho výrobcu CPU pre smartfóny, nie ale takéto CPU

Značky: Intelčipy

DSL.sk, 25.7.2022


Spoločnosť Intel bude vyrábať čipy pre taiwanskú spoločnosť MediaTek, okrem iného najväčšieho výrobcu procesorov pre smartfóny.

Spoločnosti spoluprácu oznámili dnes.

Intel v rámci aktuálnych výrazných zmien výrazne rozširuje využitie svojich tovární na výrobu čipov pre iné spoločnosti. MediaTek je jedným z najväčších výrobcov čipov, ktorý si navrhuje vlastné čipy ale nemá vlastné továrne a čipy si necháva vyrábať inými výrobcami, najmä TSMC.

MediaTek je v súčasnosti už najväčším výrobcom ARM procesorov pre smartfóny podľa počtu dodaných CPU, keď sa dostal pred Qualcomm.

Intel ale aspoň zatiaľ nebude pre MediaTek zrejme vyrábať CPU pre smartfóny. Podľa dostupných informácií bude Intel totiž čipy pre MediaTek vyrábať procesom, ktorý je vylepšením procesu 22FFL. 22FFL, FinFET Low Power, je až 22-nm procesom, najlepšie ARM procesory sa v súčasnosti vyrábajú 5-nm procesom TSMC a v tomto polroku má odštartovať výroba 3-nm procesom TSMC.

Zároveň podľa oznámenia plánuje MediaTek využívať výrobu Intelom na výrobu viacerých čipov pre smart edge zariadenia.



Najnovšie články:

Linuxové jadro 6.18 definitívne novým LTS jadrom s dlhou podporou
Železnice kupujú 16 vlakov na batérie, s dojazdom 80 km
V Česku zvýšili rýchlosť DSL už na 500 Mbps
Populárna značka SSD a pamätí Crucial končí
Orange má na predplatenej karte akciový 100 GB balík dát
Let's Encrypt bude vydávať certifikáty iba na 45 dní
Telekom podporuje jednoduchý prenos eSIM na iný telefón
Antik pridal do ponuky 4 stanice
Amazon začína doručovať do 30 minút
Vydané nové FreeBSD 15.0


Diskusia:
                               
 

Niekedy sa sami zbytočne samobičujeme, že u nás sa takéto veci nevyrábajú a cítime sa nemoderní. Zato máme Sagana, Vlhovú, dobre bruslíme a sme silní na puku.
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

ked vidim Vlhovu tak vlhnem a to mame v kancli zapnutu klimu.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

Vlhneš kvôli nastavenej nízkej teplote, čo vedie k dosiahnutiu rosného bodu. Samozrejme priekazne.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

"sme silni", "mame"
Odpovedať Hodnotiť:
 

A okrem toho máme aj veľmi úspešných korektorov, ktorí obetujú svoje mizerné životy za náhodné "mám v prd*li" diskusie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Samobičovanie sa javí zbytočným priekazne len kým sa mu príde na chuť.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

A tvoje samopičovanie je na tom rovnako ;)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

to preto, ze nie sme silny na puku, zato mame nezbedne hokejky v medzikruzi
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj v piku!

za Ciisare Paana a jeho rodinu!
Odpovedať Hodnotiť:
 

A čo Zdenka? NASA potrebuje teleskop aby videla vesmír z pred 65ml rokmi, ona pri tom všetkom bola. Na jej hodnotu by sme nemali zabúdať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čipy budú, ale budú iné, ako by boli, keby boli iné.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

jj tiez som sa pobavil pri lusteni
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Clanok pisal byvaly prezident, kde mu to cez google niekto diktoval. Navyse, clanok je jasny, vsetko je biele na ciernom tak co.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

meditek vyraba lacne malovykonne cipy. je jasne ze intel chce vyuzit svoje zastarane linky aspon na vyrobu niecoho takehoto
Odpovedať Hodnotiť:
 

MediaTek nie je ziadny vyrobca, kedze tie cipy nevie vyrabat, vyrobca je TSCM a Intel. Spravne by mali byt teda oznacovany ako navrhari alebo dizajneri cipov. Lebo to je presne ako ked sa oznacuje slovenske maso ktore je z polskej kravy, zabitej v cechach, naporcovanej v madarsku a na slovensku iba nalepili nalepku na obal.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár