neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
USA chcú zastaviť akvizíciu ARM-u Nvidiou

Značky: ARMNvidiaUSA

DSL.sk, 2.12.2021


Akvizícia britskej spoločnosti Arm stojacej za platformou ARM spoločnosťou Nvidia dostáva vážnu prekážku, keď sa ju USA snažia zastaviť.

Americká Federal Trace Commission, FTC, do kompetencií ktorej patrí aj protimonopolná oblasť, už podala žalobu s cieľom akvizíciu zastaviť.

Akvizícia sa stretla s prekážkami aj v Európe, keď ju Európska komisia a britský protimonopolný úrad CMA začali detailne preverovať. Kým v Európe tieto inštitúcie môžu akvizíciu nepovoliť, systém v USA je odlišný a o zastavení akvizície môže rozhodnúť súd po žalobe FTC.

Podľa posúdenia FTC by spojená spoločnosť mala možnosť a motív potláčať inováciu, poškodzovať konkurentov Nvidie a znižovať mieru konkurencie.

Súd na základe žaloby FTC sa bude konať až v auguste budúceho roka. EK musí rozhodnutie prijať do polovice marca budúceho roka, preverovanie britského CMA má podľa dostupných informácií trvať šesť mesiacov od jeho ohlásenia v novembri.

Spoločnosti Nvidia, Arm a japonská spoločnosť SoftBank, doterajší vlastník Arm, oznámili dohodu na akvizícii za celkovú sumu do 40 miliárd dolárov už v minulom septembri. Podľa skorších neoficiálnych informácií namietali proti akvizícii aj viaceré veľké IT spoločnosti vrátane IT gigantov Google a Microsoft.

Spoločnosť Arm licencuje rovnomennú procesorovú architektúru, zároveň vyvíja a licencuje vlastné ARM jadrá označené Cortex a tiež grafiky Mali.

ARM je mimoriadne dôležitou počítačovou architektúrou, keď sa jej už pred rokmi podarilo kompletne ovládnuť nastupujúci mobilný segment a momentálne sú prakticky všetky smartfóny postavené na procesore architektúry ARM. V osobných počítačoch a serveroch zatiaľ dominujú procesory architektúry x86, aj to sa ale začína aktuálne meniť a ARM sa začína presadzovať aj v týchto segmentoch.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou
Vývoj pôsobivého dvojnohého robota prekvapivo končí
Spustená výrobca QLC flash pamäte s viac ako 200 vrstvami


Diskusia:
                               
 

Kazdy chce zastavit akviziciu ARM-u Nvidiou.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Kazdy nie. Len satanova kurva ako ty.
Odpovedať Známka: -2.7 Hodnotiť:
 

USA chce ochrániť Intel, ktorý ma pod kontrolou na rozdiel od ARM. Preto urobia všetko, aby ARM neexpandoval.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

A nieje pre USA vyhodnejsie ak by ARM vlastnila americka nvidia ako japonska softbank??
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ARM expandoval pod Nvidiou :D haahahaha, zasmiali sa traja zbrojnoši a odcválali na šijacich strojoch
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hahahhaha aaaa odpadol som :'D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ak ma USA pod kontrolou Intel, co ma pod kontrolou EU, ked priekazne bojuje za to iste???
Odpovedať Hodnotiť:
 

V tom uz su zapojeni velki hraci. Asi to nedopadne uspechom pre nvidiu.
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

Nech do toho nvidia ide. Kupuju prakticky mrtvu platformu za nehorazne peniaze. Hype okolo ARM skonci podobne ako hyperloop - prazdne reci v peknom obale.
Odpovedať Známka: -7.2 Hodnotiť:
 

Ale prosim ta. Vacsina pocitacov na svete je ARM. To ze ty vidis len nejake chrome buky a experimenty s ARM servermi je druha vec.

Vsetka mikroelektronika je ARM, AVR bolo kinda nevhodne pre nove designy uz v roku 2010 a aj samotny Atmel (i ked teraz uz kupeny Microshitom) ma teraz daleko viac ARM chipov v ponuke ako AVR chipov.
Tu sa bavime o chipoch za 30-300Kc za kus (a daleko nizsej cene ked kupujes cele kotuce).

A nech uz mas Androshit alebo iFon, to je tiez vsetko ARM architektura.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

ty si pekne mimo
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Skôr úplne že najváčší, lebo bežným veľkým by formálne namietanie voči zvýšovaniu rizika priekazne bez degradovania naprešlo.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nerozumiem
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja fandím RISC-V.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

RISC-V nemá nič počítačovou architektúrou. Je to len prototyp právneho dokumentu špecifikujúci úroveň vágnosti priekazne podliehajúcej patentovateľnosti.
Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

Jumanji
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ja fandím Prodigy od Tachyum :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

v čom bude/je lepší?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Sa naň budú dať nastaviť kvóty ako pre slovenskú hudbu v rozhlasovom vysielaní, že napríklad 50% počítačov vo firmách bude cez deň slovenských. A v noci priekazne 30.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ja fandim FPGA. A každý si môže vybrať aký z neho bude CPU.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a taktom par stovak MHz? aj to som dost prehnal
Odpovedať Hodnotiť:
 

tak tak kazdy chce na tomto zarobit pred tym nez to povolia, tak rychlo podavat zaloby a kupovat akcie pred tym nez sa vsetko uplati a popusti
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mňa zaujíma, čo na to právnici v spore Intel vs AMD v spore ohľadom získania práva na x86 architektúru, či nie je nejaká možnosť prefiknúť týchto dvoch, aby umožnili prístup k nej, hoci Intel už tuším niečo má.

Ono je problém, že v takom Linuxe je ELF a out formát, v Microsofte je to ktoviečo a nejak sa to nevyvíja pomaly 40 rokov v záujme kompatibility, hoci je tu nejaké riešenie ohľadom Javy a Googlu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Intel sa pokúšal prefiknúť toto, lenže sa to akosi neujalo, keď AMD to nejako zbúchalo hw cestou a potom prišlo ARM a potom nastáva to, že vo Windowse sú programy, na ktoré 40 rokov nikto nesiahol a ktoré zahnívajú. V Linuxe Ubuntu prišlo so Snapom(aj keď tu je flatpak, za a proti tu riešiť nebudem), v serveroch a vývojárskych mašinách je to ktoviečo, pritom je to jeden obrovský bordel a vývoj a veda prebieha priam raketovým tempom.

Aj keď MS robí veľa vecí polovičato, myslím si, že veľa vecí v tom Inteli a Microsofte dokafrali aj ohľadne nVidie, a aj keď je tu tlak na cenu, výkon a šetrnosť ARMu, a aj keď Apple opustilo ČIASTOČNE Intel, tak Intel je obrovská firma a je hlavným ťahúňom vo veľmi veľa oblastiach, ktoré sa akosi sami skladajú do seba v podobe zázračných produktov a poháňačov vývoja, kde AMD iba sekunduje.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Oblasť hw grafík je odlišná od návrhu cpu, lenže to je záležitosť dosť zvláštna ešte na dlhé stáročia a aj keď tu teoreticky je túžba po jednotnom návrhu, myslím si, že na to svet ešte nedospel. Pretože dnešný svet PC navrhovali matematickí šialenci, nielen posledných 100 rokov.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Svet matematiky je zvláštny, len akosi je to akési fyzikoidné a informatické...

Dievčat v tejto oblasti veľa nie je a panuje akési presvedčenie, že sa na to nehodia. Vo veľkých korporátoch však je iný názor na minority a aj keď je tu odpor voči novej podobe seriálov typu Star Trek, tak je to práve prejav tohoto. Len akosi nedomyslené...
Odpovedať Hodnotiť:
 

odpor voci Star Treku je koli shitnemu deju a katastrofalnemu rozvoju postav ci uz starych alebo novych, nie koli tomu ci ma hlavna protagonistka parok alebo muslicku
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

deju? v minulej serii išlo o nájdenie príčiny hromadnej explozie paliva všetkých lodí Federácie. V novej serii o nejakú anomáliu. A nikto nevie ktorým smerom sa pohne a čo zničí.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Kodak bol tiez velka firma...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mikrofilmy fičali dlho. Z toho je kúsok k archívnym páskam. Odtiaľ k mikropočítačom a tlačiarenskom a archívnom svete smerom k obchodu.

Len nič z toho sa vo východnom svete nepresadilo ako svet firiem. Na západe a následnom importe do východnej Európy to fičí doteraz.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co ta vyosilo?
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár