neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Nové Intel CPU majú mať maximálny takt až 5.3 GHz

Značky: IntelCPUdesktopy

DSL.sk, 30.12.2019


Najvyšší model novej desiatej generácie desktopových Core procesorov od Intelu s kódovým označením Comet Lake má mať maximálny Boost takt v štandardnej konfigurácii až 5.3 GHz.

Uvádza sa to na neoficiálnych materiáloch s údajnými špecifikáciami nových Intel CPU zverejnených Informatica Cero.

Procesory s označením Comet Lake budú stále vyrábané 14-nm výrobným procesom, neoficiálne informácie o nich sa objavujú už viacero mesiacov. Ich predstavenie sa zrejme dá očakávať na začiatku januára na veľtrhu spotrebnej elektroniky CES.

Aktuálne špecifikácie jednotlivých modelov potvrdzujú skoršie informácie, podľa ktorých majú všetky modelové rady od Core i3 podporovať multithreading a teda spúšťanie dvoch vlákien na jednom jadre. Modely Core i9 majú mať desať jadier, i7 osem, i5 šesť jadier a i3 štyri jadrá.

Najvyšší model Core i9-10900K má mať základný takt 3.7 GHz, maximálny Turbo takt jedného jadra 5.1 GHz, všetkých jadier 4.8 GHz, maximálny Turbo 3.0 takt 5.2 GHz a maximálny takt pri aplikovaní novej technológie Thermal Velocity Boost 5.3 GHz v prípade jedného jadra a 4.9 GHz v prípade všetkých jadier. TDP procesora bude 125 Wattov.

Technológia Thermal Velocity Boost podľa Tom's Hardware minimálne v prípade mobilných CPU umožňuje vyšší Boost takt keď je teplota CPU menšia ako 50 stupňov C, dostupnosť vyššieho taktu takt okrem iného závisí na chladení CPU.

Takt 5 GHz majú dosahovať a prekračovať ešte dva modely. Core i7-10700K má mať maximálny Boost takt 5.0 GHz a maximálny Turbo 3.0 takt 5.1 GHz a 65-Wattový model Core i9-10900 má mať maximálny Boost takt 5.0 GHz, Turbo 3.0 takt 5.1 GHz a navyše podporu Thermal Velocity Boost s taktami 5.2 GHz a 4.6 GHz.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

a bude to stačiť?
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

jasne, 4.8GHz allcore, boost 5.3GHz... Kým to má nad 4 jadrá, dosť Ti bude.

samozrejme, konkurencia Ťa bude presviedčať, že viac jadier, kde Ti negarantujú ani Hz nad base clock, je lepšie na všetko, lebo 7zip.
Odpovedať Známka: -4.4 Hodnotiť:
 

Ale veď Boost, Turbo,Turbo 3.0 a Thermal Velocity Boost je len základná ponuka. Určíte pribudne ešte minimálne Eroto Boost s priekazne úplne popiči taktom.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

a game mode, game cache, creator mode, boost overdrive /s okamzitou stratou zaruky/ :D

cim viac, tym lepsie :D
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

keby si tolko ne314coval a nenariekal ze?

game mode bolo pri threadripperoch 2000, kde sa odstavovali jadra/CCX/alebo zeppelin cipy bez priamoeho pristupu k RAM, bol to vlastne fix - pretoze Win scheduler je natolko j3bnuty, ze vykon degradoval bud o jednotky % a v pripade jednej perlicky aj o viac ako 50%, ked bol 16C32T TR2 2950X o par % viac vykonnejsi ako 32C64T TR2 2990WX ... uz aj marketingovy nazov bol spravny a absolutne logicky: kto si to prestudoval tak zistit, ze sa odstavila 1/2 jadier a teda z 16C32T sa stal 8C16T procak ale hlavne zo spicky 32C64T sa stal pre demetny windows pouzitelny 16C32T procak s takym istym vykonom ako 16C32T TR2 2950X ... game mode je uplne korektny a logicky marketingovy nazov, na keru 314cu by komu bolo pri hrach 32 ci 16 jadier ...


Odpovedať Známka: -4.0 Hodnotiť:
 

vyjadrenie AMD na margo zen architektury a problemy s "vyberom nespravneho jadra">
Based on our findings, AMD believes that the Windows® 10 thread scheduler is operating properly for “Zen,” and we do not presently believe there is an issue with the scheduler adversely utilizing the logical and physical configurations of the architecture.

keby nebolo komunity ako napr. Wendel z level1techs, ktory isiel po tom a vyskumal, co je vo veci; a ludom z microsoftu, ktori to na zaklade jeho zisteni fixli, tak sa nic nepohne.
rovnako ako napr. problemy s napajanim reznov a nedosiahnuti taktu - keby nebol 1usmus, tak to amd nikdy neda.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

SA POZRI NA DATUM DO BOHA !!!!
marec 2017 ???? pri prichode 4C/6C/8C reznov 1000?

TO SI ROBIS PRDEL ?????????? Kde bol vtedy 32C64T TR2 2990WX ???
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

ty komunita ...
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

a aj ked sa casom ukazalo ze to nie je pravda (hlavne nad 16 jadrovymi procakmi a vyssie, takze tvrdenie z marca 2017 je vzhladom na portfolio a neexistencie TR2 uplne pravdive), dnes nie treba 1usmusa, ale samotne amd: https://bit.ly/2F76k3V
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

az na to, ze ten problem bol od zaciatku od prvych reznov.
a keby im to nedokazali uzivatelia, tak na to seru :D

ps: k tvojmu linku - uz len fakt, ze si musis najst jedno jadro, ktore je schopne nieco vykonavat v ramci specs je picovina.
a za b - 1usmusove data su zdielane a zasielane do amd, ktore potom na ich zaklade upravuje napajacie krivky a updatuje agesa drivre.

na inteli som nauceny - deklarovane specifikacie zvladaju vsetky jadra a to este s rezervou.
preco to nedokaze garantovat aj amd?
a preco musi komunita opravovat chyby vyrobcu?
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

nie som si vedomy ze v casoch 4C/6C/8C prvych reznov 1000 existovali nejake katastroficke problemy s win schedulingom, kde by vykon bezne padal o desiatky % a ked by 8-jadraky na tej isietj frekv. nebol v multi-vlakne (co to dokaze ozaj vyuzit), skoro 2x tak vykonny ako 4-jadrak


Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

tie pokecy zrejme vznikli preto, lebo zen bola v Q1 2017 u amd revolucna x86 architelktura a hlavne prisiel do x86 sveta koncept, ktory tu v nejakej podobe uz raz bol a nedopadol dobre (bulldozer 2-jadrove moduly), zen mal/ma 8-jadrove zeppelin cipy (ktore sa neskor stali zakladom chipletovej knstrukcie), kazdy zeppelin cip ma 2 CCX bloky a kazdy CCX blok ma 4 plnohodnotne plnotucne jadra a svoju vlastnu L3 cache ... a tam vznikali obavy ze pridr... win scheduler presuva veci z jedneho jadra v jednom CCX s vlastnou L3 cache na ine jadro v inom CCX bloku s inou vlastnou L3, ale ako vidno ziadna brutalna katastrofa s win schedulerom (kde by vykon "bez priciny" spadol o desiatky %) sa nediala, ta prisla az s TR2 2970WX a 2990WX kde dva zo styroch chipletov boli bez priameho pristupu k RAM
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

na tvoju nezmyselnu a nelogiku otazku exituje odpoved:

1) pretoze tie procesory (a platforma) su tak vyrobene, je to tak proste uvedene na stranke, nie je to ziadna 314covina takze nema moc velky zmysel nad tym maturovat ... ked potrebujes max. 1-vlaknovy boost tak ti je u prdele ci ho vie dosiahnut iba jedine konkretne jadro, alebo lubovolne ... kazdy vyrobca zmyka maximum a keby amd slo cestou intelu a ten 1-vlaknovy boost malo zvladat kazde jadro, okamzite to mozu v marketingovych materialoch a specifikaciach znizit o 300 mhz

2) dufam ze raz niekto urobi aj test 2-3 tisic PC na intel platforme, som strasne zvedavy ako by to dopadlo tam, kolko zostav by dosiahlo marketingovy boost, na ako dlho a boze na nebi daj aby niekto taky tst urobil s i9 10900K a pridrbanou maeketingovou hodnotou turbo 4.0 vektor velocity termar eroto-onano boost 5,3 GHz ... som strasne zvedkavy kokko zostav by ho dosiahlo
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ty má vcelku scestné myslenie. Proste si sa obmedzil na pokakané AMD a chceš z toho ešte čo to vytrieskať a my tu len žasneme, aké chujoviny dokážeš naspletať, aby to vyzeralo, že aké je AMD úžasné. V niečom je, ale nie tvojimi spletinami.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

opravovat sa muselo preto, lebo rypaci nezorumeju fraze "up to" a ze napr. 4550 MHz spada pod "up to 4600 MHz" a nebudeme tu rozoberat chujiny ze aj 1 Hz je "up to 4700 MHz"

ty sa radsej laskyplne vo svojej hlavicke zamysli kde v ktorej prdeli sa lama BFU pri kupe intel-dementel-c0c0tel procaku dozvie, ze ta zebracke utra turbo 3.0 hyper boost vyrzi 2s ci 8s ci 120s ci bohvie kolko sekund, ze to proste nie je NA FURT ako pri AMD .... lebo ako pozeram tak pozeram v oficialnych specifikaciach to neni
https://intel.ly/39mFjax

a nedrb sem ziadny poondiaty 200 stranovy data sheet, to ma byt niekde spomenuje pri frekvencii pod otaznikom ci vykricnikom, podobne ako tam malo amd este pred de8auerovym psychotestom napisane ze 1-vlaknovy boost je maximum pri splneni viacerych podmienok
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

1, nechapes a neevidujes vela veci

2, tvoje "nelogicke" otazky su o spolahlivosti. cim rezen nie je. nesnaz sa pochopit, vid bod 1.

3, ad intel boost - na spodku mas link, kde je to vysvetlene. ale nesnaz sa, vetu: "zalezi na implementacii tretich stran" nepochopis. vid bod 1.

4, ked sme uz pri tych linkoch, a dokazovani,
skus dat presne specifikacie tych podmienok, ktore musia byt splnene. spolu s linkami /rozumieme data od vyrobcu - amd; nejaky diit alebo podobne picoviny si strc za klobuk/.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

game cache je suhrnny nazov pre L2 +L3, kazdy si to moze nazvat jako chce ........

ahaaaa pockajeme ked intel-dementel-c0c0tel marketing stvara neskutocne 314coviny a drzosti, neprehladnosti, c0c0tiny a to az take ze REDAKCIE, RECENZENTOV a YOUTUBEROV to vyslovene URAZA (de8auer, linux tech tips ...)
https://www.youtube.com/watch?v=vuaiqcjf0bs (prva polociva videa je neskutocny intel jebung ako hovado)
https://www.youtube.com/watch?v=VhkvMSc9YS8 (ten bol tak nasrany ze intel cpu smaril na stol jak handry)
https://www.youtube.com/watch?v=v1FfxHAuwiM
tak to je super vec, ale ze si niekto nazve L2+L3 akoze game cache (a je to pritom absolutne jasne, zretelne, zruzumitelne na slajde napisane), tak to uz je drzoooooooooooooooooooooost jak hovado !!!

tie dalsie chujiny co tam drizdas neevidujuem, pouc nas, ale prosim SO ZDROJMI !

SPAMATAJ SA UZ DO PICE !!!!!!!!!!!!!


Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

ako si prajes, na rozdiel od teba si to mozem dovolit - https://dopice.sk/nQI a https://dopice.sk/nQM
tldr - akonahle pretaktujes cpu aj za pouzitia amd softu /precision boost overdrive a auto-oc/ a nieco sa stane, zaruka ti tvoju hlupost nepokryje.

ps: vies o tom, ze napr. tratis zaruku, ak pri amd procaku pouzijes chladic mimo verejne dostupnej specifikacie?
co su, pre boxovane rezne, aktualne dve sady chladicov - amd wraith a near silent amd cooler solution? https://dopice.sk/nQL
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

A) iba dement by si to pravne nepokryl, niekto si tam slahne 6 ghz, obide vypinacie ochrany a nabehne do kramu ze "vymenit", nerozumiem comu sa niekto divi

B) intel cpu zaruku nestracaju, ked sa pri pretaktovni (intel softom, ma na to intel nejaky soft?) doj3bu?

C) a som strasne zvedavy ako by mi na prilozenom CPU dokazovali pouzitie ineho chladica
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

a, dostuduj si este aj ten zvysok, aby si vedel o com tocis.

b, nestaram sa, debata je o amd

c, samozrejme, ak si taky kreten, ze zariadenia pouzivas nespravne /mimo odporucania dodavatela/ a mas este tie nervy pozadovat zarucny a pozarucny servis suvisiaci s tvojim plnym vedomim, ze si to sam dojebal. nemam na to co povedat...
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

ps> intel ma za 20-30 usd performance tuning protection plan.
v pripade upecenia procaku z dovodu pretaktovania Ti intel bez problemov procak 1x vymeni.
samozrejmostou je, ze pri W-3175X je toto v cene produktu.

takze, ak chces taktovat a kludne spavat, neni problem.

a za dalsie, nielenze maju k dispozicii vsetky potrebne nastroje, dokonca ti poskytnu aj help.
Odpovedať Hodnotiť:
 

14nm++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Odpovedať Známka: 7.4 Hodnotiť:
 

Teda,to muselo dát příšernou práci. Přitom taková bobost, co ?
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

Jsme zase o krok pred nimi!
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

A komu tym prospeje toto!
Odpovedať Hodnotiť:
 

..sa nám pomaly, ale iste zvyšujú tie takty (rozneho typu a druhu..) v CPU,
..jen som zvedavý, kolko navíc budú z toho Si kremíka ešte vediet vžmíýkat.. :o
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Ide o to aby sa molegule podarilo rozkmitať čím viac bez vplyvu na teplotné pomery.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Thermal Velocity Boost - to bude taká kokotina, ktorej podmienky nesplní žiadny žiletkový laptop lebo CPU nebude mať poriadne chladenie.
Ale papier znesie veľa, aj 5.3 GHz pri teplote pod 50°C.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Odkedy sa 125W procesory davaju do ziletkovych notebookov?
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Síce v tejto časti článku: "Technológia Thermal Velocity Boost podľa Tom's Hardware minimálne v prípade mobilných CPU umožňuje vyšší Boost takt keď je teplota CPU menšia ako 50 stupňov C, dostupnosť vyššieho taktu takt okrem iného závisí na chladení CPU." nie je spomenutý takt 5.3 GHz, no stále si myslím že ten Boost bude veľmi imaginárna hodnota.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

nemusi byt.

standardne Ti totizto v Intelim na rozdiel od konkurencie, garantuju nejake tie boosty - a to len cca 100 MHz menej 5.2/4.8GHz single/allcore.

plus, akonahle zapnes multicore enhancement alebo zoberies dosku od gigabyte, ktora odporucanie intelu ohladne boostu ignoruje, tak mas 5.2GHz allcore, dokial to mas ako krmit /adekvatny zdroj + doska s relativne spolahlivou napajacou kaskadou/ a chladit /co zvlada aj standardna 212 evo, kedze je stavana na 180W; resp. nhd15 - tie su nad 220W, pripadne barsjaky lepsi aio/.

50oC je imho trochu pritiahnuta za usi. to by som ako chcel chladit /napr. spominana noctua pri vyzarovanych 250W tepla schladi teleso na cca 22-25oC nad ambient. co pri normalnej izbovej teplote je tak o picny chlp.../? chillerom? full vodnik?
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

lokalny expert a amd-man, specialista na intel (najsamdokonalejsi vyrobca x86 cpu v nasom vesmire)
si to ty?
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

pjetricek, cukricek, uz som ti povedala, nepis na tie internety, ked nemas co mudreho povedati.

pod ku mne, dame cucu do pusy a mozeme ist hajat.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

pises pozitivne o inteli, budes zatrateny, zabudnuty a naseru na teba...
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

si uz tiez chuj alebo ano?
pisat dnes pozitivne o inteli je ako pisat pozitivne o vrahoch, to proste nejde spolu, sorry

ked nadide cas na pozitivne spravy o inteli, bude ich aj plny internet, YT kanale, portaly, recenzie ... (dnes su tam prinajlepsom iba konstatovania, prinajhorsom jebungy intelu)
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

pjetricek, cumlicek,
pod mi cucat safaladku,
a nepis uz tie hluposti.

neda sa to citat.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Co je "relativne spolahliva napajaca kaskada"? To su take vyrazy, teda pardon sracky. Len aby si bol akoze expert? Ha-ha-ha, no....
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ano, odhalil si ma :D

na vrm nezalezi, chladenie nie je treba, fazy su len marketing, a nikto nepotrebuje stabilne napatia nad 1.4V...

ked sme toto zmietli zo stola, chod si spokojne kupit najlacnejsiu msi dosku a kludne spavaj dalej :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

A čomu hovoríš VRM?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

regulator napatia.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A tie písmenká sú z akej skratky? Voltage Regulator M...?

Odpovedať Hodnotiť:
 

Module.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aký obvod riadi to tvoje VRM a máš typy spínacích výkonových tranzistorov ktoré riadi?
Odpovedať Hodnotiť:
 

zalezi, ako sa mas rad, je toho po kokot aj kusok.
tu su nejake svaby, co by ta mohli zaujimat:
- XDPE132G5C, TDA21472
- ISL69147, ISL6617A, SIC634, SIC632A
- UP9505PQGW, UP1961SQ, SM4337, SM4336
- ASP1405I, IR3555
- IR35201, IR3598, S4C029N, S4C024N
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

To prvé hádam v základovkách nie, to je do 1000 A!!!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

ale ano, /ne-/prekvapivo je.

napr. Gigabyte to veselo montuje do tych lepsich dosiek /napr. x570 aorus master a extreme pre nove rezne./
coskoro to pojde ku inym vyrobcom a pre nove chipsety /napr. trx40 pre niektore gigabyte a msi uz myslim, tiez je vonku, alebo aspon ohlaseny./
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Obdivujem ľudí čo majú dieru do zadku. Každý mudruje do PC a hardvéru.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Doporučujem pieseň od Helenky Vondráčkovej - Dlouhá noc, nikto z nás nejde srát...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

alebo, Jana Kratochvilova - v stiiinu kapradiny sraaal
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

Medzi zlomové momenty sprístupňovania prastarej slovanskej múdrosti celému svetu odborným prekladom nepochybne patrí i postup do skupinovej fázy: Exil-Go Go Happy Go.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

to sa dalo cakat, intel bojuje :)
aspon za udrzanie single-thread vykonu :)

bude to stacit? odpoved je zrejma:

intel ma +2% single-thread vykonu pri o +6% frekvencii (4,7 ghz. vs. 5,0 ghz)
no aj z toho vidno kde je intelovske IPC ... v 314...ehm no... nielenze je to vseoecne znamy fakt, je o tom aj clanok a to dokonca TU a TAM a TOTAM a HENTAM a este raz aj TU: http://www.dsl.sk/article.php?article=22700

kedze chobot lake, emh pardom comet lake je stvrty refresh new steping refresovaneho new steping refresu sky lake z roku pana 2015, IPC bude zrejme totozne, takze naskok intelu v single-thread vykone stupne nad Zen2 z +2% na zavratnych
+8%

odpoved: single-thread vykon Zen2 bude symbolicky poisteny (ale nie vyssim IPC, ale vyssou frekvenciou), na single-thread vykon Zen3 (ktory ma prinies +10 az +15% IPC) to zrejme stacit nebude, pokial pojde 1-vlakno na Zen3 aspon na 4,6-4,7 ghz
Odpovedať Známka: -3.0 Hodnotiť:
 

Chlapce ty musis mat ale fakt tazky zivot. Alebo uz vynasli na to tabletky? :)

Kazdy kto robil nieco serioznejsie so servermi vie posudit kde je Intel proti AMD, rovnako aj u pracovnych stanic.
Niesi ty nahodou statistik?
Lebo statistika je presny vysledok z nepresnych udajov.

Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

pochybujem, ze vobec ma sajnu o statistike.

naposledy reagoval na, uz neviem, co to bolo za picovinu /vysoko pravdepodobne asi to, ze amd nedokazalo dosiahnut deklarovane frekvencie/, slovami: "ale ved su tam data, ktore sa zmestia do dva sigma, tak je vsetko OK".
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

nerozumiem tvojej infantilnej poznamke

toto je it portal moj comment bezprostedne reaguje na predmet clanku

tazky zivot by som mal, keby som tu rozoberal politiku, alebo 15 rokov pre andruskoa alebo sofistikovane zjebal presovskych hasicov ze jak na hovno tu bytovku hasili
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

AMD ma za posledny mesiac proti intelu 90% pre amd
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

ratane na vzorke z GN.

samozrejme mimo:
serverov [lebo spolahlicvost],
oem a systemovych integratorov [lebo dostupnost],
laptopov a prenosnych zariadeni [lebo tu nic nemaju],
business sfery [lebo vsetko vyssie a naraz],
a hracov [lebo amd pri hrach nema vykon].

steam aktualne [percentualne zastupenie]:
cpu:
amd 20,
intel 80.

gpu:
nvidia 75,
amd 15,
intel 10.

tl/dr: to iste, co boli prve durony, kde amd ojebalo tiez cislami na krabici. spolahlivost mizerna, ale aspon bol nejaky vykon pre ludi, co si mozu dovolit zariskovat.
Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

ako presne ojebalo AMD duronmi? :D čo si vypil savo? :D
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

s odflaknutou a nedotiahnutou implementaciou 3dnow!, ktora sposobovala nehorazne problemy.
samozrejme marketing fungoval naplno: 2-4x vyssi vykon, vsetci zerte, super vec.
prax - musel si specificky optimalizovat kod /co nie vzdy a vsade islo a nie kazdy compiler to podporoval/, nesmel si pouzivat zaroven mmx /na ktory boli programy kodene/ a 3dnow! /lebo registre/. a samozrejme gain mal od 2x daleko, nieto este 4x...

potom prisiel ojeb s athlonmi, ked si zmysleli, ze, namiesto dovtedy uvadzanej frekvencie, zacnu pisat vysoke cisla /lebo cisla predavaju/. kupil si 2200+ CPU, co za normalnych okolnosti znamenalo takt 2200MHz, a dostal si ledva 1800MHz...
clovek riesil reklamace na beznom poriadku.

ps> savo si nechaj pre modreho konika, my si poznanim ucelujeme ducha a vzyvame pana astara serana a pana jezisa krista, aby nas ochranil pred ocipovanim vesmirnymi sorosovskymi zidojastermi :D
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

To su pičoviny, athlon mal performance rating uplne vporiadku a absolutne korešpondoval s aktualne označovanými p3/p4. O tom durone som nikde nečítal a ani som nepozoroval nejaký problém a to mi ich prešli stovky rukami. Ani som nikde nečítal, že by marketing AMD sluboval 2-4x vačší výkon. A ruku na srdce, ty čítaš marketingové bláboly? To sa potom môžeme bavit aj o tom, že rovnako ojebava intel, či?

Daj linky, lebo inak ťa nahlásim kludne aj aštarovi aj ptaahovi.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

lol, keby som ta mal vtedy po ruke, tak by si toto mohol veselo vysvetlovat zakaznikom, ktori to kupovali.

najma ak boli dovtedy nauceni, ze ked ma amd na krabici 800, tak v biose videli 800MHz. a zrazu mali na krabici 2200 a v biose 1800MHz, tak bolo jasne, ze sa citia podvedeni.
a za vsetko mohol vzdy ten chuj, ktory im pc predal, lebo ich chce ojebat [a nie vyrobca, ktory prisiel na kreativny sposob, ako od kokotov vytiahnut peniaze...]

duron [a jeho vojnu medzi mmx a 3dnow!] si spozoroval najma vtedy, ked si kodil soft, alebo ked si riesil specificky soft [napr. uctovne softy boli dost legendarne, ked padali ako hrusky].
na doma [hry a office] bol duron dobry, ale ked si potreboval stabilitu [mrdnes, ide a nestaras sa], tak nie...

milujeme ta a pomahame ti,
pan astar seran
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

tak ja len dodam, ze ani jeden zakaznik sa mi na toto nestazoval, ani sa nevrtal v biose, a navyse v biose ak si dobre pamatam tak mu to tiez ukazovalo 1700+ a podobne. Ja som zakaznikom ukazoval skor 3Dmark a podobne, kde som im pri odovzdavani dokladal vykonnostnu tabulku (a zarven aj s testom stability). Mal som presne 0 reklamácií, práveže durony boli super, aj athlony. Ale tak si povedzme, ludia na athlony nemali peniaze. Ale durony s prehladom valcovali aj P3 v danej dobe, takze athlon bol ozaj luxus. No a potom prišla katastrofa netburst a k tomu sa snad nema vyznam ani len vyjadrovat.

Mier s vami
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nevravim, ze na domace zuvanie neboli zle. problem bol, ze ludia sa citili podvedeni. holt dovtedy krabica==takt, teraz krabica!=takt, takze sa, ako skladac [a kurva ojebavacska podnikatelska, najvacsi nepriatel statu a ludi] smazis sudit a predavas kokotinu za drahe prachy.
po dvoch reklamaciach som vsetko vyriesil poucenim na protipodpis, ze amd na krabicu pise picoviny, ktore nezodpovedaju realnej frekvencii.
ale stale som mal na to dotazy.

ps: netburst nebol az taka picovina [ok, bol, ale...], kedze nam doniesol hyper threading.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

a ty si uz nacisto uplny c0c0t ale ano?

1) ak nie je soft optimalizovany pre novu instrukcnu sadu, tak to nejde, tomu sa uz ani c0c0t nemoze cudovat (co okolo toho narobil marketing je ina vec)

2) PR u Athlonov XP existoval preto, lebo K7 na nizsich frekvenciach zajebavala P4 Netburst - aspon prve rodiny Wilamette a Northwood, kym sa to nezacalo blizit k 3 GHz hranici a dalsim rodinam P4, potom uz ziadny performance rating Athlnov XP nepomahal - PR bol sice trocha nadhodnoteny, ale istotne nie o 1000 - 1500 napr. absolutna spicka K7 achitektury Athlon XP Barton 3200+, realne na 2200 MHz bol vyrovnany super pre P4 Northwood s realnou frekvenciou niekde medzi 2800-3000 MHz
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

Ty musíš mať veľa prstov, keď si furt z nich cucáš takéto údaje. Nič viac nie sú hodné, iba tvojich názorov z prsta.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

mila pochybna jarmila, ja si nic z prsta necucam, za mna hovoria skusenosti, PRETOZE SOM TU DOBU PREZIL A PAMATAM SI TO
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

lol, teda si niečo ako AMD ekvivalent antivax maminky na modrom koníku; ktorá dáva piť deťom savo.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ani tak nie skúsenosti, ako vycucaniny. Daj dokumenty, kde sa o tých veciach píše. Nemám rád oblbovačov, čo sa neoprú o konkrétnu technickú dokumentáciu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ps: keďže si pamätáš a prežil si to, skús dokázať ako vlastne funguje to Tvoje perpetuum mobile CPU - 140W príkonu na vstupe = 220W výkonu na výstupe?

ps2: stále tu spomínaš nejaké podmienky, aby AMD CPU fungovalo na deklarovanom turbo booste. Nože sa podeľ o oficiálnu špecifikáciu od AMD [a nie OD tretích strán alebo konšpiračné pičoviny na úrovni modrého koníka ako diit, ddworld a im podobné stoky...]
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ty sa radsej laskavo pozri na intel-dementel-c0c0tel cpu
v tych frekvenciach sa uz nevyzna ani c0c0t, zacina to byt neprehladne jak svina, napr. buduca uzasna 10C20T spicka i9-10900K do socketu 1159 ci 1200 co do ktorej marie:

Base: 3,7 GHz (na tej frekv. cpu za normalnych okolnosti nepracuje)
Turbo Boost (all-core/1-core): 4,8/5,1 GHz
Turbo 3.0 Boost (1-core): 5,2 GHz
Velocity Boost (all-core/1-core): 4,9/5,3 GHz


Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

a co pride kurva nebuduce? turbo thermal version 4.0 nonSIMD velocity vektor 1-core boost 5,4 ghz ???
nezda sa ti tak naaaaaaaaaaaahodou ze to su tie iste kokotiny ako u amd? amd ma jasne uvedene: napr. zaklad pre vsetky jadra napr. 3,7 ghz, absolutne maximum pre jedno jadro napr. 4,4/4,5/4,6/4,7 ghz pri splneni vsetkych podmienok, z ktorych spominane a dokonca aj zname su iba niektore, pretoze ine mozu tvorit vyrobne tojomstvo, pripadne su tak zlozite ze co i len ich spominanie sa webe by bolo kontraproduktivne

(uz aj pan majster de8bauer to pochopil ze su potrebne plnene podmienky a na R9 3950X dosiahol 1-vlaknovy boost "iba" 4675 MHz miesto 4700 MHz hned na prvy sup, s prvym cpu a prvou fosnou, s kvalitnym chladicom, pastou, aktualnym BIOSom)
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

vzhladom na to, ako sa rozculujes, pravdepodobne infarkt.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

spamataj sa ultra-turbo v3 thermal velocity super exclusive,

intel-c0c0tom uz nevadi nic:
https://bit.ly/35k3bIu
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

infarkt za 3... 2... 1...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

mal som len raz pc na baze amd, a moj experience ze nikdy viaaaaac. aj keby neviem ake zazraky by na papiri dokazalo. staci jedna zla skusenost , a dobuducna je vsetko navzdy v pici priatelia.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

iba hlupák nemení svoje názory...
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

noze prezrad, co si doj3bal?
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

minul peniaze na picovinu.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Ja sa necudujem, sposobene aktualnou ponukou + drahsie MB s potrebnymi cipsetmi. Pri hrubom vykone ma AMD navrch, ALE hod to do konkretneho porovnania a situacia nie je uplne jednoznacna. Aktualne riesim, takze som sa zobudil z hybernovania a pozeram porovnania a napriklad 9600KF vs 3700X a zistis, ze amd predbieha intel len v tom zipe. Vo vsetkom ostatnom inak porovnatelne. Ibaze cenovo nie. Intel 180€, ryzen 7 300€+. Ak by sme sli do porovnania s rovnakym intelom na 3800X (330€-400€) ziskame tak o 2-3% vyssi vykon za rozdiel ceny dvojnasobny. Cize ak sa chces na tom hrat (ako ja) tak pri inteli aj s doskou si na cene len samotneho AMD CPU. Ak pojdeme vyssie, karta sa obrati, ak pojdeme nizsie tak je mozne, ze tiez, ale dost pochybujem. Asi zavisi v akej triede sladame.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

ale 3700x ma dva krat taky vykon ako 9600KF. ty co porovnavas jabko s hruskami?
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Vsak ano ma, na prvy pohlad a v aplikaciach - to sa ti hadat nebudem. Kedze ale hovorime o hernom stroji, povies mi, kde ma navrch?
https://dopice.sk/nQJ
https://dopice.sk/nQK
Pri nizsich nastaveniach ma navrch, ideme do zataze a 2K a vyrovnava sa, resp AMD zrazu vyrazne rozdiel znizuje. Pri hre, ktora vie vyuzit viac jadier tak bude ryzen lepsi. Ja nie som ziaden fanboy a vezmem to, co mi ponukne viac. Ale priplacat 150€ za 2-3% naviac mi nepride prave ekonomicke. To mas takmer cenovy rozdiel RTX2070 a 2080. Hovorime o hrach. Ak mi nieco unika, rad sa poucim.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ak celý život kupujem INTEL CPU, nVIDIA VGA a podobne, nebudem zrazu diametrálne meniť nič z toho. A určite si k tomu nekúpim Samsung disk a ani nič podobné označeniu Samsung!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

s 9600kf mozes porovnavat tak r5 2600, ten navyse moze na 1 jadre spracovat 2 vlakna... Cenovo je lacnejsi, navyse pasuje do AM4 patice, do ktorej supnes drahsi CPU ak bude taka potreba.

S 3800x mozes porovnavat i9 procesory, tie su tiez drahsie. Tak neviem o com. Mne na take to domace zuvanie staci NUC od intelu, AMD ale v ich praci fandim ;)
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Prispevok vyssie - v pracovnej stanici ryzen jednoznacne aktualne v danej kategorii. Pri hrach to tak ruzovo nevidim, resp nepride mi to rentabilne a rozdiel investovat radsej do lepsej grafiky, to prinesie zrejme viac. ALe to je otazka s vyhliadkou do buducnosti - lebo je to asi na hranici.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Ruky preč od AMD...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

strc si ich do svojej matere kuratenko dementne
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bud pouzi nejaky argument preco ano/nie, alebo sa ani neobtazuj reagovat. Nemam problem ani s jednym, akurat som zatial ziadne vysvetlenie nedostal, lebo standardne ma kazdy len plnu hubu prazdnych reci.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zas niekto kto trpí na filozofiu. Načo toľko o tom špekuluješ?? Najskôr obhajuješ Intel CPU a jeho technológie, potom si zrazu ideš kúpiť AMD... Ešte keby nejaký čínsky rýchlokvasený odkukátor kopirant výrobca došiel s niečím, ty si schopný sa tým vážne pri svojej kúpe zaoberať! Nechápem!!
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:

Pridať komentár