neprihlásený Utorok, 23. júna 2026, dnes má meniny Sidónia
MacBook Pro sa môže vypínať, Apple avizuje postup riešenia

Značky: MacBookApple

DSL.sk, 5.12.2019


Tohtoročný 13" model notebooku Apple MacBook Pro môže mať problém s náhodným vypínaním aj ak ukazuje, že batéria ešte nie je vybitá.

Spoločnosť to priznala tento týždeň v článku podpory.

Čo je dôvodom tohto problému ale článok neinformuje a zároveň nie je známe u akého percenta kusov tohto modelu sa vyskytuje.

Apple ponúka iba návod, ktorý je potrebné aplikovať a má zrejme byť riešením. Neuvádza ale, či má problém vždy vyriešiť. Ak totiž nefunguje, odporúča užívateľom kontaktovať spoločnosť.

Notebook s batériou nabitou na menej ako 90% má užívateľ pripojiť k sieťovému adaptéru, ukončiť všetky aplikácie, notebook zatvoriť, nechať ho v režime spánku a nechať nabíjať po dobu minimálne 8 hodín. Po tomto čase je potrebné aktualizovať macOS na najnovšiu verziu.

Ak problém pretrváva, užívateľ má kontaktovať Apple.



Najnovšie články:

Cez QR kódy sa uskutočnilo 100-tisíc platieb, denný počet zostáva pomerne nízky
Aj Česko plošne zakáže mobily na školách
Android dovolí iba aplikácie od overených vývojárov od 2027, v prvých krajinách už o tri mesiace
Tesla so samojazdiacimi funkčnosťami pri tragickej nehode zišla z cesty a vrazila do domu
NASA vyvinula rýchlejšie vozidlo pre Mesiac a Mars zvládajúce náročný terén, video
Spotreba dátových centier má tento rok narásť o 26%, môže za to AI
Vznikajúci konkurent pre Starlink vyniesol ďalšie desiatky satelitov
Orange bude dodávať k 2.5 Gbps optike čínsky Huawei s 10 Gbps LAN portom - aktualizácia 1
Odstúpenie od nákupu do 14 dní má byť oddnes jednoduchšie
Predaje smart hodiniek narástli, zvýšila sa ich cena


Diskusia:
                               
 

Dost nahovno, ak pocas tych 8 hodin nevyjde aktualizacia macOS.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dobrý deň,

V takom prípade používajte spokojne notebook do 90% batérie a následne postup opakujte.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a ked v starbukse budu obsadene vsetky zasuvky hipstermi ? mam si dat svoje pumpkin latte na bradavky ?
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Jasne...a keď po dobe minimálne 8 hodín nabíjania nebude batéria nabitá na minimálne 376%, bude fakt, že používateľ nepostupoval podľa odporúčaného postupu, už priekazne dostatočným dôvodom na zamietnutie záruky.
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

They are just buying more time :D
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Malo už Apple produkt ktorý fungoval ? Stále majú s niečím problém a keď prídete reklamovať tak vám povedia že oni za to nemôžu a treba si zaplatiť celú sumu opravy. Apple za rok 2018 získal 2 miesto na svete v poruchovosti
Odpovedať Známka: 4.9 Hodnotiť:
 

Pri tých dumpingovych cenách by si čo ešte chcel?
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

Ale mali, este za cias, kym zil a ako tak fungoval v Apple Steve. Prve MacBooky s C2D boli super na tu dobu, zacalo sa to kaslat s modelmi z roku 2011.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

Steve sa tiež nakoniec pokazil.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Co by si cakal, ked bol veganom
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Dizajn a marketing funguju perfektne uz roky, co by si este nechcel? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ktory produkt hovikoho na svete nemal nikdy problem?
Ten hate nechapem. Pojebalo sa im volaco, tak riesia. Sice ako idioti ale riesia.
Ako sa hovori, problemy nema len ten co nic nerobi.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Náhodou, ja som rád, že sa môže vypínať, bolo by blbé keby musel ostať stále zapnutý.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

hmm, zvlastne je toto: ak je bateria nabita na viac ako 90%, tak pockajte kym nabitie klesne pod 90%
zeby dobabrali power management?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne tak. Podľa všetkého je na kernel symlinknutá ikona nabíjania a bez flushu L1 cache následná aktualizácia skôr priekazne nemá šancu zbehnúť.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Toto všetko je len negativna reklama proti Applu pretože ostatní na Apple žiarlia tak sa ho pokusaju znicit ale Apple vsetko prezije a este sa im vysmeje do tvare :DDD
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

vyrval by som vajcia tomu Timovi Coockotovi a nakopal mu ich to tej teplej rite!!! uplne cele zle oni predavaju ksunty co sa im restartuju boha este ze dva litre ja to nechapem co sa tam deje. to je asi deamon v cene -automatic random shutdown
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

MacBook by som nechcel ani zadarmo

No, co by som na nom robil

Unudil by ma k smrti

Vazne

Debian - OK

Windows 7 - OK

macOS - vrrrwwwrrrrvvrrrrvvvvrrrrrrrrrrrrrrrr



Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Takže Ježiško celý rok zháňal na bazoši repas, lebo Apple ponúka už len MacBook Air a MacBook Pro a nakoniec si s ním môže akurát tak priekazne ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

apple bola firma postavena iba na Jobsovi.On vsetko riesil, a kontroloval. bez neho ide apple dolu vodou. ci uz pred stivom alebo po nom
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár