neprihlásený Utorok, 26. novembra 2024, dnes má meniny Kornel
Lacné Pentiá a Celerony degradujú, Intel má novú revíziu

Značky: IntelCPU

DSL.sk, 10.9.2019


Spoločnosť Intel má problém s kvalitou niektorých svojich lacnejších procesorov značiek Pentium a Celeron postavených na efektívnych jadrách Atom.

Konkrétne ide o štyri modely generácie Apollo Lake s mikroarchitektúrou Goldmont, Pentium N4200, Celeron N3350, J3355 a J3455.

Intel o tom informoval v oznámení novej revízie týchto procesorov, upozornil Tom's Hardware. Oznámenie Intelu je aktuálne z jeho stránok z neznámych dôvodov stiahnuté.

Tieto modely revízie B1 majú problém s degradáciou signálu rozhraní pre SD karty, LPC, Low Pin Count, a RTC, Real Time Clock. Signál degraduje podľa Intelu rýchlejšie ako sú nastavené ciele kvality Intelu po rokoch používania procesorov.

Intel ale jasne nešpecifikuje, aké dopady môže mať tento problém a po akom čase používania sa môžu prejavovať. Intel už mal podobný problém so signálom rozhrania LPC v serverových modeloch Intel Atom C2000, v tomto prípade mohli problémy viesť až k nenabootovaniu alebo vypnutiu procesora, podľa jedného z výrobcov po 18 mesiacoch používania.

Intel v oznámení informuje o dostupnosti novej revízie F1 procesorov Apollo Lake s opraveným problémom, riešenie pre existujúce postihnuté kusy neavizuje.

Dané modely sú predávané vždy integrované na doske a to najmä v lacnejších desktopoch a notebookoch. Procesory Apollo Lake sú predposlednou generáciou Atom procesorov uvedenou ešte v roku 2016. Hoci nové PC sú často postavené na novšej generácii Gemini Lake, stále je v ponuke viacero modelov s procesorom Apollo Lake.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Ceny RAM by v 2025 mohli klesnúť, odhadujú analytici
Štátna zaručená konverzia dokumentov má zase výpadok
O2 zvyšuje ceny programov Radosť - aktualizácia 1
Raspberry Pi má nový model, Raspberry Pi Pico 2 W
Japonci uviedli ethernetový kábel s magnetickým konektorom


inzercia



Diskusia:
                               
 

Táto chyba nie je nič nové. Intel to mal už v Atom Bay Trail. Vtedy sa snažili degradáciu spomaliť vypnutím zberníc pri nečinnosti.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Stale nechapem preco pri tak drahom masovo vyrabanom produkte niesu pre trh urcene zakladne standardy, podobne by som zaviedol minimalne standardy aj pre obrazovky. V notasoch je este stale bezne vidiet TN s otrasnymi farmabmi (vsak to musi kazit oci...)

Europa by si mala drzat kvalitativne standardy pre svoj trh... Ked uz USA na to seru...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pozor, nie je TN ako TN, rovnako nie je IPS ako IPS a VA ako VA. Kvalitné TN majú vcelku dobré farby aj pozorovacie uhly, akurát zostáva slabší kontrast a color shift (ale na kvalitnom je omnoho menej výrazný ako na shitnom). Bohužiaľ do notebookov je TN zvyčajne budget voľba a preto tam dávajú najlacnejší shit aký sa dá zohnať. Bohužiaľ ani IPS nie je vždy výhra, Dell ponúka do drahej business rady Latitude okrem TN aj displeje IPS, ale s farebným pokrytím sRGB biednych 54% (hocijaký lepší TN panel má okolo 100% a niektoré aj viac) a so svietivosťou 200cd, čo je vonku na slnku takmer nepoužiteľné.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a N3450 preco nie je v zozname? Ten nedegraduje? Alebo sa len boja hromadnej zaloby, kedze tych bolo predanych najviac!?
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Degraduje v zmysle opotrebenia zbernícových spojení ? Lebo keď hej, môžem Vám vrelo odporúčať ciatic kintaktov !!!
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

A čo si Vy, Kefalín, predstavujete pod takým slovom "ciatic" ?
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Niečo ako orisoiet alebo plus munis (dsl.sk/article.php?article=22849, dsl.sk/article.php?article=22912).
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

no ved predsa taky ten device, co je odporucany na kintakty
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

je to "čistič" v tom istom jazyku v ktorom "orokuratie" znamena "prokuratúra"
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

a orisoiet ?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Orisoiet môžeš napríklad kvalitným orísoevkom do diskusie na dsl.sk ;) ...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tak to ale ootom všetko oriekazne mení! :D
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

no plus munis hej...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ďakujem všetkým orisoievateľom do tohto vlákna, moje vzdelanostné obzory sa výrazne posunuli
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

21 storocie a Celeron? Autor clanku sa zabudol v roku 2000 asi :D
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Nezabudol. Bežne sadím na jar Zeleron v záhradke. V každom roku...
Odpovedať Známka: 8.6 Hodnotiť:
 

Niektorí ľudia nechcú nijak pochopiť, že laptop za 300-350 € je sračka. Intel to len zaklincoval nie len pomalým CPU ale aj vadným CPU. K tomu samozrejme 16(32) GiB eMMC úložný priestor s rýchlosťou zápisu ako 20 ročný 2,5" 5400 rpm IDE HDD a 4 GiB RAM na jednom kanáli. Všetko je to zabité Win 10 Home, ktorý si robí svojvoľne všetko možné. Systém nie je možné preinštalovať za niečo iné, lebo Secure Boot nejde vypnúť. Samozrejme celé to zdochne po 2 rokoch a jednom dni.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Kde nieje konkurencia....

uz davno mali DEmonopolizovat trh s CPU, Flashom a IPS display-mi


Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No podobny notebook som si predcasom kupil za 290 Hebrejikov, no a fungoval dobre, len ked som ho pretazil tak proste zmrzol :D (holt cena za lacnotu) ale inak pekny je. Ale s tym Windowsom 10 nemas pravdu, ten sa tam nezdrzal po rozbaleni ani 5 minut, vytrel som ho 1 2. A Arch-ik fici o 106.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pridal by som napr. aj Synology DS918+, ktory ma J3455, ktory mam prave ja :D. Degradacia signalu vsak asi znamena nepresnost obvodu / krystalu definujuceho / odvodzujuceho takt? Ak teda pravidelne restartujem PC, vsetko je OK?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

No určite, že pravidelný reštart ti pomôže. Degradáciu spomalíš alebo zastavíš jedine tak, že vypneš zariadenie a nebudeš ho používať.

S pozdravom
Ondrej Macko - svetový odborník na lapanie signálu na TV anténu v kuchyni ;-)
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:

Pridať komentár