neprihlásený Utorok, 26. novembra 2024, dnes má meniny Kornel
Intel skúma mnohonásobne lepšiu technológiu čipov

Značky: Intelčipy

DSL.sk, 3.12.2018


Spoločnosť Intel, ktorá bola donedávna jasným lídrom technológie výroby čipov a ktorá sa momentálne potýka s problémami s masovým nasadením 10-nm výrobného procesu, dnes informovala o výskume a vývoji úplne novej technológie konštrukcie čipov.

Dnešné moderné procesorové a ďalšie čipy sú postavené na základnej technológii CMOS, Complementary Metal-Oxide-Semiconductor. CMOS je spôsobom návrhu a výroby logických obvodov a integrovaných čipov s použitím polovodičových tranzistorov.

V posledných rokoch pri zmenšovaní prvkov na čipoch výrobcovia riešili okrem iného spôsob obohacovania použitého kremíka ako základného materiálu a ďalšie výrobné detaily, do budúcnosti sa potenciálne zvažuje CMOS s použitím nových materiálov.

Intel sa v aktuálne avizovanom vývoji zameral na úplne nové revolučné technológie a nie vylepšenie CMOS procesu. Výsledkom je návrh technológie konštrukcie čipov MESO, Magneto-Electric Spin-Orbit. Intel detailne technológiu nepopisuje, pracuje ale aj s magneticko-elektrickými vlastnosťami elektrónov, ich spinom a využíva kvantové efekty.

Intel avizuje zostrojenie prototypu z kvantových materiálov majúcich kvantové vlastnosti pri izbovej teplote.

Technológia má mať mnohé zaujímavé vlastnosti. Pracuje s výrazne nižšími napätiami, oproti CMOS čipom avizuje Intel 5-násobne nižšie napätie, 10 až 30-násobne menšiu spotrebu, 5-násobne hustejšiu logiku a trvanlivý stav umožňujúci tak režimy nečinnosti s extrémne nízkou spotrebou.

V akom stave je technológia nie je jasné, pravdepodobne ide zatiaľ najmä o výskumný projekt a do jej prípadného nasadenia je ešte ďaleko. Intel spomína snahu o vývoj technológií určených pre ďalšiu dekádu. Na publikovanom výskume Intel spolupracoval s Kalifornskou univerzitou v Berkeley a Lawrence Berkeley National Laboratory.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Ceny RAM by v 2025 mohli klesnúť, odhadujú analytici
Štátna zaručená konverzia dokumentov má zase výpadok
O2 zvyšuje ceny programov Radosť - aktualizácia 1
Raspberry Pi má nový model, Raspberry Pi Pico 2 W
Japonci uviedli ethernetový kábel s magnetickým konektorom
Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov
Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami


Diskusia:
                               
 

je teraz trosku off, ked ho AMD zacina valcovat :) .. uz nemaju chlapci Intelacky Izraelcanov, co by im zachranili zadok s Core technologiou. A to este mozno za chvilu vsetci prejdu na ARM.
Odpovedať Známka: 3.2 Hodnotiť:
 

valcovat? cim?
ryzen je zlepenec dvoch 8jadier s neaktivnymi jadrami.
TR je zlepenec dvoch ryzenov.
vraj as uz konecne podarilo vyrobit amd plne funkcne 8 jadra, a dostat 8 jadro ryzen bez neduhov zlepenca a 32 jadrak TR.

Intel zatial ma len maximalne chaby cisty 28 jadrak, alebo 24 jadrak, ktorych zase ma dosku zmestis 8.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Pane, už sa prosím spametajte. O akých zlepencoch to tu píšete? To niesú Core2Quad procesory od Intelu ktoré boli vhodné akurát na vyhrievanie stredne veľkých bytov a iných nehnuteľností. Pri Core2 architektúre Intel čakal ako na spasenie len nech sa uvoľní AMD patent na integrovanie pameťového radiča do procesora. A to aj potom Intel prišiel na trh s vtedy dosť neodladenou architektúrou Core i7. Bolo to vtedy s Ci7 presne tak ako je to teraz s Ryzenom. Tak otvorte oči a uvedomte si že AMD zase prišlo s niečím konkurencie schopným čo totálne prekvapilo komplet vedenie Intelu. Konečne sa pohli ľady a začal niečo vyvíjať aj Intel a vám to vadí?
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

konkurencie schopnym, ano, ale nazyvajme veci spravnym menom - stale je ryzen len zlepenec dvoch cipov - a to aj potvrdzuje jeho spravanie. detto ked napr. vypnes ht, alebo ked zapnes game mode.
na jednej strane ok, mas popicu jadier, na druhej skoda, ze nie su na jednom cipe - co sa ma s novou generaciou, dufam, zmenit.

imc - tu by som sa stavil, ze HP ho malo vo svojich procakoch omnoho skor, a to este v dobe, ked AMD boli iba zalozna fabrika na vyrobu Intel cipov, a vykradala Intel tech.

ps> Intel vyvija uz hodnu dobu sposob ako nahradit Si - InGaAs, InP, Ge /btw. jedina konkurencie IBM zasa vsadza na nanoC./ prirataj k tomu vyrobne technologie a rozne hracky ako ai, inteligentne systemy, zdravotnictvo... hadam nie je oblast, v ktorej Intel nema nejaky r&d.
Odpovedať Známka: -6.8 Hodnotiť:
 

Fakt nemáš mozgovú kapacitu na to, aby si pochopil že to nie je zlepenec, ale od začiatku boli tie kúsky kremíka vyvýjane tak že sa s nich budú skladať celé procesory ??
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Takze vysledok toho, co bolo od zaciatku vyvijane na zliepanie celych procesorov, podla Teba nie je zlepenec?
Odpovedať Známka: -5.3 Hodnotiť:
 

Keď začne viac aj Intel "zliepať" procesory potom budeš hovoriť čo? Budeš držať hubu a sedieť v kúte... (už s tým Intel začína)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ale kokot, ked zacne zliepat procaky, bude vyrabat zlepence. That all.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Sa spamataj akurat ty deges.

C2D a C2Q rozbil AMD na sracky, kazdy presal kupovat prdtlony a aj v serverom sektore v ich den predstavenia skoncilo. A neodladena Core i7, ktora tu je do dnes, AMD pochovala dodnes, len ani ten zazrak zen po rokoch nie je rychlejsi ako ta nevyladena architektura.

Neviem, co tu treps o vyhrievani C2Q, ked C2Q zacali eru pretaktovania, taky napr. E8400 alebo Q6600. Tie tvoje amd scrackovske pomatene spomienky nikoho nezaujimaju. Ty deges hlupy, Phenom I rozdrteny C2Duom a Core 2 Quadom, Phenom II vyfackany a ponizeny Core i7, Phenom II nedosiahol ani ipc C2D architektury, tak co tu trepes.
Odpovedať Známka: -6.1 Hodnotiť:
 

Tak tak moje C2Q6600 som mal dodnes, a jedina pomala vec na tom procaku bol stary HDD a nie SSD. Pretaktovany som ho mal s 2.4Ghz -> 3.2Ghz. Co fakt hovori nieco o tomto cipe.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

rok 2006 bol pre intel prelomovy, to musi vidiet aj majitel miliona AMD procakov, proste kazdy ... Core2 bol brutus .... 2-jadrove C2D na 2,4 GHz drtilo 2-jadrovy zlepenec PentiumD na 3,2 GHz ... IPC stuplo o 70-80%, PROSTE BRUTUS

takisto je ale nutne uviest ze na prelome milenia a kratko ponom boli DVE odbobia, kedy AMD drtilo Intel (okolo 1999/2000 K7 vs. PIII ked Duron s tretinovou cenou mal takmer rovnaky vykon ako PIII na rovnakej frekvencii a 2003-2005 ked P4/PentiumD vypluvalo posledne zbytky krvi v suboji s K8 Athtonmi 64/X2), no ale rok 2006 vsetko zmenil ... od 2006 AMD taha za kratsi koniec, prosti Intel je absolutne neporazitelny king s coraz sa zvacsujucim naskokom
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

Aj Adolf drtil zidov a co mu je to teraz platne?

Prestan spat v minulosti.
Odpovedať Známka: -2.2 Hodnotiť:
 

takisto rok 2017 vsetko zmenil (a to zasa podobne musi vidiet kazdy majitel miliona Intel CPU, kazdy intel-idiot), je to mensi odvar toho co sa stalo v 2006, ked IPC skokovo nestuplo o 70-80%, ale "iba" o 50% a naskok intelu zrazu nie je v podobe 2-3-nasobku vykonu (single ci multi), ale 20-30% a aj to iba dvada brutanym frekvenciam (single ci mutli), intel mal uz daaaavno 4,6-4,7 GHz single turbo, dnes uz 4,9-5,0 GHz, AMD ma single turbo iba 4,30-4,35 GHz, multivlakno ma tiez u intelu vyssie frekvencie

celkovo pises rozumne, lenze tu existuju ludia ako amd-man co nepostrehli udalosti z jari 2017, ako keby boli v kome a podla nich zen je sracka nehodna zmienenia, ktora nic nezmenila ... proste jak ti dementi plochozemci ignorujuci fakty
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Intel pokracuje podla planuN standardne.
Amd od cias x6-1100t failovalo a ryzovalo na oveckach. Po x rokoch ich osvietilo a zobrali si design z Broadwell. Pre amd fanusikov boost jak svina, nad ktorym si honia, pre ostatnych nic noveho, co by tu uz par rokov nebolo.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

A) prestan uz fetovat a halucinovat s nejakym broadwellom, ukaz mi 8-jadrovy broadwell pozostvajuci z dvoch 4-jadrovych blokov ... ZIADNY BROADWELL nebol nikdy mysleny ako 4-jadrovy modul ktory sa lahko rozsiri, resp. prida sa druhy modul ..

ahaaaaaaa uz viem panka serie ze amd ci ako pocet cpu do bloku zvolilo cislo 4 ... no 2 tu uz bolo a bolo to riadne na hovno a aj bloky a cela architektura bola riadne na hovno (stavebne stroje), 3 je cislo na hovno a dalsie v poradi je 4 ... co ich tam mali dat kurva 5?

B) Intel pokracuje podla planuN standardne.... co to do 3,14ce trepes? chod sa pozriet na e-shopy ci to tam vyzera jak pred 2 rokmi, maximum 4C8T intel apu do sc. 115X a cely HEDT predstavuje 6-jadrak za 1000$, 8 jadrak za 1500$ a konci pri 10-jadraku za 2000$ ... nevyzeraju tie procesory aj ceny dnes kurva trosku inak?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A - ryzen.
B - bolo ti prezentovane. postupnost, cenova politika, jednoduche vzorce a zakonitosti.
ale co su hole fakty oproti tvojim konspiraciam...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ale prosim uz naozaj staci, tieto sracky o tom ako zostal intel zaskoceny, keby si aspon tusil na com je zalozeny zen tak by ti bolo jasne ze intel zaskoceny nie je ani nahodou kedze im to umoznil prave on. Nemam v laske intel ani AMD ale fakty, osobne mi na znacke nezalezi, treba sa tesit z aktualneho stavu na trhu, intel vedel velmi dobre aku poziciu dopraje AMD a nemusim byt vestec aby mi bolo jasne preco to spravil a kde to cele asi skonci. AMD bude zarezene ako pred dekadou v najlepsom rozlete. Intel mohol utopit AMD nie raz, intel ale AMD potrebuje preto im raz za cas hodi omrvinky pripadne ich na chvilu pusti ku korytu. Aby si tu hned nenariekal ZEN je dobra architektura a taktiez ich produkty su silne konkurencieschopne, mimo si len preto lebo pises o tom ako je vedenie intelu "zaskocene".
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

pravdu mas v jedinej veci, rozlet amd nebude trvat večne a ani extra dlho, za 3-4 roky intel zrejme predstavi konecne od roku pana 2009 nejaku post-nehalem architekturu a zrejme prejde od gigantickych monolitov k chipletovej myslienke cipov ako MCM/EMIB (a mozno nie ale bude potrebovat aspon 5-6 druhov monolitov, aby pokryl cely trh ako teraz, od ULV mobile, performance mobile, desktop, HEDT, server ...)

dalsie tie tvoje neskutocne drizdy ze to intel v podstate akoby planoval (byt v srackach) a dal im omrvinky a pustil ich ku korytu je neskutocna kokotina, lebo intel uz v tele vedel ze maju hovno (https://bit.ly/2G17IIw) ked vyslo najavo ze Epic2 bude MCM cip 64C128T a hovno budu mat najblizsie 2-3 roky (nic okrem 28-jadroveho gigantickeho monolitu a zlepencov z neho)
Odpovedať Hodnotiť:
 

rozlet amd je dany nedostatok intel cipov. S takym nahlym narastom dopytu nikto neratal. Intel doriesi dostupnost, amd sa vrati spat.

co je viac - jeden 64/128 epyc s jeho problemami alebo 8 x 28/56 bezproblemovych, a de facto industry standard, xeonov.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

PRESTAN UZ FETOVAT, VYTRIEZVI A NECHAJ SI LUDMI VYSVETLIT CO SA UDIALO NA POLI CPU OD JARI 2017

k tvojim "pozorovaniam":
ryzen je zlepenec dvoch 8jadier s neaktivnymi jadrami - ty debil, 8-jadrovy ryzen je JEDINY MONOLIT (ktoremu sa nadava Zeppelin) a pokial je ten ryzen 8-jadrovy, tak je PLNE FUNKCNY SO ZIADNYMI ODSTAVENYMI JADRAMI

TR je zlepenec dvoch ryzenov - nie dvoch ale styroch, dva su iba ako "podlozka" ... boli nazory ze su to akesy dummy podlozky a nie normalne cipy, ale macher Roman Dauer nam ukazal ze nie

vraj as uz konecne podarilo vyrobit amd plne funkcne 8 jadra - fakt strasny c0c0t, amd ma prave opacny problem, 14 nm a 14 nm+ (aka 12 nm) vyroba je na tom s vytaznostou velmi dobre a vyroba 4C4T a 4C8T ryzenov je tak trocha "problem" kedze sa plytva funkcnym kremikom co mohol byt minimalne 6C
Odpovedať Známka: 3.7 Hodnotiť:
 

Keby bolo mojou tuzbou mat najvacsi penis, konkurzom by ziadny, co nepouziva Caps Lock priekazne urcite nepresiel.
Odpovedať Známka: -0.5 Hodnotiť:
 

:D :D :D
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

ano zeppelin je single die zlepenec dvoch ccx, kazde ma aktivne 4 jadra, a tieto ccx su prepojene cez infinity /co je obdoba intel QPI/.

jj, realne ma tr ale aktivne iba 2 zeppeliny a epyc plne 4, preto sa aj otvorene hovori, ze threadripper je len nepodareny epyc, podobne ako su ryzeny len nepodarky, ktore sa neoplati pustit do serverov a ktore sa len testuju na ubohych masach.

a, keby malo "opacny" problem, tak tu tie 6 jadra uz mame.
b, to potom aj znamena, ze amd nie je schopne nakreslit ani ten 6 jadrovy procak a na co sa jedine zmohne, je len chudobne 4 jadro.
a tomu ani najzarytejsi odporcovia odmietaju verit.
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

co to stale trepes ty bulo?

jedinu stipku pravdy mas v tom, ze TR je okresany epic - musi byt, inak by si potreboval 8-kanalovy radic pamate preboha to uz je aj na HEDT proste prilis

o okresanosti ryzenu trieskas neskutocne blbiny - ryzen je jediny zeppelin monolit, bol tak od zaciatku mysleny a navrhovany a nie je to nepodarok nicoho (a ma 2-kanalovy radic, preco? no lebo je to jeden zeppelin monolit)

s tymi 6-jadrakmi neviem ake mas dementne halucinacie, niekolko prikladov: R7 1600/1600X/2600/2600X ... (funguju ako 3+3 a nie ako 4+2 v ramci tych dvoch ccx v zeppelin monolite)
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Co znamena, ze su oproti Intelu mrte pozadu a dokazu okopirovat len 4 Broadwell jadra, ktore musia pospajat, aby dostali 8 jadro. A niekolko tychto 4+4 jadier musia lepit dokopy.

Intel si veselo robi aj ciste 28 jadro, niekolko generacii novsich, bez potreby riesit qpi.
Odpovedať Známka: -5.6 Hodnotiť:
 

neviem co to tam halucinujes s tym broadwellom, ale giganticke monolity maju svoje pre aj proti, intel uz na to prisiel, alebo coskoro pride
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Oh boze ty deges hlupy, 8 jadrovy ryzen nie je ziadny monolit ale sklada sa z dvoch 4 jadrovych CCX modulov prepojenych infinity fabric, monolit mas medzi nohami aj to maly.

TR je zlepenec rovnaky a tie podlozky su prazdne moduly bez cpu kvoli lepsiemu odvodu tepla a rovnakemu tlaku na IHS. Sprosty si, hovno vies a mudrym sa robis.
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

1) prepac, ale bud si strasne prestasne neskutocny c0c0t, alebo nerozumies pojmu kremikovy monolit - takze ani APU 2400G a 2200G nie su ziadne monolity, lebo tam maju CPU a GPU, co su taaaaaaaaaaaaak strasne odlisne obvody?

2) uz som to raz spomenul a spomeniem to NAPOSLEDY: 2 cipy v TR1 boli pokladane za dummy podlozky kvoli tomu tvojmu spominanemu lepsiemu odvodu tepla a rovnakemu tlaku na IHS, ale su to proste zeppelin cipy, bud totalne dodrbane, ale su to cipy, ziadne umelinove/gumove podlozky bez cpu: https://youtu.be/HK1OC36qUVo?t=723
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

MONOLIT, znamena nieco vytvorene z 1 kusu. MONO. MONOKEL. STEROKEL. CHapes. Ryzen 8 jadro pozostava z 2 CCX jednotiek, cize to nie je monolit. To iste ta nova ozruta od Intelu 56 jadrova, to nebude monolit alebo 2 zlepene 28 jadrove cipy.

Co sa tyka Threadrippera a Epycu, mas pravdu, AMD to zmenilo, v ES tam boli nahrazky nejake, teraz tam davaju uz "normalne" cipy. Moja chyba, prestal som to sledovat.

ALE SPROSTY SI AJ TAK!



Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

zaujimave, vsade je zeppelin kremikovy monolit, iba v tvojej hlave nie

ako sa do boha ten zeppelin (kremikovy kusok pre ryzen) vyraba? ako sa vyrezuje z wafera kurva? vyrezu jeden 4-jadrovy ccx, potom z warera vyrezu druhy 4-jadrovy ccx a lepia to potom kanagonom s primesou infinity fabric?

je UUUUUUUUUUUUPLNE U PRDELE co je tam ako porobene a ze jadra su rozdelene do dvoch 4-jadrovych blokov alebo jedneho 8-jadroveho alebo osmich jednojadrovych

UZ SI TO POCHOPIL?

a 28 jadrove cipy intelu su potom co?
Odpovedať Hodnotiť:
 

z takehoto nacisto drbnuteho pohladu nie je monolit absolutne ziadny cpu, lebo uz len take x86 jadro ma ALU a FPU jednotky, ale predtym na zaciatku instruction fetch, branch prediction, instruction decoder, dispatch, cache system L1 I/D cache a L2 cache ... ALE HLAVNE mimo samotnych x86 jadier byva L3 cache, a I/O obvody ako DRAM radic, PCIE radic .... a nedaaaaaaaaaaaajboze ked su tam dve jadra ako v core2duo spojene nejakou zbernicou, to uz nemoze byt monolit ze ano, to uz sa nevyrezuje naraz z waffera a nebere sa to ako jeden jediny kremikovy cip, koniec ironie

je uplne u prdele akou logikou je na cipe co pospajene, proste pokial je to jeden kusok kremika tak, je
jasny monolit ako svina:
https://bit.ly/2StH38p
https://bit.ly/2ASUeso
detto apu:
https://bit.ly/2AOtb1v
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

to ze 56-jadrova ozruta intelu bude zlepenec musi vediet kazdy idiot, lebo sa bude skladat z dvoch gigantickych 28-jadrovych monolitov, asi ako prve dvoj-jadrove pokusy intelu: PentiumD = zlepenec dvoch monolitov Pentium4 Prescott 2M
Odpovedať Hodnotiť:
 

tebe to nestaci povedat 100x, treba aj 101x:
https://i.imgur.com/h659YhY.jpg

game mode bol navrhnuty tak, aby OZAJ okresal pocet jadier na polovicu a teda z 16C32T TR1 urobil 8C16T TR1 (pretoze hram je 16 fyzickych jadier na c0c0t) - ide len o to ktore jadra/CCX bloky okresa, v pripade TR1 je idealne ak sa vypne cely 8C Zeppelin a nie ze budu aktivne dva CCX bloky a kazdy z ineho Zeppelinu, no v pripade okresavania 32C64T TR2 na 16C32T TR2 je uz potrebne uvazovat nielen o CCX blokoch aby sa vypol cely Zeppelin monolit, ale je potrebne uvazovat aj nad tym, ktore dva cele Zeppeliny sa vypnu, lebo 2 zo 4 su len "vypoctove" bez priameho pristupu k RAM a je viac ako vhodne vypnut prave tie


Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

ano, a preto su vsetci tak nadseni, ked nahodou niekto pri testovani hier ten game mode zapne :D
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Zase sa tu zbehli AMD-aci co si myslia ze "vyhodne" kupuju procaky na hranie...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

ziadny kupec co si kupi 16C32T TR2 procak nie je tak jebnuty aby si myslel, ze ma super procak na hry
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ryzen detto - najlepsi super speel game mode :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

co sa tyka vypinania SMT, platforma je z tohoto storocia, nie z roku pana 1980 - ma to 579 nastaveni a asi sa treba s tym pohrat aby sme dosiahli to, ze odstavenie SMT nam zo 8C16T urobi ozaj 8C8T a teda poctivy 8-jadrak bez SMT miesto 4C8T, co je stelesnene chujovina, kedze ziadne SMT by sa prakticky neostavilo ... prechod 8C16T na 4C8T je znizenie multivlaknoveho vykonu presne na polovicu, co nepotvrdzuju absolutne ziadne testy, znizenie vykonu po vypnuti SMT je od 10% do 30% co presne zodpoveda prechodu 8C16T na 8C8T
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

co akurat vyustilo k tomu, ze to premenovali na game mode.
a vsetci sa tesia, lebo popici feature :D
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Izraelčania z ruska sú machri. Ak vedia matematiku.
Odpovedať Známka: -0.9 Hodnotiť:
 

vcul.

Ale teda drzim palce obom aj ked je jasne ze Intel ma na zakladne R&D viac zdrojov.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Mnooo... len zrovna pri tvorbe xPU je prinos technologii s potencialne trvanlivým stavom v porovnani s prinosom pre kvantové interagcie priekazne rovnaky.
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Izbova teplota, len aby aj na severnom mostiku bola izbova teplota, lebo sa im tie spiny preonacia a zacne to cele robit neplechu.
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

skvele intel len tak dalej. Si pasak
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Hurá.
Máme ďalšieho papierového tygra.
Tí predošlí: Larrabee, Intel Vaunt, 5G modem, 10 nm technológia...
Len tak ďalej Intel!
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

"Vsetci pisou listy celebritam, len ten Simpson pise filmom."
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ten tiger boli v roku 2011 aj futuristicke "3D" tranzistory, ktore dovtedy svet nepocul a hla kde sme dnes. Dnes sa prakticky nic ine ako finfet nepouziva.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

vola sa to papierovy drak a pointa je v tom, ze papier hori a drak chrli ohen, dochadza ti to, ty tiger z Y. Bohuzial, natvrdlu mas len hlavu.

Hura, pozri kde je AMD, a kde je Intel. To vies, Intel vyraba veci a ten kto vyraba, aj nieco poserie, AMD len navrhuje, nevyraba nic a aj tak toho serie dostatocne, vsetkych ich produkty za posledne roky na poli cpu.
Odpovedať Známka: -7.5 Hodnotiť:
 

*s
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

*stannén-molybdenit, ?

abo *(Alluminium)- Gallium-Arsenide ?
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

zatial je to medzi Intel InGaAs vs IBM nanoC.
travici vs cerne kone.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

o tom IBM *nanoC* ? - vieme neco bližšie, co to konkrétnejšie je ?
a existuje len jako koncept (paper), abo už aj jako látka ?
Odpovedať Hodnotiť:
 

vieme, uhlikova trubka. na koniec dame atom molybdenu a mame, resp. pred tromi rokmi sme mali, 3nm proces s vyhliadkou na 1.8 nm. technologia bola vtedy prirovnavana k mikrozvarom.
prve seriovejsie nasadenie na jednoduche cipy predbezne vo vyhlade na 2020.
Odpovedať Hodnotiť:
 

oprava:

resp. *Indium-Gallium-Arsenide

(ne Aluminium,
..hoci.. )
Odpovedať Hodnotiť:
 

preco ne - taky gut, bud AlGaAs alebo Al2O3+GaAs.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Rozprudila sa odborna debata fanusikov oboch taborov. Beznemu uzivatelovy je jedno a mnohokrat ani nevie, aky cip ma osadeny. Jemu ide o pomer, aj ceny/vykonu a aby mu nesekali filmy, hry. Aj ked zdatnejsi hrac uz predsa len preferuje bud risenie intel a nvidia, alebo ryzen a radeon. Moze byt aj krizom, ak chce cosi usetrit, tak da intel a radeon. Treba sa opytat obycajnej zeny z domacnosti a odpoved bude, ze preferuje pomer a ani nevie od koho cipom ma osadene svoje zariadenie.
Odpovedať Známka: 8.9 Hodnotiť:
 

ani Syntax, ani Kapitán... kto ty vlastne si?
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

to bude nadejny student univerzity DSL.sk, uz ich tu per odpromovalo
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Lenže tí do úvahy o význame a dôležitosti vnímania toku širších súvislostí na stav bežných javov podstaty matérie vplyv kvázikontradikcie synergického efektu s holistickým prístuppm zakomponovať a priori priekazne nezabudli.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

MC Ruženec
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

https://youtu.be/AZFuvVdIgSw
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

žena v domácnosti - resp. *žena za pultom"
Odpovedať Hodnotiť:
 

preferuje cenu. kupi najlacnejsi srot. a potom picuje, ze idu pomaly internety. nahodis jej freebsd. zrazu idu internety dobre. a vsetci su spokojni.
Odpovedať Známka: 1.7 Hodnotiť:
 

Našli na ulici Ryzen a teraz si ho prezerajú pod mikroskopom, či ako? :D
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

nah, bolo na case zajebat novu patrocnicu a povedali si, ze nebudu len svojou pritomnostou otravovat fanusikov konkurencie, ale rovno aj vlastnu zakladnu. poctivo. arsenom.
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

hlavne aby nezabudli zabudovať spectre a meltdown :-D
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Na zelanie naserviruju aj ryzenfall, chimeru, masterkey a fallout :)
Odpovedať Známka: -2.5 Hodnotiť:
 

Opravu na ani jedno z toho nemuseli v linuxe vypinat pre radikalne znizenie vykonu.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

kde nic nie je, priekazne, netreba ani nic vypinat.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Historia hovori ze Intel uz mohol skrachovat niekolko krat, v minulosti mal aj masove prepustanie, po kazdom sa niecim spamatal. Aktualne su ich procesory spicka. Aj Sparc vedla nich padol. ARM je velmi investovana licencne lacnejsia technologia ktora zatial nedosahuje vykon Intelu. Ale je pravda, ze by mali prist s niecim dalsim, co konkurentom urobi vrasky, zakaznik z toho iba tazi.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

byt zastancom jedneho alebo druheho taboru moze len hlupak

mudry clovek berie vzdy nejlepsi pomer cena/vykon/spotreba bez ohladu na nalepku a to sa casom meni, raz to je ta inokedy ina znacka, zaciatkom storocia to bolo AMD s Athlonom XP, potom dlho valcovalo C2D, i3,5,7 a momentalne sa mi javi ako vitaz zase AMD s Ryzenom

tak sa prestante hadat a pouzite mozog
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

cena/vykon - intel xeon e5 2xxx...
spotreba/vykon - intel Y-series, U-series...

AMD hra jedine na to, ze je lacne, lebo R&D u nich moc nehrozi a vyrabat si davaju inde. Zakaznicku servis tiez nie dobry, chyby sa neriesia...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

s intelom je to ako so socialistickym hospodarstvom, monopol ktory nemusi nic robit a ktory svojim sposobom skodi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Bez nich by si nemal x86 a vsetky instrukcne sady (s par vynimkami).
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Kto vie ci to bude rovnakej architektury ako x86 a ci budu aj instrukcne sady rovnake ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vykon bude tiez podstatne mensi, ocakavam ze mozno len tretinovy v porovnani so sucasnymi CPU. Vyuzitelne v ultrauspornych notasoch. Kedze AFAIK Intel uz nevyraba ARM, po vyvinuti tejto technologie mozno znovu zacnu (smartfony, tablety...).
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár