neprihlásený Streda, 27. novembra 2024, dnes má meniny Milan
6-jadrový Intel Core i7-8700K najvýkonnejším CPU. V SR ale nie je a je predražený

Značky: IntelCPU

DSL.sk, 6.10.2017


Procesor Intel Core i7-8700K, ktorý sa spolu s ďalšími piatimi tzv. Coffee Lake modelmi začal včera predávať, je v súčasnosti možné považovať za celkovo najvýkonnejší procesor pre desktopové PC spomedzi mainstreamových platforiem určených pre masový trh.

Vyplýva to z prvých nezávislých testov hardvérových serverov.

Ako sme informovali v tomto článku, včera 5. októbra oficiálne vstúpili na trh nové desktopové procesory Intelu s kódovým označením Coffee Lake. Celkovo bolo uvedených šesť modelov, po dva Core i3, i5 a i7.

Procesory sú stále vyrábané 14-nm výrobným procesom a majú stále takmer to isté jadro pochádzajúce zo Skylake. Intelu sa podarilo pri podobnej spotrebe uskutočniť ale významné vylepšenie, zvýšiť počet jadier u i5 a i7 zo štyroch na šesť a u i3 z dvoch na štyri.

Dosiahol to miernym vylepšením výrobného procesu označovaným u Coffee Lake 14++ a znížením základných taktov. Najvyšší maximálny Turbo takt sa mu ale napríklad u i7-8700K oproti i7-7700K podarilo zvýšiť zo 4.5 GHz na 4.7 GHz.


Parametre nových procesorov Coffee Lake, kliknite pre zväčšenie (obrázok: Intel)



Testy ukázali, že Core i7-8700K má podobný reálny jednovláknový výkon ako i7-7700K a v niektorých testoch o niečo vedie a v niektorých o niečo zaostáva. Celkovo si tak udržal najlepší jednovláknový výkon z mainstreamových procesorov.


Porovnanie výkonu procesorov v produktivite podľa Techreport, kliknite pre zväčšenie (graf: Techreport)



Zároveň sa ale vďaka zvýšeniu počtu jadier o polovicu výrazne zvýšil jeho výkon pri vyťažení všetkých jadier a vlákien. V tomto výkone vo viacerých testoch ešte o niečo zaostáva za osemjadrovými AMD Ryzenmi 7 1800X a 1700X. Kým i7-7700K zaostával vo viacerých testoch výrazne, rozdiel i7-8700K je už väčšinou relatívne malý, väčšinou nepresahuje cca 10% až 15% a v niektorých testoch aspoň niektoré Ryzeny 7 prekonáva.


Porovnanie herného výkonu procesorov podľa Techreport, kliknite pre zväčšenie (graf: Techreport)



Hoci pre niektoré špecifické nasadenia úplne stopercentne vyťažujúce všetky vlákna sú stále vhodnejšie Ryzeny, pre takéto nasadenia môžu byť už skôr jednak vhodné procesory úplne inej triedy s ešte vyšším počtom jadier a i7-8700K je na základe týchto výsledkov už potrebné celkovo považovať za najvýkonnejší mainstreamový desktopový procesor.

V tradičnom celkovom hodnotení výkonu Techreport je i7-8700K jasne najvýkonnejším procesorom pre hry aj pre produktívne aplikácie.

Reálna spotreba procesora, keď na papieri je jeho TDP 95 W o štyri W vyššia ako 91 W u i7-7700K, závisí od záťaže a môže byť aj výrazne vyššia. Techreport napríklad pri Blenderi nameral spotrebu celého systému vyššiu o 28 W. Výkon i7-8700K bol ale o toľko vyšší, že procesor ukončil renderovanie výrazne skôr a celkovo systém spotreboval menej energie ako i7-7700K.

Anandtech ponúka ako test i7-8700K tak test i5-8400. Celkové súhrnné numerické hodnotenie neponúka, ale tento procesor často dosahuje veľmi podobný výkon ako Intel i7-7700.

Porovnanie všetkých nových Coffee Lake procesorov s aktuálne cenovo porovnateľnými AMD Ryzenmi zatiaľ nie je k dispozícii, v prípade najvyššieho modelu a pravdepodobne aj ďalších nové Intely dosť zásadne eliminovali výhody AMD Ryzenov.

Intel k takémuto vylepšeniu po desiatich rokoch používania dvoch a štyroch jadier v desktopových CPU zrejme v podstatnej miere prinútil práve konkurenčný tlak AMD v podobe Ryzenov.

Bohužial hoci Coffee Lake oficiálne vstúpili na trh včera 5. októbra, dostupnosť na Slovensku je veľmi slabá. Ešte aj dnes procesory úplne chýbali v ponukách viacerých distribútorov. Jeden český predajca pôsobiaci aj na Slovensku má reálne dostupné tri najlacnejšie modely s relatívne prijateľnou cenou, tri vyššie modely ale nie a navyše u nich uvádza výrazne vyššie ceny ako sú oficiálne ceny Intelu.

Kým ten pre i5-8600K, i7-8700 a i7-8700K uvádza Intel ceny 257, 303 a 359 dolárov, v tejto ponuke predajcu je možné vidieť ceny okolo až 330 eur, 380 a 440 eur.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Telekom pridal 5G sieť vo viacerých mestách a množstve obcí
Predaje smartfónov tento rok výrazne narastú
Raspberry Pi uviedlo novú generáciu Compute Module 5
Starlink dostal povolenie na výrazne nižšie orbity a poskytovanie mobilnej siete z vesmíru
Až 9.5% programátorov má mať mimoriadne nízku produktivitu
Aj Xiaomi bude mať vlastný procesor pre smartfóny
NASA si objednala vypustenie helikoptéry na Titan, od SpaceX
Notebookov s novým Snapdragonom sa malo predať iba 720-tisíc
Ceny RAM by v 2025 mohli klesnúť, odhadujú analytici
Štátna zaručená konverzia dokumentov má zase výpadok


Diskusia:
                               
 

Už len z morálne-filozofických dôvodov by som išiel do AMD.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

mno, ja asi odidem aj z technickych dovodov.. mam x79.. mal som viacero dosiek a CPU.. a stretavam sa s jednym problemom.. pokial dam PC uspat a je pripojene na internet.. sam sa vnoci zapina a uspi naspat.. niekedy sa zobudi presne o 3am a uspi v uplne odveci dobu a niekedy naopak.. dakedy to spravi aj 2x za noc.. uz ma to celkom vytaca jelikos ma to zobudi (je dost hlucny)
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To ty robi Windows 10. A je zaroven najhlucnejsia cast PC.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

windows 8 :-)
a robilo to myslim aj na linuxe
Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

sys ma naplanovanu udrzbu, ci kontrolu antiv. alebo ina app je nastavena na daku automatiku
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

To robi win10, je to udrzba a aktualizacia systemu
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Alebo Malware.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nemení sa na vlkolaka ?
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Na psa, na Horora ...
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

toto sa mi dialo kvoli zle nastavenu wake on lan na linuxe pouzitim ethtoolu. Uz to bolo davnejsie ale tie nastavenia sa tusim zapisali do karty a potom nefungovalo nieco s windowsom aj. Dalsia nesuvisiaca vec je, ze ked som dal poweroff na linuxe po WoL starte tak pri shutdowne dal kernel panic, ale ked som ho po WoL starte rebootol a potom dal poweroff tak uz nic :D....
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

este k tomu WoL nastaveniu, tusim sa da v ethtoole povedat, ze sa ma zobudit pri akomkolvek pakete, alebo magic patterne alebo ci musi/nemusi sediet MAC
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vo vyssich enterprise verziach je kvoli bezpecnosti dokonca i moznost, ze MAC sediet nesmie.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

zGiXmn http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

etanol
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

to nespôsobuje procesor ale choroba s názvom Windows
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

NSA si kontroluje ci spinkas, tak ako sa na usporiadaneho europana slusi a patri. Zaroven si nechaju poslat batch uloh, ktore tvoj pocitac pre nich spracovaval cez den.
Odpovedať Známka: 4.7 Hodnotiť:
 

yyQ9Oy http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

predstavim ti 2 nastavenia - vypnut wake timers a vypnut wake by mouse. Taktiez aj v event viewry je preco sa PC zobudilo. To ze tebe sa nechce zistit preco aj ked ta to otravuje je iny problem ...
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

nechcem ta sklamat ale vsetko co popisujes som samozrejme v BIOSe vypol, klavesnicu aj mys som skusal aj na noc odpojit, robi to stale :-) takze pani detektivovia co ma minuskujete, hovno viete a na hovno ste prisli.. je to jeblym chisetom ktory ma v sebe maly funkcny OS, o ktorom som sa dozvedel na dsl.sk takze ziadne ruske fantasmagorie
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

mas vypaty na sietovke "wake on pattern match"? Toto odjakziva sposobovalo nahodne zobudzanie. Naopak "wake on magick packet" vypinat netreba.
Odpovedať Hodnotiť:
 

si nastav poriadne power management a nezvaluj to na CPU ty lama...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Moralne hodnoty vyzadovane Intelom od koncovych zakaznikov skutocne nemusia davat na vyber.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Jasne, vyberaj hw kvoli podla "moralne-filozofickych dovodov", nie podla toho co realne potrebujes a co je najvyhodnejsie pre tvoj use-case.

Nasleduj svoj cerveny fetis a nakup bez dalsieho rozmyslania cpu od amd, ako spravny amDDebil. Ryzeny su dobre procesory a na niektore veci su lepsie, resp. maju ovela lepsi pomer cena/vykon. Ale pausalne vykrikovat ako treba kupovat AMD, ked napr. vacsina narocnych taskov bude hranie hier, je momentalne debilina.

Uz tu chyba len retard a amDDebil typu olaa, ktory tu cervenym horiacim mecom bude branit pravdu a cest AMD.
Odpovedať Známka: -6.2 Hodnotiť:
 

Volakto tu nevie ustáť, že aj AMD má dobré, ba priam až špičkové produkty :D My potrebujeme tvoju nenávisť, vypluj to zo seba
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

INTEL má dobré a kvalitné, dlhé roky fungujúce výrobky!

Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

nj dlhe roky fungujuce vyrobky... tak ako napriklad platformu Z270 alebo aj Z370 ktore budu podporovat v podstate len 1 generaciu processorov. Na mainstream 8 jadra ktore sa chystaju vydat uz bude treba zas novu dosku - Z390.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Asi nevieš čo píšeš, však???
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ked kupujes nove PC, tak by si mal rad vsetky nove vymozitelnosti very a techniky k dispozicii, ci Ti staci 5-6 rokov stara sunka, ktora Ti brzdi tvoj novy processor?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hrat hry mozes aj na AMD.(hint: vyrabaju aj graficke karty a doma mam intel)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Ci kupis to alebo to stale podporis tych istych. Co si myslis, kto ma najvacsie podiely v tych firmach? Zakladatelia? nebud naivny.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nikdy AMD, iba INTEL
Odpovedať Známka: -6.5 Hodnotiť:
 

AMD SLI 4ever
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

intel-idiocia by mala byt uznana ako oficialna zdravotna diagnoza, ako dusevna porucha
Odpovedať Známka: -0.4 Hodnotiť:
 

a po napisani prispevku ti zamrzol komp lebo AMD :D
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

skor tebe zamrzla gebula
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

iPhone je najlepší
Odpovedať Hodnotiť:
 

i3=shit shitov
i5=shit
i7=ok

:p



Odpovedať Známka: -6.3 Hodnotiť:
 

som rad, ze v diskusii sa najdu aj odbornici..
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ale v podstate má pravdu, pretože reálne Intel vyrába len i7 a tie nižšie modely sú len odpad z výroby, kde nefungovala správne celá cache alebo niektoré jadrá neboli spoľahlivé pri nominálnom napätí a frekvencii.
Odpovedať Známka: 4.0 Hodnotiť:
 

tak co bolo potom pentium a zeler? myslim este predtym jak intel-dementel atomy premenoval na pentia a zelery ...

shit shit shitov a shit shit shit shitov ???
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Uber Shit To The Max
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 


Debil, ešte stále si si nekúpil???

To sa Ti máme naň poskladať, aby bol kľud???


Odpovedať Hodnotiť:
 

Intel ako kral polovodicov urcite ma 80%+ vytazenost cipov,takze skor (tak ako amd pri ryzen 5) musi znefunkcnovat funkcne kusky. A intel nerobi iba i7. Aspon u kaby lake bol 4-core , 2-core a 2 core s iris grafikou.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Čiže vyššia berie...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najdolezitejsi je jednovlaknovy vykon, takze nic zaujimave.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Pre teba
Odpovedať Známka: 3.8 Hodnotiť:
 

Cim viac vlakien tym viac Intel
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

ked tak pozeram na posledne produkty konkurencie, tak skor plati: cim viac vlakno, tym viac amDD
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

AMD na jadra a nie vlakna.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Ked uz tak "cim viac vlakien, tym viac spark" kedze SUN/Oracle spark architektura ma 4 vlakna na 1 CPU jadro... A jadier maju tiez celkom dost.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Najdôležitejší je celkový výkon, najmä pri make -j...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

ano, pri make -j, ale ked si spustim shitne seamonkey co spusti 40 threadov per tab ale jeden thread aj tak riesi javascript rendering a druhy tab html rendering, aj tak je pre mna najdolezitejsi single thread performance :D

proste seamonkey ale ma vstavaneho emailoveho klienta cize no competition.

goal of cpu -> run seamonkey (most of the time, smutne actually)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nejaky prdko upadol v 2003 do komy a teraz sa prebral

hocijaka posrata internetova flash hra vyhuli na plne gule 2 jadra (vlakna), ano vieme flash sa ide vykynozit ale bude to trvat asi jak vykynozenie jpg a mp3, cize dlho

firefox od verzie 55 mozes nastavit na vyuzivanie 1 az 7 vlakien ...

aj poondiaty XviD kodek spred dekady uz vedel vyuzit presne 2 (slovom DVE) jadra/vlakna, dnesne kodeky (H264 a H265) 8 ci 16

dnes by som CPU s dvoma fyzickymi jadrami (je jedno ci by mali HT alebo nie) nedal ani vratnikovi v krematoriu ci najdebilnejsej sekretarke

sa spamataj , zachvilu je rok 2018
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Vždy som si myslel, že výpočtový výkon prideľuje aplikáciám zásadne OS.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Zle si si myslel. Sikovny programator vie zistit pocet realnych jadier, ci je aktivny HT/SMT a nasledne vytvori potrebny pocet vlakien, ktorym nastavi affinitu a bezia krasne tam kde maju.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tárate nezmysly.

Najvýkonnejším je AMD Threadripper. Pretože ten je stále určený do stolných počítačov.

Samozrejme, vždy to bude závisieť od vecí, ktoré na ňom budete skúšať... ale ak vám Threadripper nevyjde ako najvýkonnejší, tak je to skôr chyba voľby toho, čím ste ich porovnávali... lebo ste ich porovnávali nástrojmi, ktoré ich nedokážu náležite poriadne využiť.

Ale potom je to ako porovnávanie vznášadla a rýchlovlaku - ktorý z týchto dopravných prostriedkov je lepší?

Odpovedať Známka: 3.6 Hodnotiť:
 

v principe mas teoreticky praudu, aj ked navvyssie modely pre x299 platformu schovaju sRetripper do vacku.

zjavne ti ako cervenemu priaznivcovi unika, ze tu sa bavime o mainstreame/ vyssom mainstreame, nie HEDT. To sa bavime o troska inych cenach.
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Ano najvyssie 2-3 modely vynoveneho intelovskeho HEDT segmentu zastreseneho pod novu obchodnu znacku Ci9 prekonavaju aj najsilnejsi AMD TrhacVlakien.

Ale teraz si polozme otazku o kolko: o 20-25%, o 50%, o 80%, o 100% (t.j. vykon by bol 2-nasobny), o 120%, o 150%, o 200% (t.j. vykon by bol 3-nasobny) ....... obavam sa ze odpoved ma veeeeeeeeeeelmi blizko k prvej moznosti, teda spicka HEDT intelu prekonava spicku HEDT AMD tak o cca stvrtinku (a za 2-nasobnu cenu).
Odpovedať Známka: 3.0 Hodnotiť:
 

Situacia sa pre AMD totalne zmenila, pretoze nedavna minulost bola takato: najsilnejsi AMD CPU pre desktop rady FX8000/FX9000 mal vykon asi jak Ci7 7700K, lenze to zdaleka nebol najvykonnejsi CPU Intelu pre desktop ako taky (t.j. aj vykonne pocitace a pracovne stanice a tada pocutajuc aj HEDT), tou bolo vtedy 10-jadrove monstrum, ktore rozj*balo AMD FX8000/FX9000 3-nasobkom vykonu. AMD ziadny HEDT segment ani nemalo! Dnes je situacia takato:

Najsilnejsi procak Intelu pre desktop priam symbolicky prekonava najsilnejsi procak AMD pre desktop cca 1,25-nasobne, co je kur*vsky lepsie ako keby to malo byt 3-nasobne, ako tomu bolo este pred chvilkou. Na poli server CPU bude situacia dokonca este tesnejsia.
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Pjetro ,to ten debil nikdy nepochopí, zbytočne mu to vysvetluješ.
Odpovedať Známka: -0.8 Hodnotiť:
 

Vhodné je čítať, na čo reagujete, a porovnávať porovateľné. Konkrétne "... najvýkonnejší procesor pre desktopové PC spomedzi mainstreamových platforiem určených pre masový trh." Sem sa pochopiteľne HEDT platformy Intelu ani AMD nepočítajú.
Odpovedať Známka: 0.8 Hodnotiť:
 

Aj v tom prípade by bolo vhodnejšie písať radšej "najrýchlejší", nie "najvýkonnejší", čo je naozaj oveľa viac zavádzajúce.
Odpovedať Hodnotiť:
 

"6-jadrový Intel Core i7-8700K najvýkonnejším CPU."

Threadripper 1950x pri OC drví i7-8700K so všetkými jadrami o 110%.

https://goo.gl/zvaWUq
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

no to bude asi tym ze porovnavas 16-jadro a 6-jadro

este napis ze ten TR prekonava nejake 2-jadrove Pentium Sky/Kaby o nejakych 350% a bude to fajn

aj AMD fans by mali mat troska rozumu
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Pšt.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Intel alebo AMD. Ja chcem cyrix lol. Pretaktujem ho na 10 GHz, amatéri.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Vykurovacia sezóna je tu, tak Cyrix by mal teraz aj šancu sa na trhu presadiť :p ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Špeciálne hrozné CPU, do sauny, do vyhne a tak. S MMX.
Odpovedať Hodnotiť:
 

No ano, pasta sedivka je na tych 8700k OC este cerstva takze to asi nejde nad 90°C. Vykyvy teploty + RoHS pajka spravia svoje, mozno aj kratko po skonceni zaruky. Ostavam verny arch. Zen, Intelu uz neverim.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Keď Intel zlyhá podstrčia ti taký istý, ale preznačený, aby vyzeral novo, lol.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Namiesto pasty sedivky tam mohli dat rovno asfalt. Tepelna (ne)vodivost by bola cca rovnaka ale zas by bolo znacne problematicke CPU delidnut a ten asfalt vymenit za nieco lepsie. To by bola dalsia vyhra pre Intel, kur*itko by sa (takmer) nedalo odstranit.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

CxFQlv http://www.LnAJ7K8QSpfMO2wQ8gO.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo tam hliník bude tiecť, keď sa trocha vetrák zapráši.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Moj osobny nazor je, ze po rokoch Intel dostava zabrat. Z marketingoveho hladiska maju zlozitu ulohu presadit ich pomer ceny a vykonu teraz. Rovnako bojuju s poziciou lidra, kedze na Ryzeny boli pripraveni. Lenze Threadripper je necakane prekvapenie, ktore vzislo z napadu inzinierov AMD. Na to intel pripraveny nebol. Kedze cenou nedokazu ist dolu, tak aspon sa snazia udrzat priecku najvykonnejsieho CPU na trhu. Mnohe kroky, ktore Intel teraz spravil aby vyrovnal tlak zo strany AMD boli kontraproduktivne. Ked sa objavili prve bugy u AMD Ryzenu v mikrokode, Intel zaplesal. Lenze potom prisla rada Intel CPU, ktore sa museli stiahnut z trhu, nasledne ohlasenie ukoncenia podpory dalsich ich CPU, problemy s pastami a kvalitou.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

I Intel dokaze robit preslapy, len tych je teraz nejak moc vela na to, co sme boli zvyknuti. Ospevovane Ryzeny a neskutocny marketing hadze tien na kazdu chybu konkurencie. A po dlhych rokoch musim uznat ze sa mi paci, ze sa media venuju obom vyrobcom takmer kazdy den a nesetria ich. Ten tlak na kvalitu a cenu je obrovsky. Intel zacina po dlhych rokoch upravovat procesory, pridavat jadra, podporovat viacej vlakien, co ma pozitivny dopad na vyvoj novych lepsich softverov a hier. Sam mam doma Intel, nie som vsak slepa Intel ovca. Zaujima ma vsak vyvoj do buducna, pretoze jeden fakt zatial nahrava AMD. Ich procesory su od zakladu nove kym u Intel pocitujem urcitu stagnaciu v tomto smere. Singlethread vykon a zmensenie vyrobneho procesu o par nanometrov nebude dlho oslňovať. AMD ma našliapnuté k riadnemu úspechu pokiaľ Intel nepríde s niečim výnimočným.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Technicky, mam doma aj starsiu i7 a pri beznych veciach fici pod 5%. Dokial nemam spusteny encode alebo nehostujem 64 mapu, tak by mi stacila aj i3... mozno i5, ked su nakokot napisane makra...

AMD oslnuje velkymi cislami - 5.0 GHz Bulldozer, 12 computing core APU, 16 vlaknovy Ryzen...
Praktickost a vyuzitie?
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

tak kua co ti intel-idioti vlastne chcu?

AMD nema vykon, fuj na hovno
AMD uz ma konecne vykon, a zrazu to "nema praktickost a vyuzitie"

tak sa kurva rozmyslite co chcete, lebo aj Phenom II X6 1090T/1100T ci FX 8370 je pri kancelarskom vyuziti PC hlboko pod 10% ... tak kua o co ide ...

AMD ma vykon jak svina co uz-uz dohana intel, pomer cena/vykon o nieco lepsi jak intel-dementel ... a kua vykon zrazu netreba ... a intel-dementel sa neohana cislami ze? 12-14-16-18-jadrovy HEDT CPU Ci9 ... a to je do boha komu a naco? (kladem si rovnaku otazku jak intel-idiot ohladom ThreadRipperu)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Chceme iba a len Intel.
To je také ťažké už pochopiť??
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Co by chceli?
Najlepsie riesenie vzhladom na zamyslane pouzitie a potreby zakaznika...

Ak zakaznik vyuzije a potrebuje 16 jadier, tak zvazime aj AMD, ak je to len standard a masina, kriteria su 4 najrychlejsie, a to AMD nema. Workstation zase ECC a to AMD tiez nema.

PS: cena a vykon? Pri masine za 4K sa par stovak eur naviac za Intel cpu strati; a, vzhladom na 30-40% narast vykonu, aj viac oplati.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Neviem co to trepes, AMD ma ECC od ryzen R3 1200, az po Threadriper (tak isto ho podporovali aj AMD Phenom CPU). Zato Intel ma podporu ECC jedine u Xeonov...

A prave pri masine na 4K ti to bude stale limitovat GPU a na CPU zalezi este menej ako na high refresh 1080p. Takze ti tam to Intel CPU bude aj tak na kkt.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Vylistuj mi teda 3 Ryzen dosky s plnou podporou RDIMM.
Ano, Intel ma podporou u Xeon, ktore boli/su cenovo od urovni i5 /napr. 4c8t e3-12xx vx za cenu o par eur vyssie ako to i5/ s plnou podporou ECC, certifikovane a stavane na pracu 24/7.

K tomu 4K - data treba tym 1080ti-ckam krmit a na to potrebujes CPU s co najvyssim IPC na co najvyssej frekvencii.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Sám si to pomenoval: potrebujú to na náročné úlohy.

A tí, ktorí to potrebujú, nájdu pre to aj využitie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

spravne.

otazka - koho je viac: tych, co ficia na narocnych ulohach, alebo tych, co ficia na fb a hrach?
otazka 2 - kolko z tych v skupine 1 si vyberie prave novacika AMD oproti zabehnutemu Intelu s jeho podporou a certifikaciami?
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Praktickost a vyuzitie....je relativna vec. Ako vyrobca procesorov by som tiez nebral ohlad na to ako programatori narabaju s optimalizaciami na taketo procesory. Procesor je procesor, ma ponuknut viac moznosti do buducna. Nemoze sa nedostatocna sofverova podpora oznacovat ako chyba vyrobcu CPU, ci je to AMD alebo Intel, AMR atd. Faktom je, ze mnohe softverove firmy maju deadline od PR, ktore sa podpisuju pod kvalitu kodu. Ci su to hry, OS alebo iny plateny softver. Po vydani je to samy bug a nasleduje patch za patchom. AMD isteho casu na tuto temu povedalo, ze ako vyrobca CPU & GPU musi neustale pracovat na opravach ovladacov, pretoze herni inzinieri kaslu na to napisat kvalitny kod. A to maju kopec nastrojov uz na ulahcenie prace. Tolko teda k vyuzitiu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je pravda - znacna cast kodu je nechutne sprasena, neskaluje dobre a nerovnomerne zatazuje jedno-dve jadra.
Preto potrebujes idealne nieco, co ma blizko teoretickych 5 IPC a praktickych 5 GHz; a je jedno, kto Ti to preda.
Odpovedať Hodnotiť:
 

V podstate je takýto test k ničomu:
- intel je obyčajný desktopový procesor určený na hry, na poriadnu workstation sa nehodí
- ryzen má podporu ECC (unregistered a unbuffered), podporu ECC majú aj lacné dosky s chipsetom B350, takže sa z neho stáva vhodný kandidát na pracovnú stanicu prípadne na domáci server. Intel má samozrejme xeon + chipset C2??, ale takáto zostava je cenovo úplne inde.
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

ECC som cital aj ja, ale ked som zacal hladat dosku pre AMD, vytriezvel som zo sna. Jedna sa dala kupit, dve boli vo vyrobe. Vravim si fajn, staci, otvaram white papers a citam, ze treba len jeden specificky druh ECC UDIMM od jedneho specifickeho vyrobcu. OK, np, citam dalej - a aj to funguje len v nonECC mode.

Tolko k AMD.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Načo je komu na doma ECC RAM?
Vám šimorí v búdkach alebo ste jedli otrávená hríby???
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

No ja mam ecc ram v hp microserveri... Bezi 24/7/365 uz skoro rok. Neviem ci by sa to podarilo s Non-ECC ramkami
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A prečo by sa to nepodarilo? Nechápem aký by mal byť problém...
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Pre ten isty, pre ktory nosis hnoj vo vlecke a nie v kufri.

Niezeby sa to nedalo, ale vlecka je a/ na robotu usposobena a za b/ ked nieco smrdi, tak sa s tym vysporiada a nezakurvi Ti celeho stroja.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Mikroserverík... sa smejem, lebo už sa to nedá inak. Tým ľuďom už fakte JEBE!
Ešte nezvládli diakritiku, ale hlavne že píšu o slovách, ktorým ani najmenej nerozumejú!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Maniak, vola sa to netiketa, a nikto neocakava, ze to nejake nekulturne, nevzdelane a nadute hovado bude poznat a dodrziavat.

PS: nezavid a kup/postav si aj Ty.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

magma, fema, cfd.
hobby, ktore financing moje ostatne hobby.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Wendel na Level 1 Tech testoval ECC u Ryzen dosiek, vsetky X370 co tam ma to podporovali, to iste aj threadriper.
Tym testoval nemyslim len to ze z logov vycital ze je ECC aktivne, ale ze realne aj skusal bitflap a ze ECC zachytilo a opravilo chyby. Takze tolko k tomu tvojmu patraniu po podpore ECC...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tachi alebo ax370?

Definicia "funguje" bola u prvej - nabootuje v nonECC mode, druha nebola dostupna, ked som potreboval.
Ale mozno sa to pohlo dopredu, hadat sa nebudem, skor som zvedavy, ako poriesili ten memory controller, ktoremu pripisovali pricinu nekompatibility.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

poriesili s agesa1.0.0.6a a agesa1.0.0.6b
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toto som si prave nie isty, bo kill-ryzen script funguje veselo aj na 6b, plus, sa im vraj podarilo napravit aj nvme, co teraz sposobuje dlhe bootovanie a pecie disky.
A stale to vyzera na hw fail a nie sw issue.

Co im ale vyslo je podpora rychlejsich pamati, ktore uz nepotrebuju jadroveho fyzika na rozbehanie. Ale o UDIMM som, priznam sa Ti, vela nenacital...

Holt, 99,99966% funkcnost, ako sme zvyknuty, bude este beh na dlhe trate...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čafte,

Títo ponúkajú cloud mining 100Gh/s zdarma len za registráciu a potom možnosť dokupovať po 5$ (v BTC) výkon. Prví čo mali šťastie už ukázali že výber funguje a presunuli si prvé drobné.

http://dopice.sk/kku

Fungujú zatiaľ krátko tak bohvie aká bude životnosť ale tak za tých 100Gh/s je to na jednu kávu mesačne tak prečo nie? :P

Čo si o tom myslíte?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár