neprihlásený Piatok, 19. apríla 2024, dnes má meniny Jela
Galaxy S8 zaujímavo rieši problém vypáleného displeja. Zároveň ho potvrdzuje

Značky: Samsung GalaxysmartfónyOLED

DSL.sk, 28.4.2017


Spoločnosť Samsung vo svojom novom smartfóne Galaxy S8 respektíve S8+ použila zaujímavé riešenie, ktorého cieľom je evidentne predchádzať problému tzv. vypáleného displeja u použitého OLED displeja.

S displejom S8 s minimálnymi okrajmi Samsung odstránil aj hardvérové domovské tlačidlo a prešiel na virtuálne flexibilné softvérovo vykresľované.

Podľa zistení holandského GalaxyClub sa ale tlačidlo minimálne v pohotovostnom režime Always On Display mierne až nepozorovane posúva okolo svojej pozície. Rýchlosť posunu nie je jasná, rozsah posúvania je zrejme ale len niekoľko pixelov.

GalaxyClub to preveroval po konverzácii medzi užívateľom a holandskou pobočkou Samsungu, ktorá takéto riešenie naznačila. Minimálny posun GalaxyClub overil nalepením bielych nálepiek tesne pri okraji tlačidla, pričom na fotkách s časovým odstupom je možné vidieť mierne posunutie tlačidla oproti týmto nálepkám zrejme len ťažko postrehnuteľné voľným okom pri celej čiernej spodnej strane displeja.


Samsung Galaxy S8, kliknite pre zväčšenie (foto: Samsung)



Predpokladanou príčinou tohto správania je evidentne predchádzanie problému vypáleného displeja, keď iný logický dôvod pre takéto správanie zrejme neexistuje. Takéto riešenie je už dlhšie používané u iných typov produktov, plazmových TV aj smart hodiniek, u ktorých sa typicky posúva celý zobrazovaný obraz. V odkazovanej konverzácii o vypaľovaní displeja tento dôvod explicitne holandská pobočka zrejme nepotvrdila, zároveň ani proti takémuto dôvodu ale nenamietala.

Problém vypáleného displeja známy okrem OLED a plazmových displejov aj u CRT sa môže pri dlhodobom zobrazovaní statickej farby prejaviť degradáciou pixelov a trvalo zmenenou farbou pixelov.


Potvrdenie posúvania domovského tlačidla, kliknite pre zväčšenie (obrázky: GalaxyClub)



Tento problém môže byť u S8 najväčší práve u domovského tlačidla, ktoré môže byť v závislosti na spôsobe používania telefónu neustále zobrazované a to aj v režime pohotovosti pri zapnutom Always On Display režime. Či sa tlačidlo mierne posúva aj pri bežnom používaní nie je jasné a GalaxyClub to zrejme netestoval.

Pristúpenie Samsungu k takémuto kroku v každom prípade pravdepodobne znamená, že vypaľovanie jeho OLED displejov na mobilných zariadeniach je reálnym problémom.

Galaxy S8 s novým bezproblémovým displejom má podľa dostupných testov veľmi kvalitné podanie farieb. V posledných dňoch sa ale objavili informácie, ktoré naznačujú u veľkej časti kusov tohto smartfónu problém s červeným nádychom displeja. Ten je síce možné často odstrániť nastavením softvérovej korekcie, Samsung ale oficiálne zrejme stále nepotvrdil príčinu tohto problému a na našu otázku na príčinu neodpovedal. O probléme sme informovali v tomto článku.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Seriál Fallout podľa počítačovej hry bude mať pokračovanie
Budúci týždeň budú vydané dve dôležité linuxové distribúcie
Špehovacie satelity SpaceX už snímkujú Zem, s vyšším rozlíšením ako doterajšie
Linux si na PC drží podiel 4%
AI výkon tohtoročnej generácie Intel CPU bude vyšší ako 100 teraops/s
Apple bude mať nový seriál o alternatívnom sovietskom vesmírnom programe, predĺžila For All Mankind
Pôsobivého dvojnohého robota Atlas nahradí úplne nová elektrická verzia
O2 spustilo predaj na diaľku. Namiesto eID sa fotí tvár a občiansky, nedá sa objednať eSIM ani predplatenka
Klon populárnej databázy Redis od Linux Foundation k dispozícii v prvej verzii
Helikoptéra na Marse bude zbierať dáta aj po strate komunikácie so Zemou


Diskusia:
                               
 

Riesenie je zname uz z cias plaziem, kde sa obraz mierne posuval tam a spat. Plazmy sa vypalovali podstatne rychlejsie ako OLED. Robil to aj moj Panak Viera spred 10tich rokov.
Odpovedať Známka: 7.7 Hodnotiť:
 

Ja sa tiež v živote mierne posúvam tam a späť, aby som nevyhorel.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

A vláda o tomto Tvojom posuve stále mlčí
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

a co to vyriesi? nakoniec bude vypalene miesto beztak vacsie.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ja si ho občas posuvam tam a späť, je to príjemné a odoporúčam
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Skus oslovit niekoho ineho a bude to este lepsie
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

To robis koly signalu?
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Vypalovanie AMOLED je krasne vidno ked si clovek pozrie telefony vystavene v obchode (napr. v Alze). Aj kvoli tomuto som prestal Samsungy kupovat - SGS2 aj SGS4 po 3/4 roku komplet vypalena domovska obrazovka, horna lista a ovladacie prvky Waze.
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

Na mojej s2 nemam nic vypalene ale je pravda, ze uz ju asi takmer 2 roky nepouzivam:D
Odpovedať Známka: -0.6 Hodnotiť:
 

2 roky??? :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na mojej S4 nie je nič vypálené a používam ju už 4-tý rok.
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Je jedno koľko rokov ju používaš. Ide o to akým spôsobom ju používaš. Keď budeš mesiac v kuse šoférovať kamión so zapnutým waze. Tak sa ti tam vypali statický user interface tej aplikácie. Softvérové tlačítka tak isto sú statické a svietia tam príliš dlho až sa vypalia do displeja. Preto existujú šetrice obrazoviek kde sa hýbu rôzne veci aby sa pixeli uvolnili zo statických picovin.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Ja mám 3 S4 mini, dve majú displej do žlta a jedna má hornú polovicu displeja o trošičku žltšiu ako spodnú. A je to vidno len na čistobielom podklade.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

Note 7 sa vypaloval aj v iných častiach telefónu. No čo, Samsung má rád HOT products.
Odpovedať Známka: 8.2 Hodnotiť:
 

To by sa ajfounu nemohlo stať.
Odpovedať Známka: -3.9 Hodnotiť:
 

Ale ved certifikaciu ci uz papieruodolnosti ci papieruvzdornosti podla prislusiacej IEC normy predsa mozu ziskat aj ine produkty a vyrobca ajfounu ju vyuzivat vobec nemusi.
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

Samozrejme, ze sa to vypaluje. Windows Phone to mal osetrene od zaciatku, Glance Screen sa pohyboval po displeji hore dole. Vo Windows 10 Mobile to akosi zabudli implementovat by default, az potom dodatocne. Ale nie na vsetkych modeloch sa GS hybe.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na staruckom CRT Philipse sa mi logo hybalo vplyvom zmeny svetelnej sceny. Nebolo to par pixelov ale hodne cm. Reklamacia neuznana a dovod "prirodzeny jav vplyvom dychania obrazovky". Plazma Panasonic bezi uz 8 rokov a ziaden posun vplyvom rozdielu svet. scen. Samsung ma mozno nieco podobne, ak je v Always On Display zapnuta napr. nejaka fotka tak tlacidlo bude inde ako pri digi hodinach.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

To čo tu trepeš? Aké dýchanie obrazovky? Ak je zdroj vn dostatočne silný, tak ani pri vysvietenej bielej sa obraz na CRT ani nepohol
SAMSUNGu vidno všade, aj na vlakových staniciach či výklad neuveriteľne vypálené, či inak zničené displeje, že človek až žasne, že ako je to možné...

Normálny človek sa veľkým oblúkom vyhne zobrazovadlám od SAMSUNgu a radšej aj všetkej ich elektroniky, vrátane akejkoľvek súčiastky, ktorú SAMSUNG vyrobil.
A teraz celkom vážne. Toto pravidlo sa mi už tisíce krát iba a len potvrdilo a že nepoužívam nikde nič od SAMSUNGu je len
dobre. Keď vidím tie spotvorené polovodiče s pochybnými parametrami...
Odpovedať Známka: -0.7 Hodnotiť:
 

Dal som ti mínus za tvoju úbohosť.
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

Dal som mu plus za to, že má pravdu a dostal neprávom mínus. Tebe som dal mínus za to, že si kokot.
Odpovedať Známka: -2.6 Hodnotiť:
 

Ale ved ze priekazne tiez v SAMSUNGu za pasom nemontuje kable nemusi nutne znamenat, ani ze dal nepravom a ani ze je.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ja som ti dal plus za to ze jemu si dal minus a jemu dam minus lebo vyssie dal minus a autorovi plus lebo ten pod nim mu dal minus.
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Nezabudnúť na plus pre dokonalé VN. Majiteľ Filipsu také šťastie nemal.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Som rád, že mnohým dochádza, že Samsung je jedna z najsvinskejších firiem na svete. Tie problémy čo majú sú iba začiatok ich konca za svinstvá, ktoré cielene robia. Zachvíľu bude Samsung vo vážnych problémoch, tým som si istý.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Mam plazmu od Panasonic cca 4-5 rokov staru a tam je to riesene posunom ale nie celeho obrazu ale takym akoby sumom, kde zblizka vidis ze okolite pixely sa menia, preblikavaju, co uz z 1 metra nie je vidno a takisto pri niekolko minutovom statickom obraze sa automaticky znizi jas na absolutne minimum.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A vyzera ze je to poriesene dobre, pretoze nemam vypalene absolutne nic, obraz je ako novy, ziadne logo tv stanice, proste nic.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano, CRT obrazovky dychali alebo pumpovali, alebo ako sa to nazyvalo. Nie vsetky, ale niektore roztahovali obraz podla celkoveho jasu obrazu. Ked to bolo cierne, tak to bolo mensie, len co sa zmenil jas sceny prudko nahor, roztiahlo to obraz v x aj y osi. Robili to televizory aj pocitacove monitory, hlavne tie starsie, monochromaticke (cierno-biele). Ako sa technika zlepsovala, pouzitie korekcie cez spätnu väzbu to eliminovalo. Tak a teraz hura stlacajte minusky.
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Nie nerobili.
Tie kvalitnejšie určite nie!!!
Neploďte tu dookola hlúposti. Bolo to len a LEN kvalitou vn vo vnútri CRT zariadenia. Ničím iným.
Nepatrilo to k ničomu, iba nekvalita tej konkrétnej výrobnej série - návrhu.
CRT má na roky vopred kvalitnejší obraz, aspoň prirodzenejší pre oči, než nejaké posrané LCD/LED/OLED!
Odpovedať Známka: -3.8 Hodnotiť:
 

Ako som uviedol, robili to niektore, hlavne starsie. Robil to napriklad nas televizor Tesla, na ktorom sa prepinali programy tlacidlom UHF-VHF. Nakolko boli v eteri dva programy, jednicka na VHF a dvojka na UHF, tak to stacilo. Robil to aj moj prvy monitor, ktory vdaka vtedy bezne pouzivanemu pomalemu fosforu vytvaral za pohybujucimi objektami efektne stopy. A co sa tyka kvality CRT vs LCD, je to podobne ako vinyl vs CD alebo analog TV vysielanie vs digital. Neverending story.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Netrep prosím... Vôbec to nie je tým, či to je staršie, či novšie.
Ak mal CRT monitor či televízor kvalitný zdroj vn vnútri, obraz sa ani nepohol. A už vôbec nie u televízora. Tie mali pomerne silné vn zdroje.
Neviem čo tu spletáš platne a CD. Oboje hrá kvalitne.
Ale PC nehrá prakticky vôbec. PC je hluché a nemá zvuk.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Koľko televízorov si v živote videl? Moja skúsenosť je, že to robil skoro každý.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ide o to, či uvažujeme dýchaním aj posun o 1-2 mm na 66cm uhlopriečku u TV. Asi stovku CRT monitorov, ďalších 65 som ich rozobral. Asi desiatky TV.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

je mytus. Dialo sa to na prvych modeloch plaziem a staruckych crt a to iba na predajniach, kde bol zobrazeny staticky obraz alebo tv program s logom, prip. bieel pruhy. Den co den, od rano do vecera, cely rok.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

V nemecku v jednom závode mali na údržbe crt,ktoré zobrazovalo vždy ten istý obraz a keď som si ho raz zblízka pozrel,tak som zostal stáť s otvorenými ústami.Ten monitor totiž nebol zapnutý.

Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Takých bolo aj v bankách...
Odpovedať Známka: 8.7 Hodnotiť:
 

To iste poznám z firmy, ale s LCD displejom. ked necháš 24/7 ten jeden rámček tak sa vypáli aj na LCD tv
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Nie v tom zavode na pulovre vo Francuzku? V takej IP69 skrinke so stitkom mon. aliza?
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Plus za pobavenie.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Mínus za trápnosť.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Arkus kotangens za invokáciu nesúrodých hodnotení.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

bezne maju dohladove kamerove crt, plazmy aj lcd vypalenu mrezu. Plazma a CRT sa vypali luminofor a u LCD sa spomalia krystali.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

To mi pripomina T602 vypalene na crt lel
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Treba si dat pozor na otvorene usta lebo ti do nich niekto moze vsunut ud! Napr. Casnik! Teras rbia v podnikoch BA cicina do piva chalenge!
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

LCD to ma tiez, na letiskach bezne. Samozrejme nue su take haklive ako plazmy ;) inak toto je dobre ze sa to posuva a clovek si to ani nevsimne
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:

Pridať komentár