neprihlásený Piatok, 10. januára 2025, dnes má meniny Dáša
AMD obvinená zo zavádzania o počte jadier vo svojich CPU

Značky: AMDCPU

DSL.sk, 9.11.2015


Výrazne menší z dvoch výrobcov x86 procesorov, spoločnosť AMD, bola na konci októbra v Kalifornii zažalovaná za údajné zavádzanie o parametroch jej procesorov.

Upozornil na to Legal Newsline.

Jadrom žaloby je hlavná x86 procesorovaná architektúra AMD od roku 2011, Bulldozer. Bulldozer CPU sa skladajú z tzv. modulov, pričom modul má jednu jednotku pre dekódovanie inštrukcií, jednu L2 cache pamäť, jednu FPU jednotku pre výpočty s číslami v pohyblivej rádovej čiarke a dve jednotky pre celočíselné výpočty.

Jeden modul dokáže spracovávať naraz dve inštrukcie, ale nie nezávisle vo všetkých scenároch. Funkčne sa nachádza medzi jedným a dvomi jadrami, respektíve aj nad jedným jadrom s podporou Hyper-Treadingu ako v Intel procesoroch schopným tiež v niektorých scenároch naraz vykonávať dve inštrukcie.

AMD ale pri popise svojich procesorov označovala jeden modul za dve jadrá a modely so štyrmi modulmi za osemjadrové procesory. Ich výkon sa rádovo pohyboval ale na úrovni štvorjadrových procesorov Intelu respektíve za vyššími modelmi aj zaostával.

Jeden zo zákazníkov tak AMD obvinil zo zavádzania kvôli uvádzaniu ôsmich jadier, keďže procesory spoločnosti nedokážu vykonávať naraz nezávisle osem inštrukcií. Po AMD požaduje náhradu škody, pričom pre žalobu žiada štatút hromadnej žaloby.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Nový radič umožní rýchlejšie a výrazne väčšie SSD pre PCI Express 5.0
Ďalší let výrazne upgradnutej Starship sa má uskutočniť v pondelok
Prehrávač videa VLC podporuje generovanie titulkov pomocou AI
Uvedený Raspberry Pi 5 s až 16 GB RAM
Japonci vypustili do vesmíru prvý satelit z dreva
Štát potvrdil rozsiahly útok na kataster, zostáva nefunkčný
DisplayPort bude mať novú verziu, umožní monitor pripojiť oveľa dlhším káblom
Priestupný rok 2024 spôsobil na konci roka vážny problém satelitom
Uvedený nový Snapdragon X pre lacnejšie PC a prvé mini desktopy s týmito CPU
Kataster vôbec nefunguje ani dnes, úrad príčiny stále nevysvetlil


Diskusia:
                               
 

Je to zasa americký blb čo chce zarobiť na súdoch.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Ale aspoň u nich funguje súdnictvo, tu sa kradne ďalej...
Odpovedať Známka: 5.9 Hodnotiť:
 

Si zabil, ze funguje :D
Odpovedať Známka: -2.1 Hodnotiť:
 

Nezabil, funguje.
Funguje tka, ako su nastavene zakony kdezto u nas su zakony nastavene a sudnictvo nefunguje
Odpovedať Známka: 6.6 Hodnotiť:
 

Pozeras prilis vela americkych filmov. V skutocnosti sa tam robia prietahy na sudoch este viac ako u nas. Ako priklad si pozri, kolko rokov sa napr. Apple so Samsungom sudia za 1 patent. A nie je to ani zdaleka ojedinely pripad. To, co vidis vo filmoch, ze niekto nieco spacha a na druhy den ho hned odsudia, je len idylka, ktorou nas masiruju, a ma velmi daleko od skutocnosti.
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

Americke filmy pozeram, su celkom ok :)

No, dal si ako priklad sud medzi nadnarodnymi spolocnostami, ktore krmia pravnikov celkom slusne a prietahy su tu normalne, pri tom kvante informacii.

Poznam system v US aj z prvej ruky, resp. z druhej ak mam byt upirmny a kolega mal sud aj za stopku, kedze to bola jeho tretia.
Takisto za mocenie na verejnosti pripadne za alkohol za volantom.

Nemusi to mat suvis hned so zatvorenim, ale jednoducho mas sud, priznas/nepriznas sa a podla toho sa situacia odvija dalej.
Sud v tomto pripade trva asi 30 minut.

Nevravim, ze prietahy neexistuju, ale pre normalneho cloveka to funguje presne ako pisem
Odpovedať Známka: 4.1 Hodnotiť:
 

Nie pre normalneho cloveka. Chcel si napisat pre bezneho cloveka. A este ty uvadzas uplne bezne (priestupkove) situacie, za ktore sa u nas rovno vystavuje pokuta (nezabija sa cas sudami) a len ak si myslis, ze si nevinny, tak mas moznost sa dlhodobo s malou sancou sudit (v USA celkom dobru sancu mas).

No u komplikovanejsich tr. cinov, priestupkov u financne zabezpecenejsich obyvatelov je sudnictvo rovnako nafigu ako tu. Problem este vidim v tom, ze v USA sa sudia aj za uplne jednoduche banalne a logicky vysvetlitelne veci. Co je len vyhadzovanie penazi do vzduchu. U nas sa naplanuje rozrezat ovcu na polovicu a v USA ju koli dlhym sudnym prietahom zazaluju, ze zomrela na starobu skor nez vyniesli rozsudok o rozdeleni ovce na neparny pocet casti (pravnik chce tiez).
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Ale prave vdaka tomu pravnemu systemu, aj pri tych jednoduchych "vysvetlitelnych" veciach to mas pravne dokumentovane.
Ludia totizto radi "zabudaju" a vysvetluju ci veci tak, ako im to pride v hod.

Pokutu zaplatit musis + krmis sud poplatkami za spravne konanie.
Aj to je urcita forma prevencie - ked vies ze ti hrozi vacsie riziko tak si davas vacsi pozor.
Ak nie, tak si proste hlupy
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

To je pravda co pises. No aj tak to ma kontroverzny dopad. Kedze obcan ma svoje zakladne prava, ktorym este ako tak rozumie, tak potom sa dozaduje u komplikovanych veci aj takych hlupych dodatkov, ze kelimok s horucou kavou musi byt oznaceny "HOT", ze v mikrovlnke sa nesusia domace zvierata, alebo ze plastovy obal sladkosti sa nekonzumuje.

Sposobuje to znizenie logiky pod uroven zakona a motivuje ludi zostat sprostymi (ved na to maju inteligentnych pravnikov).
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme, suhlasim.
Ale tak, v skratke ako inteligentnemu jedincovi sa mi fakt neoplati pozastavovat sa nad takymito chujovinami.
Jednoducho, takyto odpad tu bude vzdy, nic nefunguje na 100 percent

Cela ta tema bola len na margo toho, ake je to nafuknute a ako to nefunguje.

Nafuknute to je, ale fungovat to takisto funguje
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no ta amerika zas nieje az taka zla, obcas sa tam niekto postriela ale zas ked zoberieme ze len nejake dva mesta maju viac obyvatelov nez SK tak to nieje az take strasne, staci len zapnut nasu tv a mate hned kroniku mrtvol :). Na to aka je velka a pocet obyvatelov je to ok. Co sa tyka sudnictva :) no u nas este som nepocul ze by niekto vysudil z nejakou vacsou spolocnostou nejakych 400 k eur, myslim obycajny clovek vs velka firma ako napr coca cola kde majitelka obchodu sa mi zda okolo mega dolarov vyhrala na sude. u nas neexistuje, a kedze oni maju aj poroty to je super, pretoze sudca nemoze rozhodnut kto kolko da alebo znamosti. v amerike slavna osobnost porusi zakon a uz je v chladku tu ani ked niekoho zrazia a zabiju nejdu ani na den do vezenia.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ale ani porota nie je zarukou nestrannosti a objektivnosti. prave porota sposobuje to, ze v pripade jedinec vs. velka spolocnost vyhrava jedinec, lebo ludia prirodzene nemaju radi velke spolocnosti a vzdy sa priklonia na stranu jedinca.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ja netvrdim ze je zarukou nestrannosti, ale zas pozry sa tu u nas aku mas tu zaruku od sudcu? Vsetci politici a je mi jedno ktory, vsetci do jedneho su banda hajzlikov, tvrdia ze korupcia v sudnictve atd, ale ani jeden nebol odsudeny cize mi skor pride ako by im tento stav vyhovoval. Co sa inak clanku týka, ja neviem ale furt niekto ma problem ci uz automobilka ze zavadza alebo teraz amd, ono aj tak si myslim ze to nespravy nic, pretoze furt ludia budu kupovat amd a nic na tom nezmenia take reci. Kazda znacka uz bola ociernena, si pametam ked Grafiky od nvidie boli zvyhodnene na 3dmark mali viac bodov. Furt sa niekde nieco stane ale kto ma rad intel bude ho kupovat ak je spokojny a to iste platiaj u amd. To je skor problem ze kto bude mat prospech s takychto sprav.
Odpovedať Hodnotiť:
 

1. netreba veriť všetkomu čo sa šíri na internete (veľká časť "úspešných" súdnych sporov z USA a vysúdených miliónov je len HOAX

2. aj ked porota prisudi náhradu škody v obrovskej čiastke - americká verzia odvolacieho súdu má právo tú sumu znížiť (aj zvýšiť) alebo nepriznať - čo sa vo vačšine prípadov stane a zo 100 mil.$ je po odvolaní 10.000,-

3. väčšina spoločností ktoré si uvedomujú (lebo maju pravnikov ktorí im to povedia) že majú zodpovednosť a niečo musia zaplatiť to NIKDY nenechajú prejsť súdnym procesom - lebo následne by to rozhodnutie bolo použité ako predsedens (aj u nás) a skoro VŽDY sa dohodnú mimosúdne (preto sa o tom nevie - lebo zároveň si v dohode upravia mlčanlivosť)
Odpovedať Hodnotiť:
 

porota nerozhoduje o odskodnom, porota rozhoduje vina/nevina, ano/nie, 1/0, suhlasim/nesuhlasim. o vyske trestu uz rozhoduje sudca.
Odpovedať Hodnotiť:
 

porota rozhoduje ANO/NIE o výške škody ktorú žiada navrhovateľ

hlavne porota v USA rozhoduje vzdy len o otazkach sudcu (ktorých formulácia je dolezita) - nikdy nie o navrhu navrhovateľ/prokurátora v celku ako u nas

Odpovedať Hodnotiť:
 

Nakoľko však neexistuje právny subjekt schopný formulovať otázku, na ktorej jednoznačnosti by sa dokázali zhodnúť učastníci tunajších diskusií, podľa amerického práva je každý ich vnímavý čitateľ preukázateľne neodsúditeľný.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Mne sa takto zhnusil Števko poSkrúcaný a ten biely mužík Baluda. Však viete o kom je reč. Ako hnusne sa Ťevko zachoval v Považskej Bystrici... A nič.
Kľudne sa nám vyškiera do ksychtu.
Ešte by sme tu mali všetky opice, najmä Gorily, pozatvárať do basy s nútenými prácami aby si aspoň čosi zarobili na pobyt vo väzení...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ja ti neviem... taky sudca Dred rozdava rozsudky napockanie
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

u nas si to znova a znova volia obcania vo volbach - cize u nas je vsetko v poriadku.
Odpovedať Známka: 7.0 Hodnotiť:
 

Podobný komentár som už niekde čítal...
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Me dull. You smart. That's just what I nedede.
Odpovedať Hodnotiť:
 

A hlavne sa tu likvidujú a šikanujú sudcovia, ktorí poukazujú na chyby systému.

Ako napríklad JUDr. Štefana Harabina.
(V zahraničí by bol uznávaný ako Baltasar Garzón.)

Namiesto toho, aby právnymi prostriedkami napravili zákony – veď majú na to väčšinu v národnej rade – tak idú pochybnými prostriedkami zastrašovať tých, ktorí si len dovolili poukázať ne chyby systému.

Jeho protivníci mu pritom intelektuálne nesiahajú ani po členky, čo len potvrdzujú tým, že sa správajú ako tupí mafiáni, ktorí s ním síce nemôžu vyhrať spor, ale stále môžu zobrať do rúk bejzbolové pálky a ísť mu rozbiť okná.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Potom nečudo, že si Glváč môže byť istý, že za 2-krát predražený nákup svojich „vrtuľníkových spôsobilostí“ svojich náprotivkov z Fashingtonu nepôjde do basy.
V takomto ovzduší Kaliňákovho policajného štátu bude súdnictvo ešte viac zahnívať... a najväčšími obeťami budeme my, pretože JUDr. Harabin sa zahojí na ESĽP – ale Kaliňákova mafia za svoju spupnosť platiť nebude, na to sa zase budeme musieť poskladať my – teda tí, ktorým Kaliňákovi pandúri skáču po hlavách. A to doslova.

A to všetko preto, aby Robert Kaliňák mohol zostať neobmedzeným pánom polície, ktorý môže celému národu drzo tvrdiť do očí, že je úplne „korektné“, ak tlupa policajtov kope do človeka ležiaceho na zemi a podobne.

Odpovedať Hodnotiť:
 

je to blb, ale ma 100% pravdu.
Odpovedať Známka: 8.4 Hodnotiť:
 

A preco nezaloval Intel v case uvedenia P4 HT? Ved tam mu tiez v task manageri zobrazovalo 2 CPU(jadra), pricom fyzicky je to len 1. A tiez Ht nevie vykonavat 2 instrukcie naraz vzdy alebo aspon furt.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

pretoze intel netvrdil o tych procesoroch, ze su dvojjadrove
Odpovedať Známka: 9.5 Hodnotiť:
 

A v smrtphonoch sa tiez uvadza 8 jadro, pricom ide len o 4 full + 4 usporne jadro. Ale nikdy nebezi vsetkych 8 !
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Úžasná logika. Vlastne iba slimáky nemajú zbytočné nohy.
Odpovedať Známka: 6.8 Hodnotiť:
 

Spravne ma byt.... Iba slimak ma jednu potrebnu nohy a nema ostatne zbytocne nohy.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Ani omylom. Každý môj príspevok obsahuje práve jednu nesprávnosť.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Inshtigs like this liven things up around here.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dobry postreh! Pockajme ako dopadne ten sud proti AMD a ak by to prehralo, mozeme urobit hromadnu zalobu na vyrobcov mobilov :)
Naco robit, staci zarobit...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A my sme boli koľko krát udaní susedom, a pri tom to nebol nejaký americký dedo, ale náš komunistický dedo, čo sa nudil a chcel len voľačo, za naše náklady. A mal, aby držal hubu. Iný spôsob ho nenapadol, iba to bachnúť na súd. Udavačstvo nie je len Amerika.
Odpovedať Hodnotiť:
 

To je nieco dost ine. Bezne sa to uvadza ako 4 jadro LittleBig a casto to byvaju 4jadra ARM53 a 4 jadra ARM57 a este na roznch taktoch. Skor trochu zavadzajuce je udavane frekvencie CPU. To co pri dnenych cpu uvadza intel ale asi aj amd je skor idealna frekvencia. Realne aj tak to cpu je podtaktovane koli spotrebe lebo sa aj tak flaka. A zasa ak je potrebny vykon tak sa mierne pretaktuje (podla zataze jadier).
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

staci ak si vypnes intel speedstep a procesor ti stale pobezi na tej tvojej "idealnej" frekvencii. takze tu sa zavadzanie nedeje.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Preto aj pisem ze 4+4 LittleBig nieje zavadzanie tak isto ako Intel SpeedStep ale z urciteho pohladu by sa to tiez dalo spochybnovat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ty si asi neni velky kamarat s BIOS-om, co ? A mozno by stacilo aj v sprave napajania zvolit moznost "Vysoky vykon" ;)
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

dnes vladne UEFI, a nie 30 rocny BIOS
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

A v tom je aký rozdiel? Veď je to to isté, či?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pretoze tu ide o to ako to AMD prezentovalo, a je fakt ze koli marketingu sa AMD casto chvastalo ze ma 8 jadrove CPU a niekde pod ciarov krpatymi pismenami bolo napisane ze to ale niesu plnohodnotne jadra. Intel ma pri HT procesoroch jasne napisane ze je to 4 jadro s HT a tak isto mal dost dlhu masirku o tom co je HT, ze to nieje plnohnodnotna nahrada jadra ale zasa ze to v urcitych situaciach urychli vypocty a zvecsi vykon. To ze MS to v task manageri zobrazuje ako full jadro to je zalezitost MS a Windows.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

ht vidi ako dve jadra aj linux a je to logicke, pretoze pri ht je zdvojeny subor registrov architektury, cize "viditelny" stav procesora. Preto os vidi ten cpu ako dvojjadrovy a musi mat pre hyperthreading specialne naprogramovanu podporu.
OS bez podpory ht (napriklad windows 2000) by to videl ako standardny viacjadrovy cpu a nemal by problem priradit dvom virtualnym hyperjadram dva nezavisle procesy pricom by ine jadro nechal volne.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

jj.

inak, ako to dopadlo s amd vypoctovymi jadrami? ich 12 jadrove cpu budu tiez brane ako ojeb, alebo to vycka do dalsieho sudu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Potom je potrebne zazalovat Windowz! Sak do riti prostriedkami Windowzu, taskmanagera (furt su tam 4 chlieviky na jadra) ci v ovladacom paneli v devicemanageri (furt su tam vymenovane 4 jadra) absolutne nezistim, ze je to 2-jadro s HT, alebo 4-jadro bez HT !!!!!!!!!!!
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

picovina, pusti toto a zistis:

WmiObject -class win32_processor -Property Name, NumberOfCores, NumberOfLogicalProcessors | Format-List -Property Name, NumberOfCores, NumberOfLogicalProcessors

ziadny problem :o)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

DALEJ by ma zaujimalo kto a kedy zalazuje dementny OS Wokna/Windowz, ktory si uz takmer dve dekady (od 1998) zobrazuje zle jednotky kapacity a vysledok je len zaloba na vyrobcu HDD Seagate cca spred 1,5 dekady, lebo ich novucicky 80 GB model (s kapacitou 80 miliard, cili 80 000 000 000 bajtov + par desiatok MB ako bohus vyrobcu) Wokienka rozpoznali ako cca 74,5 G(i)B. Cely clanok o binarno-dekadickom bordeli, ktory vznikol na moj popud je tu: http://goo.gl/ISVk7 ... Je absolutne nutne citat aj diskusiu !!!
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

picovina.

windows zobrazuje dobre. GB je gigabyte, cili dekadicky 10^09.
zalovat by mohli, keby oznacoval GiB a ratal 10^09 namiesto 2^30, teda stylom AMD - vodu kazu, vino piju :o)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Problem je na strane vyrobcov, lebo pouzivaju ten ich nezmyselny prevod 1 GB = 1000 MB. Spravne je ten binarny prevod 1 GB = 1024 MB a tak dalej pri dalsich nasobkoch, a tento prevod pouziva Windows aj Linux pokial viem. Cize Win ukazuje spravne, to vyrobca oznacuje nespravne kapacitu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak do riti ked pocitam binarne a chcem by strasne IT informatický, tak pouzivam binarne prefixy. Ked som si uz konecne uvedmonil ze to dnes v roku 2015 nie je absolutne nutne, tak pocitam kapacity dekadicky a nie binarne - lebo lame BFU je uplne ukradnute ze PC funguje na von-Newmanovom principe a Boolovej algebre a teda binarnej sustave a kedze bezprostredne sa s tym takmer nikdy nestretne, kedze vacsina pamatovych medii o ktore lame BFU v prvom rade ide, ma kapacitu myslenu dekadicky, len autori majoritneho OS na planete si to akosi este nevsimli. A taky 3 TB disk ako 2,72 T(i)B a 8 TB disk ako 7,28 T(i)B... fuuuha kde sa mi podelo 720 GB?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Dalsia samostatna kapitola na 100 riadkov je preznacovanie modelovych rad najme u vyrobcov GPU. Tych kto kedy zazaluje? Tomu hovorim zavadzanie !!!!!!!!!!!!!!!!

Dalsia samostatna kapitola na 200 riadkov je totalne deformacia a posunutie trhu s obchodnymi znackami Intelu Ci7-Ci5-Ci3-Pentium-Celeron-Atom. Kto ich kedy zazaluje? Kto to kedy videl predavat 4-jadrovy novsi Atom ako 4-jadrove Pentium do riti? Ked vsetky Pentia boli vzdy odvodene od uplne inej achiterktiry ako Atom, konkretne ako okresane Ci3 !?
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

radsej nie, to by amd skrachovalo - vid 3xx :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Well put, sir, well put. I'll cealirnty make note of that.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ta formulacia s "dvoma instrukciami naraz" nie je zrovna najstastnejsia.
Intel haswell a vyssie dokazu stabilne naraz spracovat 6 instrukcii (samozrejme nie lubovolnych), starsie cpu od core2 5 instrukcii, pricom pri hyperthreadingu dostava kazde vlakno instrukcny dekoder v kazdom druhom cykle, takze teoreticky 3 instrukcie za cyklus, ale kedze tam moze byt vacsia nezavislost instrukcii ako pri jednom vlakne, tak sa da pri hyperthreadingu dosiahnut vyssi vykon.
AMD dekoder zdielany v jednom module dokaze dekodovat 4 instrukcie za takt, pri behu dvoch vlakien v jednom module sa tiez strieda v jednotlivych cykloch a kazde vlakno ma 2 instrukcie za takt. Toto je prave ten problem, preco na AMD bulldozer procesoroch ziadny paralelny algoritmus nedokaze skalovat linearne s poctom "jadier", pretoze zdielany dekoder zacne byt uzke hrdlo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Tuto "nestastnu" architekturu zdiela aj Vishera?
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

od generacie steamroller amd pridalo druhy dekoder, ale code fetch unit je stale zdielany a pri vyuziti oboma vlaknami je uzke hrdlo.
toto pomohlo vyriesit iba problem ak ma jedno vlakno nejaku komplikovanu instrukciu, ktora predtym na niekolko cyklov zablokovala dekoder pre obe vlakna. Od steamrollera takato instrukcia zablokuje iba jedno vlakno bez vplyvu na druhe.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Superbly ilnmnilatiug data here, thanks!
Odpovedať Hodnotiť:
 

V súvislosti s angloamerickým právom a našim právnym poriadkom je potrebné poukázať na rozdiel medzi hromadnou žalobou podľa slovenského práva = 10 žalôb v rovnakej (obdobnej) veci ktore je mozne spojit do jedneho konania voci rovnakej osobe - nárok z rozsudku vznikne len tomu kto je stranou sporu

a status hromadnej žaloby podľa angloamerického systému, ktorý znamená že výsledok sporu jedného človeka sa bude vzťahovať na všetkých ktorých by sa to mohlo dotknúť aj bez toho aby podali žalobu ale boli súčasťou sporu a sporová strana
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Pamatate sa na tie 3 jadrove CPU ktorym sa dalo odomknut 4 jadro? Na tie sa nikto nestazuje, ze klamali s poctom jadier? ^^
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

to boli normalne 4-jadrove, ktore ale nepresli zatazovymi testami, tak jednoducho jedno jadro uzamkli, a predavali ako 3-jadrove, ved ich nebudu vyhadzovat, nie?
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

ale prave v tomto pripade ide o to, ze iste percento procesorov boli normalne 4 jadrove funkcne procesory s vypnutym jadrom. Preto po ich modifikacii sa dalo z 3jadroveho urobit funkcne 4jadrove.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ako boli funkcne, ale len do urcitej miery, kym sa neprekrocila..., ved preto aj zakaznik odomknutim stracal zaruku, keby boli vsetky jadra natolko funkcne, aby presli testami, tak by sa predavali ako 4-jadro - ved vyssia marza, nie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

relativne nie. Dajme tomu, ze na uvedenie rady procesora potrebujes 1000 kusov (velmi zle cislo, ale pre ilustraciu). Ak mas menej ako 1000 kusov, tak sa ti neoplati uvadzat novu radu procesorov. A teraz trh zareaguje pozitivne a pyta 1500 kusov danych procesorov. Co spravis? povies trhu ze sorry nemame. Alebo zoberies inu radu, ktora sa ti az tak nepredava a prerobis ich na tu ziadanu radu? Hm? B je spravne ;)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie, nie je... ani jedno, ani druhe.

nah, ak si uz nieco vyrobil, potrebujes/chces to predat, aby sa ti aspon pokryli naklady.
vid. napr. intel i5-5675c a i7-5775c - mrte nedostatkovy tovar, ktory bol pravdepodobne zaradeny ako testovaci produkt na linke /na testovanie vyrobitelnosti/. po odladeni linky im pravdepodobne ostalo niekolko par ok kusov, ktore mohli
a/vyradit a vysrotovat /napr. podozrenie na defektne suciastky/, resp. pouzit na rozne destruktivne skusky/
b/pokusit sa predat na ciastocne pokrytie nakladov /pre specificky trh/

k tomu druhemu - normalne nakopnes linku a zrobis dalsich 500 ks + planovane nepodarky + rezerva na nd... ak mas kapacity, pretypovat komplet linku /najma ak je stavana na siroke portfolio produktov/ je zalezitost maximalne pol pracovnej zmeny...
Odpovedať Hodnotiť:
 

objektivne sa neda "nakopnut linka a spravit 500 kusov" procesora daneho. Procesory sa robia tak, ze spravis procesor, potom ho das na testy a az potom zbadas co to je zac. Takze ak mas DOKONALE odladenu vyrobu, vsetky procesory su cojaviem FX 8350. Take ale neexistuje, lebo x kusov zbehne len ako 8320, y kusov ako 8300 z kusov ako 9590 a t kusov musis uzamknut moduly na 6kovu radu. A proste ked potrebujes akurat 20 tisic fx6300 a nemas ich tolko, tak pozatvaras moduly aj na funkcnych 8350. Lebo vyrobna cena kazdeho toho cpu je UPLNE ROVNAKA.
Odpovedať Hodnotiť:
 

nah, nakopnut linku nikdy nebol problem... totizto pri kazdej linke riesis oee. pri vypocte maximalnej praktickej zatazitelnosti linky si vacsinou zvazujes aj priestor na eventualne prestoje a nepredvidane udalosti. holt a toto je priestor, kde sa daju (docasne a nudzovo) nasekat extra kusy.

a keby sa aj nedali, potom sa na urovni vedenia riesi statistika a spravanie spotrebitela. holt, v pripade nedostatku fx-6300 /imho jedineho konkurencie schopneho fx procaku od amd/ je na zvazeni, do coho potencionalni zakaznici pojdu. ak je vysoka pravdepodobnost, ze 8320 /ziskovejsia rada/, tak ti nedostatok nevadi.

ak hrozi, ze pojdu ku konkurencii, a cele je to uplne v pici, tak az potom zufala situacia pozaduje zufale riesenia :D
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

AMD musí existovať, lebo by sme kupovali Intel atomy do socketov za ceny i5.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

to sa deje uz dnes napriek existencii AMD. Atomy prezlecene za pentia, i3ky slabsie ako pred "par rokmi" dvojjadrove i5 a i7... K11 alias buldozer je najvacsia katastrofa v dejinach x86.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

pozor, moderne atomy maju blizsie k xeonom ako ku starym atomom. plus atomy maju svoje znacenie podobne ako zvysok intel portfolia :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

existovat ano, ale nic nekupovat :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tie procesory majú realne 8 jadier, a však niektore časti majú 2 jadrá spoločné...

"The FX-8120/8150 both have a full 8 cores, however the resources with the least demand on them were reduced in number and became shared resources between 2 cores."
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie, nie su.

dve jadra sa daju graficky znazornit ako:
II
dve amd jadra zase ako:
Y

co uz aj slepy vidi, ze nie je to iste.
Odpovedať Hodnotiť:
 

dobra debata je na techpowerup.com
tam to odhalili uplne.
amd vlastne nic nedokazalo. nebyt toho slapnutia vedla ked intel produkoval p4. tak je vlastne na vrchole intel stale
zaumave ze im presla ta kupa ati , intelu by asi kupa nvidie nepresla, ale ukazuje sa ze amd ta kupa ati asi stala krk ))
amd je stale taky protekcny cerveny clen-)

Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

AMD povodne nechcelo kupit ATI ale nvidiu. Zo vsetkych moznych dovodov by to bolo byvalo lepsie riesenie, avsak stroskotalo to na tom, ze veduci nvidie chcel byt veduci AMD po fuzii. Teraz sa mozeme hadat, ci by to bolo/nebolo dobre riesenie, kazdopadne fuzia AMD/ATI neskutocne zadlzila a zabrzdila AMD (osobne som toho nazoru, ze dnes by AMD bolo silnejsie keby fuzovala s nvidiou). Intelu by za ziadnych ookolnosti nepresla fuzia s kymkolvek, lebo aj za najlepsich cias AMD drzali 75-80% trhu x86.
Odpovedať Hodnotiť:
 

aj to, aj peniaze...
nvidia bola v tej dobe ziva, konkurujuca firma (ci uz v consumer alebo aj profesional sfere, kde vacsina profi softu bezalo prave na ich rieseniach), kdezto ati bolo na pokraji krachu kvoli barazi patentovych sporov zo strany amd.

co sa tyka amd/ati alebo nvidia/amd combo... ci je lepsie jedno alebo druhe sa nikda nedozvieme. faktom je, ze amd drasticky zabrzdilo vyvoj grafik.
Odpovedať Hodnotiť:
 

kombo nvidia/AMD by bolo byvalo turbomega kombo, vid nforce dosky + K7,K8 a K10. To boli najsilnejsie roky AMD, nvidia s ich marketingom by ich bola dostala vysoko. Co sa tyka vyvoja grafik, tak AMD/ATI mali vzdy navrch, jedine zabrzdenie bolo v casoch HD 2***, ked top model 2900 bol "nepodarok" co ale bolo sposobene prechodom na unifikovane shadery o ktorych nviida este ani nesnivala + faktom ze ako prva takato grafika bol xenos pre xbox360 a ten mal hlavnu prioritu. Opravili to potom v 3*** rade, ked napr 3850 bola vyyyyyyborna karta strednej triedy...
Odpovedať Hodnotiť:
 

nah, nvidia robila nforce aj bez amd.
v com by ale nvidia amd dost pomohla by bolo vyhodit na komplet vedenie a nasadit tam sikovnych vizionarov. si zober, co vcil pretlacaju zeleni - neural networks, deep learning /zaujimave veci, ktore su, resp. budu prinasat tazke prachy/...
a co pretlaca amd? hbm, ktore ma lepsie a elegantnejsie dotiahnuty napr. intel, /128MB L4/? 200-300W apu?

ps: 3850 prisla prilis neskoro (a bola predavana ako highend :D). v tej dobe mala nvidia nejaky ten piatok vonku 8800gtx, na ktoru sa chytala az mozna tak 4770 alebo 4850...
amd/ati tiez pokulhavalo trosku v ovladacoch, dost ludia na ne nadavali. /co sa velmi nezmenilo ani dodnes. kvoli tomu amd aj meni meno catalyst na crimson/
ked si dobre spominam, este donedavna bola prave 8800 povazovana za minimum na hranie /a to ma ta karta dobrych 9-10 rokov :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Júj, kdeže, nVidia by bola bývala bez AMD úplne stratená v oblasti čipových sád.

Tuším iba raz ich takto „našili“ aj na intel...
Pravdaže, tých radov bolo síce viacej, ale všetky boli len na FSB. Na QPI im už Intel odoprel licenciu.
Na druhej strane, po pätici pre LGA 1366 (X58 – Tylersburg) už ani žiadne čipové sady v podstate ani neboli... Všetko podstatné už išlo do CPU. (Nvidia by bola mohla nanajvýš tak navrhovať južný mostík, severný už intely nemali.)


Odpovedať Hodnotiť:
 

Im starting to think to mylesf. Not only is Intel getting expensive, Sandy Bridge is sticking to quad core with no word of a six or eight core models. I cannot wait another year for an eight core CPU. AMD is supposed to release a 32nm Bulldozer CPU with eight cores in the first half of this year. Furthermore, I believe with this whole new architecture, AMD will not only have a faster CPU than Intel Sandy Bridge crap quad core CPU's and $1000 six core, but it will be cheaper.
Odpovedať Hodnotiť:
 

AMD radsej bude robit 8 jadrove procesory (ktore teda ani nie su 8 jadrove) s vykonom na jedno jadro ako single core intel atom, co mi je ako mrtvemu zlate zuby, ked multicore vie vyuzit mozno tak photoshop, namiesto toho, aby spravili poriadny 2 alebo 4 jadrovy CPU s poriadnym vykonom na kazde jadro.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

???
Ale mne originál je celé AMD aj s ATi úplne u riti aj o 2.5cm vyššie...
:-)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Procesory rodiny 15h vôbec nie sú zlé a vôbec nemajú zlú mikroarchitektúru.

Sú výkonné a majú rozumnú spotrebu.

Kto tomu neverí, nech si vyhľadá, akú spotrebu a tepelný výdaj majú intely na 32 nm! 130 W a podobne! A to sú navyše ešte intelovské watty!!
(Hoci tie AMD-čkovské sa s príchodom rodiny 15h tiež potichu zmenili.)

Inak porovnávate hrušky s jablkami.

A tí nenažraní trtkovia, ktorí to skúšajú s tou bezdôvodnou žalobou, by sa mali najprv naučiť, čo znamená „jadro“ a že jadro spravidla neznamená celok.

Že jadrá u rodiny 15h majú zdieľanú jednotku dekódovania inštrukcií medzi 2 jadrami, ešte stále neznamená, že tá jednotka nedekóduje inštrukcie pre *2 jadrá*.

Mikroarchitektúra procesorov rodiny 15h je navrhnutá a optimalizovaná pre servery a serverové záťaže.

Procesory rodiny 15h sú zrejme tým najlepším, čo sa dalo dosiahnuť na 32nm.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Aké sú to tie Intelovské watty?
To je nejaká špeciálna watta na zatepľovanie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Áno, trafil si to ako vždy – je to špeciálna watta do tvojej hlavy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

spotreba - ano, najma fx-9590, ktory so vsetkymi svojimi 220W nema ani len na par watove intelacke i5-ky :D

veda, vyskum - jasne, vsetci su hlupi, lebo nevedia, ze amd ma stroj, ktorym cestovalo v case a predalo pred 20 rokmi svoju cmt (module) technologiu firme nec, ktora ju potom uviedla pod menom cic... :D

x-jadro - ano, samozrejme, ludia su prilis hlupi na to, aby si dokazali uvedomit, ze aj ked amd jadra nedokazu samostatne fungovat, a maju zdielane iste veci, su to vlastne plnohodnotne jadra ako kazde ine. asi im jebe, ked si myslia, ze zdielanie fetch, decode, l1, l2 a fpu akymkolvek sposobom vadi celkovemu vykonu zariadenia... :D

servery - ano, a preto kazdy hromadne vymiena xeony a power8 za amd procaky. dokonca ludia vyhadzuju aj gpgpu do pice, lebo amd ma najlepsi pomer vykonu a spotreby v celom vesmire. :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Veď hovorím, že trepete sprostosti... a ani neviete čítať – nechápete napísaný text. :D

Načo sem pletieš FX-9590, ty mentálny retard?! Nože daj príklad nejakej „inteláckej i5“ na 32 nm, ktorá bude mať výpočtovým výkonom na AMD FX-9590! :D

Nie všetci sú hlúpi, len ty si z nich najhlúpejší. :D

Áno, niektorí sú príliš hlúpi, aby pochopili, že keď si vycucajú z prsta pojmy ako „plnohodnotné jadro“, tak že nie každý musí rovnako chápať ich bludné predstavy len preto, že si oni o nich myslia, že sú ako každé iné. :D

Vidíš – a zase trepeš sprostosti – nie každý hromadne vymieňa Xeony a Power8-ičky, ale tí, čo majú päticu G34, tak tí procesory vymieňajú.
Len niektorí ľudia na sedatívach sú zjavne príliš osprostení na to, aby o tom mali čo i len potuchy.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár