neprihlásený Pondelok, 27. mája 2024, dnes má meniny Iveta
Čipová továreň Toshiby bude kvôli zemetraseniu odstavená viac ako týždeň

Značky: čipyJaponsko

DSL.sk, 5.1.2024


Továreň na výrobu čipov spoločnosti Toshiba v Kaga v japonskej prefektúre Ishikawa bude kvôli pondelkovému zemetraseniu odstavená minimálne viac ako týždeň.

Spoločnosť totiž plánuje odštartovať výrobu 10. januára, zatiaľ ale iba čiastočne. Spoločnosť o tom informuje v aktualizácii stavu.

K zemetraseniu prišlo v pondelok 1. januára o 16:10 miestneho času v prefektúre Ishikawa, malo magnitúdu 7.6. Podľa informácií analytickej spoločnosti TrendForce v dôsledku zemetrasenia bola odstavená výroba vo viacerých továrňach na čipy a súvisiace produkty v prefektúre Ishikawa a tiež v susedných prefektúrach Toyama a Niigata.

Z tovární na výrobu čipov boli odstavené továrne Toshiby v Kaga a továrne TPSCo, spoločného podniku Tower a Nuvoton, v Uozu, Tomani a Arai. Aké všetky čipy vyrába Toshiba v tejto továrni nie je jasné.

Spoločnosť podľa aktuálneho oznámenia potvrdila, že všetci jej zamestnanci sú v poriadku a budovy nemajú žiadne poškodenie ovplyvňujúce obnovenie výroby. Spoločnosť ešte pokračuje v kontrole stavu jednotlivých výrobných liniek.

Odstavené boli tiež továrne vyrábajúce kremíkové pláty, z ktorých sa vyrábajú čipy. Ide o továrne spoločnosti Shin-Etsu v Naoetsu a spoločnosti GlobalWafers v Kitakanbara a Sekikawa.

Poškodenie sa podľa informácií zo začiatku týždňa vyhodnocovalo aj v továrňach spoločnosti Murata v Komatsu, Kanazawa a Toyoma vyrábajúcich zrejme MLCC, Micro Lead-frame Chip Carrier, komponenty pre elektrické prepojenie čipu s okolím.

Napriek odstaveniu výroby vo viacerých továrňach TrendForce neočakáva významnejší dopad odstávok na čipový priemysel, keď momentálne stále trvá v polovodičovom priemysle slabší dopyt, zároveň v aktuálnom ročnom období je pravidelne prirodzene nižší dopyt a tiež vzhľadom na existujúce zásoby komponentov. Navyše továrne na čipy sú navrhnuté aby vydržali určitú úroveň zemetrasenia a väčšina tovární je v oblastiach, kde bola sila zemetrasenia v rámci plánovanej tolerancie týchto tovární. Poškodenie by tak nemalo byť veľké a dopad by mal byť manažovateľný.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Na Slovensku tento rok vznikne ďalšia väčšia sieť balíkoboxov
O2 výrazne zdražuje denné dáta, označuje to za vylepšenie ponuky
Kapacita dodaných magnetických pások dosiahla nový rekord
Konkurent Starlinku od Amazonu dokončuje testy, prototypy satelitov ide zničiť v atmosfére
Vo vesmírnom Boeingu objavený opäť ďalší problém, aj tak má ale odštartovať o týždeň


inzerciaDiskusia:
                               
 

A co presunut vyrobu do tesly piestany? Vsk tu zemwtrasenia nie su.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A namiesto tych tovarni na cipy by tam mohli s tym castym zemetrasenim vyrabat betonove zmesi bez vzduchovych bybliniek..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Bubliniek som myslel.. resp. Panelarne by tam mohli mat.. to zemetrasenie by pekne utriaslo beton vo forme a aj tie roxory by tam boli super zaliate... Mohli by to vyvazat do celeho sveta..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

to aj mna napadlo, už dávno, dávnejšie..
proč sa také super ultra hi-tech výroby a fabriky neotvoria, neprovozujú aj tu, v strednej Europe, - žiadne zemetrasenia, tscunami, tornáda, atd..

..ale nás nikdo nikdy nepočúva, nepustí (ani len cez (/na!) tie "vrátnice, /recepcie..),..

^^stredná Europa, - resp.presnejšie, územie ^trojuholník /> zhruba BA - Trnva - Pieštany - Trenčín - Brno
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nejaký živnostník či eseróčka možno, ale akciovka nemúže ísť pri trojuholníku do podnikateľského rizika, že je určený bermudský priekazne nesprávne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Toš chyba
Odpovedať Hodnotiť:
 

nj, vidiš, kdybych se lýýýýp učyyyl,

som už mohol mít aj na 2 kávové whisky! heč! možno aj na 3! flašky


btw.zas dalšie zázračné baterie, avizované :

https://www.idnes.cz/ auto/zpravodajstvi/ volkswagen-elektrolyt-baterie -akumulator-powerco. A240105_120518 _automoto_fdv
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár