neprihlásený Nedeľa, 23. júna 2024, dnes má meniny Sidónia
Montane sa zatiaľ nepodarilo zakázať všetkým TikTok, zabránil tomu súd

Značky: smartfónyochrana súkromiaUSA

DSL.sk, 1.12.2023


Americkému štátu Montana sa nakoniec zatiaľ nepodarilo úspešne zakázať používanie aplikácie TikTok všetkým užívateľom v tomto štáte, keď zasiahol americký federálny súd a zastavil uplatnenie už schváleného zákona.

Štát Montana v prvej polovici roka prijal zákon celkovo zakazujúci používanie TikToku od čínskej spoločnosti ByteDance v tomto štáte, keď ho prijal parlament tohto štátu a následne podpísal guvernér. Zákon mal začať platiť od 1. januára 2024.

Zákon prišiel po vlne zákazov používania TikToku v rozličných štátnych inštitúciách z dôvodu obáv z množstva a typu zbieraných dát a súvisiacich bezpečnostných obáv. Guvernér v oznámení podpísania zákonu tvrdil, že pomocou TikToku čínska komunistická strana špehuje Američanov. Hoci existujú obavy z prístupu čínskeho štátu k dátam zbieraným aplikáciou TikTok, zneužívanie týchto dát čínskym štátom zrejme nebolo zatiaľ minimálne verejne preukázané.

Zákon v Montane zakazuje poskytovanie aplikácie v mobilných obchodoch s aplikáciami aj používanie TikToku užívateľmi. Zavádza aj pokuty pre firmy, ktoré budú zákon porušovať prevádzkou alebo sprístupňovaním aplikácie. Užívateľov aplikácie zákon netrestá a pokuty sa ich netýkajú.

Na Montanu následne podali žalobu viacerí používatelia TikToku a v máji aj prevádzkovateľ TikToku. Podľa žaloby prevádzkovateľa je zákon protiústavný a porušuje viaceré časti a princípy ústavy, okrem iného právo na slobodu prejavu a právo na spravodlivý proces.

Federálny súd vo štvrtok rozhodol v prospech prevádzkovateľa a vydal zatiaľ neodkladné opatrenie, ktorým zabraňuje začatiu uplatňovania zákona od 1. januára.

Podľa agentúry Reuters podľa sudcu zákon porušuje viacerými spôsobmi americkú ústavu a okrem iného porušuje právo na slobodu prejavu užívateľov a štát Montana ním prekročil svoje právomoci.

Zatiaľ ide ale iba o predbežné neodkladné opatrenie a nie definitívne rozhodnutie súdu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Odlet Boeingu z ISS bol pre problémy odložený na neurčito
Telekom zlepšil dáta pre dovolenkujúcich a cestovateľov, má použiteľné balíčky až pre 115 krajín
Amazon v balíkoch prestáva používať plastové vzduchové vankúše, v USA
Starlink začal ponúkať výrazne menšiu prenosnú satelitnú anténu
USA zakázali ruský antivírus, aj existujúcim užívateľom
TSMC zvažuje čipy vyrábať na oveľa väčších obdĺžnikových plátoch
Vláda podporí veľkú továreň na batérie až 214 miliónmi, budú sa tu vyrábať aj články
Orange na Prime zlepšuje dáta ale zdražuje SMS a ruší balík výhodný pre nenáročnú telemetriu
Android 15 vydaný v novej beta verzii, vývojári môžu testovať svoje aplikácie
Samsung by konečne mohol uviesť SSD pre PCI Express 5.0, registroval si nové mená


Diskusia:
                               
 

mali by ho zakazat vsade poznam par ludi ktory su na tom zavisli.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Čina plánuje vypustiť 13000 satelitov ako starlinku.
Takže TIK-TOK bude všade, v Ruskej časti Ázie, Severnom Mongolsku, Mongolsku aj v Indii. Najskôr bude zadarmo, a keď sa stanú od neho závislí tak budú všetci platiť.

Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Takže sa môžeme hrať na samostatnosť a nezávislosť.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nemozeme lebo nemam nic a nic nevyrabame :-D
Odpovedať Hodnotiť:
 

tolko druzic ide ekonomicky vyniest iba s opakovane pouzitelnymi raketami, take nema putler ani kim ani mao
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

V potemnelých kuloároch vedeckej obce sa už dlhšiu dobu poškuľuje po znovuzavedení lynčovacieho práva pri vnášaní ekonomických kvázi-argumentov do priekazne výsostne vedeckej diskusie.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Keď to bude chcieť čínska armáda, tak je jedno koľko to bude stáť.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vyhliadky nic moc.
Celkový dlh Číny vzrástol. Dosiahol vyše 40 biliónov dolárov. Čínsky realitný trh sa ženie do záhuby.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Typicky Slovenské, utešovať sa problémami druhých.
Slovensko na tom nikdy dobre nebolo, lebo len sedíme na zadku a čakáme čo na nás zase spadne.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Ale výborne sa pri tom pozerá TIK-TOK kôk kôk.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

No ak v cine nema kto obsadit byty tak uz neviem.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Štáto strana to vyrieši znárodnením a komu sa to nebude páčiť skončí v pracovnom tábore.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čo za blázna by znárodňovalo byt alebo panelák so zápornou hodnotou.
Odpovedať Hodnotiť:
 

vygugli si china ghost towns
Odpovedať Hodnotiť:
 

Čistá propaganda a ohováranie.
Odpovedať Hodnotiť:
 

..do 2 - 3, max.nanajvýš do 5 - 6 rokoch budú na kozmodrome v čínskom ujgursku pristávat "na nohy", teda kolmo pristávat (takmer) presné, identické kopie práve tých muskových raket, a re-usable vehiklov, - práve aj s tým kolmým (ovšem aj štartom, ale najma) kolmým pristátím..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na TikToku je zakázané zobrazovať sexuálne dezorientovaných a zženštilých mužov.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

..a môže sa tam zobrazovat ten 1známý gif s tým kus zmateným, dezorientovaným týpkom, zo známého filmu (ted nvm.spomenút na úplne presný názov, ale zhruba neco jako "..nafsterské, a gangsterské historky"..

ten .gif mám jakoby priamo pred očami, priam ho úplne vidím, - ale sa mi ho ted už nechce hladat a linkovat sem
Odpovedať Hodnotiť:
 

A prečo ich ešte poznáš, keď sa z ich slobodou výberu priekazne neztotožňuješ? Kde si bol keď ľudia a deti čo nasledovali všetky toxické výzvy umierali? Nech zakážu fassbook, instagram aj x, všetko alebo nič. Len rozdiely by ste chceli furt. A pritom liberálny fairplay na rovnaké práva a chobotiny. Vás prekukne aj slepá ryba na dne oceánu vy dementi, sa už prebuďte z tej komatózy mozečnej.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Vidíme občas tú slobodu prejavu aj u nás, napr. ten s tým stupidným pošahaným obrazom čo nejaký "umelec" "vystavuje" v Slovenskom rozhlase...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

nj, takto sa to robí, v totej BA!
takto sa ide na toten úspech - hoci aj patlal, čmáral, - ale kontakty má, známosti, - tak má!
aj vernisáž, aj reportáže, a rozhovory s ním, v médiách, aj celostránkové reklamy, aj zapsané místo, sloty, v aukčných domoch, aaj dobre uvedení vo výstavných sálach, a významných galeriách, aj obraz - patlanicu vystavenú na významnom míeste, od-kúpenou významnou osobou, / papalášom,
-===> tak potom má aj sales, predaje, penízky, toten BA úúúúúspech (a to vo všech oboroch, odvetviach, doslova v úplne všech oboroch,
nejen vo výtvarnom úmení, /malírstve, grafike, malbe, skulptúre..
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

A to je priekazne slabý odvar umenia v porovnaní s takou pyzdou akou je marina abramovič. Tej umenie je absolut negramotna saroš-xichtoš py čo vi na, doslovne a dopísmenne. Yebal ich pes všetkých, je to jedna a tá istá rodina, ani umelecký predklad tovaru balenciaga nebol náhodné zverejňovaný ako, tzv. umenie. Zámer jednoduchý, satanizmus. Také špiny treba strieľať a zákonite ú pá ľó váť, inak sa reinkarnujú!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Cize normalne ked ich spalis tak spalis aj ich atomy, alebo nie, len sa rozhodi konfiguracia lokalneho vesmiru a vznikne nova firma ktora zmeni skupenstvo, potom sa dym koncentruje, casom ziska vedomie, podla toho, kam bude fukat vietor, temne stopy povodnej informacie vo vesmire ostali, neznicili ich ani vysokoenergeticke fotony z nedalekeho 3000K LED svetla, svietiaceho ako 250W žiarovka ale spotrebuvajuceho 5 Wattov a cele sa to bude opakovat znova.
Die geschichte wiederholt sich.

Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak u tých používateľov je to ešte pochopiteľné, ale od amerického federálneho súdu sa asi očakávajú hlbšie znalosti princípov práva, ako odôvodnenie poporušovaním práva na slobodu prejavu.
Predsa keby to Montana nezakázala, tak by proti tomu nemohli pindať a len by tak bezprízorne postávali na Montanských prériách a pozorovali svište, takže tú slobodu prejavu priekazne práve naopak umožňuje a zákon porušujú všetky ostatné štáty.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

to jak keby nam vlada zakazala pouzivat firefox na pocitacoch. totalna demencia tato moderna spolocnost, co toleruje. ale co, ani rim nepadol na hubu zo dna na den, ze.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pretože montana je štát plný protištátnych veveričiek, ktoré si pospevujú, tik tok, tik tok ..
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tiktok je zlo , ale je otvorene treba priznat ze cenzura na ostatnych platformach je tiez zla a algoritmus cim viac predhadzuje ludom odpad a kvalitny obsah casto najdem len nahodou... urcite nie cez vyhladavanie ci ponukane videa algoritmom...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár