neprihlásený Štvrtok, 28. septembra 2023, dnes má meniny Václav
Konkurent Starlinku má už dosť satelitov na globálne pokrytie

Značky: satelitypripojenie

DSL.sk, 27.3.2023


Spoločnosť OneWeb, ktorá poskytuje pripojenie k Internetu pomocou flotily nízko letiacich satelitov a tým konkuruje podobnému projektu Starlink od SpaceX, má po víkendovom vynesení na orbite už dosť satelitov na zabezpečenie globálneho pokrytia planéty.

Spoločnosť o tom informuje v tomto oznámení.

26. marca úspešne vyniesla na obežnú dráhu 36 satelitov OneWeb raketa LVM3 spoločnosti NewSpace India Limited štartujúca z ostrova Sriharikota v Indii.

Na globálne pokrytie je podľa oznámenia potrebných 588 satelitov, ďalšie majú slúžiť ako záložné. Po víkendovom vynesení má konštelácia OneWeb podľa oznámenia už 618 satelitov, celkovo má mať 648 satelitov.

OneWeb v súčasnosti poskytuje pripojenie v regiónoch so severnou zemepisnou šírkou 50 stupňov a viac, globálne pokrytie plánuje začať poskytovať do konca roka.

OneWeb poskytuje a zrejme bude poskytovať mierne inú službu ako Starlink a nezameriava sa na masové poskytovanie pripojenia. Služba OneWeb má samozrejme výrazne menej satelitov ako Starlink, ktorý má na orbite funkčných už viac ako 3.8-tisíc satelitov a plánuje mnohé tisíce, jej satelity sú na výrazne vyššej orbite 1200 km a celá konštelácia má výrazne nižšiu kapacitu.

OneWeb tak svoje služby ponúka najmä väčším zákazníkom, napríklad telekomunikačným operátorom a pre niektoré ďalšie odvetvia, štátom, pre námornú a leteckú dopravu.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Prekvapivo predstavený Raspberry Pi 5, má vyšší výkon, novinky aj vyššiu cenu
Vydaný nový LMDE 6, Linux Mint postavený na Debiane
7-nm Intel Meteor Lake procesory nakoniec zrejme pre desktopy nebudú
Microsoft sprístupnil veľkú aktualizáciu Windows 11, pripravuje novú hlavnú verziu
Debian oslávil 30 rokov
Súd zrejme zakázal Netflixu používať H.265, porušuje patent
Kuriózna kauza v Česku, ministra žiadajú odvolať za používanie šifrovanej komunikácie
Google o pár mesiacov zruší jednoduchú webovú HTML verziu Gmailu
Samsung vyvinul pamäťový modul nového menšieho formátu LPCAMM
Google si natiahne ďalší optický kábel medzi USA a Európou


Diskusia:
                               
 

tu si už každý môže hore vynášať čo chce a koľko chce
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

tzv. sloboda na orbite
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

orbitálny metaliberalizmus?
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ako bude usa ziapat ked tam rusi , cina, infia daju kazdy po 10 tisic satelitov
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

No bodaj by nie, kedze nevedia vyrobit poriadne ani srob tak si viem predstavit ako budeme sledovat orbitalny billiard
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Carterova povedala ze na celoplanetarne porkytie potrebuje len 38 Tollanskych ionovych kanonov.
Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

OneWeb satelity vynesene firmou spacex maju dost satelitov aby mohli zacat konkurovat firme spacex :D
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

spacex != starlink
Odpovedať Hodnotiť:
 

Každý má už dosť satelitov! Napríklad Medzinárodná astronomická únia údajne zvažuje, že pokiaľ popri členských poplatkoch nejaký člen nenapíše i otvorený anonymný list, že už má už dosť satelitov, bude môcť použivať len teleskop s dĺžkou maximálne 47,64 cm.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

Včera náhle cca okolo desiatej hodiny mi prišlo doma typicky zle, podobne ako mi býva v blízkosti mobilných antén. Teraz uvažujem, či tie nové antény v určitú hodinu idú na plný výkon, alebo ich púšťajú postupne, aby si ľudia zvykli? Alebo je to prelet tých satelitov? Od 22:00 mi prišlo náhle zle, trochu pomohol presun do inej miestnosti, ale v jednej časti bytu sa nedalo vydržať. 22:15 už bolo všetko v poriadku. To isté sa opakovalo aj dnes ráno,ale trvalo to možno možno aj viac ako hodinu. Smer sa javí byť najčastejšie od juhozápadu. Náhle sa nedá byť ani na balkóne, ani pri oknách, je to poznať. Meraním do 8GHz to nie je možné zmerať. Má niekto podobné skúsenosti? Nechodím do mesta, ale od zavedenia nových antén je to doslova taký vysoký, ohlušujúci zvuk, v meste sa už vôbec nedá vydržať
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Prosím vás, napíšte, či niektorí počujete akoby piskot v ušiach na niektorých miestach. Javí sa, že je to cca od doby zavedenia nových antén.
Pýtam sa sudedov a ľudí vonku, či niečo počujú. Niektorí áno, niektorí nie. Ono je to doslova ohlušujúce, do mesta by ma nikto len tak ľahko nedostal, je to úplne na nervy.
Napríklad včera, už neviem, ako mám chodiť von, po vyjdení von náhle, neznesiteľné bolesti hlavy. To už býva bežné, ale niekedy sa to nedá vôbec vydržať, neviete, či utekať, alebo čo, kam sa schovať. Na našej lesnej ceste bolesti náhle ustanú, ale začína to hneď po zídení z hory - bolesti hlavy, bolesti srdca, a to akoby ohlušenie v ušiach a niekedy aj problémy s dýchaním, je tu niekto kto vníma podobné veci?
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Doporucujem nemiesat lieky s alkoholom a dobre bude.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

pdn, smer sa javí byť najčastejšie v oblasti od juhovýchodu. V našom meste býva najmä v týchto dvoch častiach oblohy vidieť aj typické rozvlnenie mrakov HAARP alebo čo je to https://dopice.sk/rHk
Od východu a je tu aj jeden z najsilnejších vysielačov na najvyššom kopci a od západu pribudla jedna nová, obrovská anténa na streche paneláku, tá situáciu zhoršila veľmi... Hlava pri tom začne bolíeť neznesiteľne, aj pri chôdzi 300-500 metrov od toho, niekedy sa to nedá obísť.
Zaujímalo by ma, či niekto zažíva náhle problémy s dýchaním, náhle bolesti srdca, piskot v ušiach, bolesti hlavy. Javí sa to, akoby antény išli na vyšší výkon, HAARP, alebo prelet tých satelitov?
Že tieto problémy (bolesti hlavy, bolesti srdca, piskot v ušiach problémy s dýchaním) súvisia s anténami je fakt ľahko overiteľný, v oblastiach s vysokým počtom antén to už cíti veľa ľudí. Ale v niektoré dni je to taký extrém, že je problém normálne fungovať, spať, chodiť von, amen.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Vazeny pan, kedze pisete o nasej lesnej ceste a zaroven antene na blizkom panelaku diagnostikujem vam schizofreniu. Bezodkladne sa prihlaste na potvrdenie diagnozy.
Dakujem.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

A zaockovany si bol?
Odpovedať Hodnotiť:
 

očkovaný som nebol, ale stačí, aj ľudia čo boli na testoch. Od niektorých je zaujímavé, že v jedinej sekunde ako prídu, človek ochorie. Nie od všetkých, ale je zaujímavé, že príde niekto na návštevu, zvítate sa a okamžite v jednej sekunde bolesti nosa, bolesti hrdla a po niektorých takýchto návštevách sa treba dávať ešte pár dní doporiadku. A známi, ktorí majú očkované priateľky, zaujímavé keď začnú vykladať, ako v jednej sekunde ochoreli... Lenže ak s očkovanými spali, niektorí dopadli horšie, známemu choroba po jednej noci s očkovanou chytila ľadviny, dával sa dlhšie doporiadku, ale keď mi začal vykladať ako v jedinom momente ochrorel - reku to poznám, stačia na to aj niektorí testovaní a nemusíš s nimi ani spať! Testy a vakcíny sú biologické zbrane, ale asi neboli rovnakého typu všetky...
Odpovedať Hodnotiť:
 

V tychto pripadoch je vhodne zvazit vytvorenie ciapky pomocou alobalu a tuto ciapku mat na hlave vzdy pri vstupe do zamorenej zony.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár