neprihlásený Streda, 21. apríla 2021, dnes má meniny Ervín
Ďalšie Starlink satelity má SpaceX vyniesť v noci na pondelok

Značky: SpaceXStarlink

DSL.sk, 27.2.2021


Spoločnosť SpaceX plánuje vynesenie ďalších 60 satelitov Starlink pre poskytovanie pripojenia k Internetu v noci na pondelok.

Raketa Falcon 9 má štartovať v pondelok 1. marca o 2:37 z Mysu Canaveral na Floride, pôjde o štart už viackrát odloženého vynášania plánovaného pôvodne ešte na začiatok februára.

Štart bude možné sledovať v tomto videu.

SpaceX už uskutočnila dvadsať vynášaní väčšieho počtu satelitov Starlink a celkovo vyniesla už viac ako tisíc satelitov. Spoločnosť vynáša 60 satelitov prípadne o niekoľko kusov menej ak so satelitmi Starlink vynáša aj nejaké satelity pre zákazníkov. Výnimkou bol posledný januárový štart, pri ktorom pre vysoký počet iných satelitov spoločnosť vyniesla len desať Starlink satelitov.

SpaceX plánuje pre Starlink mnohé tisícky satelitov, prvých viac ako 4.4 tisíc má byť na orbitálnych výškach 540 až 570 km, ďalších viac ako 7.5 tisíc na výrazne nižších orbitálnych výškach medzi 335 až 345 km. Spoločnosť podala žiadosti aj na ďalších 30 tisíc satelitov pre orbity medzi 328 až 580 km, podľa prezidentky spoločnosti Gwynne Shotwellovej ale zatiaľ nie je isté že použijú až takýto vysoký počet satelitov.

Starlink je vo verejnom beta teste od konca októbra, pričom SpaceX pre test avizovala rýchlosť od 50 Mbps do 150 Mbps a latenciu od 20 ms do 40 ms. Pripojenie už podľa spoločnosti používa viac ako 10 tisíc užívateľov.

Tento týždeň Elon Musk oznámil plán zvýšiť tento rok rýchlosť pripojenia cez Starlink na 300 Mbps a zlepšiť latenciu na 20 ms.

Test odštartoval v severnejších zemepisných šírkach v USA a Kanade, podľa posledných informácií sa ale pripojenie už testuje aj vo Veľkej Británii a v apríli má byť podľa dostupných informácií sprístupnené aj v južnejšie položenom Grécku.

Podľa aktuálnych informácií Muska bude väčšina Zeme pokrytá do konca tohto roka a celá Zem v budúcom roku, následne bude spoločnosť zvyšovať hustotu pokrytia.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Microsoft chce stavať 50 až 100 dátových centier ročne
Apple uviedla iMac s vlastným ARM procesorom
Analytici očakávajú výrazné zdraženie RAM pamätí
Tesco pridalo nekonečný hlasový predplatený balíček
Video prvého letu helikoptéry na Marse
Kúpa ARM-u Nvidiou bude preverená kvôli národnej bezpečnosti
Helikoptéra na Marse prvýkrát úspešne vzlietla
3G sieť vypne tento rok aj tretí český operátor T-Mobile
Telekom zvýšil počet podporovaných 5G smartfónov
Prvý let helikoptéry na Marse sa má uskutočniť v pondelok


Diskusia:
                               
 

No konecne. Nedostatok satelitov sposoboval, ze mi slo DSL.sk pomaly. Teraz by to uz malo byt ok a budem moct naplno kvalitativne obohacovat miestne diskusie! Well done! Treba to podporit.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

to spôsobil chip shortage.
Hrozí nedostatok herných konzol a čipov do aut.
Ale Joe Biden to už rieši.
Aký to má vplyv na starlink zisťujeme.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Hlavne že topky ukazujú chujom Lovákom, ako s týmto všetkým vydrbávajú "ľudia" ako Cibuľa a pod. Lebo oni si užívajú na Maldivách a... a škoda slov!
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Máme málo volých lôžok v nemocniciach, lebo pacienti málo umierajú.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Jaaaj a čo tí ľudia toľkí robia, že umierajú iba a len na kovid? A kde sa sakra tak dokážu nakaziť? Lebo paničky musia chodiť na masáže? Lebo do škôl furt musí ktosi chodiť, lebo nevedia zavrieť ekonómku, účtovníčku, údržbárov, učiteľov doma? Lebo všetci majú nejaké výnimky??! Predáva LIDL najlacnejšie respirátory na 1-razové použitie, ktoré stoja za 2 veci. Nie sú plnené ničím, tak to môžem mať aj poriadne, šité rúško. Ak sa nám tu opice vysmievajú že si aj tak chodia po svete a robia si čo chcú a topky sa na tom živia, niečo je tu veľmi zlé a falošné!
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

A? Predsa keď je ľudský život nenahraditeľný, je pre spoločnosť ako celok už od prvého úmrtia ďalší vývoj len cvičenie v mikromenežmente, výsledok ktorého je tu každému priekazne úplne šumafuk.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Mas zapareny zadok.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Neviem na čí kukáš, lebo v tangáčoch sa priekazne nezaparuje.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ziadne dalsie črepy uz nedovolim, som zakazal ..
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Pridu migranti z Afriky, kde nemaju internet a zoberu ti kabel ci antenu, aby mali aj oni. Potom budes mat smolu.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Na tvoje zakazy sa zvysoka mozeme. Zem patri tomu, kto si ju okolikuje a nie kadeakym paznechtom.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Puškárová, nebuď ako u suchánkov, nalej.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Elon Musk lajkol obratenú pyramídu.
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár