neprihlásený Streda, 2. decembra 2020, dnes má meniny Bibiána
Júlový termín nových 10-nm Intel notebookov sa nepotvrdil, avizovaný neskorší

Značky: notebookyIntelCPU10 nm

DSL.sk, 24.6.2020


Údajný júlový termín uvedenia prvých notebookov postavených na novej druhej generácii 10-nm procesorov Intelu s kódovým označením Tiger Lake sa minimálne zatiaľ nepotvrdil a momentálne informácie na tento termín neukazujú.

Takýto termín dostupnosti, konkrétne 27. júl, avizoval holandský predajca Centralpoint pre notebooky Acer Swift 5 postavené na nových procesoroch Core i5-1135G7 a Core i7-1165G7.

Aktuálne ale spoločnosť Acer oficiálne predstavila novú generáciu Acer Swift 5 postavenú na týchto procesoroch a avizuje ich dostupnosť až v októbri. Samozrejme sa nedá vylúčiť, že iní výrobcovia uvedú notebooky s Intel Tiger Lake skôr, momentálne zrejme ale nie sú k dispozíciii informácie o skoršom termíne.

Procesory Tiger Lake, ktoré budú označované ako 11. generácia Core procesorov, sú postavené na novom CPU jadre Willow Cove a 12. generácii GPU s novou architektúrou označovanou Xe. Ďalšou novinkou je podpora novej generácie PCI Express 4.0.

Tiger Lake procesory budú prvými procesormi so zabudovanými novými hardvérovými ochranami proti škodlivému kódu s označením Intel CET, Control-Flow Enforcement Technology, konkrétne technológiami Shadow stack a Indirect branch tracking. Bližšie informácie sme priniesli v tomto článku.

Podľa niektorých neoficiálnych informácií by Tiger Lake procesory mali byť k dispozícii aj pre desktopy, Intel zatiaľ avizuje len mobilné procesory pre notebooky.

Podľa neoficiálnych informácií majú byť k dispozícii notebookové modely všetkých troch tradičných kategórií, modely Tiger Lake-Y pre ultramobilné zariadenia s TDP začínajúcim na 4.5 W, modely Tiger Lake-U pre dnešné tenké aj bežné notebooky s TDP od 15 W a modely Tiger Lake-H pre mobilné pracovné stanice a herné notebooky s maximálne 8 jadrami. Či budú pri spustení uvedené modely všetkých troch kategórií nie je zatiaľ jasné.

V súčasnosti má Intel pre notebooky dve konkurujúce si platformy CPU, poslednú 14-nm generáciu Comet Lake a prvú masovú 10-nm generáciu Ice Lake. Trh notebookov s týmito platformami si delia aspoň podľa podielu počtu modelov notebookov približne na polovicu.

Intel už avizoval letný termín uvedenia nových procesorov Tiger Lake pre notebooky, neuviedol ale či v letnom termíne majú byť dostupné už aj prvé notebooky s týmito procesormi alebo v tomto termíne budú procesory len oficiálne predstavené a notebooky od výrobcov prídu neskôr.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Čínska sonda pristála na Mesiaci a úspešne odobrala vzorku spod povrchu
Británia zakáže používanie Huawei v 5G sieťach výrazne skôr
Najväčší západný teleskop sa zrútil, nestihli ho rozobrať
Telekom a Orange budú zdieľať svoje optické siete
V Magio TV cez Vianoce množstvo staníc pre všetkých
Vydaný OpenZFS 2.0
Bitcoin dosiahol rekordnú cenu
Raspberry Pi má oficiálny aktívny chladič
Čínska sonda na orbite Mesiaca sa rozdelila, ide pristávať
Rusi začínajú vyvíjať 32-jadrový procesor


Diskusia:
                               
 

Čiže vždy vo výplatný termín júnový, júlový, júnový, to znamená vo výplatnom termeni za kalendárny mesiac mája a vo výplatný termín decembrový, ako bolo priekazne predpovedané...
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

pocuj kakaovnik, davas privela preklepov. Pekne pis.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Uf som sa zlakol. Cital som priklepov.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Zas nikto nepovedal že ktorý júl to má vyjsť.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

tak potom je vsetko OK!
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

standardny intel.
sluby, potom sluby, sem tam bezpecnostne diery, potom sluby a potom 3x preskocene TDP ...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:

Pridať komentár