neprihlásený Štvrtok, 4. júna 2020, dnes má meniny Lenka   DonaskaKvetov.sk - donáška kvetov v SR a zahraničí Pošli kvety
SpaceX sa pri teste zničila už tretia Starship

Značky: SpaceX

DSL.sk, 3.4.2020


Spoločnosť SpaceX prišla o ďalší prototyp svojej novej lode Starship, ktorý opäť najskôr implodoval pri teste natlakovania pod nízkymi teplotami.

Upozornil na to NASASpaceFlight.com, ktorý incident zachytil na videu.

Išlo o test prototypu SN3 pri kryogénnych teplotách a podľa Muska pri týchto teplotách prepúšťali niektoré ventily.

SN3 mal byť prvým prototypom finálnej veľkosti, ktorý mal uskutočňovať letové testy. Na prelome februára a marca explodoval už prototyp SN1 a na konci minulého roka prototyp Mk1.

Finálny dizajn Starship v súčasnosti počíta s dĺžkou lode 50 metrov, priemerom tela 9 m, hmotnosťou 110 až 120 ton, hmotnosťou paliva 1200 ton a schopnosťou vyniesť 150 ton nákladu pri plnej znovupoužiteľnosti. Vracať sa má typicky s 50 tonami. Starship bude mať tri motory Raptor vo verzii pre atmosféru blízko povrchu Zeme a tri pre vákuum. Prvé prototypy boli menšie a mali menej motorov.

SpaceX už uskutočnila jeden testovací let s malým prototypom Starhopper s jedným motorom. Prototypy Mk1 a Mk2 mali tri motory, Mk3 respektíve SN1 a ďalšie prototypy už sú navrhnuté pre finálnych šesť motorov, aj keď nemusia byť osadené všetkými motormi.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Štát aktivoval desiatky tisíc elektronických schránok občianskych združení a ďalších organizácií
NASA oznámila termín štartu vozidla na Mars
Populárny OS pre NAS-y prechádza v najvyššej edícii z FreeBSD na Linux
Sondu na Marse sa NASA konečne podarilo vtlačiť do povrchu
Microsoft začne na Windows 10 automaticky aktualizovať Edge na nový s Chromium
SpaceX v noci vynáša Starlink satelity aj s tienidlom, video
UPC pridáva balíček s ruskými stanicami
Českého vývojára hier mal kúpiť čínsky gigant, nestalo sa - aktualizácia 1
V českom DVB-T pribudla stanica v 4K rozlíšení
Používanosť Windows 10 aj Linuxu narástla


Diskusia:
                               
 

Američania sú tak stále odrezaný od vstupu do kozmu. Ako sa oni pred 50 rokmi dostali na mesiac keď sa teraz nedokážu dostať ani na obežnú dráhu? Človek by si myslel, že doba napreduje, ale ako sa ukazuje ľudstvo hlúpne. Hlavne, že sú hambáče, sitcomy a reality show. To je základ :)
Odpovedať Známka: -2.9 Hodnotiť:
 

Hej je ta tu skoda mal by si im pomoct mudrlant.

Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Nie je problém. Stačí keď ma oslovia.
Odpovedať Známka: -1.5 Hodnotiť:
 

https://ibb.co/frhsysy
Odpovedať Hodnotiť:
 

Lenže oni nepotrebujú pomoc. Musk to má evidente dobre spočítané, nakoľko používa formuláciu "test configuration mistake". Jednoducho, keď NASA monitoruje testovacie prostredie, vstupuje do hry pozorovateľ kodanskej interpretácie a s ohľadom na rôzne stupne utajenia je matematicky nemožné vypočítať vhodnú pozíci pre ďalších obsmŕdačov, ktorých prítomnosť by situáciu priekazne vylepšila.
Odpovedať Známka: 5.7 Hodnotiť:
 

Už som sa zľakol, že dnes neprídeš.
Odpovedať Známka: 8.3 Hodnotiť:
 

Vážený užívateľ "little", poprosím uviesť presný dátum, kedy ste prekročili hranicu z "Lezieš mi na nervy" na "Lezieš mi na city".
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Asi pred týždňom a odvtedy som v karanténe.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Obsmŕdači sú vždy tí, ktorí sa tvária, že tam nie sú.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Odrezani veru nie su :)
Maju predsa Falcon 9 a Falcon Heavy. Starship je prototyp novej lode, ale 9 a heavy funguju v poriadku
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Naozaj? Koľko astronautov vyniesli?
Odpovedať Známka: -6.4 Hodnotiť:
 

en.wikipedia.org/wiki/List_of_astronauts_by_name
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Mal som na mysli tie Muskove nezmysly, ale ty si to zjavne nechcel pochopiť, že?
Odpovedať Hodnotiť:
 

keby si nemal v hlave nasrane ruske hovna tak by si vedel ze predtym mali neobmedzeny rozpocet.
Odpovedať Známka: 1.3 Hodnotiť:
 

To nic nemeni na veci ze ludia premerne hlupnu. Ak nepotrebujes rozum na to aby si prezil je to nevyhnutny smer vyvoja. Geneticky algoritmus .
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

Nehlúpnu, len menej čítajú knihy a sú odborníci v iných oblastiach ako predtým, napríklad ako si zväčšiť pery a podobne.
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

Jasne ze hlupnu. Ked si motivovany tak x rokov studujes, baby robia karieru . Menej potomkov / jednu iteraciu. Ked ta tieto veci nezaujimaju tak zdroje ktore mas neminies na vzdelavanie a ine blbosti ale na tvorbu potomstva. Pokial je percento prezitia rovnake tak nemusis byt genius aby si pochopil vysledok kam funkcia limituje. Existuju katastrofy ako covid kde v minulosti blby padli a opatrny/ rozumny prezili. Vdaka tomu ze ludia sa posunuli to teraz neplati. Zomieraju chudobny a bohaci si zabezpecia liecbu. Takze byt rozumny dnes neprinasa ziadnu evolucnu vyhodu a je to neefektivne. Neefektivne nakoniec bude nahradene efetivnejsim. Nie ihned ale n generacii. Takze je to NEVYHNUTNE.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Pred 100 rokmi sa dosť tlačilo na vzdelanie pretože vela ludí k nemu nemalo prístup a bolo vidno, že vzdelaní ludia sa majú dobre. Rodičia svoje deti motivovali aby sa učili, učitelia boli vážení ludia a vedeli aj velkého vola naučiť hromadu vecí.

Ludia sa fakt snažili aby nasledujúce generácie na tom boli lepšie.

Čo si ty urobil preto aby sa generácie po tebe mali lepšie okrem kydania na to, že sú horšie?
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

Prúser je, že ak nič, je zo stavby babylonskej veže možné usvedčiť len priekazne vinnejší cieľ.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Dnes sa decká neskutočne radujú, že nemusia do školy, že majú v paži celé dištančné vzdelávanie, vstávajú medzi 10-15 hodinou!!!
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ako ktore... Zalezi i na motivacii tych deti a nie motivacia nie su cukriky, ani pristup na netflix... To je len docasny uplatok...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Aby cukrík nemohol byť v rámci výchovy k hodnotám rovnoprávnosti motiváciou je typickým príkladom diskriminácie na základe pohlavia a súčasne priekazne i orientácie!
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

naco ta omacka, staci ... priekazne to jeblo
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Keby si aspoň doma čosi robili...
V tých rokoch som si takmer každý deň zacvičil, niečo našim pomohol, často aj pol dňa sa robotovalo na všeličom. Ale zostal mi čas si ísť aj hlavu medzi kámošov vyvetrať a bavila ma elektronika. Do noci, síce niekedy aj namiesto učenia som si všeličo vyrábal. navrhoval, kreslil, potom tvoril a s rozriedenou smolou v lievikovom perku kreslil aj dosť zložité plošné spoje, neskôr aj obojstranné. V škole, ale aj doma som si vŕtal dieročky od 0.5 mm a zháňal súčiastky ako sa mi vtedy dalo. Už keď som zarábal bola situácia oveľa jednoduchšia. Rozumov moc nebolo, nejaká literatúra, časopisy ako AR, KTE, xeroxové kópie napríklad Didaktik Alfa - ten som začal po strednej škole, ale dovtedy napríklad PMI-80, taký vlastný plošný spoj ešte na strednej. Aj programátor EPROM a PROM k nemu. No a svoju verziu mini s CPU i8085A som robil tesne po strednej.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

si môj človek! čím si leptal plošáky?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Len v kyseli chlorovodíkovej z peroxidom. Ako som zistil až neskoro, vedel som si zadovážiť 40kg balenie koncentrátu chloridu železitého, ale v tom to dlho trvalo a problém vznikol keď bol už nasýtený...
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

ale dnes je rok 2020 a nie 1975 ...

Odpovedať Hodnotiť:
 

A? V čom je rozdiel, keď si chceš niečo doma vyrobiť?
Odpovedať Hodnotiť:
 

A je toho množstvo. Žiaden internet, žiaden program, ruky a hlava a naopak.
Učil som sa programovať, program sa zapisoval ako hexa znaky... Dnes "vie" všetko(a vôbec nič) za 5 minút z hodinového youtube nezmyslu...
Jasné že to začalo najskôr rozoberaním a učením sa na vlastných chybách. LED už stála 20 korún a niekdajšia LQ100 tuším 69 korún. No a človek si rozmyslel, ako naloží s V-MOS tranzistormi do zosilňovača, keď 1 ks stál 600 korún!
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Presne taky bol moj kamos. Teraz ma dom na lazoch a pasie kozy aj so 4 clenou rodinou. (Nic proti, bavi ho to a je stastny) Len hovorim, ze vysoka inteligencia napredovanie ludstva nezarucuje. Ty si to kam dopracoval?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Učím sa trochu novšie veci...
Odpovedať Hodnotiť:
 

No mna by skor zaujimalo, ako si posunul ludstvo. Lebo supervzdelany jedinec, co si doma automatizuje garaz, je pre splocnost rovnako cenny ako hrac Xboxu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Posúvam tých mladších, aspoň po troche...
A kto sa tu cíti ako supervzdelaný čo ja viem čo?
Odpovedať Hodnotiť:
 

na pomocného učitela na dedinskej učnovke v Michalovciach, (majstra odborného výcviku), /a školníka
(oba na pol úvazku..)

..(on) je (tu známý pod nikom) 4Dmaniak
Odpovedať Hodnotiť:
 

..v zaprášenej, zatuchnutej dielni.. (kde čas zastal (jako aj v celej škole (tohto času ~tesne pred úplním zrušením), /resp.v celom Východoslov.Kraji.) v *70tých, v tom ~~1975 ~ 77
Odpovedať Hodnotiť:
 

ano, boli vážený, len sme sa tak triasli pred nimi. Bitky na dennom poriadku, napr kto dnes vie, čo sú to za špeciality napr "hruštičky"? Už ako prváci zdš sme dostávali palicou na holý zadok pred tabulou a pred celou triedou - že pani Lešková!. Otec spomínal, ako dostal bitku za to, že prehovoril v škole na južnom slovensku po slovensky. Dnes je na školách opačný extrém, napr nedotknuteľnosť výtržníkov
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

takze v preklade: zle zazemie ziakov v skole (domace nasiele, rodicia alkoholici , ponizovanie doma na denom poriadku ) viedlo k bulyiingu v skole medzi ziakmi a pani leskova v prechodnom veku pochopila ze jej zivot je napicu a ze nikdy vlastne ani nebola v zivote stastna a kompenzuje to bitim ziakov palicou...
Odpovedať Hodnotiť:
 

ak dnes v školách učia takejto logike, tak zbohom. Ani neviem čo si chcel povedať. Ako vravím, opačný extrém komunistickej výchovy. Za minulého režimu sme mali iba povinnosti, dnes majú najmä tí nevychovaný iba práva

Odpovedať Hodnotiť:
 

Vzdelávam svoje potomstvo? Vieš čo to je? Niečo čo ty nikdy mať nebudeš, lebo nevieš ako na to. A som rád, že mám múdre a vzdelané deti. Len dúfam, že sa žiadne z nich nezapletie s magorom, ktorý ma ego väčšie ako hlavu. To by som potom musel riešiť fyzicky. Vieš ako to je?
Odpovedať Hodnotiť:
 

je to vidiet, vypisujeme si picoviny v diskusii. Prdim vasim vseobecnym smerom
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

oprava: prdim do priblizneho smeru vyskytu diskuterov. Original bol: i fart in your general direction.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Na to má. Ale cibulu byte nemá.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Elonove ovečky aj toto zlyhanie vidia ako veľký úspech a pokrok.

Tak a teraz ma môžte vy sráči mínuskovať zo svojich ajfónov. Mne to síce neublíži ale vy sa možno budete cítiť vo svojich mizerných existenciách lepšie. :D
Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

no, na druhej strane sa pozrime, co za ten cas (odhadom 6 tyzdnov od posledneho vybuchu nadrze stihli urobit ini?)

- rusi: nic
- europania: nic
- NASA: vymontovali raketu z hydropulzov a nalozili na cln

podla toho, co pise napriklad DSL to vyzera tak, ze za posledne 3-4 mesiace v podstate SpX iba demoluje jednu nadrz za druhou. ale to, ze od predosleho testu sa rozsah testovania rozsiril a jeden dalsi prototyp testami presiel sa uz nepise :)

ja si nemyslim, ze musk ma nejaku super presnu viziu cesty, ide cestou najmensieho odporu a rapidneho prototypovania. za cenu toho prototypu konkurencia asi nevyrobi ani aerodynamicke kryty (ktore obratom zahodi) a v case vyroby jedneho prototypu mooozno skompletuju jeden motor.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Dal som ti plusko, lebo si jeden, kto má vlastný názor, ale aj keď úplne prijebaný.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Samozrejme, ze Ti to neublizi, ved kvoli tym minuskam si sem prisiel. Nie nadarmo takych ako Ty volaju attention whore.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

Myslím, že je vesmíru koniec. Iba druhý stredovek bude.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

motory!
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár