neprihlásený Streda, 25. novembra 2020, dnes má meniny Katarína
Prehľadávanie zariadení na hraniciach USA je protiústavné, rozhodol súd

Značky: USA

DSL.sk, 13.11.2019


Prehľadávanie elektronických zariadení pri vstupe do USA bez dôvodného podozrenia je protiústavné a americké orgány s ním musia skončiť.

Rozhodol tak americký federálny súd, informuje organizácia ACLU, American Civil Liberties Union, bojujúca za občianske slobody.

Súd rozhodol v prípade, kde ACLU spolu s EFF, Electronic Frontier Foundation, podali žalobu v mene jedenástich cestujúcich ktorých zariadenia boli prehľadané.

Kontroly na hraniciach vykonávajú pracovníci CBP, Customs and Border Protection, a ICE, Immigration and Customs Enforcement, spadajúcich pod americké ministerstvo vnútornej bezpečnosti. Po novom musí podľa ACLU existovať dôvodné podozrenie na pašovanie, aby mohli prehľadať zariadenie cestujúceho.

Počet prehľadaných zariadení nie je voči celkovému počtu cestujúcich vysoký, napríklad minulý rok dosahoval 33 tisíc, výrazne sa ale zvyšuje a je podľa ACLU takmer štvornásobný ako pred tromi rokmi.

Či sa rozhodnutie týka aj cudzincov, ktorí nie sú občanmi USA a nemajú tu trvalé povolenie na pobyt, nie je ale jasné. Jedenásť zastupovaných osôb v prípade bolo totiž buď americkými občanmi alebo osobami s trvalým povolením na pobyt.


      Zdieľaj na TwitteriNajnovšie články:

Česko plošne zrýchľuje DSL vďaka bondingu
Podľa Torvaldsa je plná podpora Linuxu na ARM Macoch nepravdepodobná
Sci-fi The Expanse dostane ďalšiu sériu, poslednú
Spotreba elektriny na Slovensku je už vyššia ako minulý rok
Apple má pripravovať 12-jadrový ARM procesor pre PC, má byť ešte výrazne rýchlejší
Čína úspešne vypustila sondu, ktorá prinesie materiál z Mesiaca
Musk predbehol Gatesa a je druhým najbohatším
Intel mediálne zaútočil na AMD notebooky, kvôli výkonu na batériu
Skončila aukcia 5G frekvencií, najviac frekvencií získalo O2 a nejaké získala aj 4ka
Strana SaS chce kvôli koronavírusu plošne sledovať polohu mobilov


Diskusia:
                               
 

Nakoľko občania žiadnej vyspelej krajine nemôžu podporovať diskrimináciu riskovaním, že by ich zariadenia odrazu neboli prehľadávané ako u ostatných rovnako nevinných, keby aj cudzincov, išlo by priekazne o diskrimáciu podľa štátnej príslušnosti.
Odpovedať Známka: -3.6 Hodnotiť:
 

Grafomanie či hypergrafie (z řeckého grafein - psát, mania - touha) je chorobná touha psát. V lékařském smyslu jde o chorobný stav mysli, pro nějž je typické psaní nesmyslných, nesouvislých shluků slov, v obecnějším slova smyslu termín označuje chorobné nutkání psát texty literárního charakteru, většinou bez ohledu na jejich kvalitu, případně slouží jako pejorativní označení pro autora málo kvalitních děl. Tomuto obecnému chápání je bližší odborný termín typomanie, který označuje chorobnou touhu po publikaci vlastního díla.
Odpovedať Známka: 6.3 Hodnotiť:
 

Priekazne ano.
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

Až do akej miery sa je na z obsedantno-kompulzívnej potreby klasifikácie vzišlé definície možné spoliehať je ale priekazne skutočnou dilemou.
Odpovedať Známka: -2.8 Hodnotiť:
 

nechceš k tomu napísať niečo viac?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Vase mrtve velicenstvo, skuste sa na syntaxove prispevky pozriet ako na cvicenia vyrokovej logiky a mozno objavite ich caro.
Odpovedať Známka: 4.6 Hodnotiť:
 

tie vyroky su tak brilantne logicke, ze mam niekedy dojem ze ich pise sam SPOCK zo Star Treku...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Akurát nie je jasné, ktorým koncom tráviacej rúry vychádzajú.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Komu to nie je jasné, toho úroveň dosahuje s prehľadom priekazne hociktorý.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

zaujimave, ze pri citani v polovici prispevku, cize tohoto "neboli prehľadávané ako u ostatných rovnako nevinných" som vedel(tusil), ze si to ty. :D

Caro to sice ma, ale niekoho, kto sa ponahla ku praci to moze zdrzovat on dostania sa k pointe.

Z toho vyplyva, ze suvetie "Komu to nie je jasné, toho úroveň dosahuje ..." moze byt chybne a pravda moze byt aj z predchadzajuceho mojho tvrdenia.

Inak tento genialny prispevok o diskriminacii cudzincov obohateny o zbytocnu cast je asi take nieco, ako ked pubertak len tak pre zabavu medzi ostatnymi rovesnikmi nasilu grga ako prasa. On sa bavi velmi dobre, ostatni uz nie. Niektori preto, ze ich to zdrzuje od pochopenia logiky pocas grgania prednasaneho vyroku a niektori preto, ze si myslia, ze pocas grgania nemoze dôjsť k zásadnému logickému výroku.

Kralovna moze mat vsak scasti pravdu a syntaxerror by mohol vyuzit svoj talent neukojeny na pisanie svojho literarneho diela. Mozno bude citany aj dobrovoľne.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ale veď to je jasné, že za spôsobné sedenie a jedenie špagiet aj s lyžičkou je nárok na krajší pomník a naviac i psovod môže získať priekazne vyšší vianočný bonus.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

ujo nepleť sem toho ušatého blba zo Startreku....najpriyebanejší seržo aký som kedy videl...jednu či dve časti, primitívne jak sračka!
Odpovedať Hodnotiť:
 

chod na zive.cz, najdi si prispevky idecka dolph1888 a pochopis ze syntaxerror je vystizne sa vyjadrujuci kral intelektualov
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

ty choď na žive.sk
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

no pozor!...Dolph neni taký sprostý jak vyzerá....on je ešte sprostejší! :-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

V clanku chyba dost podstatna informacia, a to stupen sudu, ktory rozhodol. V tomto pripade sa jedna o rozhodnutie district court, co je sud prveho stupna, takze vysledok sa moze po odvolani vlady zmenit...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Mne uz tak mobil zobrali. Pre istotu som ho po navrate preflashoval. Odvtedy si beriem cez hranice USA jedine Siemens C65. Ten nech si skumaju kolko chcu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A preflashoval si ho tym, co si na mobile mal, alebo si tam nahral zvonku obsah?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Obsah zvonku, komplet firmware a potom aj Android.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Eeej, ty by si nerobil Ficovi hanbu, ako mu teraz robi Kocner!
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pred vstupom cez hranice, si ho zazalohujem bud na cloud alebo na kartu. Prejdem s resetnutym a pradnym mobilom a za hranicami si ho restornem.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

To mňa viac láka ísť tam bez zariadenia a vystaviť orgány Hlave XXII, ale nakoľko zákon explicitne nestanovuje, že právo na prehľadávanie je bezplatné, bolo by i takú príležitosť nevyužiť priekazne neefektívne.
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

A oni si Ta daju na watch list, lebo si presiel cez hranicu s cerstvo flashnutym mobilom. :-)
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár