neprihlásený Sobota, 23. novembra 2024, dnes má meniny Klement
Intel zarazil. Predstavil o 40% lepšie 4-jadrové CPU pre bežné notebooky, bez potreby vylepšení

Spoločnosť Intel ako sa očakávalo dnes ráno oficiálne predstavila svoje nové procesory novej ôsmej generácie Core pre bežné notebooky. Predstavené boli štyri 15-Wattové modely Core i5 a i7, ktorých doterajšie generácie sú dnes použité vo väčšine bežných notebookov počnúc cenovou hranicou 500 eur. Oproti predchádzajúcej generácii sa ale zdvojnásobil počet jadier na štyri a multitaskingový výkon sa podľa Intelu zvýšil o 40%.

Značky: notebookyIntelCPU

DSL.sk, 21.8.2017


Spoločnosť Intel ako sa očakávalo dnes ráno oficiálne predstavila svoje nové procesory novej ôsmej generácie Core pre bežné notebooky.

Core 8. generácie pre notebooky

Predstavené boli štyri 15-Wattové tzv. U modely Core i5 a i7, ktorých doterajšie generácie sú dnes použité vo väčšine bežných notebookov počnúc cenovou hranicou 500 eur.

Modelové označenie nových modelov je Core i5-8250U, i5-8350U, i7-8550U a i7-8650U.

Ako sme avizovali v sobotu, na rozdiel od predchádzajúcej generácie a porovnateľných modelov Kaby Lake Core i5-7200U, i5-7300U, i7-7500U a i7-7600U sú všetky tieto modely 4-jadrové 8-vláknové, zdvojnásobili teda počet jadier a vlákien.

Intel avizuje u nových procesorov zvýšenie výkonu pri multitaskingu, vykonávaní viacerých úloh súčasne, až o 40%, na základe testu SYSmark 2014 na i7-8550U oproti i7-7500U.

Zvýšenie výkonu štvorjadrového procesora oproti dvojjadrovému je samozrejme očakávané, otázne je aký dopad majú štyri jadrá na spotrebu a ako Intel dosahuje rovnakú maximálnu TDP spotrebu 15 Wattov.

ModelJadrá / vláknaTakt
(GHz)
Turbo 1-2
(GHz)
Turbo 4
(GHz)
TDPL3
Core i5-8250U4 / 81.63.43.415 W6 MB
Core i5-7200U2 / 42.53.1-15 W3 MB
Core i5-8350U4 / 81.73.63.615 W6 MB
Core i5-7300U2 / 42.63.5-15 W3 MB
Core i7-8550U4 / 81.84.03.715 W8 MB
Core i5-7500U2 / 42.73.5-15 W4 MB
Core i7-8650U4 / 81.94.23.915 W8 MB
Core i5-7600U2 / 42.83.9-15 W4 MB

Nové mobilné 4-jadrové Intel Core procesory a ich porovnanie s doterajšími modelmi



Jeden spôsob ako to robí je pomerne výrazným znížením základného taktu a dynamickým zvyšovaním taktu pri záťaži podľa aktuálnej rezervy v chladení a spotrebe. Napríklad u i5-8250U je základný takt iba 1.6 GHz oproti 2.5 GHz u i5-7200U, maximálna Turbo frekvencia pri záťaži jedného aj štyroch jadier je až 3.4 GHz oproti 3.1 GHz u i5-7200U.

Bez výrazných vylepšení výroby a architektúry

Ďalším predpokladaným spôsobom boli vylepšenia architektúry a najmä výrobného procesu.

Intel ale pomerne prekvapil, keď nové procesory sú v skutočnosti zrejme minimálne vylepšenej mikroarchitektúry Kaby Lake Refresh a vyrábané stále 14nm+ procesom. Pôvodne sa očakávalo, že tieto procesory budú vylepšenej mikroarchitektúry Coffee Lake a vyrábané skôr avizovaným výrazne zlepšeným 14nm++ výrobným procesom.


Čip nových 4-jadrových 15 W mobilných Intel Core, kliknite pre zväčšenie (foto: Intel)



Zároveň Kaby Lake Refresh zrejme nie je len premenovaním Coffee Lake, Intel evidentne chystá ešte procesory Coffee Lake vyrábané 14nm++ procesom.


Nový 4-jadrový 15 W mobilný Intel Core, kliknite pre zväčšenie (foto: Intel)



Bohužial Intel v poslednom období znížil mieru transparentnosti informácií o svojich produktoch a detailné informácie o konkrétnych vylepšeniach v Kaby Lake Refresh chýbajú.

Intel iba avizuje, že 25% zlepšenia výkonu oproti Kaby Lake umožnilo zvýšenie počtu jadier a zvyšných 15% ostatné vylepšenia. Či medzi ne radí aj zmenu v prístupe k taktovaniu alebo len vylepšenia architektúry a výrobného procesu nie je jasné.

Čo chýba

Čo sa týka spotreby, oproti Kaby Lake bude podľa Intelu zachovaná. Intel to ale dokladuje iba výdržou pri akcelerovanom prehrávaní videa, pri ktorom hrá podstatnú úlohu integrovaná grafika a nie jadrá procesora.

Okrem komplexných informácií o spotrebe chýba aj detailné porovnanie jednovláknového výkonu, u ktorého môže potenciálne hroziť zníženie kvôli nízkemu základnému taktu. Na druhej strane ho môže kompenzovať respektíve ešte zvýšiť ešte vyššia maximálna Turbo frekvencia, ktorá sa ale nemusí aplikovať vždy.

Zároveň Intel evidentne neposkytol hardvérovým serverom na testy ukážkové notebooky a na testy nových procesorov si tak bude potrebné zrejme počkať. S nákupom nových notebookov je zrejme vhodné počkať až do vydania takýchto testov najmä overujúcich, či nové procesory nebudú viesť k nižšej reálnej výdrži a ako je na tom ich jednovláknový výkon. Na druhej strane je zrejme vhodné počkať aj s nákupom notebookov postavených na doterajších procesoroch, keď nové procesory podľa prezentovaných informácií sľubujú výrazné vylepšenie.

Zadržiaval Intel doteraz lepšie CPU?

Pokiaľ bude ale naozaj zachovaná spotreba a výdrž notebookov so 40% zlepšením výkonu a to bez potreby razantných vylepšení architektúry CPU a výrobného procesu, situácia vyžaduje vysvetlenie. Jedným možným vysvetlením je, že Intel mohol výrazne lepšie procesory pre notebooky uviesť už skôr ale nespravil tak kvôli absentujúcemu konkurenčnému tlaku.

Či teraz Intel uviedol nové procesory kvôli očakávanému tlaku AMD, ktorá zatiaľ nové procesory postavené na novej mikroarchitektúre Zen pre notebooky neuviedla, nie je zatiaľ potvrdené.

V každom prípade prvé notebooky s novými Intel procesormi sa začnú predávať v septembri.

Dnes sa očakávalo aj uvedenie nových modelov desktopových procesorov, podľa informácií Intelu k nemu ale evidentne nepríde a stane sa tak až na jeseň.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov


Diskusia:
                               
 

Poméééém poméééé....
Nech už je jeseň, chcem si kúpiť novú hraciu skrynku.
Odpovedať Známka: -6.0 Hodnotiť:
 

Hracia skrynka ale novinka je ohladne noutbúkov? Eh? Alebo cakas na APU a narves to do plnotucnej hernej masiny? :O
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

skrynka je pre retard...ehm nerdov so skoliozou a karpalnym tunelom - nech uz je tu AMD nech si mozem kupit lacny Cofee:)
Odpovedať Známka: -4.8 Hodnotiť:
 

Prave som si vygooglil tie tvoje dve diagnozy - fuj. zase sa raz potvrdilo ze co amdckar to dozivotny kripel.
Odpovedať Známka: -7.9 Hodnotiť:
 

aaaale ba, ty musis byt myslitel uz od skolky!
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

vidno ze sam si krYpel co nepochopil ze si niekto chce kupit Coffee Lake ak bude za adekvatnu cenu nie diktovanu monopolom
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dnes sa očakávalo aj uvedenie nových modelov desktopových procesorov, podľa informácií Intelu k nemu ale evidentne nepríde a stane sa tak až na jeseň.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Vyvoj CPU trva roky, nie je to zo dna na den, najskor bude mat Intel v supliku este mnohe prekvapenia, s ktorymi pride az uzna za vhodne. Narozdiel od fabless firiem potrebuje Intel financne kapacity na tovarne a vyrobne procesy to su desiatky mld. USD, ktore su len v jeho rezii narozdiel od firiem, ktore vytvoria navrh a vyrabaju to pre nich ine firmy, z toho plynie aj ekonomicka strategia.
Odpovedať Známka: -3.1 Hodnotiť:
 

to je sice krasne, ale vyvoj CPU trva dlheeeeeeeee roky pokial zacinas od nuly, ako napr. AMD Rezne: uplne nova architektura, uplne nova platforma/chipset, uplne novy vyrobny proces

pokial mas ale 14nm mobilne CPU 7. serie a chystas refresh na 14nm+ mobilne CPU nazvime to 8. serie pricom na architekture sa nezmeni ani ho*no, asi s tym bude o nieco menej roboty
Odpovedať Známka: 5.1 Hodnotiť:
 

zbrusu noveho uz moc nevymyslis...

napr. ryzen je stejna x86 jako to bolo v rokoch 70-tych...
akurat je na tu x86 naplacanych par vylepseni - intelacke instrukcne sady ako napr. sse, fma...; upravena kopia intelackej ia64 - a64; a implementovanie intelackeho modelu smt...

holt, AMD zobralo intelacky tech, ktory bol dostupny (broadwell), ako furt, polepilo ho dokopy, ako furt, a vydalo si svoj "zazrak", ktory je, prekvapivo, rovnako dobry, ako tech, co mali k dispozicii.
vcil budu zase 6 rokov dojit kravu, ako furt...
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

ten tvoj "ako furt" mozocek ...

akurat si zabudol, ze v roku pana 2009 ked vznikala terajsia architektura nehalem (sukromne to nazyvam core3) a vznikla obchodna znacka Ci9 (vsetky tie mosty a jazera su iba mierne upraveny nehalem z roku pana 2009) to bolo opacne a intel vykradol napady amd, pretoze v core2 teda intel nemal ani hovno, len staru fsb a radic pamate v prdeli na doske
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ako dobre je cloveku co nie je kokot a znackojeb, kupim si co sa prave oplati a posledna vec ktora ma zaujima je firma ktora stoji za vyvojom. Potom sa mi nestane ze budem ako pripeceny chodit az k roku pana kto si ako prvy odplul a mastit nad predstavou ze to bola prave moja milovana firma :D
Odpovedať Známka: 9.0 Hodnotiť:
 

som presne toho isteho nazoru, ale niektorych intel-idiotov treba uzemnovat, pretoze si myslia, ze so vsetkym (ci uz s uvedenym produktom alebo myslienkou) v tomto vesmire prisiel prvy intel
Odpovedať Známka: -1.7 Hodnotiť:
 

samozrejme, pjetricek...
nepindal si nahodou, ze:
amd malo prvy dvojjadrak aj napriek tomu, ze uz davno bol vonku dvojjadrak intel? alebo trebars par dekad pred nim aj napr. nec?
amd malo prvy ghz procak aj napriek tomu, ze uz dlho nad 1ghz fungoval napr. ibm power?
alebo, ze amd prislo s 64 bit, aj napriek tomu, ze davno boli vonku serverove 64 bitove procaky?

mas to akosi cele pomylene...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

pomylene to mas ty, lebo miesas hrusky s jablkami. IBM Power ani Itanium niesu x86, je to uplne iny trh, technologia. Co sa dualcore tyka, tak aj intel aj AMD vysli v maji 2005, takze "davno pred tym" nieje na mieste. AMD ako mala firma v prvom desatroci davala Intelu riadne na prdel a aktualne mozu za to, ze po 7 rokoch Intel zdvihne vykon v desiatkach %.
Odpovedať Známka: 2.7 Hodnotiť:
 

itanium a ppc boli serverove riesenia...
amd chcelo riesit servre, preto ich vykradli...

a ano, davali im na prdel.
ked sa jednalo o beznu, konzumnu, masinu.
lacne, popicu dobre taktovatelne...
nespolahlive...

tiez dali na prdel intelu, ked mu ukradli tech, masiny, know-how; sudili sa s nim; a nakoniec aj ten sud vyhrali...
Odpovedať Známka: 1.4 Hodnotiť:
 

tak neviem ci koli servrom, ale AMD si uvedomilo, ze v danej dobe hlavny nedostatok x86 bol max 4GB ram. Preto priniesli rozsirenie na 64bit. O kradnuti a knowhow - amd vzniklo preto, lebo IBM dalo licencie Intelu pod podmienkou, ze bude este jedna firma, ktora bude robit x86 = intel nemoze (nemohol, neviem ako dnes) riesit ci sa s AMD dohodne na licencovani ale iba za akych podmienok, k dohode muselo prist. Za dalsie, pretaktovane som mal od cias AMD K5 vratane vsetko (klamem K6-II 450 isiel taktovat len o 20MHz ,tak som ho vymenil za celerA 333) az teraz 4790 nemam, lebo sa neda :)
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

4 gb vtedy vyuzil len servery a pracovne stanice - co bola domena prave ibm, itanii a, v pripade pracovnych stanic, aj xeonov, s ktorymi superili opterony...
kedze pole uz bole zabrane, najblizsie volne policko, o ktore sa dalo bojovat, bolo 64bit. intel tu uz mal svoje, netrebalo mu, aby mu xeon uberal zo ziskov, amd este nie, tak sa tam zacalo tlacit...

k amd - outsourcovany proces, amd bola len zalozna fabrika. ovsem, ukradli tech a zacali predavat intel cpu pod svojou znackou. intel im nove plany na dalsie cpu nedal, amd sa sudilo, ze ich musi dostat...

ps: preco si nebral e3-12xx? mininalne 50 eur lacnejsie a o triedu stabilnejsie jako i7. no brainer, ak netaktujes...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

pjetricek, nemas to nejake pomylene?
amd nevlastnil pentium m, z ktoreho vychadzala mikroarchitektura core, a ani nevyrabal xeon-y, ktorymi bola ovplyvnena.
a technicky, amd este nevedelo ani ako cpu vyzera v dobach, ked ficali alphy s integrovanym pamatovym radicom...

si si isty, ze popisujes tu firmu, co si myslis?

casto nadavas na intel apu (intel amd accelerated processing unit), potom vytahujes nejake amd intel pentium m, amd compaq alpha...
asi mas v tom gulas...
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

Ved to sa dalo predpokladat, ze lepsie kusky, ci vykon, ci mensia spotreba a podobne si drzia... ved naco inovovat.. ked nie je konkurencia, budeme predavat prebalene stare veci...
Nedivim sa tomu vobec... i ked... mohli tu uz byt ine CPU, insie spotreby, viac vykonu, viac jadierok a podobne... len zarabaju na tom istom co tu bolo
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Bohuzial mas pravdu, bez konkurencie by sme mozno este stale ficali na Pentiach 4 :-/
Odpovedať Známka: 6.5 Hodnotiť:
 

konkurencia v dobe pentii ? intel, amd, cyrix, transmeta. a dnes ? intel, amd.

co intel nakoplo su ARM SoC riesenia ktore mu v mobilnych zariadeniach ukazali chrbat, ale dost dlho na nich pozerali ako manazeri vw na babetu.
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Ty jeden hlupy opovazlivec! Zabudas na najmocnejsiu vtieniskryvajucusa naspravnycascakajucu VIAu!!!!
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Vývoj chlapci, vývoj je veľmi dôležitý. a nie že príde číňan na nejaký veltrh, všetko si nafotí a o rok prídu s vlastnými okopírovanými šmejdami!
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

Právo národov na sebaurčenie zahŕňa i voľbu nechodiť o rok s ničím novým.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

co slovo to kokotina od Teba
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Obchodna taktika ako vysita. Ale pozrime sa aj na dosledky, kedze nerastie vyoctovy vykon ako kedysi, aj kencny spotrebitel neciti potrebu inovovat hardware tak casto a teda nastava prepad v predaji novych pocitacov. Teda nie preto, ze vysli z mody a kazdy radsej pouziva tablet, ako sa nam snazia niektori nahovorit, ale preto, ze nema moc zmysel upgradovat. 5 rocny comp dnes je omnoho menej zastaraly, ako 5 rocny comp v roku 2000, tak neni divu.
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

Ved to, ja mam doma jeden stary notebook s celeronom 1007U. Ten notebook je 4 roky stary a fici ako hodinky. Ak by som mal dnes kupit podobny notebook za 230 eur tak proste nieje mozne nieje. Novsie CPU v danej cenovej relacii su vykonovo slabsie a co je horsie debilna politika microsoftu nedovoluje splasit notebook kde by nebol diskovy priestor rieseny cez SD kartu ci pamat nebola priletovana na zakladnu dosku.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

no vidis a ostatni zakaznici si to v pohode kupia. za plus minus 2 stovecky, chodive, svizne, neprehrievajuce sa, s windows 10, Nkovym celeronom, wifinou, modrym zubom. pamat z dosky za tie 4 roky nebudu potrebovat vyberat. vazi to 1.4 kg, obal z AL zliatiny, full hd matny display a vojde sa to do kabely.

a ty sa trap s tym trojkilovym srotom.
Odpovedať Známka: -7.1 Hodnotiť:
 

Az na to ze ten srot ma 11 palcov a hmotnost 1.38 kg, je chodivy a svizny ma modry zub a 1GB sietovu kartu a 6GB ram. A ak bude treba nieje problem nahodit SSD :-/
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a seka ti na tom snad este aj kurzor mysi. C1007u CB11.5 0,6/1,2 - pochybujem ze ti na tom ide vobec facebook plynulo.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

Ked to tvrdis ty urcite to bude pravda :)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Kup si od niekoho x220/x230. Nepotrebujes nic nove, vykon dostatocny, ked chces, mozes si tam dat aj libreboot.
A hlavne sa nemusis bat, ze sa ti to zlomi na polovicu, ked sa na to zle pozries, ako sa to stava u niektorych Apple homoklad.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

baterka za planovanou zivotnostou, hlucne chladenie, topiaci procak, pomaly platnovy disk, dizajn skatula od topanok, celkovy dojem nasiel som v odpadkoch. aspon mu to tie homoklady nebudu zavidiet.
Odpovedať Známka: -8.0 Hodnotiť:
 

Baterka sa na rozdiel od Apple homoklad da vymenit, chladenie nie je hlucne, na rozdiel od Apple pasivneho chladenia, co ti pri spusteni prehliadaca podtaktuje CPU, disk na rozdiel od Apple lahko vymenitelny za hocijaky 2.5 SSD.
Dizajn je subjektivny. Tebe sa mozno paci duhova vlajka, niektorym ludom nie.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Presne nad tym uvazujem ze by som kupil starsi ThinkPad.
Odpovedať Hodnotiť:
 

intel to priviedol do dokonalosti ... tak co do riti je ta 8. "generacia"? asi vsetko toto:

A) desktop kavove jazero 14nm+
B) mobil kabylake refresh 14 nm+
C) desktop cannon lake prve 10 nm, ktory vlastne ani v desktop nebude, podobne ako vlastne ani poriadne neboli desktopy prve 14 nm (neexistovalo ziadne vysoko-taktovane Ci7 5570K ci 5700K a dalsie hafo Ci7/Ci5/Ci3 modelov, iba 2 uuuuuuuplne zbytocne modely Ci7 s prehnane silnou grafikou) ... nezabudnime ze 10 nm tu malo byt podla prvych pra-povodnych planov uz pred 3 rokmi, uz rok pred vyhodenim tej xantipy: https://goo.gl/g2s1UQ


Odpovedať Známka: -1.1 Hodnotiť:
 

iste je zrejme len jedno: 9. tzv. "generacia" bude az ladove jazero najskor na prelome 2018/2019 s 10 nm+ a ze na 10 nm (ako takom) niekedy do 2023 intel vyda aspon 5 tzv. "generacii", rodin, refresov, optimalizacii ... ved prve dve na 10 nm su uz zname (cannon a ice lake)

len ma zaujima, ako to nazvu ... tick-tack-tock-teck-tuck ... samohlasky sa minuli ... alebo process, architekture1, architekture2, architekture3, optimalization1, optimalization2, optimalization3, refresh1, refresh2, refresh3 ...
Odpovedať Známka: -1.2 Hodnotiť:
 

En(10nm) ten (10nm+) ti (8nm) ki (8nm+) dva (7nm) špen(5nm) dli(5nm+) ki refresh (5nm++)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 


Pupáčik, kúp si už konečne nejaké AMDčko!!!

Zabudni na Intel a prestaň pičovať!!!

Si už na úrovni olaola...

Odpovedať Známka: 0.9 Hodnotiť:
 

ryzen si nekupi, lebo to vyzaduje z jeho strany aj nejaku aktivitu (napr. vyrazit von od rodicov z pivnice a najst si konecne robotu). radsej bude plakat po forach, ze zly, zly intel; a tuzobne cakat, ze pride ryzen2, ktory si "urcite kupi", a ktory konecne nakope prdel zlemu, zakernmu intelovi rovnako, ako to tomu zlemu, bakanemu intelovi nakopali osemjadrove buldozery, 5ghz super-rychle osemjadra fx-9590, 12timi vypoctovymi jadrami ovplyvajuce apu a v principe vsetky amd, ktore bolo minimalne v moralnom prave a moralne popredu...
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Tick-tack-tock-teck-tuck...noo tato sekvencia slov mi riadne rozochvela branicu pri pomysleni, ako Intel Outsideri posledne roky (az doteraz) robili nieco podobne ako pred 20 rokmi, ked frekvencie svojich procakov zvysovali kazdou generaciou o horibilnych 33MHz... :D
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ved si posli do Intelu CV, na takych borcov cakaju, len mam obavy, ze ty by si sa mal problem zamestnat aj vo verejnych hajzloch.
Odpovedať Známka: 0.6 Hodnotiť:
 

nie som navrhar CPU a na marketingove oddelenie intelu ist nemozem, musel by som si totiz dat vyoperovat 1/2 mozgu a predtym vygrcat celu cisternu grcanice
Odpovedať Známka: 1.2 Hodnotiť:
 

No a v AMD tiež posraných a dogrcaných brali, preto tie sračky produkovali viac ako desaťročia...
Odpovedať Známka: 2.2 Hodnotiť:
 

jedine co vycitam marketingu amd je ked zapocitali CU bloky iGPU v APU (8 ks po 64SP = 512 SP) ku 4 x86 jadram s debilnym nazvom ze 12 vypoctovych jadier ... to je takt total kravina na n-tu ked sa blizi k nekonecnu a vymysliet to mohol iba chory mozog, lebo to intel moze zapocitat vo svojich iGPU v CPU svojich 12-16-20-40 GPU vypoctovych jadier a predavat Ci7 7700 ako s 20 ci 24 vypoctovymi jadrami (netusim kolko tam ma grafika execution units)
Odpovedať Známka: -4.5 Hodnotiť:
 

skus amd community manager - slovnik na to mas.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

a priblizne kedy budu na nasom trhu prve notebooky?
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Zajtra...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Dam vam jednoduchu otazku resp priklad na zamyslenie kde by sme mohli byt keby... predstavte si ze by nam intel ponukol cpu ktore je 5x vykonnejsie (co je realne a vzdy bolo aj bude) a cca ma rovnaku spotrebu. Co by z toho mal ked moze zvysovat vykon po par % rocne a predavat miliony kusov kazdy rok o kusok lepsie cpu
Odpovedať Hodnotiť:
 

40% = styridsatpercentny
40% = styridsat percent

velmi tazke na pochopenie?
Odpovedať Hodnotiť:
 

oprava:
40 % = styridsat percent
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár