neprihlásený Nedeľa, 24. novembra 2024, dnes má meniny Emília
Miliarda smartfónov je hacknuteľná len pri zapnutom WiFi, okamžite aktualizujte

Značky: smartfónybezpečnosťWi-Fi

DSL.sk, 28.7.2017


Množstvo populárnych smartfónov vrátane modelov najvyššej triedy s Androidom a iPhonov môžu útočníci hacknúť bez akejkoľvek súčinnosti užívateľa, stačí ak je na týchto smartfónoch zapnuté WiFi a útočník je v dosahu WiFi signálu.

Umožňuje to chyba vo firmvéri WiFi čipsetov série BCM43 od Broadcom používaných v týchto smartfónoch, ktorú identifikoval Nitay Artenstein z bezpečnostnej spoločnosti Exodus Intelligence.

Chyba typu pretečenia heapu označená Broadpwn umožňuje spustiť na procesore v čipsete s jadrom ARM Cortex R4 útočníkom zvolený kód po podvrhnutej komunikácii.

Nachádza sa v implementácii rozšírenia WiFi s označením Wireless Multimedia Extensions, WMM, pričom zneužiť sa dá už v začiatočnej fáze komunikácie smartfónu s WiFi prístupovým bodom. Útočníkovi tak stačí čakať na pakety zo smartfónu hľadajúce jemu známe prístupové body a po snahe smartfónu pripojiť sa simulovať pakety z takéhoto AP.

Exploit je podľa autorov spoľahlivý a útočník po infekcii získava okrem iného kontrolu nad dátami prenášanými smartfónmi po WiFi. Vyvinutý exploit presmerúva užívateľa pri návšteve HTTP stránok na podvrhnuté stránky. Tvorcovia ale v kóde bežiacom na WiFi čipsete implementovali dokonca funkčnosť červa, keď infikovaný smartfón dokáže rovnakým spôsobom akým bol infikovaný infikovať ďalšie smartfóny.

V prípade vypustenia do obehu by mal takýto červ zrejme nedozierne následky, keď by sa predpokladane dokázal rozšíriť veľmi rýchlo na veľké množstvo smartfónov.

Kód bežiaci na WiFi čipsete môže potenciálne infikovať aj samotný operačný systém. Túto štandardnú časť útoku Artenstein neimplementoval, v minulosti ju demonštrovali ale napríklad experti z tímu Google Project Zero.

V popise zraniteľnosti a útoku jej objaviteľ nešpecifikuje presné množstvo infikovateľných zariadení. Artenstein o svojich zisteniach informoval včera na hackerskej konferencii Black Hat a podľa informácií amerických médií má byť hacknuteľná približne miliarda smartfónov.

Zraniteľné sú napríklad všetky iPhone po iPhone 5, Samsung Galaxy S3 až S8, Nexusy 5, 6 a 6P.

Aktualizácia 1: Objaviteľ zraniteľnosti uvádza ako zraniteľný aj Nexus 6X, čím zrejme myslel model 5X. Ako ale upozornil čitateľ a potvrdzuje napríklad rozobratie tohto modelu webom iFixit, minimálne pri uvedení tento model obsahoval WiFi čipset od Qualcommu a nie Broadcomu.

Zraniteľnosti boli opravené v rámci júlových bezpečnostných aktualizácií Androidu vydaných na začiatku mesiaca a vo verzii iOS 10.3.3 vydanej minulý týždeň. V prípade Androidu je samozrejme potrebné vydanie aktualizácií od jednotlivých výrobcov smartfónov.

Chyba nie je prvou svojho druhu, podobné chyby v rovnakých čipsetoch v apríli zverejnil bezpečnostný tím Google Project Zero. V prípade jeho chýb tieto boli zrejme ťažšie zneužiteľné respektíve boli prítomné na menšom počte smartfónov, keď pre zneužitie chyby v implementácii 802.11z TDLS pre priamu komunikáciu medzi dvomi zariadeniami musel byť útočník pripojený k rovnakej WiFi sieti a implementácia 802.11r, v ktorej sa nachádzala druhá chyba, zase nie je aktívna v každom smartfóne s týmito čipsetmi.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Starship by mohla za najbližšie štyri roky uskutočniť až 400 štartov
Protimonopolný úrad začal prešetrovať, prečo v SR nie sú skutoční virtuálni mobilní operátori
Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky


Diskusia:
                               
 

To je toho...
Dnešní namakaní programátori...
Však je celý softvérový svet už iba na smiech.
A ešte nás chce niekto očipovať...!
Odpovedať Známka: 1.8 Hodnotiť:
 

vam v krcme zaviedli wifi? gratulujem teda
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Nie. Nezaviedli. Len to 33 rokov sledujem, kam sa uberá programovanie...
Odpovedať Známka: 1.9 Hodnotiť:
 

Kam?
Odpovedať Známka: -1.8 Hodnotiť:
 

No tam, však čo si si tam nikdy nestrkal papier?

No je čoraz viac chýb, ťažký a pomerne obsiahly kód s doslova neprimeraným množstvom riadkov.
Ovládač k VGA nVIDIA je už dnes zložitosťou na úrovni OS Windows XP. Však to je des!!!
Nikto neprogramuje kvalitne, jednoducho, úsporne. Bystrý programátori akoby vykapali. Kódy sú nesmierne zložité.
bolo by treba zasa vrátiť časy 386/486-tiek. Vtedajší kód bol úspornejší a dovolím si tvrdiť, že aj elegantnejší.
To nehovorím o namakaných programátoroch jednočipov či starých 8-bitových CPU.
Odpovedať Známka: 5.6 Hodnotiť:
 

Nechaj ich..., nevedia o čom točíš. Dnešný svet počítačov (resp. ich programátorov) je na grc. :-(
Odpovedať Známka: 6.2 Hodnotiť:
 

Ty nie si dali, ale pako. Rovnako aj ten nad tebou.
Odpovedať Známka: -5.0 Hodnotiť:
 

Ty nie si fako, ale pako. Rovnako aj ten nad tebou.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

lenze co robil kod vtedy a co dnes. vtedy vykreslil bod na obrazovke, dnes prepocitava milion veci, aby sa hra vykreslila spravne.
Odpovedať Známka: 2.6 Hodnotiť:
 

No hej. Už nepoznáme slovíčko krása? Jednoduchosť? Potrápiť búdku a vniesť naozajstné finesy? Iste, mnohé je neúmerne, až zbytočne zložité. Výkonu je dosť, RAM je dosť a tak nikto nemá dôvod a ani čas či skúsenosť tvoriť jednoduchý a účinný kód.
Odpovedať Známka: 2.8 Hodnotiť:
 

Napr. taky revolt, to bol ukazkovy priklad dobreho programovania....
Odpovedať Známka: 5.4 Hodnotiť:
 

Volakedy dokonca byval i taky voskovany toaletny papier, pri ktorom stacila chvilka nepozornosti na to, aby aj z vbodnutia noza na rovnake miesto pod lopatku vytvoril akceptovatelnu alternativu.
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

Našli by sa magori ktorí by radi písali dokonale optimalizovaný kód. Ale dlho to trvá a kto to zaplatí? Teraz programátor kľudne zarobí 5000 eur mesačne. Tak radšej bude makať tak ako sa očakáva. Ako by mal robiť nejaký svoj underground projekt dokonale optimalizovaný bez výplaty.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Najdu sa aj taki undergrouderi...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

jasne ze sa najdu. Ale nie majorita. Majorita chce zarabat peniaze a volny cas chce venovat rodine. Nema zmysel travit nadmerne vela casu optimalizaciami. Lepsia metoda je optimalizovat ked ozaj treba a cas ktory usetris pouzijes na ine ulohy, featury, bug fixy ktore maju vacsiu prioritu.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Pekné pičoviny táraš. Ty si taký ten typický kokotko, konzerva, tzv. stará škola, pre ktorého posledné dobré programovanie bolo štruktúrované v starom c, a oop je zbytočná pičovina (lebo jej nerozumieš). Len nerozumiem, načo svoje pičoviny musíš vnucovať ostatným, prečo si nežiješ vo svojom rozprávkovom svete, kde trebárs cms kódujete v asm a c, síce tridsať rokov, ale vyšperkované.
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Nikomu názor nevnucoval, tak skludni hormón. Ten chlap ti z nosa nevypadol. Ľudia ako ty so svojím arogantným prístupom sú problém dnešnej doby. Váž si možnosť slobody slova a toho, že sa nájde aj niekto s odlišným pohľadom na problematiku. Napokon aj má pravdu. Vo všetkom miliarda chýb, neprehľadný kód a pomalé aplikácie. Prevažne tie postavené na skvelej jave a pod.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

uz to, ako sem hamster nabehne z jeho picovinami je provokacia. aj 30 rokov dozadu boli aj zli aj dobri programatori. dnes je ale omnoho viac jazykov, projekty su vacsie, vela sa zmenilo... a tym padom aj zlych programatorov a roznych hobby-kutilov pribudlo. ak by sa dnes kodilo pre mobily v C, C++, bolo by este menej aplikacii, jednoduchsich, ostatne toto som tvrdil daaavno este ked google nasadil javu ako progr. jazyk.

A vraj ovladac ns urovni Windows Xp - ak sa takejto kokotiny chyti dalsi citatel, amen tma :)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Je to presne tak ako píšeš. Mám dva programy čo robia úplne to isté (prevod verzií DWG ak to niekomu niečo hovorí), jeden starý má cca 1,6MB a ten nový má len inštalačný súbor s veľkosťou okolo 700MB ...WTF!!!
Odpovedať Známka: 9.3 Hodnotiť:
 

Inac hej toto ma fascinuje, aj facebook messenger mal len par mb a teraz to rastie ako huby po dazdi a bonus je to usekane, pomale a na starsich IOS zariadeniach nepouzitelne. A celkovo vsetok software sa flaka. Rychlo rychlo nagrcat ten kod, len aby to islo... Som myslel ze si to nikto nevsimol len ja. Neviem co je dnesna pridana hodnota software, vsak aj ten web prehliadac uz zatazuje PC viac ako hociaka ina bezna hra. Hlvne ze vam mobilny operator ponukne 1000 MBPS linku na s FUP 1GB a po automatickej aktualizacii Telefonu, ktoru mate zakazanu, vam to zorerie vsetky data.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

Web prehliadac je dnes v podstate samostatny operacny system - ma virtualne masiny pre jednotlive taby (procesy), ma gui system, ma text layout a i18n system, ma audio a video system, ma milion dalsich veci.

Uz davno to nie je len zobrazovatko jednoducho oznackovaneho textu.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Takže OS windows bol práve zdegradovaný na bootloader pre prehliadač.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

"poorly debugged set of device drivers".

-- Marc Andreessen, Netscape, 1995
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

No ale nevyšlo, úbohá zbierka ovládačov zredukovala Netskejp.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hamster, aj ked mas v niecom pravdu, tak si to predstavujes ako hurvinek valku. HW je cim dalej tym zlozitejsi a tak isto aj kod, kod je casto spolocny a plny makier pre rozdielne architektury, ci uz grafiky, cpu, wifi chipsety. A furt sa len nabaluje a nabaluje. Je to z velkej casti cenou, nikto ti nebude platit top programatorov (nie, podobne veci sa nerobia na skole v indii) aby robili tu istu robotu presne a specialne na tu ktoru architekturu stale od piky a este aj v rozumnom case.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Problémom nie je niekedy ani nekvalita programovania ale to, že mnohí manažéri a CEO chcú hneď všetko mať funkčné a v predaji, aby mohli začať točiť peniaze a neuvedomujú si, že ak by investovali do projektu 10-20% času navyše na doladenie detailov kódu - optimalizáciu, projekt by bolo z hľadiska dlhodobejšieho lacnejší, kvalitnejší, rýchlejší, bez zbytočných blokov kódu. S peknou čitateľnosťou, logikou, poznámkami, dokumentáciou ...
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

To, ze by to bolo kvalitnejsie, rychlejsie apod sa ti kazdy obchodnik vykasle. To je problem pouzivatela, nie toho, kto pocita trzby.

Dolezite je byt prvy na trhu, aj ked nie si najlepsi. Ludia si asociuju produktovu kategoriu s tvojou znackou a bugy sa neskor doladia (napr.: Photoshop alebo Excel).

Musis to velmi pokaslat, aby ten, co prisiel neskor na trh, ta trhol (stava sa: Altavista vs Google).


Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

toto hovorim uz tak 5 rokov a ovecky sa mi smeju.
mam lacny mobil 14eurvy - vcera som ho nechal na nabijacke, kvetinac sa rozlial, mobil vytopeny. mam v pazi, 14eur..
keby je to 400eur, to by bolelo.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Nebolelo, mobil si jednoducho utries a ficis dalej (rada Samsung Galaxy S5/S7/S8), pripadne aj ine. Prakticky overene :)
Odpovedať Známka: 1.1 Hodnotiť:
 

Sony Z2-Z3 vodotesne,prvy sa pokazil potom co som zmokol v dazdi,druhy sa pokazil ked ma postriekal synovec vodnou pistolou...obidve reklamacie neuznane, pruzky citlive na vodu boli sfarbene,podla oficialneho reklamacneho poriadku take reklamacie neuznavaju a samsung s prichodom S8 upravil postup reklamacii na rovnaky ako ma Sony a Apple,cize reklamacie na prienik vody do zariadenia neuznavaju. Takze ano,bolelo by ma keby mi 1100€ telefon odisiel po tom co by na neho dosla voda.
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

Nie si jediny a tymto bol Sony neslavne znamy, ze neuznaval reklamacie svojich vodotesnych/vodeodolnych telefonov z dovodu prieniku kvapaliny do tela telefonu.
Zazil som na vlastnej kozi, odvtedy som tuto prihodu rozpraval kazdemu zaujemocovi o Sony mobil a mal som 100% uspesnost odradenia nakupu Sony mobilu ;oP.
Takze pripisujem si na zoznam aj Samsung (aj tak som ich mobily nemal rad).

Odpovedať Známka: 7.5 Hodnotiť:
 

a keby si nemal ziadny usetril si 14E :)
mobil za 400E si kupuju ludia pre ktorych je 400E ako pre teba 14E a potom taki ktori si kupia mobil za 400E a potom mesiac nezeru a strachuju sa aby si ho nerozbili ;) (ale su cool ze maju mobil za 400E)

kazdy si proste kupi co mu vyhovuje a na co ma
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

A co ludia, ktori maju mobil ako nahradu PC, musia byt mobilni a ich po*rani zamestnavatel im nevie zabezpecit ani len notebook s funkcnou bateriou? (nepisem o sebe, u nas je presne opacny problem, vela notebookov a mobilov, co nie je prave plus ... ).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Tak v tom prípade to asi ten človek nemá v hlave v poriadku.
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Problémom je to, že väčšina ľudí si 400 eurový mobil nekúpi, ale vezme si naň spotrebný úver a potom ho spláca 1-2 roky. Na úrokoch síce väčšinou nezaplatia nič ale zaplatia vyššiu cenu oproti trhovej o povedzme 10-20%. Zároveň, čo si mnohí neuvedomujú, v prípade meškania alebo neuhradenia splátky za mobil, vzniká záznam v RBÚZ (Register bankových úverov a záruk), ktorý má vplyv na hodnotenie používateľa napríklad pri vybavovaní hypotéky, kúpe auta na čiastočný úver a podobne. Zoznam o meškajúcej splátke sa zo systému vymazáva až po niekoľkých rokoch.
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

V registri sa sústreďujú informácie o dlžníkoch bánk, ktorými sú výlučne právnické osoby a fyzické osoby podnikatelia (nie fyzické osoby nepodnikatelia).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Hehe tak ja mam S7 a ked si umyvam ruky niekedy umyjem mydlom a tecucou vodou cely mobil lebo je vodotesny. V mori som snim fotil ryby. A pouzivam ho na vsetko. Xkrat mi padol na beton a nikdy sa nerozbil. Ale super, ze zijes s odstrihnutym sluchatkom.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

tak to už preboha nerob...zapáli sa pod vodou a zhorí celé more!!
Odpovedať Známka: 6.9 Hodnotiť:
 

iPhone 7 pravidelne cistim pod tecucou vodou. Oplachnem a je ako novy.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Este ze kardiostimulatory nemaju WiFi prijimace, zatial... coskoro vsak sikovni cinania pridaju LTE, WiFi, bezdrotovy zapalovac cigariet. Jedina nebyhoda bude, ho bude potrebne nabijat kazdych 12 hodin... presne ako In Time (2011).
No a dalsia samozrejmost, teda "feature", to bude zadne vratka.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

updatni si databazu znalosti http://dopice.sk/jZo
Odpovedať Hodnotiť:
 

To uz clovek ani tlacit cez wifi vo velkom kancli bez rizika nemoze.
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Ani kvety uz po WIFI neobjednavam...
Odpovedať Známka: 2.9 Hodnotiť:
 

Ale moze. Garancie su predsa neoddelitelnou sucastou patentov existenciou ústavnej hodnoty – princípu ochrany konania v dobrej viere.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

inak super clanok..z aprila..
http://dopice.sk/jYr
Odpovedať Hodnotiť:
 

to už ani vypiť cez WiFi nie je také, aké bývalo :(
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Ako som už písal v minulom článku... automatické vyhľadávanie wifi je prvá vec ktorú vypínam pri nastavovaní novo spusteneho androidu. Zapinam wifi len keď viem kde som a keď ju potrebujem.
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Automaticke vyhladavanie (free) wifi je ina vec. Toto je vyhladavanie ZNAMYCH wifi sieti (teda takych, kde si sa uz v minulosti prihlasil). A na to ti pomoze len neustale fyzicke zapinanie/vypinanie wifi, ktore sa sice da automatizovat, ale dnes to uz nikto neriesi a wifi ma aktivne nonstop.
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

okamžite aktualizujte - hm, rád by som, ale asi sa na to výrobcovia vykašlajú
Odpovedať Známka: 9.1 Hodnotiť:
 

A zacina dlha cesta prehrabavania sa internetom ohladne custom ROM. Najst taku, ktora ti vyhovuje, kde funguju vsetky tebou pouzivane aplikacie, ma dobre ovladanie a sucasne je relativne stabilna ... co som sa nahral na Xiami telefone s MIUI, a to distribucia a funkcnost je este celkom na dobrej urovni.
Ale, stale mas tu moznost. S jablkom si clovek moze ...
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

…s jablkom si clovek moze telefon normalne pouzivat bez toho aby riesil custom ROM.
Odpovedať Známka: 1.6 Hodnotiť:
 

Som zvadavy, ci na 4S vydaju update ...
Osobne pouzivam iPhone 6, ale to mam uz 3tiu! 1x utopeny telefon, 2x problem so signalom ... a vzdy novy kus :). Aspon v niecom to ma vyhodu.
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

LineageOS....a je :)
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

https://lineageos.org

;-)
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Treba si spravne vyberat vyrobcu. Ja mam nexus 6. Na trh bol uvedeni v Novembri 2014 s adroidom 5.0. Aktualne mam 7.1.1 a patch level Jul 2017. Telefon dostava patche a opravy kazdy mesiac ... (pouzivam Stock ROM)
Odpovedať Hodnotiť:
 

nie! treba guglu prikazat, aby patchoval vsetky telefony s OS Android min. 1x mesacne. Cize nielen ty aby si mal jul2017 updaty, ale komplet vsetci!
Odpovedať Hodnotiť:
 

samozrejme s rozumnym casovym ohranicenim... napr. telefony ktorych predaj skoncil pred menej ako 5 rokmi.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Googel nema vplyv na to, co si robia ostatni vyrobcovia so svojimi systemami. System je open source, s BSD licenciou, co si s tym spravia, je ich vec.

Dokonca ani vyrobcovia to nemaju celkom vo svojej moci, lebo ked im dodavatel SoC nedoda BSP (board support package) pre dany procesor a verziu androidu, tak oni tiez vela vody nenamutia. Na taketo veci treba mysliet uz na zaciatku, spravne nastavit zmluvy.

No a normalni pouzivatelia updaty nepytaju, preco na ne zbytocne vyhadzovat peniaze? Predosly odstavec sa zmeni, az to zacne byt faktor pri kupe telefonu pre bezneho usera. Zatial mame k tomu daleko.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Co ma google s tym, ze napr. Samsung ignoruje svone telefony ? Google vyrobcom dodava updaty ...
Odpovedať Hodnotiť:
 

Musíš si kúpiť S7, ako hen šťastný majiteľ vyššie, a nebude ťa ignorovať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

uf.. este ze mam blackberry pp
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

Niektore Blackberry maju ten cip takisto
http://dopice.sk/jYu
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

no je tam toho, co by mi prosimta kto hackol? tie moje fotky co mam v telefone? mam v pici.
Odpovedať Známka: 2.0 Hodnotiť:
 

mozno tam mas internebanking, mozno ti odide par peknych SMS na atraktivne seychelske cisla, mozno z tvojho mobilu zbehne nejaky utok, vdaka ktoremu ta navstivi policia (viem o chlapikovi, ktoremu hackli router, narobili paseku a on stravil noc ci dve v base, to ako vazne)... je to len vec predstavivosti. a samozrejme, o com nic netusis, tazko si daco predstavis...
Odpovedať Známka: 4.5 Hodnotiť:
 

Možno by si mal prestať pozerať tie sprosté seriály a začať zit život ty paranoidný primitiv.
Odpovedať Známka: -1.4 Hodnotiť:
 

Korekcia: Nexus 6X neexistuje a Nexus 5X zraniteľný nie je (používa chipset od Qualcommu).
Odpovedať Hodnotiť:
 

Zas sa vykaslali na Windows Phone? :(
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

Vsetky Windows Phone pouzivali Qualcomm.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

len keby ta aktualizacia nespomalila az na vyhodenie fonu alebo rozmlatenie od zlosti jak moc vela spomalila by bolo vsetko ok.
ale neni a nebude vsetko ok
lebo aktualizacia spomali az na vyhodenie alebo rozbitie od zlosti jak moc vela spomali.
NEAKTUALIZUJEM
NIKDY
NEAKTUALIZUJEM
LEBO NECEM
VYHODIT ANI ROZMLATIT!!!!
NE!!!
NE
NE!
nikdy!!!!!
NENENENENENENE.
NEHAJTE SI JU.
NECEM.
ZADNU.
FUJFUJFUJ.
oni to roba naschval ze spomaluju svine.





:(

Odpovedať Známka: -1.3 Hodnotiť:
 

hoďte na něj síť !!... je to blázen
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

Zabudol si si dať lieky
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A vsade jebu tych krabov a meduzy a morske kokotini3 nevysvetlis ze nechces. Najebu aj taj.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:

Pridať komentár