Výrobca LG pristúpil k pomerne ojedinelému kroku a po približne len týždni na trhu úplne sťahuje a prestáva predávať svoje smart hodinky LG Watch Urbane 2nd Edition LTE.
Spoločnosť to avizovala zahraničným médiám testujúcim hodinky.
Podľa jej stanoviska bol v hodinkách objavený hardvérový problém ovplyvňujúci každodenné používanie hodiniek, ktorý má komplikovanú povahu. Kvôli tomu sú hodinky stiahnuté a či budú v budúcnosti vôbec uvedené sa podľa spoločnosti rozhodne neskôr.
O aký konkrétny problém ale ide nie je zatiaľ známe.
Ako sme informovali v tomto článku, hodinky LG Watch Urbane 2nd Edition LTE mali byť prvými hodinkami s operačným systémom Android Wear podporujúcimi priame pripojenie na mobilnú sieť. Hodinky a platforma Wear nie sú určené pre využívanie hodiniek so samostatným telefónnym číslom, naďalej sprostredkovávajú hovory a SMS cez spárovaný smartfón. Ten ale teraz nemusí byť v dosahu hodiniek, stačí ak je zapnutý a kdekoľvek pripojený na Internet.
Predstavenie hardvéru LG Watch Urbane 2nd Edition LTE (video: Pocketnow)
V prípade smart hodiniek od LG nejde o prvý kuriózny problém respektíve problém kuriózneho dosahu. V minulom roku totiž prvé Android Wear hodinky od LG, G Watch, extrémne rýchlo korodovali.
Ich kontakty podľa niektorých užívateľov korodovali už po týždni používania. Korózia vznikala v dôsledku napájania niektorých nabíjacích pinov aj keď sa hodinky nenabíjajú. Ku korózii následne prichádzalo pri kontakte pinov so slaným potom na pokožke užívateľa, vynikajúcim elektrolytom. Problém, o ktorom sme detailne informovali v tomto článku, bol riešený aktualizáciou firmvéru, po aplikovaní ktorej už kontakty nie sú pod napájaním ak sa hodinky nenabíjajú.
Hardvérový "problém" nie je v hodinkách LG, ale serveroch používaných( nielen operátormi) na analýzy, závisiace na polohe zákazníka. Zvýšením granulácie(rozbitím) jednej zo základných dimenzií xOLAP-u náročnosť spracovania vzrastá exponenciálne a konkurenčné deadlock-y tiež.
Popri jednom pohybe zákazníka, určeného GPS súradnicami, nadmorskou výškou a časom, ktoré je možné interpretovať ako funkciu v 4D, začali hodinky vytvárať paralelnú funkciu.
Lenže niečo ako 2x 4D priestor je interpretovateľné iba v 5D, kde sa tie funkcie určite nepretínajú.
A náročnosť spracovania rastie spôsobom náročnosti vyhľadávania a triedenia v rozsahu IPv4 vs. v rozsahu IPv6.
Y vs. ||
Pripojenie cez WiFi(Y) je v pohode súčet, pri pripojení cez LTE(||), ktoré samotná real-time based sieť síce zvládne, dochádza k duplikovaniu meraní a následne padajú všetky štatistiky, vrátane fakturácie.
Nenájdu ma?
Od: One I Lolo
|
Pridané:
20.11.2015 22:09
Teda by sa teoreticky dala zabezpečiť anonymita? Je možne že v snahe vystopovať volajuceho vystopujú len jeho telefón a teda ak by sa to rozšírilo znížila by sa bezpečnosť alebo ako?