neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Modulárny smartfón Google odložený lebo nedrží pokope

Značky: Google Aranové technológiesmartfóny

DSL.sk, 20.8.2015


Dôvodom respektíve minimálne jedným z dôvodov, prečo Google odložil uvedenie svojho modulárneho smartfónu Google Ara, je nedostatočná funkčnosť mechanizmu držiaceho pokope jednotlivé moduly.

Vyplýva to z oznámenia spoločnosti, podľa ktorého kvôli použitej technológii viažúcej moduly k rámu neprešiel smartfón testom pádu a zrejme teda nezostal vcelku.

Ara je postavený na hliníkovom štrukturálnom ráme, do ktorého sa vkladajú moduly podľa voľby užívateľa a telefón je tak konfigurovateľný a ľahko upgradovateľný.

Moduly sú k rámu uchytené pomocou elektropermanentných magnetov. Ide o magnety skladajúce sa v skutočnosti z troch magnetov, elektromagnetu, magneticky tvrdého a magneticky mäkkého magnetu. Pomocou elektromagnetu sa jednorazovo mení magnetizácia mäkkého magnetu a dá sa orientovať opačne ako tvrdý magnet, v takom prípade je celý elektropermanentný magnet neaktívny, alebo rovnako a celý magnet sa vtedy chová ako magnet a priťahuje modul k rámu.

Pôvodne boli elektropermanentné magnety v jednotlivých moduloch, v neskorších prototypoch ich Google presunul do rámu.


Podoba Google Ara zo začiatku roka (video: Google ATAP)



Ich sila ale evidentne nie je dostatočná a Google teraz hľadá inú technológiu pre upevňovanie modulov do rámu.

Google Ara mal byť uvedený na trh tento rok, tento týždeň ale spoločnosť avizovala jeho posunutie na budúci rok. Okrem výhod má smartfón nevýhodu menšej efektívnosti napríklad v podobe menšej integrácie prvkov a väčších rozmerov alebo väčšej spotreby a nižšej výdrže. Ďalšou problematickou oblasťou bude podľa aktuálnych informácií tiež zrejme mechanická pevnosť.

Google podľa v minulosti zverejnených informácií očakáva, že smartfóny Ara budú celkovo neefektívnejšie o maximálne 25% a výhody platformy celkovo prevážia nad nevýhodami.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži


Diskusia:
                               
 

KANAGON
Odpovedať Známka: 7.9 Hodnotiť:
 

Chemoprén
Odpovedať Známka: 7.6 Hodnotiť:
 

Evidentne to skončí nejakou zacvakávacou poistkou na okraji
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

nech si kazdy hovori co chce ale toto je uz predom zatratene. nejde o to kolko modulov a aky upgrade si mozes dat do buducna stejne to bude stara sunka ktora bude potrebovat vymenit... radsej kupim za kilo Xiaomi
Odpovedať Hodnotiť:
 

Celý koncept google Ara je fajn, ale len ako vyskumny projekt, v praxi nema vobec ziadne opodstatnennie u vetsiny spotrebitelov a ako sa v zavere clanku pise: vetsie rozmery, nizsia vydrz plus vyssia spotreba - neviem uz co viac treba aby si kazdy domyslel ako to skonci. Uz pri prvom clanku o google Ara som pisal ze to nebude mat uspech, pretoze okrem tech. hipsterov, ktori kupuju veci len preto ze je to novinka a chcu byt chvilku akoze in a trendy, to nema dovod kupit nikto. Na trhu je obrovske mnozstvo smartphonov z ktorych sa da naozaj vybrat presne taky typ aky mi vyhovuje, su optimalizovane a cenovo su na samom dne. Google Ara neprinasa do segmentu mobilnych a chytrych telefonov okrem moznosti obmedzene menit niektore komponenty zariadenia nic nove a zo svojho subjektivneho pohladu mozem smelo tvrdit, ze diera na trhu mobilnych zariadeni je niekde inde ako v potrebe menit si hardwar phonu za chodu. Tolko z mojej strany k tomuto.
Odpovedať Známka: 5.3 Hodnotiť:
 

Aký smartphone má nočné videnie, kompas, teplomer alebo EKG?
ha? HA?
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

:-) alebo by mohol mat este paralyzer pre slecny, aby sa nebali ist po tme same niekam, alebo take laserove ukazovatko, ved to je ozaj prakticke
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Hodinky s vodotryskom by bodli
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a nadobka na cukriky
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

a bublinku do vodováhy
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

Ten "paralyzer pre slecny" sa da vylozit vselijako.
Viem si predstavit, ze po tme same niekam pojdu a niekto pouzije na ne paralyzer. :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Ano uz aj prve skladane PC nemali ziadnu sancu na uspech, ved kto by si uz len zvlast kupoval dosku, procesor a pamat a daval si to dokopy, ked vsetko integrovane drzi pokope lepsie, je to vzajomne odladene, musi to mat nizsiu spotrebu, vyssi vykon. Naco by to komu bolo.

Doma mam 12 rocne PC. Odisla na nom DVD mechanika (to som ignoroval), ma vymeneny zdroj (odisiel), monitor (stary som predal a kupil lepsi), 2x menene HDD (kvoli kapacite, stare som predal) a doplnenu pamat.

Ak to podporia "velky" vyrobcovia, "mobilny" HW bude mat vyrazne vyssiu zivotnost ako 2 roky (toto beriem ako najvacsiu slabinu), tak to moze byt velmi zaujimavy koncept.
Nepredstavujem si takto iba telefony, ale aj tablety a netobooky, co vlatne kludne nahradi domaci HW.

Tolko z mojej strany k tomuto.

Odpovedať Známka: 0.5 Hodnotiť:
 

Porovnavat segment PC so smartphonmi je tak trochu mimo, pretoze pri PC ti nezalezi az tak na rozmeroch zariadenia a tiez vydrz nie je az tak kriticky dolezita, to urcite vies aj sam. Takze pri mobilnych zariadeniach sa hladi hlavne na tieto atributy ako su vydrz, rozmery a cena a ako som uz vyssie pisal konkurencia na trhu mobilnych zariadeni je velka, takze hlavny tahun menit hardwarove komponenty upada uplne do uzadia. To co pises o PC, tato schopnost poskladat si PC s komponentami podla svojho uvazenia bola vitana prave pre nedostatok konkurencie v oblasti PC a pre velke cenove rozdiely, teda napr. -->
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

-- > PC rovnakych parametrov v celku stal 35 000 vtedy este SK a PC rovnakych paremetrov , ale poskladanych samotnym spotrebitelom, teda grafiku som kupil z lacnejsisie, procak tiez a pod. Ale v segmente mobilnych zariadeni v sucasnosti nemas potrebu skladat si vlastny phone, pretoze to co chces uz najdes v obchode a s istotou ti mozem povedat, ze ta to bude stat menej, ako keby si si mal poskladat zariadenie sam. Takze tolko k tvojmu prispevku.
Odpovedať Známka: 7.1 Hodnotiť:
 

nic v zlom ale to pouzivas asi len ako klin pod koleso....
Odpovedať Známka: 6.0 Hodnotiť:
 

plne zdielam nazor,

nie som striktne za magneticke drzanie,
ale kludne nech urobia standardny uzivatelmi odobreny design a dnu nech daju modularitu konecne.
aby si ludia mohli slobodne menit na notebookoch displeje, klavesnice, baterie, maticne dosky, pridavat dalsie zariadenia, graficke karty. teda nielen pamate a disky, pripadne wifi a bt moduly a procesory.
zakladne rozmery by mohli byt univerzalne dane, uz design by bol vzdy ako nadstavba, ale toto by vyrazne pohlo s ekologiou dopredu. unifikovane noteboky a dalsie podobne zariadena su hrozba pre planetu, je z nich neskutocna kopa odpadu. napr. len male poskodenie styristopiateho druhu pantu robi notebook nepouzitelnym. .
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

A teraz si este raz precitaj co si napisal. Bojis sa o planetu v dosledku zahltenia elektroodpadom a na druhej strane sa priklanas k nazoru, ktory podporuje este vacsiu tvorbu elektroodpadu, uvazuj, ak teraz potrebujes spojit procak s pamatou, urobis to na doske plosnych spojov, ale ak chces aby sa dala pamat alebo procak menit, musis ich este zaobalit do puzdra, ktore bude tuto funkcionalitu podporovat, coho vysledkom bude nekontrolovatelna vyroba tychto menitelnych suciastok, pretoze kazdy vyrobca si bude chciet ukoristit svoj podiel z kolaca a zaroven vetsie mnozstvo materialu na vyrobu takehoto prvku a teda aj vetsie mnostvo odpadu, a zaroven ked mas moznost vymenit procak - co urobis s tym starym ? Takze tolko z mojej strany k tvojmu prispevku.
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A samozrejme do uvahy este treba brat aj cyklus obmeny noveho mobilneho zariadenia (smartphonu), v sucasnosti je tento cyklus v periode 1 az dvoch rokov (opieram sa o vlastnu statistiku ziskanu pozorovanim svojho okolia) co pri zarucnej dobe 2 roky predstavuje uplny zivotny cyklus zariadenia pri ktorom spotrebitel nepotrbuje upgradovat svoje zariadenie napr. z dovodu nefunkcnosti niektoreho komponentu(pokazeny mikrofon, sd slot a pod). Pedpoklada sa, ze po 2 rokoch spotrebitel zariadenie vymeni za uplne nove ine.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Dnes, ked uz aj auta su spotrebak a tiez sa vlastne vyrabaju modularne, vid konfiguratury (a to nielen v ramci znacky a koncernu), cakat ze to nikdy nebude v oblasti domacej elektroniky je naivne. Je to otazka casu, na dostatocny vykon a spotrebu.
Teraz o dva roky mobil, tablet alebo notebook zahodis a kupis novy, lebo baterka, display, klavesnica a neviem co. Potom z par nefunkcnych kuskov spravis jeden funkcny, mozno s dokupenim baterky a lepsieho displeja. Komponenty si kupis ake Ti vyhovuju. Nechces? Nevadi kupis poskladany, ktory ale vo vnutri bude aj tak mat rovnake modularne creva. Pre vyrobcov to bude lacnejsie, mozu ponukat viac modelov, aj ked len ciastocne odlisnych (uz to robia aj teraz).
Netvrdim ze to bude ARA, ale urcite je to iba otazka casu kedy to tak bude. Ak sa nedohodne na spolocnom standarde, tak urcite budu aspon jednotlivy vyrobcovia, ktorym sa to takto vyrabat oplati.
A to ze Ty nemas potrebu, neznamena, ze ju nema niekto iny.

Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Ty asi patris do kategorie ludi, ktori si kupia smartphone a potom ho pouzivaju dovtedy kym to pojde, nic proti, ale urcite netvoris vetsinu o ktorej som pisal. Zda sa, ze si si poriadne neprecital co som napisal vyssie. Takze ja ti to zhrniem: smartphony dnes patria do kategorie zariadeni, ktore sa menia velmi rychlo, pretoze vyvoj ide neustale dopredu. Dolezitu ulohu tu zohrava velkost zariadenia a jeho hmotnost, jeho spotreba a teda vydrz zariadenia a cena. Vetsina ludi meni smartphone kazde dva roky, petoze im to umoznuje napr. pausal, alebo jednoducho chcu mat vykonnejsi, tensi phone. Ty spominas auta, opat teda tak trochu mimo porovnavat tieto dva segmenty, ale aj tu vidis, ze auta maju urcite dlhsi zivotny cyklus ako dva roky, a cenovo su niekde inde ako smartphony, takze pri autach sa oplati menit komponenty.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Myslis ten oblek pre potapacov co potencialne lieci rakovinu?
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nity
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

3nity? http://dopice.sk/esc
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

A vrtačku ku tomu zadarmo. Na odvŕtanie nitov keď budeš chcieť niečo meniť
Odpovedať Známka: 6.4 Hodnotiť:
 

Hooli Phone
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

suchy zips
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

vyhravas cenu Janky Hospodarovej za najlepsi napad na prichytenie suciastok modularneho smartphonu. Posielam kvety.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

kanagoN neexistuje, pretoze v skutocnosti sa vola kanagoM
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

xwfght http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
Odpovedať Hodnotiť:
 

Nech si dajú poradiť od Lega.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne toto ma napadlo ako prve, ked som cital, ze im to nedrzi :D
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

lego nieje dobry napd, drzat bude, ale az prilis, sak celokovove telo sa bude dat lahsie rozobrat ako ked toto bude z lega
a nedajboze na to v noci stupit
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Install arch
Odpovedať Známka: -2.0 Hodnotiť:
 

A na to prisli tyzden pred uvedenim na trh? :D
Odpovedať Známka: -4.3 Hodnotiť:
 

Nie to len ty nevieš čítať :)
Odpovedať Známka: 7.8 Hodnotiť:
 

Ja by som to zalepil leukoplastom
Odpovedať Známka: 3.3 Hodnotiť:
 

Aj tak by si ho väčšina ľudí dala do nejakého obalu, ktorý by ho v prípade pádu aspoň teoreticky udržal pokope. Napr. do ľahkého silikonového obalu, ktorý by ho pri páde aj chránil pred poškodením.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

Pri nutnosti vymene SIMky si das jeden round rubikovej kocky :D
Odpovedať Známka: 8.0 Hodnotiť:
 

presne tento problém som očakával, že sa to bude rozpadávať
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

Kokotina ako traky.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

nebojte nic, zachvilku to bude predava alibaba a aliexpress... cinania to vyrobia pod svojou "znackou"
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

po zlozeni by sa mohol zatavit do priehladnej folie ako preukaz v kniznici.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Vysvetlí mi pls niekto túto vetu?

Google podľa v minulosti zverejnených informácií očakáva, že smartfóny Ara budú celkovo neefektívnejšie o maximálne 25% a výhody platformy celkovo prevážia nad nevýhodami.


Čo sa počíta do celkovej neefektivity, ak ich výhody prevážia nad nevýhodami? :)

Dík
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

kupte si iPhone aby ste vedeli co je to poriadny mobil
Odpovedať Známka: -10.0 Hodnotiť:
 

kupil som a uz viem, ze samsung je skutocny mobil.
Odpovedať Známka: 2.5 Hodnotiť:
 

kupil som iphone, potom samsung a uz viem ze nokia lumia je skutocny mobil.
Odpovedať Známka: 6.7 Hodnotiť:
 

a pritom to stacilo cele strcit do bumpera.
no sak google.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Googlu nejak v poslednej dobe karta nejde, parta americkych buzerantov
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

posielam sekundove lepidlo
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

sekunda prešla,už nedrží..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:

Pridať komentár