Japonská spoločnosť Toshiba tento týždeň predstavila zaujímavý flashový USB kľúč, ktorého cieľom je zabezpečiť vysokú bezpečnosť dát na prenosnom USB kľúči zároveň ale s dostatočným pohodlím pre užívateľa.
Kľúč Toshiba Encrypted USB Flash Drive za týmto účelom podporuje hardvérové šifrovanie dát uložených na kľúči a zároveň manažment hesla respektíve PIN-u priamo na kľúči.
Dáta sú šifrované 256-bitovým AES algoritmom a kľúč je chránený 7 až 15-ciferným číselným PIN-om. Ako presne je uložený a chránený 256-bitový AES kľúč Toshiba nešpecifikuje, PIN je ale možné zmeniť a zároveň po desiatich nesprávnych zadaniach príde k nevratnej strate dát.
PIN sa zadáva hardvérovými tlačidlami na kľúči, rovnako je možné PIN meniť. Stav zadávania a menenia je indikovaný dvomi farebnými diódami a kľúč má vlastnú batériu dobíjanú pri vložení kľúča do USB portu.
Toshiba Encrypted USB Flash Drive (foto: Toshiba)
Zadať správny PIN je potrebné pred zasunutím kľúča. Po jeho vytiahnutí sa dáta automaticky zamknú a pre opätovné použitie je znovu potrebné zadať PIN.
Keďže sa kľúč nespolieha na softvérové šifrovanie a dešifrovanie dát, funguje nezávisle na plaforme a je ho možné použiť v počítačoch s ľubovoľným operačným systémom.
Predstavenie Toshiba Encrypted USB Flash Drive (video: Toshiba)
Toshiba Encrypted USB Flash Drive je k dispozícii v kapacitách 4, 8, 16 a 32 GB. Oficiálne odporúčané predajné ceny v USA štartujú síce na 95 dolároch, Toshiba jednotlivé modely ale aktuálne predáva za ceny 60, 90, 120 a 180 dolárov.
po urcitom case bude mozne odpozorovat pouzite cislice ;-) (nie poradie a pocet)
Neni lepsi ten kluc co ma sifrovanie a integrovanu citacku otisku prstu? Neviem sice kolko stal, ale vyzeral rozumnejsie ...
Blbost, zvuk je mozno protivny, ale inak nic viac. Mozog po istom case by "vypol" hlavu ako ochranu a dotycny by "zaspal"
Ja denne zaspavam napr. pri tomto:
https://www.youtube.com/watch?v=KZODBgiM9YI
Docela hlasno si to pustim, nastavim na cca 1,5 hodiny (mam z toho urobeny megamix). Hlava sa mi pri pocuvani so zavretymi ocami vypne po cca hodke a paradne zaspim. Mozog proste vypne a je to. Obcas sa mi stane, ze ale ked prestane hrat hudba, tak sa zobudim.
Mimochodom, pocuvam akurat ten white noise uz nieco vyse 20 minut a docela dobre sa mi pri tom rozmysla.
Inak v prvom momente som si myslel, ze si robis picu s tym ruzovym sumom. Ale nasiel som si zvukovu stopu. Davam za pravdu, ze tieto hlboke tony su horsie ako tie vysoke, pri ktorych mam pocit, ze mi cistia hlavu a citim sa bez unavy.
Tento ruzovy sum mi pripomina, ako keby som bol v nejakej velkej podzemnej kanalizacii, v mieste, v ktorom pada voda z velke vysky na zem.
toto je akoze novinka ?
Od: opice
|
Pridané:
6.2.2015 10:40
lebo ako osobne sa musim priznat, ze dsl citam z ceska, ale kolega mal takuto nechcem povedat ogrcanu flashku uz dobre dva roky dozadu od ineho vyrobcu s presne rovnakou funkcionalitou takze som prekvapeny z Vaseho rozcarovania !
(diakritika je pre grammarnazis, mi co nato nemame cas piseme bez nej !)
Re: toto je akoze novinka ?
Od reg.: WinstonSmith
|
Pridané:
6.2.2015 11:04
Pozoruhodné, že na diakritiku nemáš čas, ale na absolútne zbytočnú informáciu: "lebo ako osobne sa musim priznat, ze dsl citam z ceska" si si ho našiel...
Ved to nie je nic nove, taky kluc som mal uz pred 5-6 rokmi s hw sifrovanim a klavesnickou, vyfasovali sme v robote, sam by som nekupil lebo to bolo vtedy drahe ako svina, este v korunach cez 10 litrov.
Ved dobre, len clanok posobi tak akokeby to bola nejaka novinka, ktora doteraz neexistovala, su aj kluce s citackou odtlackov, aj tie dokonca par rokov na trhu, co je praktickejsie ako tie tlacidielka.
Re: a zároveň po desiatich nesprávnych zadaniach príde k nevratnej strate dát
Od: H265
|
Pridané:
6.2.2015 11:58
No predpoklada sa, ze ten kluc sa k nikomu nedostane a ak sa dostane tak je nasledkom strata dat. Nieco na styl bomby v trezore, ktora sa odpali pri neopravnenom otvoreni. Tiez prides o to, co si tam mal.
Re: a zároveň po desiatich nesprávnych zadaniach príde k nevratnej strate dát
Od: hulo
|
Pridané:
6.2.2015 13:09
Toto je na dáta, kde je zneužitie nebezpečnejšie ako samotná strata dát. O citlivých obchodných údajoch ti budem zbytočne písať, to nepochopíš, skúsim iný príklad: video, kde ti fajčí susedova manželka. Riziko, že ti sused rozkope vajcia v prípade zverejnenia videa je vyššie ako riziko straty peknej spomienky...
Re: a zároveň po desiatich nesprávnych zadaniach príde k nevratnej strate dát
Od: Hadimrska
|
Pridané:
9.2.2015 9:00
Chapem, ale aj tak mi to pride zbytocne. Ved uz len pri 7-miestnom kode je tych moznych kombinacii tolko, ze pri rychlosti skusania pomocou manualneho zadavania do klavesnice to moze trvat niekolko rokov, nehovoriac a unave materialu, ktora podla mna nastane skor ako prelomenie hesla. A to uz nehovorim o maximalnej dlzke hesla (aj ked je len numericke). Keby to chceli este vylepsit, tak by tam mohli dat alfanumericku klavenicu ako na mobile, co by podla mna bolo aj tak lepsie, lebo dlhe alfanumericke heslo sa pamata lahsie ako cisto numericke.
pekne vizerajuca blbost, uz vidim jak sa ludia stazuju kvoli pinom, totalna hlupost a zbytocnost, akurat ako pisal kolega vyssie, ked budem chciet niekoho nasrat tak mu naschval zadam zly pin aby mu ho zmazalo :)
Ja teraz pouzivam nejaky sifrovaci kluc od Verbatimu, ale je to iba sw riesenie. Najprv sa namountuje particia s obsluznym sw (ktory bezi iba pod Windows :( ) a az tam sa zada heslo a namountuje sa particia s datami.
Re: fajn vec
Od: Sracka na ceste
|
Pridané:
6.2.2015 18:42
Ani gparted neukaze sukromnu particiu, vidi len public. Je to sice akoze software riesenie, ale s hw podporou radica. Tie kluce boli celkom prakticke, sam si si urcil velkost privatnej particie, problem bola len aplikacia pre Windows a to, ze ta aplikacia musela byt na kluci vo verejnej casti, pripadne v PC, bez aplikacie si si neskrtol. A podstatne bolo, ze tie kluce nebolo o moc drahsie ako bezne kluce.