neprihlásený Piatok, 22. novembra 2024, dnes má meniny Cecília
Toshiba uviedla 7200 RPM disky s kapacitami 5 a 4 TB

Značky: HDDToshiba

DSL.sk, 3.11.2014


Spoločnosť Toshiba na konci minulého týždňa uviedla na trh svoje prvé 3.5" disky pre domácich používateľov s kapacitou vyššou ako 3 TB, s kapacitami 4 TB a 5 TB.

Disky sa otáčajú rýchlosťou 7200 RPM, disponujú rozhraním SATA 6.0 Gbps a 128 MB cache pamäte. Priemerná prístupová doba dosahuje 10.5 ms a hmotnosť diskov je 710 gramov.

Ďalšie parametre špecifikácie spoločnosť nezverejnila.

Toshiba bola v minulosti v segmente spotrebiteľských diskov najmä výrobcom notebookových 2.5" a menších pevných diskov. Výrobcom 3.5" diskov sa stala až po získaní technológií od Western Digital / HGST v roku 2012 v rámci podmienok povolenia akvizície HGST Európskou úniou, dvojici dominujúcich výrobcov Seagate a Western Digital v tomto segmente ale stále plnohodnotne nekonkuruje.

Disky s vyššou kapacitou ako 3 TB ale pre iné segmenty už mala spoločnosť v ponuke aj doteraz, keď vo februári uviedla 4 TB a 5 TB modely pre firemné použitie a v lete 4 a 5 TB modely optimalizované pre nahrávanie videa napríklad z bezpečnostných systémov.


Nový 5 TB HDD od Toshiby (foto: Toshiba)



Na nové predstavené modely pre domácich používateľov poskytuje minimálne na americkom trhu záruku tri roky. Odporúčaná predajná cena je až 299 a 399 dolárov, reálne je možné očakávať výrazne nižšie predajné ceny a spoločnosť vo svojom vlastnom americkom eshope ponúka tieto modely hneď s uvedením za 239 a 319 dolárov.


      Zdieľaj na Twitteri



Najnovšie články:

Nový trailer filmu Minecraft
Linux v ďalšej verzii vyradí súborový systém Reiser
Odštartovaná výroba flash pamäte s 321 vrstvami
Apple má prvýkrát použiť vlastný 5G modem v iPhone v marci
Linux dostáva podporu veľkokapacitných pamäťových SDUC kariet
USA požadujú, aby Google predal Chrome a potenciálne aj Android
ISS zvýšila orbitu, aby sa vyhla troskám zo satelitu
Vzniknú fyzické zábavné tematické Minecraft parky
Qualcomm chystá Snapdragon CPU pre lacnejšie PC, majú začínať na 600 dolárov
SpaceX nezachytávala prvý stupeň Starship kvôli problému na štartovacej veži


Diskusia:
                               
 

nescem hento
Odpovedať Známka: -6.9 Hodnotiť:
 

Tak teda "nesci"... :-)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A o Zvolenskej článoček nebude?
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

sak na hento sa nesci, sci sa do hajzla
Odpovedať Známka: 9.2 Hodnotiť:
 

mmm nic v zlom ale pred 3ma mesiacmi som kupoval 3x 4TB WD RED, cena vykon spokojnost je vyrazne vyssia ako Toshiba s ich uvadzacimi cenami, darmo Toshiba zaspala dobu a este na tom chce rychlo zbohatnut :D
Odpovedať Známka: -4.1 Hodnotiť:
 

WD Red ale nie je 7200 RPM disk
Odpovedať Známka: 4.3 Hodnotiť:
 

WD Red Pro áno.
Odpovedať Známka: 0.0 Hodnotiť:
 

Že jsme zase o krok před nimi !!!
Odpovedať Známka: 8.5 Hodnotiť:
 

boha, a je to nativny AF, alebo zas len ten posraty 512B emulovany?
Odpovedať Známka: -8.2 Hodnotiť:
 

Velmi rad by som podporil Toshibu v ich HDD sektore, pretoze monopol dvoch vyrobcov mi vobec nevonia, ale musim povedat, ze ich dostupnost na Slovenskom trhu je otrasna a tazko presvedcite kupujuceho nech neberie Seagate, ale Toshibu, ked je ten Seagate lacnejsi a ma rovnaku kapacitu. Drzim im prsty, nech sa im v HDD sektore podari presadit, lebo inac skoncime jak s AMD a Intelom.
Odpovedať Známka: 8.8 Hodnotiť:
 

Tiez som si myslel, potom sme vo firme zistili aku maju poslednych par rokov Seagate poruchovost (bohuzial na vlastnej kozi)...
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

presne ako pise kolega.. nejde len o cenu.. ide aj o spolahlivost... a vsetci dobre vieme ako je na tom seagate biedne.. toshibu som si posledne roky oblubil aj v inych segmentoch, rad by som ju tiez podporil.. okrem ineho su to japonci (tak isto ako bolo hitachi).. a uz len za to maju male plus v kvalite..
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Neviem ako Toshiba ale Seagate keď úplne nový zapneš a hneď pozreš do SMART záznamov, tak už po prvom spustení má 10-tisíce chýb pri čítani. A rastie a rastie to...
WD 160GB čo mám celé roky nemajú ani jednú chybu pri čítani. Nerozumiem tomu lebo každý jeden Seagate to má tak (a SMART záznamy by mali mať rovnakú metodiku, nie?)
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

Na SMART sa nemozes spolahnut, mne Kingston SSD vypisoval tiez desiatky tisice, alebo dokonca stovky tisice chyb a teraz to secko zmizlo a ma zas 0. Ale realne nikdy problem nebol.
Segate to iste. Mam este par tych starych 3,5 IDE Barracuda diskov, 250 GB a 300 GB a tie tiez komplet plny SMART chybami, ale to nic neznamena, disk fungoval uplne normalne.
Ked odide, tak to zbadas inak. Bud no nespozna v biose, alebo rovno zhasne pocitac (vybije poistku v zdroji), alebo ti zacne v kerneli vypisovat chyby, ze nedokaze citat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

Chyby pri čítaní trochu ignorujem. Až keď má disk vadné bloky tak to beriem že odchádza. Niekedy je v SMART v riadku "bloky čakajúce na potrvednie, overenie" nejaké číslo a to keď sa vynuluje tak blok nebol realokovaný inde, lebo sa ho podarilo znova úspešne prečítať/zapísať.
Odpovedať Hodnotiť:
 

ale ako hovorim, treba brat SMART s rezervou. ak SMART hovori, ze je secko OK, tak je secko OK, ak ale hlasi SMART chybu, tak to ESTE nemosi nist znamenat.
Odpovedať Hodnotiť:
 

monopol dvoch firiem je duopol. je skoda ze Hitachi zozrala vacsia ryba, to boli moje oblubene disky
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

A troch firiem zasa tripol? Duopol je nieco diametralne ine ako monopol, za zakladneho predpokaldu, ze sa ti dvaja nedohodnu. Dohadovat sa mozu aj traja, styria, piati pri tripole, quadpole, pentapole a konkurencne prostredie nemusi byt zarucene nikdy.

Pri dvoch (ktori sa v idealizovanom svete nedohaduju) prichza uplne ina kvalita. Podobne ako pri gravitacii pri prechode od dvoch telied k trom prichadza absolutne ina kvalita. Takl ina ze pre dve telesa mame 3 storocia jednoduchy vzorcek, ale pre tri telesa je problem uz principialne exaktne neriesitelny (iba numericky).
Odpovedať Známka: 5.0 Hodnotiť:
 

Toshibu ani zadarmo. Spolu s iBM/Hitachi a Seagatom jedny z najhorších diskov, aspoň tie ktoré sa dovážajú do ost blocku. Normálne majú nižšiu kazivosť ako wd blue/black, či iné "farby", myslím podľa ofi. štatistík, ale to čo som zažil za posledné dve dekády na Slovensku s Toshibou a iBM/Hitachi, proste nikdy viac.
Odpovedať Známka: -6.7 Hodnotiť:
 

vidis, ja som zase v mojom okoli nevidel pokazeny hitachi, takze pre mna to boli najspolahlivejsie disky (ale tak za moje okolie povazujem iba osobne domace pocitace, takze pri inych vyuzitiach posudit nemozem)
Odpovedať Hodnotiť:
 

Ono to nie je o vychodnom blocku, ale o tom, ako sa s tymato vecami zaobchadza. Ja som robil v DHL a teda tiez som videl, ako tam hadzali komplet palety dole a toto ked pridu disky a na Slovensku je to casto pripad, ze si to posielaju logistikou, tak tie disky potom uz pridu poskodene.

Jedina moznost ako toto obist je mat vlastnu logistiku, aby sa tie disky nedostali do ruk nejakej logistickej firme, ktora s tym potom hadze.
Odpovedať Známka: 10.0 Hodnotiť:
 

by som bol ozaj zvedavý, dokedy táto technologia magnetooptickích diskov tu s nami bude..
najlepšie také dátové uložište, data-sklad, ktorý by nemal žiadne pohyblivé, mechanické časti.. (žiadne platne, ´disky´, hlavičky, ramienka s ihlami,hlavičkami - nič v princípe také jako ešte na starích (LP) gramcoch, ani páskovích kazetách..

SSD ´disky´, (flash) pamate, resp.vobec elektronické (potom neskor spintronické, kryštalické (kryštálové) ´pamate´ datové čipy sú myslím tou perspektívnou cestou!
Odpovedať Známka: -3.3 Hodnotiť:
 

mozno memristorove SSD, ale aktualne SSD su z hladiska zivotnosti nachuja...
Odpovedať Hodnotiť:

Pridať komentár